Naujienos kraunasi...

Sabeckis: Antanas yra treneris, kuris nebijo mūsų klaidų bei stebi NBA

Sabeckis: Antanas yra treneris, kuris nebijo mūsų klaidų bei stebi NBA
"Šiaulių" nuotr.
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) tvyro didelė intriga, kaip išsidėlios galutinė reguliaraus sezono rikiuotė. Svarbūs mūšiai prieš akis laukia ir „Šiaulių-7bet“ klubo.

Šiuo metu Antano Sireikos auklėtiniai yra penkti (13-13), tačiau šalia yra įsitaisiusios Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ (13-13) bei Jonavos „CBet“ (14-14) komandos.

Vienas „Šiaulių-7bet“ vedlių Donatas Sabeckis apgailestauja, jog iki pergalės prieš Prienų „Labas GAS“ jo ekipa buvo kritusi į pralaimėjimų atkarpą. Vis tik šiauliečiai sieks išsilaižyti žaizdas bei pakovoti dėl aukštesnių pozicijų – ką daro ir dabar.

„Gal prieš sezoną 6 vieta ir nebūtų atrodžiusi blogai, tačiau, kai yra galimybė likti ketvirtiems ar penktiems, norisi tą ir pasiekti“, – sako jis.

Pats D.Sabeckis į Šiaulius grįžo po poros metų pertraukos, tačiau didelių pokyčių neįžvelgia. Organizacija – panaši, trenerių štabas – taip pat. Vieną kartą šis klubas jau tapo tramplinu D.Sabeckiui, ar taip gali nutikti vėl?

„Visada norisi pasiekti aukščiausių tikslų, norėtųsi pakilti į aukštesnį lygį. Tik tai ne vien nuo manęs priklauso. Sezono metu darau tai, ką galiu geriausio, o visa kita – komandų ir agentų darbas. Kol kas apie tai per daug negalvoju“, – šypteli jis.

LKL.lt portale – pokalbis su D.Sabeckiu apie šį sezoną, pasirodymą Šiaurės Europos krepšinio lygoje, didelį krūvį ir Antaną Sireiką.

– Iki pergalės prieš „Labas GAS“ išgyvenote keturių nesėkmių seriją „Betsafe-LKL“, kokios buvo to priežastys?

– Nenorime skųstis, bet traumos. Iškrito Bezbradica, Elmore’as, Urbutis turi mikrotraumų, aš – taip pat, sirgo Staniulis bei Danusevičius. Pusė komandos buvo pusiau traumuoti. Jei būtų laiko, atsistatytume ir taptume šviežesni, bet to laiko nėra.

– Ar Elmore’o netektis „Šiaulių-7bet“ komandai tapo didžiausiu sunkumu?

– Bet kurio žaidėjo praradimas mums yra skausmingas. Visi yra komandos dalis, visi pripratę vienas prie kito, susižaidę. Kiekvienam gavus traumą reikia persiorientuoti. Jonathanas žaidžia įspūdingą sezoną, jis vienas geriausių „Betsafe-LKL“ legionierių šį sezoną. Su jo netektimi prarandame taškus puolime, bet progų gauna kiti. Tiek Stankevičius, tiek Varnas tas progas išnaudoja.

– Ar atsiradus tiek daug sveikatos problemų pasirengimas rungtynėms pakito, ar gyvenate tuo pačiu ritmu?

– Kažkiek tai mus riboja, tačiau nesiskundžiame nei mes, nei treneris. Ši savaitė buvo sudėtingesnė, nes grįžome iš Lenkijos – buvo sunki kelionė, kuri truko 12 valandų. Kai susideda kelerios rungtynės ir tokios kelionės, tai labiau turi įtakos pasirengimui nei traumos.

– Kad jau prakalbote apie kelionę į Lenkiją, kaip tik ten baigėte pasirodymą Šiaurės Europos krepšinio lygoje. Kokį įspūdį paliko šis turnyras?

– Gal rungtynių būtų buvę daugiau, bet dėl karo Ukrainoje komandų sumažėjo. Šiaip turnyras įdomus, nes pasižaidi su kitomis komandomis nei „Betsafe-LKL“. Vietinėje lygoje su visais mataisi vis tiek bent po 3 kartus, o prieš uteniškius žaidėme jau 6 sykius. Pamatėme kitus varžovus, galėjome leisti pažaisti jaunimui, tas gerai. Finalo ketvertas buvo labai gerai suorganizuotas, jame žaidė įdomios ekipos – tiek „Anwil“, tiek „Brno“. Plius, buvo pilna salė žmonių – tai smagu.

– Apmaudu, kad nepasinaudojote šansu iškovoti trofėjų ir klupote finale prieš Vloclaveko ekipą?

– Apmaudu, vis tiek eini žaisti ir laimėti kaskart. Finalas buvo įdomus, tačiau nugalėti norėjos.

– Grįžtant prie situacijos „Betsafe-LKL“, apmaudžių pralaimėjimų čia buvo ir anksčiau, tiek prieš Klaipėdos „Neptūno“ klubą, tiek Panevėžio „Lietkabelį“, kuomet šis buvo stipriai išretėjęs. Ar tai buvo ženklas jums, kad kažkas gali būti negerai?

– Skaudžiausia buvo tada, kai grįžę po koronaviruso pralaimėjome Pasvalyje ir Panevėžyje, o vėliau ir prieš „Neptūną“. Buvome labai ne formoje, žaidėme, kad žaistume, niekas nejautėme krepšinio. Mačą su „Lietkabeliu“ turėjome savo rankose, bet toks jau tas žaidimas, negali žinoti, kaip susiklostys.

– Sudalyvavimas Citadele KMT finalo ketverte įpūtė jums pasitikėjimo savo jėgomis ar galbūt epizodiškai kaip tik leido per daug gerai apie save pagalvoti?

– Ne, nemanau, kad per gerai ėmėme apie save galvoti. Nesame už kažką geresni, žinojome, kad reikia kovoti, kad tikrai negalime prieš nieką atsipūtę žaisti. Turime kovoti su visais ir tai suprantame. Ketvertas mums nepridėjo nieko, jog galėtume vaikščioti iškėlę galvas.

– Dabar, praėjus keliems mėnesiams, kaip vertinate šį pasiekimą – patekimą į Citadele KMT finalo ketvertą?

– Dabar gal tai atrodo nieko ypatingo, bet tuo metu jautėme, jog tai – labai didelis įvykis Šiauliams. Laikas eina ir nėra kada apie tai galvoti. Dabar turime tikslą užimti kuo aukštesnę vietą „Betsafe-LKL“ reguliariajame sezone, o vėliau ir atkrintamosiose.

– Reguliariojo sezono rikiuotėje yra didelė mėsmalė tarp 4–8 vietų, kuri pozicija „Šiaulius-7bet“ tenkintų, o kuri jau taptų prastu pasiekimu? Ir ko komandai reikia, kad pavyktų užimti aukščiausią galimą vietą?

– Svarbiausia dabar išsigydyti mikrotraumas, o tvarkaraštį turime gana gerą. Viskas yra mūsų rankose. Visi dabar nori užimti 4 vietą, ne mes vieni, kad tik netektų iškart susitikti su Kauno „Žalgiriu“, Vilniaus „Rytu“ ar „Lietkabeliu“. Darysime viską, ką galime, kaip bus, taip bus. Reikia susitelkimo, vienybės ir visiems žaisti su viena idėja.

Kalbant apie vietas, kurios netenkintų, tai 6–8 pozicijos, kurios reikštų minėtus varžovus ketvirtfinalyje. Gal prieš sezoną 6 vieta ir nebūtų atrodžiusi blogai, tačiau kai yra galimybė likti 4 ar 5, norisi tą ir pasiekti.

– Šiaulių klubas sulaukė papildymo – iš Ukrainos atvyko Issufas Sanonas, sužaidęs puikų pirmą mačą. Ko komandai pridės šis legionierius?

– Kiek stebėjau, jis pridės agresijos puolime, gynyboje, išplės rotaciją. Johnas buvo žmogus, kuris mums daug kurdavo, tad manau, jog naujokas tai kažkiek kompensuos. Jie skirtingo stiliaus žaidėjai, naujokas nėra toks geras metikas, tačiau pridės fiziškumo.

– Jūs pats pastaruoju metu žaidžiate po 33–37 minutes, kaip sekasi atlaikyti krūvį?

– Viskas gerai. Gal tik kelionė išvargino, bet tokios minutės man nieko naujo, esu žaidęs tiek ir anksčiau. Visuomet norisi ant parketo prabūti kuo daugiau laiko, smagu.

–  Šį sezoną grįžote į „Šiaulių-7bet“ ekipą po pertraukos. Kuo per šį laiką pasikeitė klubas ir visa jo organizacija?

– Viskas beveik taip pat, pokyčių nedaug, treneriai tie patys. Aišku, žaidėjai kiti, tad yra ir naujų dalykų. Krepšinio dienotvarkė liko ta pati, sportuoji, ruošiesi rungtynėms ir tiek. Gal skirtumas tas, kad šiemet turime daugiau jaunimo.

– Kuo pasikeitęs grįžote į Šiaulius?

– Esu tas pats žmogus tik įgavęs daugiau patirties. Nepasikeičiau kaip žmogus, tiesiog pamačiau kitokių trenerių, kitokių sąlygų, kitokių situacijų.

– Kiek esate patenkintas tuo, kokį krepšinį demonstruojate šiuo metu?

– Iš savęs visada nori daug, net nežinau, kiek šį sezoną buvo rungtynių, kad būčiau patenkintas savimi. Visada norisi geriau. Dažniausiai iš savęs tikiesi daugiau nei kiti.

– Ar galima sakyti, kad Antanas Sireika yra jūsų treneris – tas, prie kurio vis gerai atsiskleidžiate?

– Antanas yra tas treneris, kuris duoda žaidėjams daug pasitikėjimo. Jis nebijo mūsų klaidų. Kiekvienam žaidėjui yra lengviau būti pas trenerį, kuris pasitiki juo. Man yra smagu, jog treneris yra mano užnugaris. Jei kitose komandose reikia kovoti dėl savo vietos, automatiškai neturi tiek laisvės.

– Apie A.Sireiką kartais sakoma, kad jis – senosios kartos treneris su kiek pasenusia filosofija, tiesa, pats strategas visada akcentuoja, jog nenori atsilikti nuo naujovių. Kiek jaunatviškumo išlaikęs yra šis specialistas?

– Visi treneriai turi savo stilių – kažkas orientuotas labiau į puolimą, kažkas į gynybą. Antano žaidimas daugiau orientuotas į puolimą, jis nemažai stebi NBA rungtynių, apskritai labai domisi krepšiniu ir kiek įmanoma, tiek jis naujovių įdiegia. Kažkokio dviračio čia neišrasi – krepšinis yra krepšinis.

– Vieną kartą karjeroje „Šiauliai-7bet“ jums jau tapo laipteliu aukštyn, ar norėtųsi, kad taip nutiktų vėl?

 – Visada norisi pasiekti aukščiausių tikslų, norėtųsi pakilti į aukštesnį lygį. Tik tai ne vien nuo manęs priklauso. Sezono metu darau tai, ką galiu geriausio, o visa kita – komandų ir agentų darbas. Kol kas apie tai per daug negalvoju.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Šiauliai" sužinojo FIBA verdiktą – žais Čempionų lygos atrankoje
"Šiauliai" sužinojo FIBA verdiktą – žais Čempionų lygos atrankoje
Kaip reikiant šį sezoną patriukšmavęs Šiaulių „Šiaulių“ klubas sulaukė žinių iš FIBA Čempionų lygos turnyro organizatorių.Pusfinalį tiek LKL čempionate,
Kėdainių komandoje – NCAA riungtyniavęs lietuvis (Mačiulio komentaras)
Kėdainių komandoje – NCAA riungtyniavęs lietuvis (Mačiulio komentaras)
Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ toliau tęsia komandos komplektavimo darbus. Komandos sudėtį  papildė 24-erių metų, 203 cm ūgio puolėjas Justinu Marcinkevičiumi, su kuriuo pasirašyta
Jonavoje sezoną užbaigęs Zdanavičius keliasi į lietuvių pamėgtą Slovakijos klubą
Jonavoje sezoną užbaigęs Zdanavičius keliasi į lietuvių pamėgtą Slovakijos klubą
Praėjusį sezoną Islandijoje pradėjęs bei žiemos pradžioje į Lietuvą grįžęs Tomas Zdanavičius vėl rungtyniaus užsienyje.Vilnietis pasirašė su vienu garsiausių Slovakijos krepšinio
Stenionis į "Žalgirio" sistemą negrįš – įspūdingo metimo autorius lieka "Nevėžyje"
Stenionis į "Žalgirio" sistemą negrįš – įspūdingo metimo autorius lieka "Nevėžyje"
Sausio pabaigoje Kauno "Žalgiris" paskolino dublerių komandai atstovavusį Dominyką Stenionį Kėdainių "Nevėžis-Optibet" klubui.Pasibaigus sezonui "Žalgiris" nusprendė
Šiauliuose sezoną baigęs Sanonas keliasi į Europos taurėje debiutuosiantį Ukrainos klubą
Šiauliuose sezoną baigęs Sanonas keliasi į Europos taurėje debiutuosiantį Ukrainos klubą
Sezoną Šiaulių "Šiauliai-7bet" komandoje užbaigęs Issufas Sanonas karjerą tęs gimtosios Ukrainos ekipoje.2018 metais NBA naujokų biržoje Vašington "Wizards"
Janavičius: galbūt dauguma norėjo, kad laimėtų "Žalgiris", bet man svarbiausia, kad būtų intriga
Janavičius: galbūt dauguma norėjo, kad laimėtų "Žalgiris", bet man svarbiausia, kad būtų intriga
Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) vasaros stovykloje apsilankė daugiausiai rezultatyvių perdavimų Lietuvos krepšinio lygos (LKL) istorijoje atlikęs Žygimantas Janavičius.Praėjusį
LKL finalo serijos paskutinės rungtynės – teisėjų akimis
LKL finalo serijos paskutinės rungtynės – teisėjų akimis
Vilniaus „Rytas“ turėjo galimybę savo tvirtovėje iškovoti „Betsafe-LKL“ titulą ir tai sėkmingai padarė.Giedriaus Žibėno auklėtiniai pilnoje „Jeep“ arenoje
Į gimtinę grįžęs "Lietkabelio" treneris: serbai Lietuvoje kenčia nuo antirusiškos isterijos
Į gimtinę grįžęs "Lietkabelio" treneris: serbai Lietuvoje kenčia nuo antirusiškos isterijos
Lietuvos krepšinio vicečempionų Panevėžio „Lietkabelio“ komandos vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas grįžo į gimtinę ir pasidalino savo sezono įspūdžiais serbiškos
Problemų asistuoti Maksvyčiui nematantis Žibėnas: vardan tos Lietuvos mes tikrai nieko vienas nuo kito neslėpsime
Problemų asistuoti Maksvyčiui nematantis Žibėnas: vardan tos Lietuvos mes tikrai nieko vienas nuo kito neslėpsime
Geriausias šio sezono LKL treneris Giedrius Žibėnas šiemet neturėjo progos šalia šoninės linijos pasigalynėti su Kaziu Maksvyčiu. Pastarasis girgždančio Kauno „Žalgirio“
Vilnių paliekantis Buva: nuo pirmos dienos tikėjau, kad galime laimėti titulą
Vilnių paliekantis Buva: nuo pirmos dienos tikėjau, kad galime laimėti titulą
Du sezonus Vilniuje praleidęs ir 2021-2022 m. „Betsafe-LKL“ reguliaraus sezono naudingiausiu žaidėju tapęs Ivanas Buva palieka sostinę – Vilniaus „Rytas“ skiriasi su
"Šiauliai" išsiskyrė su gynėju
"Šiauliai" išsiskyrė su gynėju
„Šiaulių“ krepšinio klubas pasinaudojo sutartyje numatyta galimybe ir nusprendė nebepratęsti sutarties su Ernestu Jonkumi. Įžaidėjas geltonuosius marškinėlius vilkėjo
"Ryto" aukcione parduoto LKL čempionų žiedo kaina šoktelėjo 100 kartų
"Ryto" aukcione parduoto LKL čempionų žiedo kaina šoktelėjo 100 kartų
Dar šios savaitės pradžioje Vilniaus „Ryto“ komanda iškilmingoje ceremonijoje gavo LKL aukso žiedus. Vieną iš jų klubas pardavė aukcione už keturženklę sumą.Beveik
Žibėti Vilniuje ir toliau pasiryžęs Žibėnas "Ryto" kartelę nori pakelti dar aukščiau (akiratyje – ir buvusių varžovų žaidėjai)
Žibėti Vilniuje ir toliau pasiryžęs Žibėnas "Ryto" kartelę nori pakelti dar aukščiau (akiratyje – ir buvusių varžovų žaidėjai)
Nuo beveik niekam negirdėto asistento ir laikinojo trenerio – iki ilgametę sausrą Vilniuje žaibiškai nutraukusio ir šlovę pelniusio stratego. Tokį kelią Giedrius Žibėnas sukorė
LKL sezono MVP bei "Ryto" atakų lyderis karjerą tęs Japonijoje
LKL sezono MVP bei "Ryto" atakų lyderis karjerą tęs Japonijoje
Pirmą kartą karjeroje čempionu tapęs Vilniaus "Ryto" atakų lyderis Ivanas Buva karjerą tęs labai toli nuo Lietuvos.Kroatas 15min.lt sporto redaktoriui Kęstui Rimkui prasitarė, kad keliasi
Butkevičius gali apsivilkti "Žalgirio" marškinėlius
Butkevičius gali apsivilkti "Žalgirio" marškinėlius
Lietuvos čempionu bei finalo MVP tapęs Vilniaus "Ryto" kapitonas Arnas Butkevičius netrukus gali apsivilkti Kauno "Žalgirio" marškinėlius.Kaip praneša 15min.lt žurnalistas
Išdalinti LKL apdovanojimai: metų treneris – Žibėnas, finalo MVP – Butkevičius
Išdalinti LKL apdovanojimai: metų treneris – Žibėnas, finalo MVP – Butkevičius
2021-2022 metų sezono „Betsafe-LKL“ čempionams Vilniaus „Ryto“ krepšininkams, treneriams ir personalo nariams pirmadienį įteikiami čempionų žiedai, iškilmingoje
Maksvytis: pasakysiu, kad "Žalgirio" kėdė yra žymiai karštesnė nei rinktinės
Maksvytis: pasakysiu, kad "Žalgirio" kėdė yra žymiai karštesnė nei rinktinės
„Beviltiškas „Žalgirio“ pralaimėjimas“, „istorinė nesėkmė“, „amžiaus fiasko“, „didžiausia visų laikų LKL sensacija“ – tokios
Lavrinovičiai prieš paskutinį savo šokį: galvojome, užsidirbsime pinigų ir nieko nebeveiksime, bet mes – ne tokie žmonės
Lavrinovičiai prieš paskutinį savo šokį: galvojome, užsidirbsime pinigų ir nieko nebeveiksime, bet mes – ne tokie žmonės (1)
Broliai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai savo profesionalų karjerą pradėjo prieš jau beveik 25-erius metus, kai 1997-ųjų rudenį su Alytaus „Alitos“ klubo
LKL debiutantai pristatė pirmąjį naujoką
LKL debiutantai pristatė pirmąjį naujoką
LKL čempionate debiutuosiantis "Gargždų" klubas penktadienį oficialiai pristatė pirmąjį naujoką.Juo tapo kretingiškis Aurimas Urbonas praėjusį sezoną  vilkėjęs Marijampolės
"Lietkabelį" pasveikinusi miesto savivaldybė įteikė ir solidų čekį
"Lietkabelį" pasveikinusi miesto savivaldybė įteikė ir solidų čekį
Šiandien Dailės galerijoje buvo priimti „Lietkabelio“ krepšininkai, jų treneriai, klubo vadovai ir įteiktos padėkos už Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“)
Pristatyti LKL čempionų žiedai, jų įteikimą bei kitų nominacijų apdovanojimus transliuos tiesiogiai
Pristatyti LKL čempionų žiedai, jų įteikimą bei kitų nominacijų apdovanojimus transliuos tiesiogiai
2021-2022 m. „Betsafe-LKL“ čempionams Vilniaus „Ryto“ krepšininkams, treneriams ir personalo nariams, pirmadienį bus įteikti čempionų žiedai.Žiedus kuriantys PREMIÈRE
Buva: šį titulą skiriu savo idealui Petrovičiui
Buva: šį titulą skiriu savo idealui Petrovičiui
Vilniaus „Rytas“ savo tvirtovėje iškovojo „Betsafe-LKL“ titulą. Giedriaus Žibėno auklėtiniai pilnoje „Jeep“ arenoje 79:76 įveikė Panevėžio „Lietkabelį“
Maksvytis: Eurolygoje galbūt reiktų daugiau legionierių, žiūrint į Lietuvos krepšinį – daugiau lietuvių
Maksvytis: Eurolygoje galbūt reiktų daugiau legionierių, žiūrint į Lietuvos krepšinį – daugiau lietuvių
Kauno „Žalgirio“ komandos vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis jau kibo į ankstyvuosius pasiruošimo naujajam sezonui darbus bei kartu su klubo vadovybe darbuojasi vasaros žaidėjų
LKL finalus stebėjo daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų
LKL finalus stebėjo daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų
Antradienį Vilniaus „Rytas“ savo tvirtovėje iškovojo „Betsafe-LKL“ titulą. Giedriaus Žibėno auklėtiniai pilnoje „Jeep“ arenoje 79:76 įveikė
Gražiausius LKL finalų momentus sukūrė čempionai
Gražiausius LKL finalų momentus sukūrė čempionai
Portalas LKL.lt lygos aistruoliams pristato paskutinį šio sezono gražiausių momentų rinkinį, kuriame – epizodai iš „Betsafe-LKL“ didžiojo ir mažojo finalų serijų.Penketuką
Žibėnas: daug kas mus nurašė, buvome nekenčiamiausia komanda, bet skaičiai nemeluoja
Žibėnas: daug kas mus nurašė, buvome nekenčiamiausia komanda, bet skaičiai nemeluoja
Vilniaus „Rytas“ po 12 metų pertraukos sugrąžino Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) titulą į sostinę, o ekipos treneris Giedrius Žibėnas po lemiamo
Dramatiškame finalo trileryje triumfavęs "Rytas" sugrąžino LKL titulą į Vilnių
Dramatiškame finalo trileryje triumfavęs "Rytas" sugrąžino LKL titulą į Vilnių
Vilniaus „Rytas“ turėjo galimybę savo tvirtovėje iškovoti „Betsafe-LKL“ titulą ir tai sėkmingai padarė.Giedriaus Žibėno auklėtiniai pilnoje „Jeep“ arenoje
Stebuklingai pabaigoje sužaidęs "Rytas" – per žingsnį iki titulo
Stebuklingai pabaigoje sužaidęs "Rytas" – per žingsnį iki titulo
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) tęsiasi finalo kovos, kuriose dėl titulo grumiasi Vilniaus „Rytas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“.Ketvirtajame serijos

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime