Naujienos kraunasi...

STRAIPSNIS: D.Adomaičio ir D.Motiejūno konfliktas primena praeities kivirčus rinktinėje

Autorius: Marius Milašius, Alfa.lt.
STRAIPSNIS: D.Adomaičio ir D.Motiejūno konfliktas primena praeities kivirčus rinktinėje
Alfa.lt fotomontažas
Lietuvos žiniasklaidos antraštėse šią savaitę vėl numirgėjo šalies krepšinio rinktinės trenerio Dainiaus Adomaičio ir žaidėjo Donato Motiejūno konflikto aidai. Šandongo klube Kinijoje žaidžiančiam puolėjui išsipasakojus 15min.lt rodomai laidai „Nematoma pusė“, D. Adomaitis po Vilniaus „Ryto“ rungtynių Kėdainiuose nepanoro dar sykį veltis į kalbas ir žurnalistams nurodė klausti paties krepšininko.

Alfa.lt paskutinę pavasario dieną jau rašė apie stratego ir žaidėjo konflikto chronologiją. Dar praėjusių metų rugpjūtį ir rugsėjį Europos čempionate išvien dirbusių vyrų santykiai jau kurį laiką yra gerokai įšalę, o pleištą juose tik dar giliau įkalė šią savaitę į viešumą išėję D. Motiejūno žodžiai.

„Jis pats žino, ką kalbėjo ir žadėjo, o aš kovojau už save. Komanda manęs neišleido, bandžiau tai paaiškinti, bet buvau apkaltintas nebūtais dalykais. Visi mane kaltina. Jei ir toliau bus ant manęs važiuojama, galiu parodyti ir tikrąją istorijos pusę“, – sakė 28-erių krepšininkas.

Panašu, kad bent jau artimiausiu metu D-Mo vilkinčio žalią aprangą neišvysime – nors Kinijos krepšinio lygoje per FIBA rinktinių „langus“ yra skelbiamos net trijų savaičių pertraukos, D. Adomaitis puolėjui asmeninės žinutės su pakvietimu į trumpą treniruočių stovyklą veikiausiai nebesiųs.

Vis dėlto tai nėra pirmas atvejis, kuomet tarp trenerio ir krepšininko perbėga juoda katė. Alfa.lt nusprendė savo skaitytojams priminti dvi kitas istorijas, kurių epicentre atsidūrė buvę Lietuvos rinktinės treneriai ir žymūs žaidėjai.

Kaltino simuliuojant traumą?

Bene žymiausiai nacionalinės komandos ir jos žaidėjo konflikto istorijai – jau virš 20 metų. Kalbame, be abejo, apie žymųjį Vlado Garasto ir Žydrūno Ilgausko konfliktą, po kurio vienas geriausių visų laikų Lietuvos krepšininkų daugiau taip ir neapsivilko žaliai-baltos gimtosios šalies komandos aprangos.

Tuometinio Kauno „Atleto“ stratego ir jaunojo vidurio konfliktas prasidėjo 1996-aisiais, o abi pusės iki šiol pateikia dvi skirtingas įvykių versijas. Laikinosios sostinės ekipos vedliu buvęs Ž. Ilgauskas būdamas vos 20-ties dominavo LKL pirmenybėse, o tačiau sezono eigoje patyrė pėdos traumą, atsiliepusia ir vėlesnės karjeros metu.

Nors „centras“ skundėsi skausmais, pasak V. Garasto, keli gydytojų tyrimai jokių lūžių ar įtrūkių pėdos kaule neparodė ir jaunasis kaunietis buvo priverstas eiti į aikštę – „Atletas“ negalėjo leisti sau prabangos rungtyniauti be naudingiausio lygos krepšininko.

Pasak V. Garasto, spaudimą leisti į aikštę traumuotą vidurio puolėją jis patyrė net iš „Atleto“ vadovo, o dėl nerasto lūžio pėdoje kalta nepažangi tuometinė Lietuvos medicina.

„Tą sezoną įveikėme „Žalgirį“ net šešis kartus, o vieneriose iš rungtynių Ž. Ilgauskas ėmė šlubčioti. Įvyko du gydytojų konsiliumai, tačiau jie nieko nerado ir leido jam žaisti. Komandos savininkas man taip pat liepė leisti jį į aikštę. O pasirodo, Lietuvoje tuo metu dar neturėjome magnetinio rezonanso. Kai jis nuvyko į JAV, tyrimai parodė, kad pėdos kaulas yra skilęs jau antrą kartą“, – prieš penketą metų situaciją komentavo tuometinis „Atleto“ treneris

Be Kauno komandos, V. Garastas tuomet treniravo ir Lietuvos rinktinę, kurioje Ž. Ilgauskas sužaidė viso labo du susitikimus per karjerą – tai įvyko atrankoje į 1995-ųjų Europos čempionatą. Nors ne sykį buvo manyta, kad NBA puikiai rungtyniavęs krepšininkas apsivilks rinktinės aprangą, o 2008 m. jo draudimui buvo surinkti net 2 mln. litų, ši daugelio Lietuvos krepšinio gerbėjų svajonė neišsipildė. Manoma, kad prie to galėjo prisidėti ir faktas, jog V. Garastas ilgus metus (2003-2011 m.) buvo Lietuvos krepšinio federacijos, atsakingos už rinktinę, prezidentu.

„Kai Ž. Ilgauskas žaidė „Atlete“, V. Garastas kaltino jį simuliuojant traumą. Nors treneris rėmėsi gydytojų patarimais, o konfliktą iššaukė jų nekompetencija, ta situacija labai supykdė Žydrūną. Jis rungtyniavo kęsdamas skausmą, jo pėda buvo lūžusi. Labai jautriai į tą konfliktą reagavo ir Ž. Ilgausko tėvai. Tai – labai skausmingas ir visai šeimai įsiminęs epizodas“, – anksčiau kalbėjo buvęs krepšininko agentas Virginijus Bulota.

Vis dėlto artimai su Ž. Ilgausku bendravęs bei savo laiku „Atleto“ direktoriumi dirbęs V. Bulota tikina, kad dėl „centro“ nežaidimo rinktinėje kaltę turėtų prisiimti ne tik V. Garastas, bet ir kiti krepšinio federacijos žmonės, pirmiausia – Algimantas Pavilonis.

„Kai Žydrūnas nuvyko į Klivlandą ir patyrė kojos traumą, niekas jam nepaskambino, neklausė, kaip jam sekasi, kaip sveikata ir panašiai. Tačiau vos tik atėjo vasara, tuometinis LKF prezidentas A. Pavilonis jam paskambino ir klausė, ar šis ruošiasi žaisti rinktinėje. Jam buvo pasakyta, kad jeigu nežais rinktinėje – bus ne patriotas. O jis tik klausė, kur tie patriotai buvo, kai jis gydėsi traumą“, – istoriją prisiminė V. Bulota.

Spaudė į nepatogius rėmus

Kitoje konflikto istorijoje sudalyvavo kiti du žinomi Lietuvos krepšinio atstovai – Antanas Sireika ir Rimantas Kaukėnas. Dėl svaidymosi tarpusavio žaibais, gynėjas taip ir neapsivilko rinktinės marškinėlių per nė vieną iš keturių turnyrų, kuriuose 2003-2006 m. nacionalinei šalies komandai vadovavo A. Sireika.

Joną Kazlauską pakeitusio šiauliečio ir talentingo vilniečio konfliktas prasidėjo 2003-aisiais, prieš pat čempionišku Lietuvai tapusį Europos čempionatą Švedijoje. Tuomet į rinktinės stovyklą pakviestas R. Kaukėnas buvo laikomas tvirtu pretendentu vykti į žemyno pirmenybes, tačiau koją jam pakišo prakaito liaukų uždegimas.

Nors geležinės valios gynėjas po kelių savaičių be krepšinio grįžo į rikiuotę, A. Sireikai jis nebeįtiko. Kiek vėliau, kalbėdamas apie 2003-uosius ir praleistą progą pasipuošti Europos auksu, R. Kaukėnas vadino didžiausiu savo ilgos ir trofėjais papuoštos karjeros nusivylimu.

Vis dėlto ta vasara prieš 15 metų buvo tik pradžia konfliktui, užsitęsusiam dar kelerius metus. 2004-aisiais A. Sireika ir vėl įtraukė R. Kaukėną į rinktinės kandidatų sąrašą, o gynėjas tikėjosi patekti į galutinį dvyliktuką bei išpildyti savo svajonę vykdamas į Atėnų olimpines žaidynes.

Nors pats rinktinės treneris sezono metu negailėjo gerų žodžių Bonos „Telekom“ klubo lyderiu Vokietijoje tapusiam gynėjui, vasarą stratego tonas pasikeitė. Atakuojančio gynėjo pozicijoje visą karjerą žaidusiam R. Kaukėnui jis siekė priklijuoti pagrindinio rinktinės įžaidėjo Šarūno Jasikevičiaus dublerio rolę, mat „antruoju numeriu“ žaidė ir taip pajėgūs žaidėjai – Arvydas Macijauskas, Ramūnas Šiškauskas ir Donatas Slanina.

Deja, R. Kaukėnui atakų organizatoriaus pozicija netiko – jam sunkiai sekėsi susitvarkyti su neįprastomis užduotimis, o gynėjo pasirodymas ir vėl neįtiko rinktinės treneriui. R. Kaukėnas antrus metus liko už rinktinės borto, o sužinojęs šią žinią jis jautėsi priblokštas.

Galiausiai, nusivylęs tokiais A. Sireikos sprendimais R. Kaukėnas kitus dvejus metus nesiteikė prisijungti prie rinktinės. 2005-ųjų vasarą jis kvietimo atsisakė motyvuodamas tai savo vestuvėmis, o dar po metų tikino norįs pailsėti po varginančio sezono.
 

Į rinktinę R. Kaukėnas grįžo tik 2007-aisiais, kuomet prie nacionalinės komandos vairo stojo A. Sireiką pakeitęs Ramūnas Butautas. Gynėjas tais metais su rinktine iškovojo bronzą, o po metų įgyvendino ir seną svajonę bei atstovavo šaliai Pekino olimpinėse žaidynėse.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Ryto" pergalės atgarsiai: kapitonas sulaukė palyginimų su M.Jordanu, treneris džiaugėsi komandos brendimu
"Ryto" pergalės atgarsiai: kapitonas sulaukė palyginimų su M.Jordanu, treneris džiaugėsi komandos brendimu
Daugelio laukta intriga Karaliaus Mindaugo taurės pusfinaliuose nė nekvepėjo – jei Kauno „Žalgiris“ 31 taško skirtumu sudorojo Panevėžio „Lietkabelį“, tai Vilniaus
Dar vienas fantastiškas D.Motiejūno pasirodymas lėmė jo komandos pergalę
Dar vienas fantastiškas D.Motiejūno pasirodymas lėmė jo komandos pergalę
Donatas Motiejūnas buvo rezultatyviausias ir naudingiausias mačo žaidėjas, o dar vienas įspūdingas dvigubas dublis lėmė jo komandos pergalę Kinijos pirmenybėse.Penktadienį kauniečio atstovaujamas
D.Adomaitis išsirinko galutinį dvyliktuką
D.Adomaitis išsirinko galutinį dvyliktuką
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis išsirinko galutinę komandos sudėtį paskutinėms Pasaulio taurės atrankos rungtynėms su Nyderlandų ir Italijos
Lietuvos rinktinės kandidatų sąraše - naujos ir jau matytos pavardės (visas sąrašas)
Lietuvos rinktinės kandidatų sąraše - naujos ir jau matytos pavardės (visas sąrašas)
Ketvirtadienį Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis Vilniuje pristatė rinktinės kandidatų sąrašą, kurie yra kviečiami į treniruočių stovyklą
Su baudų metimais "nedraugavęs" D.Motiejūnas vis tiek vėl buvo rezultatyviausias
Su baudų metimais "nedraugavęs" D.Motiejūnas vis tiek vėl buvo rezultatyviausias
Donatas Motiejūnas vėl buvo rezultatyviausias ir padėjo savo komandai iškovoti pergalę Kinijos čempionate.Sekmadienį Šandongo "Golden Stars" (19/17) klubas išvykoje
Galingu dubliu pasižymėjęs D.Motiejūnas atvedė savo komandą į pergalę
Galingu dubliu pasižymėjęs D.Motiejūnas atvedė savo komandą į pergalę
Galingą dvigubą dublį surinkusio Donato Motiejūno atstovaujama komanda iškovojo svarbią pergalę Kinijos pirmenybėse.Penktadienį Šandongo "Golden Stars" (18/17) klubas namie
Sugniuždytas D.Adomaitis: vėl žaidėme gerai, bet pralaimėjome
Sugniuždytas D.Adomaitis: vėl žaidėme gerai, bet pralaimėjome
Dvejos rungtynės su Berlyno ALBA per savaitę ir du pralaimėjimai, kuriuose viską lėmė paskutinė rungtynių ataka – tokius smūgius patyrė Dainiaus Adomaičio vadovaujama Vilniaus „Ryto“
D.Motiejūnas dar vienu dvigubu dubliu prisidėjo prie pergalės paskutinėmis sekundėmis
D.Motiejūnas dar vienu dvigubu dubliu prisidėjo prie pergalės paskutinėmis sekundėmis
Itin sunkią pergalę Kinijos pirmenybėse iškovojo dar vieną dvigubą dublį surinkusio Donato Motiejūno komanda.Antradienį Šandongo "Golden Star" (17/17) klubas išvykoje
Dirbti su D.Suttonu nebenorintis D.Adomaitis dėl savo ateities neatsakinėja
Dirbti su D.Suttonu nebenorintis D.Adomaitis dėl savo ateities neatsakinėja
Vilniaus „Ryto“ ir Dominique‘o Suttono keliai jau netrukus turėtų išsiskirti. Tai iliustruoja vyriausiojo trenerio Dainiaus Adomaičio atsakymas, išgirdus klausimą apie
 Sirgalių žinutę išgirdęs Adomaitis po skaudaus pralaimėjimo citavo dukterį
Sirgalių žinutę išgirdęs Adomaitis po skaudaus pralaimėjimo citavo dukterį
Vilniaus „Ryto“ vyriausiojo trenerio Dainiaus Adomaičio 45-ojo gimtadienio vakaras – visiškai nešventiškas. Sukaktuvininko vadovaujama ekipa namuose patyrė didžiausią
D.Motiejūnas prie pergalės prisidėjo dar vienui dvigubu dubliu
D.Motiejūnas prie pergalės prisidėjo dar vienui dvigubu dubliu
Dar vienu dvigubu dubliu Kinijos pirmenybėse pasižymėjo retai šio rodiklio nedemonstruojantis Donatas Motiejūnas.Kauniečio atstovaujamas Šandongo "Golden Star" (16/17) klubas
Neįprastas D.Motiejūno pasirodymas - iki nemalonaus "trigubo dublio" pritrūko vienos klaidos
Neįprastas D.Motiejūno pasirodymas - iki nemalonaus "trigubo dublio" pritrūko vienos klaidos
Po išsigydytos traumos į rikiuotę grįžęs Donatas Motiejūnas sužaidė dvi fantastiškas rungtynes, tačiau šiandien nebuvo panašus į save - iki nemalonaus "trigubo
Nusivylęs D.Adomaitis kaltino ne tik žaidėjų klaidas, bet ir lipdukus
Nusivylęs D.Adomaitis kaltino ne tik žaidėjų klaidas, bet ir lipdukus
Pagaliau visos sudėties žaidusiam Vilniaus „Rytui“ nepavyko pradžiuginti gausiai „Siemens“ arenoje susirinkusių sirgalių – daugiau nei 6 tūkstančių aistruolių palaikomi
Vėl fantastiškai žaidęs D.Motiejūnas pasiekė asmeninį rezultatyvumo rekordą
Vėl fantastiškai žaidęs D.Motiejūnas pasiekė asmeninį rezultatyvumo rekordą
Po traumos išsigydymo tik antrą mačą Kinijos pirmenybėse sužaidęs Donatas Motiejūnas pasižymėjo dar vienu galingu dvigubu dubliu ir vėl buvo savo komandos vedlys į pergalę.Lietuvio atstovaujamas
D.Adomaitis po pralaimėjimo pirštu badė į klaidas - mus už tai nubaudė
D.Adomaitis po pralaimėjimo pirštu badė į klaidas - mus už tai nubaudė
Vilniaus „Lietuvos ryto“ vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis nesunkiai paaiškino pralaimėjimo „Monaco“ klubui priežastis.Krepšinio specialistas pirštu
Įspūdingas D.Motiejūno sugrįžimas - pasižymėjo galingu dubliu ir buvo rezultatyviausias
Įspūdingas D.Motiejūno sugrįžimas - pasižymėjo galingu dubliu ir buvo rezultatyviausias
Mėnesį be krepšinio praleidęs Donatas Motiejūnas į rikiuotę grįžo surinkdamas galingą dvigubą dublį Kinijos čempionate.Čiurnos traumą išsigydžiusio aukštaūgio vedamas
D.Adomaitis žavėjosi pasiaukojusiu ir iš ligos patalo pakilusiu naujoku: jam svarbiausia komanda
D.Adomaitis žavėjosi pasiaukojusiu ir iš ligos patalo pakilusiu naujoku: jam svarbiausia komanda
Europos taurėje su Vilniaus „Ryto“ marškinėliais debiutavęs Arciomas Parachovskis iš karto tapo vienu pavojingiausių Lietuvos vicečempionų ginklų – baltarusis buvo
Po priekaištų dėl antikrepšinio prabilo Ž.Skučas: iš dalies pasidaviau provokacijoms
Po priekaištų dėl antikrepšinio prabilo Ž.Skučas: iš dalies pasidaviau provokacijoms
Dar vieną pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate iškovojo Vilniaus „Ryto“ (12/4) krepšininkai. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai savo namų arenoje tik po atkaklios kovos
D.Adomaitis apie "Partizan": tai išskirtiniu kovingumu ir disciplina pasižyminti komanda
D.Adomaitis apie "Partizan": tai išskirtiniu kovingumu ir disciplina pasižyminti komanda
Praėjus didžiausioms metų šventėms Vilniaus „Ryto“ stos į kovą Europos taurės TOP-16 etape.„Rytas“ antrąją naujųjų metų dieną susikaus su paskutiniame ture į
Ž.Skučo žaidimu pasibaisėjęs D.Adomaitis pratrūko: tai antikrepšinis
Ž.Skučo žaidimu pasibaisėjęs D.Adomaitis pratrūko: tai antikrepšinis
Vilniaus „Rytas“ tik po atkaklios kovos 89:82 palaužė Pasvalio „Pieno žvaigždes“, o atkakliame mače netrūko emocijų, intrigos, kovos, kuri kartais peržengdavo leistinas
"Rytas" savo aikštėje kaip reikiant paprakaitavo su "Pieno žvaigždėmis" (video komentarai)
"Rytas" savo aikštėje kaip reikiant paprakaitavo su "Pieno žvaigždėmis" (video komentarai)
Dar vieną pergalę „Betsafe–LKL“ čempionate iškovojo Vilniaus „Ryto“ (12/4) krepšininkai. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai savo namų arenoje tik po atkaklios
Lietuvos rinktinė atrankos etapą baigs Klaipėdoje
Lietuvos rinktinė atrankos etapą baigs Klaipėdoje
Pasaulio čempionato atrankos etapą Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė baigs ten, kur ir pradėjo – Klaipėdos „Švyturio“ arenoje. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai vasario
Rinktinė varžovus pasaulio čempionate sužinos kovo 16 dieną
Rinktinė varžovus pasaulio čempionate sužinos kovo 16 dieną
2019 metų vyrų krepšinio pasaulio čempionato burtai bus traukiami kovo 16 dieną Šendžene, kuris yra vienas iš Kinijos miestų, kuriame vyks turnyro kovos.Dar liko paskutinis "langas",
"Rytui" verkiant reikia"centro", tačiau padėtis žaidėjų rinkoje - itin sudėtinga (nterviu)
"Rytui" verkiant reikia"centro", tačiau padėtis žaidėjų rinkoje - itin sudėtinga (nterviu)
Vilniaus „Rytas“ jau atsakė į svarbiausią klausimą Europos taurės grupių etape, tačiau rytoj stos į dar vieną kovą – į sostinę atvyks Baro „Mornar“ klubas iš
Kinai traumuotą D.Motiejūną keičia amerikiečiu
Kinai traumuotą D.Motiejūną keičia amerikiečiu
Kaip jau rašėme, piršto traumą patyręs ir operuotas Donatas Motiejūnas, šiais metais nežais, todėl Šandongo "Golden Stars" komandos vadovai suskubo ieškoti
FIBA prezidentas: federacija išleis 30 mln. atrankos į pasaulio čempionatą rengimui
FIBA prezidentas: federacija išleis 30 mln. atrankos į pasaulio čempionatą rengimui
FIBA atrankos į pasaulio čempionatą turnyrų rengimui nuo 2017 iki 2021 metų išleis 30 mkn. eurų. Tai pareiškė federacijos prezidentas Horacio Muratore."FIBA prisiima atsakomybę
Be traumuoto D.Motiejūno jo ekipa atrodo beviltiškai; lietuvis gydysis apie mėnesį
Be traumuoto D.Motiejūno jo ekipa atrodo beviltiškai; lietuvis gydysis apie mėnesį
Be traumą patyrusio Donato Motiejūno jo komanda Kinijos pirmenybėse atrodo beviltiškai.Ketvirtadienį Šandongo "Golden Stars" (10/9) klubas išvykoje triuškinamai
D.Adomaitis džiaugėsi dėl laimėto finalo svarbos mačo, o NBA legenda gyrė "Rytą"
D.Adomaitis džiaugėsi dėl laimėto finalo svarbos mačo, o NBA legenda gyrė "Rytą"
Vilniaus „Rytas“ dėjo svarbų, nors ir nelengvą, žingsnį link kito Europos taurės etapo.16 taškų persvarą iššvaistę bei pratęsimą Turino „Fiat“ klubui

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime