Naujienos kraunasi...

Po sunkio traumos atsigavęs Lekūnas: arba žaidi aukščiausiame lygyje, arba veiki kažką kito (interviu)

Po sunkio traumos atsigavęs Lekūnas: arba žaidi aukščiausiame lygyje, arba veiki kažką kito (interviu)
Lapkričio 7 dieną „Betsafe-LKL“ čempionate įvyko viena didžiausių šio sezono sensacijų – remdamiesi vos septynių žaidėjų rotacija, Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai namuose parklupdė Vilniaus „Rytą“ – 82:79.

Nuo pat rungtynių pradžios priešininkams į atlapus kibusius pasvaliečius ant savo pečių tempė Tomas Lekūnas. 27-erių 198 cm ūgio puolėjas tąkart buvo nesulaikomas, o jo rūstybę vilniečiai pajautė tiek puldami, tiek gindamiesi – mačą biržietis baigė savo sąskaitoje turėdamas 29 taškus, 9 atkovotus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus, 7 išprovokuotas pražangas ir 36 naudingumo balus.

Dar praėjusių metų pabaigoje apie tokį įspūdingą karjeros vakarą krepšininkas galėjo tik pasvajoti. Gruodžio 22 d. vykusiame mače atstovaudamas Panevėžio „Lietkabeliui“ puolėjas patyrė itin sunkią traumą – bandant blokuoti varžovo metimą jam išniro peties sąnarys, trūko raiščiai ir sausgyslė.

Visgi noras sugrįžti ant parketo neleido T. Lekūnui liūdėti dėl patirtos nesėkmės. Jis peržengė psichologinius barjerus ir dienas leido štanginėje, kol galiausiai rugsėjo pradžioje juo patikėjo buvusi ekipa – „Pieno žvaigždės“.

„Jei atvirai, turėjau nedaug pasiūlymų, daug kas prisibijojo traumos, – sezono pradžią prisiminė T Lekūnas. – Kiti galvojo, kad aš dar neišgijęs, viskas atrodė miglotai. Paskambino Gediminas, jis domėjosi ir žinojo, kaip aš atsistačiau ir kokia yra mano situacija, todėl buvo lengviau apsispręsti.“

Pasvaliečiai turėtų džiaugtis ištraukę laimingą kortą – kone 9 mėnesius be kamuolio praleidęs žaidėjas pastaruoju metu demonstruoja karjeros krepšinį. Lapkričio mėnesį „Betsafe-LKL“ pirmenybėse jo rodikliai buvo puikūs – vidutiniškai 20 taškų, 6,5 atšokusio kamuolio ir 21 naudingumo balas, iš toli krepšį atakuojant beveik 50 procentų taiklumu (13/28).

T. Lekūno mintys apie gerą „Pieno žvaigždžių“ atkarpą, traumos atneštą suvokimą ir sugrįžti leidusią darbo etiką – pokalbyje su LKL.lt

– „Betsafe-LKL“ čempionate laimėjote ketverias iš penkerių paskutiniųjų rungtynių, kaip apskritai vertintumėte pirmuosius naujojo sezono mėnesius?

– Visai gerai, įsižaidžiame. Atėjo keletas naujų žmonių, turbūt, kaip ir kiekvienoje komandoje, reikia palaukti, kol jie įsilies. Karoliui tai pavyko padaryti greitai, Edgarui irgi sekasi neblogai.

Dabar kažko daug tikėtis nereikia, mes ne tokia komanda. Esmė ta, kad mes nesame nei „Žalgiris“, nei „Rytas“ ar „Lietkabelis“ – jei gerai apie save pagalvosime, atsipalaiduosime ir ne taip ateisime į rungtynes, galime pralošti ir lygioje vietoje.

– Kol kas rikiuojatės penktoje vietoje, bet turnyro lentelės viduryje komandų išsidėstymas dar gali smarkiai keistis. Suprantama, kad toli į priekį nežiūrite, bet kiek užuodžiate galimybę įsiveržti į geriausiųjų ketvertuką?

– Taip, viskas realu, dėl to ir žaidi, kad nuveiktum neeilinių dalykų. Pralošę nereaguojame į tai, kaip į tragediją, sezonas yra ilgas. Dėl pandemijos ilgai nežaidėme, o sezono pradžioje iššovė tos komandos, kurios lyg ir neturėtų būti taip aukštai. Pandemija paveikė visus taip, kad reikia laiko įsižaisti. Po naujų metų turnyrinėje lentelėje bus aiškiau nei dabar, kol kas anksti ten žiūrėti.

– Asmeniškai taip pat žaidžiate neblogą atkarpą. Jaučiatės sugrįžęs į prieš traumą demonstruotą sportinę formą?

– Taip, tai ir buvo mano tikslas, ne kažkokie pinigai. Svarbiausia buvo žaisti, tikrai žinojau, kad treneris duos pasireikšti, ypač po tokios traumos.

Tai pirma tokia sunki trauma, reikėjo pereiti ir per daug psichologinių dalykų. Nežinojau, kaip su tuo tvarkytis, bet manau, kad pavyko neblogai. Iš traumos pasiėmiau ne tiek blogų dalykų, kiek gerų. Supratau, kiek reikia įdėti pastangų, kad galėtum žaisti šį žaidimą. Turiu omeny ne gerą ar naudingą žaidimą, o apskritai žaidimą. Po to laiko man sekasi daug lengviau, nes džiaugiuosi vien žaidimu.

Kalbant apie rezultatus – dirbu, todėl negaliu sakyti, kad nesitikiu jų, bet geras žaidimas ateina pats, to net nepastebėjau ir neakcentavau, gavosi natūraliai.

– Kiek sunkus buvo etapas, kai teko gydytis traumą? Anksčiau kalbėjote ir apie Rimanto Kaukėno patirtį su sunkiomis traumomis, ar pavyko susisiekti su juo ir pasisemti žinių bei stiprybės atsistatant?

– Pradžioje galvojau, kad ieškosiu patarimo, bet po to supratau, kad esmė yra paprasta. Tu turi suprasti, kad tai jau įvyko ir negali savęs gailėti, nieko nepakeisi. Gali nebent daug dirbti ir nežiūrėti, kaip kam buvo ir kaip kas atsistatė. Esi įsitikinęs, kad atsistatysi.

Po traumos buvo labai prastos prognozės, bet manimi buvo profesionaliai pasirūpinta iš gydytojų pusės ir atsistačiau greičiau nei tikėtasi. Pagal prognozes turėjau grįžti rugpjūčio gale, o jau vasaros pradžioje pradėjau dirbti su svoriais.

Reikalinga disciplina – negali slankioti ir pernelyg daug galvoti. Tiesiog suvoki, kad jei nesportuosi, krepšinio nebežaisi arba žaisi prastai, o žemesniame lygyje to daryti nesinori. Arba žaidi aukščiausiame lygyje, arba veiki kažką kito.

– Tarpsezonis šįkart buvo neįprastai ilgas, turėjote nemažai laiko įsibėgėti, kaip praleidote vasarą, kiek reabilituojantis pavyko šlifuoti žaidimo aspektus?

– Dėl to ir rinkausi komandą, kurioje galėsiu daug žaisti, man trūko krepšinio praktikos. Fiziniai duomenys kaip tik pakilo, nes štanginėje daug dirbome su fizinio parengimo treneriu, kad kūnas būtų paruoštas žaidimui, stovykloms prieš sezoną. Visą kūną „sujungėme“.

Krepšinio įgūdžius pradėjau šlifuoti tik į vasaros pabaigą, nes rankai svarbiausia buvo stipriai atsistatyti fiziškai, negali skubėti norėdamas greičiau grįžti. Tai toks procesas, kuriame nepaskubėsi krepšinio atžvilgiu, o kalbant apie fizinį pasiruošimą, štanginėje vasarą praleidau absoliučiai kiekvieną dieną.

– Komandoje yra ir veteranų, ir jaunesnių žaidėjų, atrodo, kad legionieriai čia jaučiasi neblogai, o ir tokie žaidėjai kaip Karolis Giedraitis įneša savo indėlį. Ar galima sakyti, kad komanda nuo pat sezono pradžios yra vieninga ir gerai nusiteikusi?

– Iš praėjusio sezono liko Arvydas, atvyko Jahensas, kuris čia jau žaidęs ir žino, ko tikėtis. Tai irgi svarbūs faktoriai. Anksčiau Pasvalyje žaidėjai dažnai keisdavosi, o dabar atvažiavo čia jau buvę žmonės. Karolis atėjo iš „Ryto“ ir žinojo, kur eina. Edgaras irgi yra profesionalas, nesiskundžia sąlygomis ir žino, kad reikia dirbti, o jei turėsime rezultatą – visiems bus gerai. Niekam nėra kažkokio kultūrinio šoko, tas daug lemia.

– Turbūt įspūdingiausia tiek pačiam, tiek komandai buvo pergalė prieš „Rytą“. Kas tose rungtynėse jums pavyko taip gerai, kad sugebėjote nepaleisti varžovų ir patys smogėte lemiamu metu?

– Padėjo ramybė, kai atėjome rungtynės ir pradžioje uždavėme gerą toną. Dažniausiai būna taip, kad tokios komandos neleidžia pajusti žaidimo, o kai tai yra leidžiama, viskas vyksta taškas į tašką ir pabaigoje laimėtoją nulemia keli paprasti dalykai. Vienas ar kitas žaidėjas nugriūna dėl kamuolio ar panašiai. „Rytas“ irgi turėjo savų problemų – neturi kelių žaidėjų, problemos viduje. Esmė viena – pergalė lentelėje buvo įrašyta Pasvaliui ir niekas nesidomės – mes žaidėme šešiese ar aštuoniese, kokių problemų turi varžovai. Gera rungtynių pradžia davė daug, iškart jautėsi, kad galime – pradėjome stipriai, be jokių klaustukų, aiškiai žinodami taktiką, ypač gerai viską išpildėme ir todėl atsirado geras rezultatas.

– Rungtynės prieš Prienų „CBet“ jums irgi buvo sėkmingos, jas buvo svarbu laimėti po pralaimėjimo „Neptūnui“. Kiek tai galima vadinti tam gero žaidimo banga, ant kurios pastaruoju metu plaukiate?

– Aišku, smagu. Su „Neptūnu“ žaisdami gavome antausį vien dėl to, kad jie gerai pradėjo rungtynes. Svarbiausia, kad suvoktume, jog negalima atsipalaiduoti, viskas prasideda nuo to, kaip ateiname į rungtynes. Jei tai darysime susikaupę, viskas bus tvarkoje.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
K.Giedraitis – apie kruviną dvikovą su broliu  rungtynes prieš "Rytą" ir "Žalgirį"
K.Giedraitis – apie kruviną dvikovą su broliu rungtynes prieš "Rytą" ir "Žalgirį"
„Betsafe-LKL“ čempionatas – vieta atsiskleisti jauniesiems Lietuvos krepšinio talentams. Pasvalyje, penktoje turnyro lentelės vietoje įsitaisiusioje „Pieno žvaigždžių“
S.Galdikas teiravosi V.Šeškaus, kiek kainuoja skumbrė
S.Galdikas teiravosi V.Šeškaus, kiek kainuoja skumbrė
„Kainų testo“ rubrikoje šįkart savo jėgas išbandė Klaipėdos „Neptūno“ veteranas Simas Galdikas.Uostamiesčio krepšininkui teko spėlioti įvairių maisto
G.Žiemelis: nevykėlis Gudelis Vilniaus sirgalius laiko įkaitais ir dar šmeižtą skleidžia
G.Žiemelis: nevykėlis Gudelis Vilniaus sirgalius laiko įkaitais ir dar šmeižtą skleidžia
Ištikimiausi "Ryto" sirgaliai "B Tribūna" trečiadienį išplatino pareiškimą, kuriame buvo užsiminta ir apie pastaruoju metu su sostinės krepšiniu siejamą
D.Bičkauskio vedamas "Rytas" po permainingos kovos įveikė "Neptūną"
D.Bičkauskio vedamas "Rytas" po permainingos kovos įveikė "Neptūną"
Po skaudaus smūgio Citadele Karaliaus Mindaugo taurėje Vilniaus „Ryto“ (10/5) komanda pasigerino nuotaiką Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) mače, kur namuose 95:83
Itin rezultatyviame mače - "Juventus" pergalė Prienuose
Itin rezultatyviame mače - "Juventus" pergalė Prienuose
Žydrūno Urbono vadovaujama „Juventus“ (9/5) komanda iškovojo devintąją pergalę šiame „Betsafe-LKL“ sezone.Rungtynėse Prienuose, svečiai iš Utenos, įveikė
Beveik 100 taškų surinkęs "Lietkabelis" sutriuškino svečius iš Kėdainių
Beveik 100 taškų surinkęs "Lietkabelis" sutriuškino svečius iš Kėdainių
Panevėžio „Lietkabelis“ (11/4) trečiadienį iškovojo lengvą pergalę „Betsafe-LKL“ pirmenybėse. Aukštaijos ekipa namuose 98:69 (29:14, 21:17, 23:23, 25:15) sutriuškino
"Ryto" valdybos pirmininkas Bužinskas – apie klubo klaidas ir sumažėti galintį savivaldybės finansavimą
"Ryto" valdybos pirmininkas Bužinskas – apie klubo klaidas ir sumažėti galintį savivaldybės finansavimą
Vilniaus „Ryto“ krepšinio klubui Naujieji metai netruko apkarsti. Praėjusią savaitę sostinės ekipa baigė kelionę ne tik FIBA čempionų lygoje, bet ir Karaliaus Mindaugo taurės
Ž.Urbonas – apie širdį Utenoje, išskirtinę atmosferą ir D.Kairio atleidimą
Ž.Urbonas – apie širdį Utenoje, išskirtinę atmosferą ir D.Kairio atleidimą
Taurių turnyrai – vieta sensacijoms. Turbūt kiekvienas krepšininkas bent kartą yra pasakęs, kad pilnas sezonas ir taurės turnyras – dvi atskiros istorijos, kurias kaskart reikia
Iš NCAA grįžęs "Žalgirio" gynėjas skolinamas Prienų klubui
Iš NCAA grįžęs "Žalgirio" gynėjas skolinamas Prienų klubui
Prienų „CBet“ komanda sulaukė dar vieno pastiprinimo – prie ekipos jungiasi 21 metų 193 cm ūgio gynėjas Ignas Sargiūnas.Po dvejų metų pertraukos į Lietuvą sugrįžusį žaidėją
Į karštąją kėdę atsisėdęs naujasis "Ryto" treneris: bandysime žaidėjams grąžinti aistrą
Į karštąją kėdę atsisėdęs naujasis "Ryto" treneris: bandysime žaidėjams grąžinti aistrą
Vilniaus „Ryto“ klubas išgyvena nemažas permainas. Aukšta nata sezoną pradėjusi sostinės komanda atsisveikino su Donaldu Kairiu, o pajėgūs legionieriai surado arba vis dar
Perspektyvusis D.Vilys ilgam susiejo ateitį su "Nevėžiu"
Perspektyvusis D.Vilys ilgam susiejo ateitį su "Nevėžiu"
Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ klubas ilgam susiejo ateitį su puikiai šį sezoną Lietuvos krepšinio lygoje debiutavusiu 21-erių Domantu Viliu, su kuriuo pasirašyta trejų
Lekavičiaus vedamas "Žalgiris" sutriuškino "Pieno žvaigždes" ir žengė į KMT finalo ketvertą
Lekavičiaus vedamas "Žalgiris" sutriuškino "Pieno žvaigždes" ir žengė į KMT finalo ketvertą
Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) ketvirtfinalyje Kauno „Žalgiris“ neleido savo priešininkams sukurti intrigos.Namuose atsakomąjį susitikimą žaidę Martino Schillerio auklėtiniai
Vieno "Ryto" lyderių A.Goudelocko trauma nėra sunki
Vieno "Ryto" lyderių A.Goudelocko trauma nėra sunki
Vilniaus "Ryto" sirgaliai gali lengviau atsikvėpti: vieno lyderių Andrew Goudelocko trauma nėra sunki.Sostinės klubas pranešė, kad snaiperiui diagnozuotas kairės čiurnos raiščių
"Ryto" sporto direktoriumi gali tapti D.Zavackas
"Ryto" sporto direktoriumi gali tapti D.Zavackas
Vilniaus "Rytui" atleidus vyriausiąjį trenerį Donaldą Kairį, atsilaisvino ir sostinės klubo sporto direktoriaus kėdė.Kaip praneša 15min.lt žurnalistas Donatas Urbonas šias
Triuškinantis debiutanto dėjimas - gražiausias LKL savaitės momentas
Triuškinantis debiutanto dėjimas - gražiausias LKL savaitės momentas
„Betsafe-LKL“ čempionate pasibaigus savaitės dvikovoms, LKL.lt kviečia jus pasimėgauti gražiausiais pastaruosiuose pirmenybių mačuose sukurtais momentais.Rinkinį atidaro Klaipėdos
Prienų komandą papildė geriausias Izraelio lygos kovotojas dėl kamuolių
Prienų komandą papildė geriausias Izraelio lygos kovotojas dėl kamuolių
Prienų „CBet“ ekipa stiprina savo pajėgas po krepšiu – prie komandos gretų jungiasi 29 metų 201 cm ūgio amerikietis Demetriusas Treadwellas.2018-2019 metų sezone aukštaūgis
Gudelis atsiprašė už "Ryto" rezultatus ir atleido Kairį
Gudelis atsiprašė už "Ryto" rezultatus ir atleido Kairį
Po neįveikto Citadele KMT ketvirtfinalio barjero Vilniaus „Rytas“ ėmėsi rimtų pokyčių. Sostinės klubas skiriasi su vyriausiuoju treneriu Donaldu Kairiu, kuriam tai buvo paskutinės rungtynės
FIBA sankcijų už skolą Brownui sulaukęs "Lietkabelis" ginasi – jis padarė nusikaltimą ir sukčiavo
FIBA sankcijų už skolą Brownui sulaukęs "Lietkabelis" ginasi – jis padarė nusikaltimą ir sukčiavo
Sausio 15 d. FIBA paskelbė taikanti sankcijas Panevėžio krepšinio klubui. Pagal jas ekipai yra draudžiama registruoti naujus žaidėjus. „Lietkabelis“ su tokiu sprendimu nesutinka
"Žalgiris" nori trumpinti LKL sezoną – "Rytas" ir "Juventus" linkę padėti
"Žalgiris" nori trumpinti LKL sezoną – "Rytas" ir "Juventus" linkę padėti
Sėkmingai šį sezoną Eurolygoje kovojantis Kauno „Žalgiris“ susigriebė, kad laukia itin sunki sezono pabaiga. Grafike ne tik dar 14 reguliariojo sezono rungtynių ir galima kova
"Ryto" gretas papildė NKL siautėjęs M.Pacevičius
"Ryto" gretas papildė NKL siautėjęs M.Pacevičius
Vilniaus „Ryto“ komanda sulaukė papildymo. Prie pagrindinės „Ryto“ sudėties jungiasi Vilniaus „Perlas Energija“ auklėtinis Martynas Pacevičius. 23
Sezono pasirodymą surengęs Jasaitis atvedė dzūkus į pergalę Kėdainiuose
Sezono pasirodymą surengęs Jasaitis atvedė dzūkus į pergalę Kėdainiuose
„Betsafe-LKL“ čempionate ketvirtadienio vakarą Kėdainiuose susitiko vietos „Nevėžis-Optibet“ (5/9) ir Alytaus „Dzūkija“ (4/8).Po atkaklios kovos šiame mače
Rekordinius pasirodymus "Neptūnas" įprasmino dramatiška pergale Pasvalyje
Rekordinius pasirodymus "Neptūnas" įprasmino dramatiška pergale Pasvalyje
Pakovoti teko iki paskutinių sekundžių, bet galiausiai Klaipėdos „Neptūnas“ (5/10) laimėjo dramą „Betsafe-LKL“ pirmenybėse, kur svečiuose 77:73 (19:19, 22:23, 10:13, 26:18)
Muzikinėje dvikovoje susirungę "Žalgirio" mohikanai: ar čia mes, ar čia muzika keista?
Muzikinėje dvikovoje susirungę "Žalgirio" mohikanai: ar čia mes, ar čia muzika keista?
LKL TV savo žiūrovams pristato dar vieną „Dainų testo“ dvikovą, į kurią stojo Kauno „Žalgirio“ veteranai – Paulius Jankūnas ir Artūras Milaknis.Daugiau nei dešimtmetį
Su "Rytu" atsisveikinantis Ndouras: jaučiau fanų meilę nuo pirmos dienos
Su "Rytu" atsisveikinantis Ndouras: jaučiau fanų meilę nuo pirmos dienos
Lapkričio pradžioje prie Vilniaus „Ryto“ prisijungęs Maurice’as Ndouras antradienį sužaidė savo paskutiniąsias rungtynes sostinės komandoje. Puikius rezultatus demonstravęs krepšininkas
Legionierių vedami "Šiauliai" patiesė svečius iš Prienų
Legionierių vedami "Šiauliai" patiesė svečius iš Prienų
„Betsafe-LKL“ trečiadienio rungtynėse „Šiaulių“ (4/9) krepšininkai pasiekė įtikinamą pergalę.Nuo pirmųjų minučių aktyviai rungtynes pradėję Antano Sireikos
Sužvėrėjęs Normantas nukalė "Lietkabeliui" pergalę techninių pražangų gausa išsiskyrusiame mače
Sužvėrėjęs Normantas nukalė "Lietkabeliui" pergalę techninių pražangų gausa išsiskyrusiame mače
„Betsafe-LKL“ čempionate trečiadienio vakarą įvyko vienų iš turnyrinės lentelės lyderių akistata, kurioje stipresni pasirodė Panevėžio „Lietkabelio“ (10/4) krepšininkai.Namuose
G.Masiulis: apie mačą su "Juventus", savo žaidimą ir "karantino kirpyklą"
G.Masiulis: apie mačą su "Juventus", savo žaidimą ir "karantino kirpyklą"
Trečiadienį Panevėžio „Lietkabelio“ komanda Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) surems ginklus su Utenos „Juventus“ ekipa.Šiuo metu antroje pozicijoje
"Pieno žvaigždžių" atstovams – latviškų krepšinio terminų iššūkis
"Pieno žvaigždžių" atstovams – latviškų krepšinio terminų iššūkis
Naujausiame LKL TV reportaže – ir vėl lingvistinis iššūkis. Po to, kai kalbėti prancūziškai savo komandos draugus mokė Joffrey Lauvergne‘as, latvių kalbos pamoka

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime