Naujienos kraunasi...

Pragiedruliai apsiblaususioje Dzūkijos krepšinio padangėje: akademijos planuose – ir vyrų komanda

Autorius: Elvinas Žilinskas.
Pragiedruliai apsiblaususioje Dzūkijos krepšinio padangėje: akademijos planuose – ir vyrų komanda
Nuo šio sezono Alytaus arenoje nebeliko aukščiausio lygio krepšinio – „Wolves“ persikėlus į Vilnių, Dzūkijos sostinė neturi komandos nei Lietuvos krepšinio lygoje (LKL), nei Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL). Alytaus krepšinio akademijos (AKA) vadovas Povilas Tamulynas turi tikslą bei svajonę sukurti vyrų komandą Dzūkijos sostinėje.

Tiesa, P. Tamulynas galvoja, kad aukščiausio lygio krepšinio Alytuje dar teks palaukti. Viena to priežasčių – finansų stygius.

„Buvo „Dzūkija“, bet nėra paprasta organizuoti tokio lygio projektą, tam reikia labai didelių finansų. Savivaldybė tų finansų, kaip matėme, neskyrė tiek, kiek reikia.

Rėmėjų šiame krašte solidžiai komandai, jeigu kalbame apie LKL, sudėtinga rasti, todėl savininkas turėtų investuoti didelius savo pinigus į naują klubą“, – apie finansų trūkumą Alytuje kalbėjo akademijos vadovas.

Optimizmu netryško ilgametis „Dzūkijos“ vadovas Tomas Pačėsas, paklaustas apie Dzūkijos krašto krepšinio perspektyvas ir komandą LKL. „Manau, neįmanoma. Aš bijau būti pranašu, bet spėčiau, kad artimiausius penkerius, gal dešimt metų nebus.“

Metė akmenį į savivaldos daržą

Atlantos olimpinių žaidynių bronzos laimėtojas ilgą laiką vadovavo „Dzūkijos“ klubui, tačiau 2022 m. šį projektą pardavė bendrovei „Basketball Holding Company“, o klubas buvo pervadintas į „Wolves“ bei po metų išsikėlė į sostinę.

Jis tikino, jog dabartiniam Alytaus merui Nerijui Cesiuliui buvo siūlyta perimti komandą už vieną eurą du kartus, bet tai neįvyko.

Norą perimti komandą parodė Gediminas Žiemelis. „Čia yra politinis klausimas, politinei valdžiai buvo pasiūlyta prieš tai du kartus, kad perimtų komandą, nes finansavimas yra žemiau plintuso.

Gargždų rajono savivalda 350 tūkst. mokėjo, Jonava – virš 400 tūkst. duoda komandai, tai va, nekalbant apie milijonines sumas Klaipėdos, Vilniaus ar Kauno klubams.

Alytuje aš per 9 metus suskaičiavau, kad vienais metais komanda išvis nieko negavo, o vidurkis gaunamų lėšų per metus siekdavo 160 tūkstančių, iš to sumokėdavai už salę. Tad ta suma gaudavosi žiauriai juokinga“, – pasakojo T. Pačėsas.

„Wolves“ įtaka

Dažnai Alytuje sporto stovyklas rengiantis P. Tamulynas teigia, jog yra labai liūdna dėl dabartinės situacijos, kadangi dėl to labiausiai nukenčia jaunimas. Juk aukščiausio lygio klubas mieste būtų jam pavyzdys.

„Paimkime R. Meilutytę, olimpiadoje laimėjo auksą, iškart yra pagausėjimas plaukiančiųjų baseine. Čia lygiai taip pat. Vaikai mato tuos krepšininkus, mato tas varžybas, atvažiuojantį „Žalgirį“, kitas komandas, gal net Europos. Tie patys „Wolves“ buvo metų projektas Alytuje, vis tiek jie kūrė gerą reginį, vaikai matė, ėjo, juos stebėjo“, – pasakojo krepšinio akademijos įkūrėjas.

Pasak jo, nors „Wolves“ ir išsikėlė į Vilnių, ši komanda įsiminė jaunimui. Alytaus krepšinio akademijos treniruotėse galima pastebėti vaikus, vis dar bėgiojančius su dabar jau Vilniuje rungtyniaujančios komandos marškinėliais.

Apie nuskriaustą jaunimą prakalbo ir T. Pačėsas: „Tai aišku nukenčia (jaunimas), be abejo. Tai ir Gargždai nukentės: nėra komandos, nėra į ką lygiuotis, nėra ką kopijuoti, vis tiek atvažiuoja užsieniečiai, kuriuos seka, žino jaunimas, bando lygiuotis į juos.“

Startas – nuo RKL kovų

P. Tamulynas su kolegomis prieš beveik trejus metus įkūrė krepšinio akademiją, kuri sėkmingai dirba iki šiol bei turi didelį būrį sportuojančių jaunuolių mieste. Vadovas džiaugiasi, jog turi jaunųjų sportininkų įvairiose amžiaus grupėse, kurie varžosi tiek moksleivių krepšinio lygoje (MKL), tiek ir „Mantinga-Vaikų lygoje“.

„Apie tą idėją buvo galvojama ir svajojama labai ilgai, kadangi pats sportavau krepšinį, būtent studijavau dar sporto verslo vadybą Anglijoje, tame krepšinyje viriau nuo mažumės ir prisijungė tos vadybinės studijos. Vis mąsčiau apie tokį dalyką.

Vaikams vis stovyklas organizuodavau, ir visa ta idėja gimė būtent per karantiną, su kolega Karoliu Marcinkevičiumi, vėliau prisijungė ir Edgaras Jančiukas, Robertas Paliutis, o tokia bendrystė privedė prie to, kad šiai dienai sportuojančių turime apie 450 Alytuje“, – apie akademijos gretas kalbėjo pašnekovas.

Šiais metais P. Tamulynas su kolegomis Motiejumi Baubliu bei Ryčiu Amšiejumi įkūrė dar ir Varėnos krepšinio akademiją. „Norisi tai paminėti, nuo šių metų startavome su Varėnos krepšinio akademija, tas labai džiugu. Turime 107 auklėtinius ir Varėnoje, čia pagrindiniu treneriu sėkmingai darbuojasi Karolis Marcinkevičius, tad ta bendratis Dzūkijos krašte džiugina“, – pasakojo vadovas.

Kaip vieną iš tikslų alytiškis įvardijo akademijos augimą bei galimą Alytaus ir Varėnos jungtinę komandą. Taip pat P. Tamulynas užsiminė apie svajonę suburti vyrų komandą, kuri varžytųsi aukštesniame lygyje bei atskleidė kito sezono planus.

„Startuosime nuo kito sezono, matau, kad to reikia. Startuosime su Regionų krepšinio lyga (RKL), yra rėmėjai, kurie šiai dienai nori, kad mes vystytume tokį projektą ir stengsimės sukurti tokią tobulėjimo piramidę, kurioje jauniausio amžiaus vaikai matytų, kad jie turi perspektyvą bent truputį pajusti, koks yra tas vyrų krepšinis. Ir jau turime keletą sportininkų, kurie šiai dienai galėtų rungtyniauti RKL“, – atviravo alytiškis.

Akademijos vadovas džiaugėsi bendradarbiavimu su Lietuvos krepšinio federacija (LKF).

„Kaip akademija, iš šitos pusės matome federacijos pagalbą vystant projektus, rūpinantis inventoriumi. Bet kada paskambinus LKF darbuotojams, tikrai yra pasiryžę padėti“, – teigė pašnekovas.

Apie Alytaus krepšinio akademiją paklausus T. Pačėso, jis teigė, jog tai yra sveikintinas žingsnis, kadangi tai suburia vaikus sportuoti, tačiau prakalbus apie aukštesnį lygį, į tai žvelgia skeptiškai. Pasak jo, be infrastruktūros, salių, taip pat be pagalbos iš savivaldybės biudžeto sunku pasiekti aukštesnį lygį, kadangi visi LKL žaidžiantys klubai sulaukia didelės finansinės paramos.

„Alytiškių yra, baigs karjerą Vaidas Kariniauskas, Žygimantas Janavičius, Vaidas Čepukaitis, Mindaugas Sušinskas, yra nemažai iš Alytaus kilusių krepšininkų, kurie gal suvienys jėgas.

Sveikintina, kad Povilas Tamulynas daro akademiją ir buria vaikus, tai gal kažkada transformuosis ir iš savo uždirbtų pinigų padarys klubą, prisidės savivaldybė ir sėkmingai dalyvaus. Aš savo pasirodymą baigiau tam mieste ir manau negrįšiu, į tą pačią upę nebrisiu“, – tvirtino T. Pačėsas.

Alytus LKL komandą turėjo dešimt sezonų iš eilės, nuo 2013/2014-ųjų, kai prie LKL prisijungė „Dzūkija“. Per tą laiką geriausi komandos rezultatai buvo 2014/2015 m. sezone užfiksuota 6 vieta bei 2018 m. Karaliaus Mindaugo taurėje iškovota 4 vieta.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Urbonas uteniškiams užkūrė pirtį, bet "Šiauliai" krito paskutinę minutę
Urbonas uteniškiams užkūrė pirtį, bet "Šiauliai" krito paskutinę minutę
Žydrūnas Urbonas stojo į kovą su klubu, kuriame praleido keliolika metų, tačiau puikiai pažįstama aplinka jo komandai svarbios pergalės neatnešė.Oliverio Kostičiaus treniruojama Utenos
Dominavęs "Rytas" privertė Mažeikių klubą kristi trečiąsyk paeiliui
Dominavęs "Rytas" privertė Mažeikių klubą kristi trečiąsyk paeiliui
Vilniaus „Ryto“ (22-5) komandai neprireikė pilnos sudėties, kad įveiktų Mažeikių „M Basket-Delamode“ (11-16) ekipą.Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“)
Į rikiuotę grįžęs Žagaras: mūsų tikslas gal ir būti finale
Į rikiuotę grįžęs Žagaras: mūsų tikslas gal ir būti finale
Ilgai lauktas sugrįžimas įvyko. Vilniaus „Wolves Twinsbet“ legionierius iš Latvijos Artūras Žagaras po sunkios traumos šeštadienį „Betsafe-LKL“ čempionato
Prienuose – ilgai lauktas Žagaro sugrįžimas ir triuškinanti "Vilkų" pergalė
Prienuose – ilgai lauktas Žagaro sugrįžimas ir triuškinanti "Vilkų" pergalė
„Betsafe-LKL“ čempionatas vienam vakarui sugrįžo į Prienus, kur dominavo latvių talento sugrįžimo sulaukę Vilniaus „Wolves Twinsbet“ (19-8) krepšininkai. Šeimininkų
Praėjusį sezoną atsimenantis Beručka: nemanau, kad yra didelis skirtumas su kuo žaisti
Praėjusį sezoną atsimenantis Beručka: nemanau, kad yra didelis skirtumas su kuo žaisti
Po susidariusios pertraukos tvarkaraštyje Vilniaus „Wolves Twinsbet“ šeštadienį grįžta į šalies čempionato kovas ir priims į svečius atvykstančią Pasvalio
Mažeikiškio Antetokounmpo pokalbiai su teisėju, treneriu ir komandos draugais
Mažeikiškio Antetokounmpo pokalbiai su teisėju, treneriu ir komandos draugais
„Betsafe-LKL TV“ dėmesio sulaukė Mažeikių „M Basket Delamode“ žaidėjas Alexas Antetokounmpo.Jauniausias iš brolių Antetokounmpo, rungtynių metu naudojo sportininkams
Generolui atiduota pagarba: Vilniuje iškelti "Ryto" legendos Eidsono marškinėliai
Generolui atiduota pagarba: Vilniuje iškelti "Ryto" legendos Eidsono marškinėliai
Ketvirtadienio vakarą Vilniaus „Rytas“, minėdamas 15-ąsias triumfo Europos taurėje metines, LKL rungtynių su Šiaulių „Šiauliais“ ilgosios pertraukos metu savo
Oficialu: "Žalgirio" gretas sustiprino amerikietis (Jankūno komentaras)
Oficialu: "Žalgirio" gretas sustiprino amerikietis (Jankūno komentaras)
Traumų išretintą Kauno „Žalgirio“ puolėjų liniją netrukus papildys naujokas. Lietuvos čempionų klubas iki sezono pabaigos pasirašė sutartį su 203 cm ūgio amerikiečiu
"Rytas" pagerbė legendą, įveikė "Šiaulius" ir pristatė jauniausią savo debiutantą
"Rytas" pagerbė legendą, įveikė "Šiaulius" ir pristatė jauniausią savo debiutantą
Vilniaus „Rytas“ (21-5) sužaidė ypatingas rungtynes Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“), pergale paženklindamas Chucko Eidsono pagerbimą.Vilniečiai savo arenoje 83:74 (24:18,
Visų laikų LKL rekordą pagerinęs Ebo nukalė triukšinančią pergalę
Visų laikų LKL rekordą pagerinęs Ebo nukalė triukšinančią pergalę
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) netikėtu rezultatu ir rekordu baigėsi dviejų antrosios lentelės dalies klubų susidūrimas. Kėdainių „Nevėžis-Optibet“
"Neptūno" gretose – gynėjas iš Graikijos
"Neptūno" gretose – gynėjas iš Graikijos
Klaipėdos „Neptūnas” pasikvietė 24 metų graiką Georgios Kamperidis, su kuriuo sutartis sudaryta iki sezono pabaigos. „Nusprendėme prieš svarbiausias kovas Lietuvos krepšinio
LKL klubai vienijasi labdaros turui "Už pergalę gyventi" (Kaukėno komentaras)
LKL klubai vienijasi labdaros turui "Už pergalę gyventi" (Kaukėno komentaras)
Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) kubai vienijasi labdaros turui ir skelbia naują iniciatyvą – labdaros turą „Už pergalę gyventi“.Per artimiausias kelias
Akistatos su sūnumi laukiantis Urbonas: jis man sakė: atvažiuosite, gausite malkų
Akistatos su sūnumi laukiantis Urbonas: jis man sakė: atvažiuosite, gausite malkų
„Šiaulių“ komanda išgyvena sudėtingą savaitę: pirmadienį sužaistos rungtynės su Kėdainiu „Nevėžiu-Optibet“, o dabar prieš akis – kovos su Vilniaus
Sezono mačą sužaidęs Ebo – apie sunkų laikotarpį dėl situacijos tėvynėje bei teorines kėdainiečių viltis
Sezono mačą sužaidęs Ebo – apie sunkų laikotarpį dėl situacijos tėvynėje bei teorines kėdainiečių viltis
„Betsafe-LKL“ reguliariajame sezone likus vos kelioms savaitėms, turnyrinės lentelės apačios klubai kabinasi į paskutiniuosius šiaudus vilties pasiekti atkrintamąsias varžybas.Pasvalio
Trinchieri mojavo protokolu: nesitikėjau tokio teisėjavimo krepšinio šalyje (pretenzijų turėjo ir Vovoras)
Trinchieri mojavo protokolu: nesitikėjau tokio teisėjavimo krepšinio šalyje (pretenzijų turėjo ir Vovoras)
38 pražangos ir penki jų limitą išnaudoję vienos komandos krepšininkai – Andrea Trinchieri teatrališkai tvirtino tokio atvejo per savo karjerą nepamenantis, užtat ilgai
Net penkių žaidėjų dėl pražangų netekęs "Žalgiris" krito 50 minučių trileryje
Net penkių žaidėjų dėl pražangų netekęs "Žalgiris" krito 50 minučių trileryje
Įsibėgėjusio Klaipėdos „Neptūno“ (14-12) įspūdingo grožio trileryje, trukusiame 50 minučių, nesustabdė ir Kauno „Žalgiris“ (22-3).Georgios Vovoro kariauna
"Lietakabelis" pratęsė kontraktą su vyr. treneriu
"Lietakabelis" pratęsė kontraktą su vyr. treneriu
Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ atliko svarbų ėjimą kito sezono komplektacijoje – Aukštaitijos ekipa susitarė su vyr. treneriu Nenadu Čanaku dėl naujos sutarties.Panevėžiečių
LKL paskelbė atkrintamųjų varžybų datas
LKL paskelbė atkrintamųjų varžybų datas
Iki „Betsafe-LKL“ reguliariojo sezono pabaigos liko mažiau nei mėnesis, per šį laiką galutinai paaiškės komandų rikiuotė reguliariajame sezone bei sužinosime
Vienintelį tritaškininką turėjęs "Lietkabelis" į pergalingą kelią grįžo triuškinančiai
Vienintelį tritaškininką turėjęs "Lietkabelis" į pergalingą kelią grįžo triuškinančiai
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) užtikrintą pergalę pasiekė Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (14-12). Nenado Čanako auklėtiniai savo arenoje laimėjo Aukštaitijos
"Žalgirio" fanai paaiškino, kodėl skandavo prieš Kauno merą nukreiptus šūkius
"Žalgirio" fanai paaiškino, kodėl skandavo prieš Kauno merą nukreiptus šūkius
Sekmadienį, prieš „Žalgirio“ ir „Ryto“ susitikimą krepšinio aikštelėje, žaliai baltų sirgaliai surengė triukšmingą eiseną, kurios metu aštrų
Kėdainiuose laimėję "Šiauliai" įsitvirtino devintoje vietoje
Kėdainiuose laimėję "Šiauliai" įsitvirtino devintoje vietoje
„Betsafe-LKL“ turnyrinės lentelės kaimynų dvikovoje triumfavę „Šiauliai“ (7-18) išsaugojo teorines viltis pasiekti atkrintamąsias varžybas.Žydrūno Urbono
Urbonas registruotas pagrindinėje "Ryto" komandoje (Žibėno komentaras)
Urbonas registruotas pagrindinėje "Ryto" komandoje (Žibėno komentaras)
Pirmadienio popietę Vilniaus „Rytas“ pasidalino naujienomis – prie pagrindinės komandos sudėties LKL kovoms prisijungs FIBA jaunimo Čempionų lygos MVP – Ignas Urbonas.Šį
"Juventus" priekinę liniją sustiprino amerikietis
"Juventus" priekinę liniją sustiprino amerikietis
Prieš lemiamą „Betsafe-LKL“ sezono atkarpą Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ sulaukė pastiprinimo puolėjų grandyje. Aukštaitijos klubą papildė 207 cm
Grįžimu į Lietuvą besidžiaugiantis Doualla puikiai atsiliepia ir apie Kėdainius, ir apie Pasvalį
Grįžimu į Lietuvą besidžiaugiantis Doualla puikiai atsiliepia ir apie Kėdainius, ir apie Pasvalį
Kovo pradžioje prie Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ prisijungęs 19-metis Darylas Doualla Lietuvoje leidžia jau antrąjį mėnesį ir džiaugiasi pasirinkimu atvykti į Aukštaitiją. Talentingas
Spindėjęs Lekavičius įvertino pasikeitimą "Žalgirio" sirgalių palaikyme
Spindėjęs Lekavičius įvertino pasikeitimą "Žalgirio" sirgalių palaikyme
Po rungtynių Lukas Lekavičius džiaugėsi pasiekta svarbia pergale ir įvertino, jog pagrindinė fanų tribūna atsidūrė už krepšio, rašo Krepšinis.lt.Kauno „Žalgiris“
Serijos su "Rytu" besitikintis Trinchieri – apie savo nuostabą dėl žiūrovų ir neįtikėtiną Lekavičių
Serijos su "Rytu" besitikintis Trinchieri – apie savo nuostabą dėl žiūrovų ir neįtikėtiną Lekavičių
Puspenkto mėnesio vietiniame fronte nepralaimintis šalies čempionas Kauno „Žalgiris“ (22-2) sekmadienį įsirašė jau keturoliktą pergalę iš eilės ir praktiškai
Pralaimėjimo priežastis įvardinęs Žibėnas su nerimu žvelgia į likusią sezono dalį
Pralaimėjimo priežastis įvardinęs Žibėnas su nerimu žvelgia į likusią sezono dalį
Po pralaimėjimo derbyje Giedrius Žibėnas kalbėjo apie pralaimėjimo priežastis bei žvelgė į likusią reguliaraus sezono dalį, rašo Krepšinis.lt.Vilniaus „Rytas“ (20/5)
Žaidimą kontroliavusi Šeškaus kariauna laimėjo Mažeikiuose
Žaidimą kontroliavusi Šeškaus kariauna laimėjo Mažeikiuose
Užtikrintą pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pasiekė Jonavos „CBet“ (10-15) komanda, kuri svečiuose 79:62 (24:23, 22:13, 17:11, 16:15) įveikė Mažeikių

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (220) 10.22 16:33
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime