Naujienos kraunasi...

STRAIPSNIS: D.Adomaičio ir D.Motiejūno konfliktas primena praeities kivirčus rinktinėje

Autorius: Marius Milašius, Alfa.lt.
STRAIPSNIS: D.Adomaičio ir D.Motiejūno konfliktas primena praeities kivirčus rinktinėje
Alfa.lt fotomontažas
Lietuvos žiniasklaidos antraštėse šią savaitę vėl numirgėjo šalies krepšinio rinktinės trenerio Dainiaus Adomaičio ir žaidėjo Donato Motiejūno konflikto aidai. Šandongo klube Kinijoje žaidžiančiam puolėjui išsipasakojus 15min.lt rodomai laidai „Nematoma pusė“, D. Adomaitis po Vilniaus „Ryto“ rungtynių Kėdainiuose nepanoro dar sykį veltis į kalbas ir žurnalistams nurodė klausti paties krepšininko.

Alfa.lt paskutinę pavasario dieną jau rašė apie stratego ir žaidėjo konflikto chronologiją. Dar praėjusių metų rugpjūtį ir rugsėjį Europos čempionate išvien dirbusių vyrų santykiai jau kurį laiką yra gerokai įšalę, o pleištą juose tik dar giliau įkalė šią savaitę į viešumą išėję D. Motiejūno žodžiai.

„Jis pats žino, ką kalbėjo ir žadėjo, o aš kovojau už save. Komanda manęs neišleido, bandžiau tai paaiškinti, bet buvau apkaltintas nebūtais dalykais. Visi mane kaltina. Jei ir toliau bus ant manęs važiuojama, galiu parodyti ir tikrąją istorijos pusę“, – sakė 28-erių krepšininkas.

Panašu, kad bent jau artimiausiu metu D-Mo vilkinčio žalią aprangą neišvysime – nors Kinijos krepšinio lygoje per FIBA rinktinių „langus“ yra skelbiamos net trijų savaičių pertraukos, D. Adomaitis puolėjui asmeninės žinutės su pakvietimu į trumpą treniruočių stovyklą veikiausiai nebesiųs.

Vis dėlto tai nėra pirmas atvejis, kuomet tarp trenerio ir krepšininko perbėga juoda katė. Alfa.lt nusprendė savo skaitytojams priminti dvi kitas istorijas, kurių epicentre atsidūrė buvę Lietuvos rinktinės treneriai ir žymūs žaidėjai.

Kaltino simuliuojant traumą?

Bene žymiausiai nacionalinės komandos ir jos žaidėjo konflikto istorijai – jau virš 20 metų. Kalbame, be abejo, apie žymųjį Vlado Garasto ir Žydrūno Ilgausko konfliktą, po kurio vienas geriausių visų laikų Lietuvos krepšininkų daugiau taip ir neapsivilko žaliai-baltos gimtosios šalies komandos aprangos.

Tuometinio Kauno „Atleto“ stratego ir jaunojo vidurio konfliktas prasidėjo 1996-aisiais, o abi pusės iki šiol pateikia dvi skirtingas įvykių versijas. Laikinosios sostinės ekipos vedliu buvęs Ž. Ilgauskas būdamas vos 20-ties dominavo LKL pirmenybėse, o tačiau sezono eigoje patyrė pėdos traumą, atsiliepusia ir vėlesnės karjeros metu.

Nors „centras“ skundėsi skausmais, pasak V. Garasto, keli gydytojų tyrimai jokių lūžių ar įtrūkių pėdos kaule neparodė ir jaunasis kaunietis buvo priverstas eiti į aikštę – „Atletas“ negalėjo leisti sau prabangos rungtyniauti be naudingiausio lygos krepšininko.

Pasak V. Garasto, spaudimą leisti į aikštę traumuotą vidurio puolėją jis patyrė net iš „Atleto“ vadovo, o dėl nerasto lūžio pėdoje kalta nepažangi tuometinė Lietuvos medicina.

„Tą sezoną įveikėme „Žalgirį“ net šešis kartus, o vieneriose iš rungtynių Ž. Ilgauskas ėmė šlubčioti. Įvyko du gydytojų konsiliumai, tačiau jie nieko nerado ir leido jam žaisti. Komandos savininkas man taip pat liepė leisti jį į aikštę. O pasirodo, Lietuvoje tuo metu dar neturėjome magnetinio rezonanso. Kai jis nuvyko į JAV, tyrimai parodė, kad pėdos kaulas yra skilęs jau antrą kartą“, – prieš penketą metų situaciją komentavo tuometinis „Atleto“ treneris

Be Kauno komandos, V. Garastas tuomet treniravo ir Lietuvos rinktinę, kurioje Ž. Ilgauskas sužaidė viso labo du susitikimus per karjerą – tai įvyko atrankoje į 1995-ųjų Europos čempionatą. Nors ne sykį buvo manyta, kad NBA puikiai rungtyniavęs krepšininkas apsivilks rinktinės aprangą, o 2008 m. jo draudimui buvo surinkti net 2 mln. litų, ši daugelio Lietuvos krepšinio gerbėjų svajonė neišsipildė. Manoma, kad prie to galėjo prisidėti ir faktas, jog V. Garastas ilgus metus (2003-2011 m.) buvo Lietuvos krepšinio federacijos, atsakingos už rinktinę, prezidentu.

„Kai Ž. Ilgauskas žaidė „Atlete“, V. Garastas kaltino jį simuliuojant traumą. Nors treneris rėmėsi gydytojų patarimais, o konfliktą iššaukė jų nekompetencija, ta situacija labai supykdė Žydrūną. Jis rungtyniavo kęsdamas skausmą, jo pėda buvo lūžusi. Labai jautriai į tą konfliktą reagavo ir Ž. Ilgausko tėvai. Tai – labai skausmingas ir visai šeimai įsiminęs epizodas“, – anksčiau kalbėjo buvęs krepšininko agentas Virginijus Bulota.

Vis dėlto artimai su Ž. Ilgausku bendravęs bei savo laiku „Atleto“ direktoriumi dirbęs V. Bulota tikina, kad dėl „centro“ nežaidimo rinktinėje kaltę turėtų prisiimti ne tik V. Garastas, bet ir kiti krepšinio federacijos žmonės, pirmiausia – Algimantas Pavilonis.

„Kai Žydrūnas nuvyko į Klivlandą ir patyrė kojos traumą, niekas jam nepaskambino, neklausė, kaip jam sekasi, kaip sveikata ir panašiai. Tačiau vos tik atėjo vasara, tuometinis LKF prezidentas A. Pavilonis jam paskambino ir klausė, ar šis ruošiasi žaisti rinktinėje. Jam buvo pasakyta, kad jeigu nežais rinktinėje – bus ne patriotas. O jis tik klausė, kur tie patriotai buvo, kai jis gydėsi traumą“, – istoriją prisiminė V. Bulota.

Spaudė į nepatogius rėmus

Kitoje konflikto istorijoje sudalyvavo kiti du žinomi Lietuvos krepšinio atstovai – Antanas Sireika ir Rimantas Kaukėnas. Dėl svaidymosi tarpusavio žaibais, gynėjas taip ir neapsivilko rinktinės marškinėlių per nė vieną iš keturių turnyrų, kuriuose 2003-2006 m. nacionalinei šalies komandai vadovavo A. Sireika.

Joną Kazlauską pakeitusio šiauliečio ir talentingo vilniečio konfliktas prasidėjo 2003-aisiais, prieš pat čempionišku Lietuvai tapusį Europos čempionatą Švedijoje. Tuomet į rinktinės stovyklą pakviestas R. Kaukėnas buvo laikomas tvirtu pretendentu vykti į žemyno pirmenybes, tačiau koją jam pakišo prakaito liaukų uždegimas.

Nors geležinės valios gynėjas po kelių savaičių be krepšinio grįžo į rikiuotę, A. Sireikai jis nebeįtiko. Kiek vėliau, kalbėdamas apie 2003-uosius ir praleistą progą pasipuošti Europos auksu, R. Kaukėnas vadino didžiausiu savo ilgos ir trofėjais papuoštos karjeros nusivylimu.

Vis dėlto ta vasara prieš 15 metų buvo tik pradžia konfliktui, užsitęsusiam dar kelerius metus. 2004-aisiais A. Sireika ir vėl įtraukė R. Kaukėną į rinktinės kandidatų sąrašą, o gynėjas tikėjosi patekti į galutinį dvyliktuką bei išpildyti savo svajonę vykdamas į Atėnų olimpines žaidynes.

Nors pats rinktinės treneris sezono metu negailėjo gerų žodžių Bonos „Telekom“ klubo lyderiu Vokietijoje tapusiam gynėjui, vasarą stratego tonas pasikeitė. Atakuojančio gynėjo pozicijoje visą karjerą žaidusiam R. Kaukėnui jis siekė priklijuoti pagrindinio rinktinės įžaidėjo Šarūno Jasikevičiaus dublerio rolę, mat „antruoju numeriu“ žaidė ir taip pajėgūs žaidėjai – Arvydas Macijauskas, Ramūnas Šiškauskas ir Donatas Slanina.

Deja, R. Kaukėnui atakų organizatoriaus pozicija netiko – jam sunkiai sekėsi susitvarkyti su neįprastomis užduotimis, o gynėjo pasirodymas ir vėl neįtiko rinktinės treneriui. R. Kaukėnas antrus metus liko už rinktinės borto, o sužinojęs šią žinią jis jautėsi priblokštas.

Galiausiai, nusivylęs tokiais A. Sireikos sprendimais R. Kaukėnas kitus dvejus metus nesiteikė prisijungti prie rinktinės. 2005-ųjų vasarą jis kvietimo atsisakė motyvuodamas tai savo vestuvėmis, o dar po metų tikino norįs pailsėti po varginančio sezono.
 

Į rinktinę R. Kaukėnas grįžo tik 2007-aisiais, kuomet prie nacionalinės komandos vairo stojo A. Sireiką pakeitęs Ramūnas Butautas. Gynėjas tais metais su rinktine iškovojo bronzą, o po metų įgyvendino ir seną svajonę bei atstovavo šaliai Pekino olimpinėse žaidynėse.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Viltis, kad J.Mačiulis žais Pasaulio čempionate, gyva - puolėjas po operacijos jaučiasi puikiai
Viltis, kad J.Mačiulis žais Pasaulio čempionate, gyva - puolėjas po operacijos jaučiasi puikiai
Pas Kauno medikus šiandien apsilankęs krepšininkas Jonas Mačiulis buvo nusiteikęs pakiliai: „Jaučiuosi puikiai.“ Krepšininko gydymą prižiūrintis „Gijos klinikų“
"Spurs" su D.Motiejūnu persvėrė serijos rezultatą, laimėjo "76ers" ir "Warriors"
"Spurs" su D.Motiejūnu persvėrė serijos rezultatą, laimėjo "76ers" ir "Warriors"
NBA čempionato Vakarų konferencijos ketvirtfinalyje tarp San Antonijaus „Spurs“ ir Denverio „Nuggets“ į priekį vėl išsiveržė Donato Motiejūno atstovaujamas klubas.„Spurs“
Skaudų dūrį nuo "Nevėžio" gavęs D.Adomaitis: čia yra mano kaltė
Skaudų dūrį nuo "Nevėžio" gavęs D.Adomaitis: čia yra mano kaltė
Vilniaus „Rytas“ prieš mėnesį dramatiškai išsigelbėjo prieš „Šiaulius“, kuriuos po pratęsimo nugalėjo tik 100:96. Praėjusį sekmadienį
Po trejų metų taškus NBA atkrintamosiose pelnęs Motiejūnas ir "Spurs" suklupo Denveryje
Po trejų metų taškus NBA atkrintamosiose pelnęs Motiejūnas ir "Spurs" suklupo Denveryje
Nuostabią pergalę NBA atkrintamosiose rungtynėse išplėšė Denverio „Nuggets“ krepšininkai. Du kartus milžinišką San Antonijaus „Spurs“ pranašumą
R.Gobertas tarp pasaulio čempionato favoritų įvardijo Lietuvą ir jos grupės varžovus
R.Gobertas tarp pasaulio čempionato favoritų įvardijo Lietuvą ir jos grupės varžovus
Jutos "Jazz" ir Prancūzijos nacionalinės komandos "centras" Rudy Gobertas papasakojo apie savo šalies tikslus Pasaulio čempionate Kinijoje."Prancūzija turi labai rimtų
Motiejūno atstovaujami "Spurs" Denveryje įveikė serijos favoritus "Nuggets"
Motiejūno atstovaujami "Spurs" Denveryje įveikė serijos favoritus "Nuggets"
Pirmoji 2019-ųjų metų NBA atkrintamųjų diena pasižymėjo visa serija netikėtumų. Rytų konferencijoje pergales šventus žemesnes vietas nei jų varžovai užėmusiems „Nets“
Startuoja lemiamos NBA kovos: skirtingi lietuvių tikslai ir peštynės dėl "Karaliaus" sosto
Startuoja lemiamos NBA kovos: skirtingi lietuvių tikslai ir peštynės dėl "Karaliaus" sosto
NBA sirgaliai laukia užgniaužę kvapą – jau šeštadienį stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje startuos atkrintamosios varžybos.Nors reguliariojo sezono metu netrūko įvairių
Italijos ir Prancūzijos rinktinių pažibos atstovaus savo šalis Pasaulio pirmenybėse
Italijos ir Prancūzijos rinktinių pažibos atstovaus savo šalis Pasaulio pirmenybėse
Gerų naujienų sulaukė Italijos ir Pranūzijos krepšinio aistruoliai. Jų šalis artėjančiose 2019 metų Pasaulio pirmenybėse sutiko atstovauti ilgamečiai lyderiai.Apie savo dalyvavimą
"Spurs" su D.Motiejūnu įveikė ašarų nevaldžiusio D.Nowitzkio "Mavs"
"Spurs" su D.Motiejūnu įveikė ašarų nevaldžiusio D.Nowitzkio "Mavs"
NBA reguliarųjį sezoną trečia paeiliui iškovota pergale užbaigė San Antonijaus „Spurs“ (48-34) krepšininkai.Greggo Popovičiaus vadovaujma komanda šiąnakt namuose
K.Maksvytis apie teisėjus: broko nebuvo daug, bet ginčytinos situacijos - "Ryto" naudai
K.Maksvytis apie teisėjus: broko nebuvo daug, bet ginčytinos situacijos - "Ryto" naudai
Klaipėdos „Neptūnas“ iškovojo antrą svarbią pergalę iš eilės „Betsafe–LKL“ čempionate. Šeštadienį Pasvalyje pranokusi „Pieno žvaigždes“,
Neįtikėtinu tempu pražangas rinkęs Motiejūnas pratęsė pergalingą sugrįžimą į NBA
Neįtikėtinu tempu pražangas rinkęs Motiejūnas pratęsė pergalingą sugrįžimą į NBA
Po dvejų metų pertraukos į NBA lygą sugrįžęs Donatas Motiejūnas savo naujojoje komandoje išlieka nepatyręs pralaimėjimo kartėlio.Vietą atkrintamosiose varžybose jau užsitikrinę San
D.Adomaitis liaupsino apdovanojimą gavuį M.Echodą ir užsiminė apie M.Blaževičiaus problemas
D.Adomaitis liaupsino apdovanojimą gavuį M.Echodą ir užsiminė apie M.Blaževičiaus problemas
Vilniaus „Rytas“ jau ketvirtą kartą šiame sezone susitvarkė su didelių problemų jam nesukėlusia Alytaus „Dzūkijos“ komanda.Sostinės klubas šeštadienio
D.Motiejūnas pergalingai debiutavo "Spurs" klube
D.Motiejūnas pergalingai debiutavo "Spurs" klube
Donatas Motiejūnas po dvejų metų pertraukos išbėgo ant parketo NBA lygos rungtynėse. Puolėjas pirmą kartą apsivilko San Antonijaus „Spurs“ (46-34) marškinėlius.Naujoji
Paaiškėjo rinktinės pasiruošimo etapo varžovai ir tvarkaraštis
Paaiškėjo rinktinės pasiruošimo etapo varžovai ir tvarkaraštis
Likus penkiems mėnesiams iki Pasaulio taurės turnyro jau prasidėjo pasiruošimas būsimoms kovoms. Tiesa, ne krepšinio aikštelėje. Rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis
D.Motiejūnas oficialiai tapo "Spurs" žaidėju
D.Motiejūnas oficialiai tapo "Spurs" žaidėju
Donatą Motiejūną vilkint naujosios komandos San Antonijaus "Spurs" aprangą galime pamatyti jau netrukus.Šiandien, klubas oficialiai paskelbė apie kontrakto pasirašymą. Sutarties
Liūdnos žinios: J.Mačiulio pasaulio čempionate veikiausiai nepamatysime
Liūdnos žinios: J.Mačiulio pasaulio čempionate veikiausiai nepamatysime
Kaip kau rašėme, trečiadienį FIBA Čempionų lygos pirmajame ketvirtfinalio mače titulą ginanti Atėnų AEK komanda ne tik patyrė nesėkmę, bet ir prarado vieną lyderių Joną Mačiulį.Pačioje
Gimtinėje užsibuvęs D.Motiejūnas paaiškino, kodėl užtruko kelionė į JAV
Gimtinėje užsibuvęs D.Motiejūnas paaiškino, kodėl užtruko kelionė į JAV
Nors žinia apie Donato Motiejūno ir NBA rungtyniaujančios San Antonijaus „Spurs“ ekipos susitarimą pasklido daugiau nei prieš savaitę, iš Kinijos į Lietuvą grįžęs aukštaūgis
Pirminė diagnozė klaidinga: J.Mačiuliui nustatytas lūžimas, sezonas jam baigtas
Pirminė diagnozė klaidinga: J.Mačiuliui nustatytas lūžimas, sezonas jam baigtas
Kaip kau rašėme, trečiadienį FIBA Čempionų lygos pirmajame ketvirtfinalio mače titulą ginanti Atėnų AEK komanda ne tik patyrė nesėkmę, bet ir prarado vieną lyderių Joną Mačiulį.
D.Motiejūnas jau turi atsarginį variantą – Kinijoje žaistų už dar didesnį atlygį
D.Motiejūnas jau turi atsarginį variantą – Kinijoje žaistų už dar didesnį atlygį
Po beveik dvejų metų pertraukos į NBA lygą grįžęs Donatas Motiejūnas jau turi atsarginį variantą kitam sezonui, rašo Alfa.lt.Kinijos portalas Sohu.com praneša, jog tuo atveju, jei
Būsimoji lietuvių varžovė Kanados rinktinė liko be vyriausiojo trenerio
Būsimoji lietuvių varžovė Kanados rinktinė liko be vyriausiojo trenerio
Pokyčiai sukrėtė būsimosios Lietuvos rinktinės varžovės 2019-ųjų metų pasaulio vyrų krepšinio čempionate Kanados rinktinės stovyklą. Apie pasitraukimą iš vyriausiojo trenerio
Atskleista, kiek D.Motiejūnas uždirbs "Spurs" klube
Atskleista, kiek D.Motiejūnas uždirbs "Spurs" klube
Kaip jau rašėme, Donatas Motiejūnas po dviejų Kinijoje praleistų sezonų grįžta į NBA lygą ir sukirto rankomis su San Antonijaus "Spurs" klubu.TV3 žinios pranešė, kad
D.Motiejūnas grįžta į NBA, lietuvis vilkės "Spurs" marškinėlius
D.Motiejūnas grįžta į NBA, lietuvis vilkės "Spurs" marškinėlius
Panašu, kad du sezonus Kinijoje praleidęs Donatas Motiejūnas sugrįžta į stipriausią krepšinio lygą pasaulyje – NBA. Krepšininką savo gretose matyti norėtų San
Burtai lietuviams lėmė į pasaulio elitą nusitaikiusias talentų kalves (straipsnis)
Burtai lietuviams lėmė į pasaulio elitą nusitaikiusias talentų kalves (straipsnis)
„Mirtininkų grupė“, „grupė prilygstanti finalui“, „maksimalių išbandymų poligonas“ – tokius epitetus Lietuvos žiniasklaida ir ekspertai rinkosi apibūdindami
D.Motiejūnui sezonas Kinijoje baigėsi jau aštuntfinalyje
D.Motiejūnui sezonas Kinijoje baigėsi jau aštuntfinalyje
Eilinį dvigubą dublį surinkusiam Donatui Motiejūnui sezonas Kinijos krepšinio lygoje (CBA) baigėsi jau aštuntfinalyje.Trečiadienį lietuvio atstovaujamas Šandongo "Golden
Pasaulio čempionato burtai įbaugino ir varžovus: lietuvius vadina krepšinio gigantais
Pasaulio čempionato burtai įbaugino ir varžovus: lietuvius vadina krepšinio gigantais
Kobe Bryanto ranka Lietuvos krepšinio rinktinei buvo negailestinga – jau pirmajame pasaulio čempionate etape Dainiaus Adomaičio auklėtiniai kausis su Australijos ir Kanados komandomis,
A.Sireika ragina nepanikuoti dėl NBA žaidėjų varžovų komandose gausos (apžvalga)
A.Sireika ragina nepanikuoti dėl NBA žaidėjų varžovų komandose gausos (apžvalga)
Šeštadienį ištraukus pasaulio krepšinio čempionato burtus, paaiškėjo, kad Lietuvos rinktinės laukia itin rimtas išbandymas – H grupėje Donguano mieste
Pasaulio čempionatas - JAV žvaigždžių kalendoriuje: LeBronas svarsto, Hardenas veržiasi
Pasaulio čempionatas - JAV žvaigždžių kalendoriuje: LeBronas svarsto, Hardenas veržiasi
JAV rinktinė gali pirmoji trečią kartą iš eilės susižerti pasaulio krepšinio čempionato auksą, o tuo pasirūpinti Kinijoje turėtų būrys NBA įžymybių. Tarp jų turėtų būti
D.Motiejūno klubas atkrintamąsias varžybas pradėjo apmaudžia nesėkme
D.Motiejūno klubas atkrintamąsias varžybas pradėjo apmaudžia nesėkme
Apmaudžia nesėkme atkrintamąsias varžybas Kinijos krepšinio lygoje (CBA) pradėjo Donato Motiejūno komanda.Šeštadienį lietuvio atstovaujamas Šandongo "Golden Stars"

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime