Naujienos kraunasi...

STRAIPSNIS: D.Adomaičio ir D.Motiejūno konfliktas primena praeities kivirčus rinktinėje

Autorius: Marius Milašius, Alfa.lt.
STRAIPSNIS: D.Adomaičio ir D.Motiejūno konfliktas primena praeities kivirčus rinktinėje
Alfa.lt fotomontažas
Lietuvos žiniasklaidos antraštėse šią savaitę vėl numirgėjo šalies krepšinio rinktinės trenerio Dainiaus Adomaičio ir žaidėjo Donato Motiejūno konflikto aidai. Šandongo klube Kinijoje žaidžiančiam puolėjui išsipasakojus 15min.lt rodomai laidai „Nematoma pusė“, D. Adomaitis po Vilniaus „Ryto“ rungtynių Kėdainiuose nepanoro dar sykį veltis į kalbas ir žurnalistams nurodė klausti paties krepšininko.

Alfa.lt paskutinę pavasario dieną jau rašė apie stratego ir žaidėjo konflikto chronologiją. Dar praėjusių metų rugpjūtį ir rugsėjį Europos čempionate išvien dirbusių vyrų santykiai jau kurį laiką yra gerokai įšalę, o pleištą juose tik dar giliau įkalė šią savaitę į viešumą išėję D. Motiejūno žodžiai.

„Jis pats žino, ką kalbėjo ir žadėjo, o aš kovojau už save. Komanda manęs neišleido, bandžiau tai paaiškinti, bet buvau apkaltintas nebūtais dalykais. Visi mane kaltina. Jei ir toliau bus ant manęs važiuojama, galiu parodyti ir tikrąją istorijos pusę“, – sakė 28-erių krepšininkas.

Panašu, kad bent jau artimiausiu metu D-Mo vilkinčio žalią aprangą neišvysime – nors Kinijos krepšinio lygoje per FIBA rinktinių „langus“ yra skelbiamos net trijų savaičių pertraukos, D. Adomaitis puolėjui asmeninės žinutės su pakvietimu į trumpą treniruočių stovyklą veikiausiai nebesiųs.

Vis dėlto tai nėra pirmas atvejis, kuomet tarp trenerio ir krepšininko perbėga juoda katė. Alfa.lt nusprendė savo skaitytojams priminti dvi kitas istorijas, kurių epicentre atsidūrė buvę Lietuvos rinktinės treneriai ir žymūs žaidėjai.

Kaltino simuliuojant traumą?

Bene žymiausiai nacionalinės komandos ir jos žaidėjo konflikto istorijai – jau virš 20 metų. Kalbame, be abejo, apie žymųjį Vlado Garasto ir Žydrūno Ilgausko konfliktą, po kurio vienas geriausių visų laikų Lietuvos krepšininkų daugiau taip ir neapsivilko žaliai-baltos gimtosios šalies komandos aprangos.

Tuometinio Kauno „Atleto“ stratego ir jaunojo vidurio konfliktas prasidėjo 1996-aisiais, o abi pusės iki šiol pateikia dvi skirtingas įvykių versijas. Laikinosios sostinės ekipos vedliu buvęs Ž. Ilgauskas būdamas vos 20-ties dominavo LKL pirmenybėse, o tačiau sezono eigoje patyrė pėdos traumą, atsiliepusia ir vėlesnės karjeros metu.

Nors „centras“ skundėsi skausmais, pasak V. Garasto, keli gydytojų tyrimai jokių lūžių ar įtrūkių pėdos kaule neparodė ir jaunasis kaunietis buvo priverstas eiti į aikštę – „Atletas“ negalėjo leisti sau prabangos rungtyniauti be naudingiausio lygos krepšininko.

Pasak V. Garasto, spaudimą leisti į aikštę traumuotą vidurio puolėją jis patyrė net iš „Atleto“ vadovo, o dėl nerasto lūžio pėdoje kalta nepažangi tuometinė Lietuvos medicina.

„Tą sezoną įveikėme „Žalgirį“ net šešis kartus, o vieneriose iš rungtynių Ž. Ilgauskas ėmė šlubčioti. Įvyko du gydytojų konsiliumai, tačiau jie nieko nerado ir leido jam žaisti. Komandos savininkas man taip pat liepė leisti jį į aikštę. O pasirodo, Lietuvoje tuo metu dar neturėjome magnetinio rezonanso. Kai jis nuvyko į JAV, tyrimai parodė, kad pėdos kaulas yra skilęs jau antrą kartą“, – prieš penketą metų situaciją komentavo tuometinis „Atleto“ treneris

Be Kauno komandos, V. Garastas tuomet treniravo ir Lietuvos rinktinę, kurioje Ž. Ilgauskas sužaidė viso labo du susitikimus per karjerą – tai įvyko atrankoje į 1995-ųjų Europos čempionatą. Nors ne sykį buvo manyta, kad NBA puikiai rungtyniavęs krepšininkas apsivilks rinktinės aprangą, o 2008 m. jo draudimui buvo surinkti net 2 mln. litų, ši daugelio Lietuvos krepšinio gerbėjų svajonė neišsipildė. Manoma, kad prie to galėjo prisidėti ir faktas, jog V. Garastas ilgus metus (2003-2011 m.) buvo Lietuvos krepšinio federacijos, atsakingos už rinktinę, prezidentu.

„Kai Ž. Ilgauskas žaidė „Atlete“, V. Garastas kaltino jį simuliuojant traumą. Nors treneris rėmėsi gydytojų patarimais, o konfliktą iššaukė jų nekompetencija, ta situacija labai supykdė Žydrūną. Jis rungtyniavo kęsdamas skausmą, jo pėda buvo lūžusi. Labai jautriai į tą konfliktą reagavo ir Ž. Ilgausko tėvai. Tai – labai skausmingas ir visai šeimai įsiminęs epizodas“, – anksčiau kalbėjo buvęs krepšininko agentas Virginijus Bulota.

Vis dėlto artimai su Ž. Ilgausku bendravęs bei savo laiku „Atleto“ direktoriumi dirbęs V. Bulota tikina, kad dėl „centro“ nežaidimo rinktinėje kaltę turėtų prisiimti ne tik V. Garastas, bet ir kiti krepšinio federacijos žmonės, pirmiausia – Algimantas Pavilonis.

„Kai Žydrūnas nuvyko į Klivlandą ir patyrė kojos traumą, niekas jam nepaskambino, neklausė, kaip jam sekasi, kaip sveikata ir panašiai. Tačiau vos tik atėjo vasara, tuometinis LKF prezidentas A. Pavilonis jam paskambino ir klausė, ar šis ruošiasi žaisti rinktinėje. Jam buvo pasakyta, kad jeigu nežais rinktinėje – bus ne patriotas. O jis tik klausė, kur tie patriotai buvo, kai jis gydėsi traumą“, – istoriją prisiminė V. Bulota.

Spaudė į nepatogius rėmus

Kitoje konflikto istorijoje sudalyvavo kiti du žinomi Lietuvos krepšinio atstovai – Antanas Sireika ir Rimantas Kaukėnas. Dėl svaidymosi tarpusavio žaibais, gynėjas taip ir neapsivilko rinktinės marškinėlių per nė vieną iš keturių turnyrų, kuriuose 2003-2006 m. nacionalinei šalies komandai vadovavo A. Sireika.

Joną Kazlauską pakeitusio šiauliečio ir talentingo vilniečio konfliktas prasidėjo 2003-aisiais, prieš pat čempionišku Lietuvai tapusį Europos čempionatą Švedijoje. Tuomet į rinktinės stovyklą pakviestas R. Kaukėnas buvo laikomas tvirtu pretendentu vykti į žemyno pirmenybes, tačiau koją jam pakišo prakaito liaukų uždegimas.

Nors geležinės valios gynėjas po kelių savaičių be krepšinio grįžo į rikiuotę, A. Sireikai jis nebeįtiko. Kiek vėliau, kalbėdamas apie 2003-uosius ir praleistą progą pasipuošti Europos auksu, R. Kaukėnas vadino didžiausiu savo ilgos ir trofėjais papuoštos karjeros nusivylimu.

Vis dėlto ta vasara prieš 15 metų buvo tik pradžia konfliktui, užsitęsusiam dar kelerius metus. 2004-aisiais A. Sireika ir vėl įtraukė R. Kaukėną į rinktinės kandidatų sąrašą, o gynėjas tikėjosi patekti į galutinį dvyliktuką bei išpildyti savo svajonę vykdamas į Atėnų olimpines žaidynes.

Nors pats rinktinės treneris sezono metu negailėjo gerų žodžių Bonos „Telekom“ klubo lyderiu Vokietijoje tapusiam gynėjui, vasarą stratego tonas pasikeitė. Atakuojančio gynėjo pozicijoje visą karjerą žaidusiam R. Kaukėnui jis siekė priklijuoti pagrindinio rinktinės įžaidėjo Šarūno Jasikevičiaus dublerio rolę, mat „antruoju numeriu“ žaidė ir taip pajėgūs žaidėjai – Arvydas Macijauskas, Ramūnas Šiškauskas ir Donatas Slanina.

Deja, R. Kaukėnui atakų organizatoriaus pozicija netiko – jam sunkiai sekėsi susitvarkyti su neįprastomis užduotimis, o gynėjo pasirodymas ir vėl neįtiko rinktinės treneriui. R. Kaukėnas antrus metus liko už rinktinės borto, o sužinojęs šią žinią jis jautėsi priblokštas.

Galiausiai, nusivylęs tokiais A. Sireikos sprendimais R. Kaukėnas kitus dvejus metus nesiteikė prisijungti prie rinktinės. 2005-ųjų vasarą jis kvietimo atsisakė motyvuodamas tai savo vestuvėmis, o dar po metų tikino norįs pailsėti po varginančio sezono.
 

Į rinktinę R. Kaukėnas grįžo tik 2007-aisiais, kuomet prie nacionalinės komandos vairo stojo A. Sireiką pakeitęs Ramūnas Butautas. Gynėjas tais metais su rinktine iškovojo bronzą, o po metų įgyvendino ir seną svajonę bei atstovavo šaliai Pekino olimpinėse žaidynėse.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Sunerimęs D.Adomaitis: treniruotėse turime pakeisti kai kuriuos dalykus ir dirbti kitaip
Sunerimęs D.Adomaitis: treniruotėse turime pakeisti kai kuriuos dalykus ir dirbti kitaip
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė išlaikė pirmąjį šios vasaros išbandymą, kuomet jai teko sužaisti dvejas rungtynes per dvi dienas.Vakar 41 taško skirtumu nušlavę
JAV rinktinės griūtis tęsiasi: "ne" pasakė ir užsirekomendavęs gynėjas
JAV rinktinės griūtis tęsiasi: "ne" pasakė ir užsirekomendavęs gynėjas
Kaip diena, taip naujiena. Dar penktadienį paaiškėjo, jog dėl nesunkios čiurnos traumos JAV rinktinės stovyklą palieka P.J. Tuckeris, o šiandien iš nacionalinės komandos atkrito
Lietuvos rinktinė Suomijoje sumindė šeimininkus (D.Adomaičio komentaras)
Lietuvos rinktinė Suomijoje sumindė šeimininkus (D.Adomaičio komentaras)
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė penktadienio vakarą Esppo mieste žaidė draugiškas kontrolines rungtynes su Suomijos nacionaline komanda ir sutriuškino varžovus rezultatu 87:46
D.Adomaitis paaiškino sprendimą netrumpinti kandidatų sąrašo (interviu)
D.Adomaitis paaiškino sprendimą netrumpinti kandidatų sąrašo (interviu)
Lietuvos rinktinė sužaidė dvejas skirtingas rungtynes per tris dienas, tačiau abiejų jų pabaigos buvo tokios pačios.Nors šeštadienį Belgrade lietuviai įklimpo gynybiniame mūšyje
Ispanai ir italai po pergalių sutrumpino kandidatų sąrašus
Ispanai ir italai po pergalių sutrumpino kandidatų sąrašus
Pasaulio krepšinio čempionatui besiruošiančios Ispanijos ir Italijos vyrų rinktinės draugiškuose mačuose iškovojo pergales, o po jų sutrumpino savo kandidatų sąrašus.Ispanijos
NBA bokštus Serbijoje išbandysiantis D.Adomaitis: įdomu pažiūrėti, kaip jie atrodys prieš tokį patį dydį
NBA bokštus Serbijoje išbandysiantis D.Adomaitis: įdomu pažiūrėti, kaip jie atrodys prieš tokį patį dydį
Beveik savaitę po paskutinių kontrolinių rungtynių pasitreniravusi Lietuvos krepšinio rinktinė jau šiandien išvyksta į Belgradą, kur šeštadienio vakarą laikys
Kokių potėpių rinktinės paveikslui gali pridėti ant dvyliktuko ribos balansuojantys žaidėjai?
Kokių potėpių rinktinės paveikslui gali pridėti ant dvyliktuko ribos balansuojantys žaidėjai?
„Žiūrime į bendrą paveikslą, kurį norime turėti prisijungus Domui ir JV, ir labiau tame paveiksle matome tuos žaidėjus, kurie lieka“, – po antrųjų Lietuvos rinktinės draugiškų
NBA finansų analizė: tarp užjūrio miestų nėra lygių Kaunui
NBA finansų analizė: tarp užjūrio miestų nėra lygių Kaunui
Kokio ūgio žaidėjai NBA uždirba daugiausiai? Koks yra optimalus amžius tikintis maksimalios vertės sutarties? Kokių tautybių krepšininkai pajėgiausioje planetos lygoje kiečiausiai prisikemša
Pirmuosius kandidatus "atkabinęs" D.Adomaitis: tokie sprendimai yra patys bjauriausi
Pirmuosius kandidatus "atkabinęs" D.Adomaitis: tokie sprendimai yra patys bjauriausi
Dainiui Adomaičiui teko priimti pirmąjį nemalonų sprendimą šią vasarą. Su asistentais pasitaręs Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris nusprendė atsisakyti trijų žaidėjų –
Po daugiau nei trijų mėnesių ant parketo žengęs D.Sabonis: geras jausmas
Po daugiau nei trijų mėnesių ant parketo žengęs D.Sabonis: geras jausmas
Domantas Sabonis jau pirmosiose savo rungtynėse šią vasarą pademonstravo, kad pasaulio čempionate Kinijoje jis ketina būti ryškia Lietuvos rinktinės figūra.Pirmąkart nuo praėjusių
Net 30 "ne" išgirdęs G.Popovichius paskelbė galutinį JAV rinktinės kandidatų sąrašą
Net 30 "ne" išgirdęs G.Popovichius paskelbė galutinį JAV rinktinės kandidatų sąrašą
Juokaujama, kad garsiausias JAV krepšininkas artėjančiame pasaulio čempionate Kinijoje bus karjerą baigęs Kobe Bryantas, kuris yra oficialus turnyro ambasadorius.Tačiau nepaisant keliasdešimties
NBA talentais ginkluota Japonija į turnyrą atvyksta su vienu tikslu
NBA talentais ginkluota Japonija į turnyrą atvyksta su vienu tikslu
Dėl futbolo, beisbolo ir kitų komandinių sporto šakų pamišę Japonijos aistruoliai šį rudenį galės palaikyti savo komandą pasaulio krepšinio čempionate.Tokia galimybė
Sirgaliai iššlavė bilietus į mačą su suomiais, prekiaujama papildomais
Sirgaliai iššlavė bilietus į mačą su suomiais, prekiaujama papildomais
Pajūrio sirgaliai dar kartą patvirtino, kad krepšinis jiems – šventas reikalas. Likus dienai iki Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kontrolinių rungtynių su Suomijos ekipa,
Lietuvos rinktinė pirmąjį kontrolinį mačą pralaimėjo ispanams
Lietuvos rinktinė pirmąjį kontrolinį mačą pralaimėjo ispanams
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Ispanijoje pradėjo kontrolinių rungtynių ciklą prieš Pasaulio čempionatą Kinijoje.Dainiaus Adomaičio auklėtiniai Pamplonos mieste 70:78 (18:17,
J.Mačiulis: smagu vėl žaisti krepšinį
J.Mačiulis: smagu vėl žaisti krepšinį
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pirmąsias kontrolines rungtynes Pamplonos mieste Ispanijoje pralaimėjo aikštės šeimininkams, tačiau po mačo lietuviai nebuvo nusivylę ir tikino,
D.Adomaitis: gerai, kad pavyko išbandyti visus žaidėjus
D.Adomaitis: gerai, kad pavyko išbandyti visus žaidėjus
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Ispanijoje nesėkme pradėjo kontrolinių rungtynių ciklą prieš Pasaulio čempionatą Kinijoje.Dainiaus Adomaičio auklėtiniai Pamplonos mieste 70:78 nusileido
Maskvoje - V.Fridzono šou ir įspūdinga Rusijos rinktinės pergalė
Maskvoje - V.Fridzono šou ir įspūdinga Rusijos rinktinės pergalė
Artėjančiam pasaulio krepšinio čempionatui besiruošianti Rusijos rinktinė Maskvoje iškovojo skambią pergalę – Sergejaus Bazarevičiaus auklėtiniai net 111:71 (22:14, 25:19,
Rimta netektis Lietuvos varžovams - Kanadai nepadės dar vienas NBA žaidėjas
Rimta netektis Lietuvos varžovams - Kanadai nepadės dar vienas NBA žaidėjas
Dar vienas NBA lygoje rungtyniaujantis krepšininkas atsisakė padėti Lietuvos rinktinės varžovei pasaulio čempionato H grupėje Kanados nacionalinei komandai.Nuo 2014 metų Dalaso "Mavericks"
Rinktinės fotosesijoje - gera nuotaika ir klausimas apie kirpyklą
Rinktinės fotosesijoje - gera nuotaika ir klausimas apie kirpyklą
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė penktadienį į pirmąją kontrolinę dvikovą stos apsirengusi naujo dizaino aprangomis. Ilgamečiai Lietuvos vyrų rinktinės partneriai, sportinės aprangos
Opiausia rinktinės žaizda ir jos gydymas: ką rinksis D.Adomaitis?
Opiausia rinktinės žaizda ir jos gydymas: ką rinksis D.Adomaitis?
žaidėjai – Mantas Kalnietis ir Lukas Lekavičius. Atakuojantieji gynėjai – Marius Grigonis ir Renaldas Seibutis. Lengvieji krašto puolėjai – Mindaugas Kuzminskas, Jonas Mačiulis
Rinktinės kapitonas varžėsi su futbolininku, kuriam geriau sekasi ne jo sporto šakoje
Rinktinės kapitonas varžėsi su futbolininku, kuriam geriau sekasi ne jo sporto šakoje
Liepos mėnesį Palangos Arenoje/stadione pluša ne tik „Palangos“ futbolininkai, kurie rengiasi antrajai A lygos sezono pusei, tačiau ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kandidatai.Rugpjūčio
Vokietijos rinktinės sąraše - trys NBA žaidėjai ir Eurolygos čempionų naujokas
Vokietijos rinktinės sąraše - trys NBA žaidėjai ir Eurolygos čempionų naujokas
Vokietijos krepšinio rinktinė pristatė 16 kandidatų sąrašą, kurie konkuruos dėl teisės nuvykti į pasaulio pirmenybes Kinijoje.Trenerio Henriko Rodlio komandos stuburą turėtų sudaryti
D.Sabonis - apie intensyvią vasarą, naujos sutarties laukimą ir žaidimą su JV
D.Sabonis - apie intensyvią vasarą, naujos sutarties laukimą ir žaidimą su JV
Kol Jonas Valančiūnas vis dar tvarkosi savo draudimo reikalus, kitas NBA žaidėjas iš Lietuvos – Domantas Sabonis – jau plušo Lietuvos rinktinės treniruotėje drauge su likusiais
D.Adomaitis: žinome, ko galime tikėtis iš veteranų
D.Adomaitis: žinome, ko galime tikėtis iš veteranų
Lietuvos krepšinio jau šiandien popiet užsakomuoju reisu iš Palangos oro uosto išskris į Pamploną, kur penktadienį išsibandys jėgas pirmosiose draugiškose
Masinis atsisakymas tęsiasi - JAV rinktinei "ne" ištarė ir pagrindinis centras
Masinis atsisakymas tęsiasi - JAV rinktinei "ne" ištarė ir pagrindinis centras
Masinis atsisakymas padėti JAV rinktinei artėjančiame pasaulio krepšinio čempionate tęsiasi: trečiadienį apie tai, kad nepadės savo šalies komandai pranešė ir dukart NBA „Visų
Lietuvos varžovai paskelbė kandidatų sąrašą, kuriame - vienas aukščiausių pasaulio krepšininkų
Lietuvos varžovai paskelbė kandidatų sąrašą, kuriame - vienas aukščiausių pasaulio krepšininkų
Tik vakar paskirtas Senegalo rinktinės vyriausiasis treneris Moustapha Gaye ketvirtadienį paskelbė 24 žaidėjų sąrašą, kurie pretenduos patekti į galutinį dvyliktuką ir vykti į pasaulio
Į Ispaniją nevyks penki rinktinės krepšininkai
Į Ispaniją nevyks penki rinktinės krepšininkai
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė jau šiandien popiet užsakomuoju reisu iš Palangos skris į Pamploną, kur penktadienį sužais pirmąsias kontrolines rungtynes su Ispanijos rinktine.
R.Gobertas: man Prancūzijos rinktinė svarbi taip pat, kaip NBA finalas
R.Gobertas: man Prancūzijos rinktinė svarbi taip pat, kaip NBA finalas
Jutos "Jazz" komandos "centras" Rudy Gobertas įsitikinęs, kad jo atstovaujama Prancūzijos rinktinė pajėgi kovoti dėl pasaulio čempionato Kinijoje aukso."Esu nusiteikęs

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime