Naujienos kraunasi...

Tamsūs debesys "Lietkabelio" padangėje

Autorius: "Sekundė".
Tamsūs debesys "Lietkabelio" padangėje
Reprezentacinis Panevėžio krepšinio klubas „Lietkabelis“ skelbia, jog naujajame sezone nemažins ambicijų ir sieks aukščiausių vietų Lietuvos krepšinio lygoje. Tačiau vidinių nesutarimų ir finansinės krizės draskomo klubo vardas bus linksniuojamas ne tik aistringų sirgalių lūpose, bet ir teismo salėse, rašo "Sekundė".

Buvę žaidėjai ir dalininkai siekia atgauti jiems priklausančias nemenkas sumas. Apie į teismą klubą atvedusias peripetijas „Lietkabelio“ vadovybė kalbėti vengia motyvuodama informacijos konfidencialumu, tik žada, jog tokie nesklandumai nesutrukdys siekti pergalių. O buvęs „Lietkabelio“ žaidėjas, net penkerius metus gynęs klubo garbę, Lukas Aukštikalnis jau gali švęsti pergalę – po teismų maratono jam pavyko atgauti nesumokėtą darbo užmokestį – 32 tūkst. Eur. Klubas dargi turės padengti krepšininko bylinėjimosi išlaidas ir delspinigius, o tai yra dar apie 10 tūkst. Eur.

Sportininko advokatas Antanas Paulauskas tvirtino, kad savotiški „Lietkabelio“ vadovų žaidimai ir toliau būtų žaidžiami, jeigu ne itin griežtos Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) sankcijos – už teismo sprendimų nevykdymą „Lietkabelio“ klubui buvo uždrausta registruoti naujus kitose šalyse žaidusius krepšininkus – Femi Olujobi, Željko Šakičių, Kendricką Browną ir Martyną Sajų.

Povandeninės srovės

Kaip teigė A. Paulauskas, dar praėjusį pavasarį FIBA krepšinio arbitražo teismas L. Aukštikalniui priteisė 32 tūkst. eurų kompensaciją ir palūkanas už per dvejus metus neišmokėtą atlyginimo dalį. „Lietkabelis“ taip pat įpareigotas padengti 9,5 tūkst. eurų teismo išlaidų – bendra suma perkopė 42 tūkst. eurų. Tačiau „Lietkabelis“ atsisakė vykdyti teismo sprendimą, o ir antstoliams nepavyko išieškoti reikalaujamos sumos. Tad teko imtis griežčiausių priemonių – buvo papildomai kreiptasi į FIBA, prašant taikyti klubui sankcijas.

„Lietkabelis“ galėjo kreiptis į FIBA apeliacinį teismą, tą ir padarė. Tačiau neturėjo jokių teisinių argumentų, galinčių užginčyti sprendimą. Tik kažkokie absurdiški išvedžiojimai dėl galimo L. Aukštikalnio piktnaudžiavimo ir nusikalstamų veikų darymo. Visi tie kaltinimai jau buvo nagrinėti to paties arbitražo ir atmesti kaip nepagrįsti“, – kalbėjo krepšininko advokatas.

L. Aukštikalniui buvo nesumokėta už du sezonus „Lietkabelyje“. Tuo metu klubo situacija buvo prasta, nors ir šiuo metu ji taip pat ganėtinai sudėtinga. Advokato teigimu, L. Aukštikalnio tėtis Irmantas Aukštikalnis buvo klubo dalininkas, tad sportininkas buvo sutikęs, jog kuriam laikui būtų atidėti mokėjimo terminai, o baigęs savo karjerą klube tų pinigų pareikalavo. Pasak A. Paulausko, visi įsipareigojimai yra įtvirtinti sutartimis. Be to, krepšininkas klube rodė gana gerus rezultatus, tad toks „Lietkabelio“ klubo elgesys, advokato teigimu, yra tiesiog drabstymas purvais.

„Net neabejoju, FIBA matė tikruosius klubo kėslus. Tai vidiniai klubo principai, nenoras pripažinti savo įsipareigojimų žaidėjui. Nereikia pamiršti, kad L. Aukštikalnis yra buvusio klubo dalininko sūnus. Dar visai neseniai tarp klubo dalininkų ir prezidento vyko teisinė kova dėl dalininkų teisių ir kitų aspektų. Klubas yra pažėręs, mano akimis, nepagrįstų kaltinimų buvusiems klubo dalininkams, įskaitant ir I. Aukštikalnį. Jie naudojo Luko atvejį kaip tam tikrą keršto įrankį. Tai buvo vienintelė priežastis vengti atsiskaityti su Luku“, – mano A. Paulauskas.

Užspeisti į kampą

Anot advokato, „Lietkabelio“ klubas pats išsikasė duobę. Sulaukus griežtų sankcijų iš FIBA, toliau vystyti veiklą būtų labai sunku. Praėjusį ketvirtadienį klubas visiškai atsiskaitė su L. Aukštikalniu ir jau sekmadienį buvo atšauktos klubui taikytos sankcijos, tad naująjį sezoną komanda galės pradėti stipriausios sudėties.

„Kai klubas buvo įspraustas į kampą, jiems nebebuvo kur dėtis ir teko pripažinti, jog buvo neteisūs. Galop teko nusileisti, paminti savo principus ir atsiskaityti su žaidėju“, – sakė A. Paulauskas.

Anot advokato, L. Aukštikalnis yra ne vienintelis žaidėjas, kuriam nesumokėtas darbo užmokestis. Ir daugiau „Lietkabelio“ buvusių sportininkų į jį kreipėsi dėl negautų atlyginimų, tačiau be jų sutikimo plačiau to komentuoti negalintis.

„Lukas tikrai nėra vienintelis, kuris siekė atgauti savo pinigus“, – patvirtino advokatas.

Tuo tarpu „Lietkabelio“ klubo vadovybė sprendimo pagaliau atsiskaityti su L. Aukštikalniu komentuoti nepanoro. Klubo vienintelis dalininkas Sigitas Gailiūnas pasiūlė visus klausimus, susijusius su finansais, adresuoti direktoriui Martynui Purliui. Pasak S. Gailiūno, nepaisant visų aplinkybių, „Lietkabelis“ pasiruošęs šturmuoti krepšinio aukštumas.

„Dalyvausime turnyre ir sieksime rezultatų. Tai Panevėžio miesto komanda ir stengsimės, kad panevėžiečiai turėtų galimybę pamatyti įdomias varžybas. Krepšinis Panevėžiui reikalingas, tad kuo daugiau rėmėjų, tuo bus visiems geriau“, – nuo klausimo, kiek prie klubo išlaikymo prisideda pati „Lietkabelio“ įmonė, kurios vardu pavadintas ir krepšinio klubas, išsisuko S. Gailiūnas, esantis ir šios įmonės generaliniu direktoriumi.

Slegia skolos

Krepšinio klubo „Lietkabelis“ direktorius M. Purlys pripažino, kad finansinė klubo situacija nėra gera. Be L. Aukštikalnio, klubas skolingas ir kitiems buvusiems žaidėjams bei treneriams, taip pat kai kuriems paslaugų tiekėjams. Neoficialiais duomenimis, „Lietkabelis“ gali būti vis dar neatsiskaitęs ir su broliais Lavrinovičiais, „Lietkabelyje“ žaidusiais prieš dvejus metus, taip pat treneriu K. Maksvyčiu.

„Turime tam tikrų teisinių apribojimų sąskaitoms, vyksta net keli teisminiai procesai, bet savo įsipareigojimus vykdyti galime. Tai, kad buvo pervesti pinigai L. Aukštikalniui, mūsų biudžeto neišbalansuos. Mes su juo jau atsiskaitėme, dabar vyksta ikiteisminis tyrimas dėl L. Aukštikalnio tam tikrų veiksmų, bet galėsime komentuoti tik tada, kai bus išvados. Taip, esame skolingi ir kitiems žaidėjams, tačiau atsiskaitymai vyksta palaipsniui, viskas yra suderinta su žaidėjais“, – tvirtino M. Purlys.

Būtent dėl antstolių įšaldytų sąskaitų su L. Aukštikalniu atsiskaityta ne iš „Lietkabelio“ klubo, o viešosios įstaigos „Krepšinio klubo „Lietkabelis“ rėmėjas“ sąskaitos. Pasidomėjus, kokios krepšinio klubo skolos, M. Purlys atsisakė komentuoti, motyvuodamas, kad tai konfidenciali informacija.

„Tik galiu patikinti, kad jokios rizikos klubo veiklai nėra ir sezoną pradėsime kaip įprastai“, – kalbėjo M. Purlys.

Konfliktai persikėlė į teismą

Krepšinio klubo sąskaitos liko įšaldytos, kai teismas pritaikė laikinąsias apsaugos priemonės pagal Manto Ignatavičiaus ieškinį dėl skolos priteisimo. Jis yra pateikęs ieškinį teismui prašydamas iš klubo priteisti 67 tūkst. eurų skolą. Buvęs dalininkas teigia siekiantis susigrąžinti tik tai, ką paskolinęs „Lietkabeliui“, kai šiam reikėjo finansinės pagalbos, o tą esą įrodo dokumentai. Nors „Lietkabelis“ sprendimą dėl laikinųjų apsaugos priemonių pritaikymo buvo apskundęs aukštesnės instancijos teismui, jis liko nepakeistas.

O šią vasarą klubas paskelbė, jog iš dalininkų gretų pašalinus M. Ignatavičių, anksčiau ėjusį klubo direktoriaus pareigas, Irmantą Aukštikalnį ir Roką Mickevičių, vieninteliu dalininku liko S. Gailiūnas. Sprendimas pašalinti tris smulkiuosius dalininkus motyvuotas, esą jie vykdė kenkėjišką veiklą krepšinio klubo atžvilgiu. M. Ignatavičius tokią žinią įvertino kaip absurdišką akibrokštą ir bandymą keršyti už ieškinį teisme.

Krepšinio klubo valdymo užkulisius nagrinėjančios institucijos savo darbo dar nėra baigusios.

Remiama biudžeto pinigais

2018–2019 metų sezoną „Lietkabelio“ biudžetas siekė apie milijoną eurų. Pagrindinis klubo rėmėjas – Panevėžio miesto savivaldybė. Pasak Panevėžio savivaldybės Sporto skyriaus vedėjo Justino Jasiukaičio, šiemet iš miesto biudžeto šiam krepšinio klubui buvo skirta 301 tūkst. eurų. 2018-aisiais atseikėta 300 tūkst. Eur, 2017 m. – 200 tūkst. Eur, 2016-aisiais – 100 tūkst. Eur. Vedėjo teigimu, miestas remia ne tik krepšininkus, bet ir futbolo klubą „Panevėžys“. Šiam iš miesto biudžeto šiemet teko 200 tūkst. Eur.

Dar prieš kelerius metus iš sporto rėmimo programos buvo skiriamos labai kuklios sumos, bet miesto Tarybai patvirtinus didesnį finansavimą, šiems sporto klubams Savivaldybės parama gerokai išaugo.

„Tai reprezentacinės komandos, kurios žaidžia aukščiausiojoje lygoje ir garsina mūsų miesto vardą. Lietuvos kontekstu Panevėžio savivaldybė skiria dar gana kuklias sumas. Kitų miestų indėlis į reprezentacines komandas gerokai didesnis“, – tvirtino J. Jasiukaitis.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
LKL suplanavo kito sezono pradžią ir priėmė dar porą sprendimų
LKL suplanavo kito sezono pradžią ir priėmė dar porą sprendimų
Trečiadienį įvyko Lietuvos krepšinio lygos (LKL) valdybos posėdis, kuriame aptarti svarbiausi einamieji klausimai bei kito sezono gairės.Šiuo metu planuojamas 2020-2021 m. „Betsafe-LKL“
"Lietkabelis" sieks vietos Europos taurės turnyre
"Lietkabelis" sieks vietos Europos taurės turnyre
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL“) trečiąją vietą užėmęs Panevėžio „Lietkabelio“ klubas kitą sezoną sieks varžytis Europos taurės turnyre.Klubas
R.Kurtinaitis - apie "Žalgirio" kvietimą, sugadintą jubiliejų ir maloniausią sezoną karjeroje "Ryte"
R.Kurtinaitis - apie "Žalgirio" kvietimą, sugadintą jubiliejų ir maloniausią sezoną karjeroje "Ryte"
Rimo Kurtinaičio kelionė Lietuvos krepšinio lygoje buvo spalvinga. Nuo kiaurų salių stogų ir kaltinimų tyčiniu pralaimėjimu iki visas prognozes paneigusių triumfų – 60–metį
L.Kleiza paliko "Ryto" dalininkus, į administraciją grįžo J.Sarapinas
L.Kleiza paliko "Ryto" dalininkus, į administraciją grįžo J.Sarapinas
Vilniaus „Rytas“ informuoja klubo aistruolius ir visą sostinės krepšinio bendruomenę apie permainas įvykusias klubo valdyme. Iš dalininkų gretų nusprendė pasitraukti Linas
"Rytas" ir karantino metu kviečia į Ropliukų lenktynes
"Rytas" ir karantino metu kviečia į Ropliukų lenktynes
Tarptautinės vaikų gynimo dienos išvakarėse, gegužės 31 d., Vilniaus „Rytas“ trečiąjį kartą klubo istorijoje, kviečia šeimas ir jų mažuosius dalyvauti jau tradicinėmis
"Lietkabelio" sirgaliai išrinko skambiausią sezono pergalę, efektingiausius ir emocingiausius žaidėjus
"Lietkabelio" sirgaliai išrinko skambiausią sezono pergalę, efektingiausius ir emocingiausius žaidėjus
Panevėžio „Lietkabelio“ sirgaliai socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Instagram“ visą savaitę rinko sezono geriausiuosius.Emocingiausio žaidėjo nominacijoje
A.Marčiulionis į geriausių visų laikų "Ryto" sudėtį įtraukė ir savo legendinį tėtį
A.Marčiulionis į geriausių visų laikų "Ryto" sudėtį įtraukė ir savo legendinį tėtį
Geriausias NKL 2019-2020 metų sezono jaunasis krepšininkas ir vienas Vilniaus "Ryto" dublerių komandos "Perlas" lyderių Augustas Marčiulionis įvardijo sostinės klubo visų
Delfi TV eteryje – nauja vasaros lyga su būriu LKL krepšininkų
Delfi TV eteryje – nauja vasaros lyga su būriu LKL krepšininkų
Dėl karantino sutrumpintą įvairių šalies krepšinio divizionų sezoną bene pirmą kartą pakeis vasaros lyga, kurioje dėl rėmėjų įsteigto prizinio fondo rungsis profesionalūs krepšininkai.
"Lietkabelio" praėjusio sezono lyderiai - Ž.Šakičius ir T.Dimša
"Lietkabelio" praėjusio sezono lyderiai - Ž.Šakičius ir T.Dimša
Panevėžio „Lietkabelio“ komandos sezonas baigėsi anksčiau nei buvo galima prognozuoti ir laukti – koronaviruso pandemija privertė nutraukti Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“)
Į buvusį "Žalgirio" žaidėją nusitaikė Graikijos grandas
Į buvusį "Žalgirio" žaidėją nusitaikė Graikijos grandas
Nuo 2018-ųjų Stambulo "Anadolu Efes" aprangą vilkintis buvęs Kauno "Žalgirio" amerikietis Jamesas Andersonas gali persikelti į Graikiją.Neoficialiais šaltiniais 31-erių
Motinos dienos sveikinimai: Š.Jasikevičius parodė užaugusį šunį, D.Adomaitis – barzdą
Motinos dienos sveikinimai: Š.Jasikevičius parodė užaugusį šunį, D.Adomaitis – barzdą
Sekmadienį švenčiama motinos diena, todėl socialinius tinklus užplūdo sveikinimai. Juos rašė bei nuotraukomis dalinosi ir krepšininkai, o pasidalinti šventės akimirkomis
"Ryto" kapitonas E.Bendžius įvardijo Vilniaus komandos visų laikų geriausiųjų penketą
"Ryto" kapitonas E.Bendžius įvardijo Vilniaus komandos visų laikų geriausiųjų penketą
Vienas Vilniaus "Ryto" lyderių Eimantas Bendžius įvardijo sostinės komandos visų laikų geriausių krepšininkų penketuką.Į jį Lietuvos vicečempionų kapitonas įtraukė Chucką
"Juventus" prezidentas surinko savo visų laikų Utenos komandą
"Juventus" prezidentas surinko savo visų laikų Utenos komandą
Utenos „Juventus“ klubas ir toliau renka savo visų laikų komandą, o šį kartą savo pasirinkimu pasidalino nuostabų palaikymą kiekvienų rungtynių metų kuriančių „Raudonųjų
R.Jokubaitis ir M.Blaževičius – apie sėkmingą sezoną bei naujokų biržos paraiškas
R.Jokubaitis ir M.Blaževičius – apie sėkmingą sezoną bei naujokų biržos paraiškas
Praėjusiame „Betsafe–LKL“ sezone netrūko sėkmingų jaunųjų žaidėjų pasirodymų. Pasitikėjimą savo sistemų talentais demonstravo ir didžiųjų miestų klubai –
LKL įkūrimą prisiminęs olimpinis čempionas Š.Marčiulionis: tikiuosi, tapsime moraliai švaresni
LKL įkūrimą prisiminęs olimpinis čempionas Š.Marčiulionis: tikiuosi, tapsime moraliai švaresni
Anapus Atlanto šiuo metu esantis Šarūnas Marčiulionis nesitiki, kad šią vasarą dar išvysime krepšinio varžybas. Nors ateitis atrodo kaip niekada miglota, olimpinis
R.Brazauskas: 1993 m. buvo daugiau entuziazmo (interviu)
R.Brazauskas: 1993 m. buvo daugiau entuziazmo (interviu)
Praėjusią savaitę Lietuvos krepšinio lygai sukako 27-eri. Lyga buvo įkurta 1993 m. balandžio 22 d. ir nuo to laiko Romualdo Brazausko gyvenimas yra labai glaudžiai su ja susijęs. LKL tik
Koronavirusas nestabdo "Ryto" gerbėjų - atributikos prekyba šovė aukštyn
Koronavirusas nestabdo "Ryto" gerbėjų - atributikos prekyba šovė aukštyn
Po nutraukto „Betsafe–LKL“ sezono ir kovo 16 d. Lietuvoje prasidėjus karantinui krepšinis sustojo. Nors dėl neįvykusių LKL kovų sostinės klubas neteko planuotų pajamų –
Jei ne krepšinis, "Ryto" snaiperis D.Sirvydis būtų švepluojantis šefas
Jei ne krepšinis, "Ryto" snaiperis D.Sirvydis būtų švepluojantis šefas
Vilniaus "Ryto" 24 sekundžių rubrikos ataka ataka šį kartą priklauso jaunajamsnaiperiui  Deividui Sirvydžiui.Prieš kamerą praėjusią vasarą NBA naujokų biržoje Dalaso
Būsimasis LKL sezonas greičiausiai prasidės be žiūrovų, nežinia, kiek komandų žais
Būsimasis LKL sezonas greičiausiai prasidės be žiūrovų, nežinia, kiek komandų žais
28-asis Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezonas startuos 2020-ųjų rugsėjo 19 d. Tačiau dėl koronaviruso pandemijos sukeltos ekonominės krizės sunku spėlioti, kiek klubų varžysis dėl medalių.Šis
 LKL klubai įtariami dėl kartelio – pradėtas tyrimas, gresia daugiatūkstantinės baudos
LKL klubai įtariami dėl kartelio – pradėtas tyrimas, gresia daugiatūkstantinės baudos
Konkurencijos taryba (KT), įvertinusi iš Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ir klubų gautą informaciją apie kovo 13 d. vykusį LKL posėdį ir jame aptartus klausimus, susijusius su algų
Ž.Urbonas įvardijo savo "Juventus" visų laikų komandą, taip pat nepamiršo V.Praškevičiaus
Ž.Urbonas įvardijo savo "Juventus" visų laikų komandą, taip pat nepamiršo V.Praškevičiaus
Utenos „Juventus“ klubo sirgaliai ir toliau renka geriausią visų laikų „Juventus“ komandą, o savo pasirinkimą šį kartą įvardijo ir dabartinis komandos vyr. treneris
Lietuvą išgyręs "Ryto" meksikietis – apie ateitį, neišmokėtą atlyginimą ir sunkią kelionę namo
Lietuvą išgyręs "Ryto" meksikietis – apie ateitį, neišmokėtą atlyginimą ir sunkią kelionę namo
Vilniaus „Ryto“ komandai šį krepšinio sezoną atstovavęs 30-metis meksikietis Francisco Cruzas iš Lietuvos į gimtąją šalį išsivežė puikius prisiminimus,
Krepšinio arbitražas žaidėjų atlyginimus leidžia pjauti per pusę
Krepšinio arbitražas žaidėjų atlyginimus leidžia pjauti per pusę
Krepšinio arbitražo teismas (BAT) paskelbė rekomendacijas, kaip spręsti koronaviruso pandemijos iškeltus žaidėjų atlyginimų ir kitus jautrius klausimus.Šios rekomendacijos nėra
Krepšinio agentas: klubų biudžetai susitrauks 30-40 proc., tai atsilieps ir žaidėjų atlyginimams
Krepšinio agentas: klubų biudžetai susitrauks 30-40 proc., tai atsilieps ir žaidėjų atlyginimams
Sustabdžius varžybas, nesustojo krepšinio agentų veikla, jiems dabar - pats darbymetis. Reikia susitarti su klubais dėl atlyginimų, prasideda ir derybos dėl kito sezono.  Pasak krepšinio
D.Kairys - pagrindinis kandidatas į "Ryto" stratego postą ("Avtodor" prezidentas komentuoti neskuba)
D.Kairys - pagrindinis kandidatas į "Ryto" stratego postą ("Avtodor" prezidentas komentuoti neskuba)
Kaip praneša Rusijos žiniasklaida, Donaldas Kairys yra pagrindinis pretendentas užimti Vilbiaus "Ryto" vyriausiojo trenerio pareigas.Vilniečiai šiame sezone nepateko į Europos
"Juventus" direktoriaus Utenos visų laikų komandoje - ir V.Praškevičius
"Juventus" direktoriaus Utenos visų laikų komandoje - ir V.Praškevičius
Dvidešimt metų – ilgas laiko tarpas. Tačiau tik ne tuo atveju, jei kalbame apie sporto organizaciją. Nors dar pakankamai jauna, Utenos „Juventus“ jau turi kuo pasigirti. Tiek
Legendinio Š.Marčiulionio sūnus - apsisprendimo kryžkelėje: "Rytas" ar NCAA
Legendinio Š.Marčiulionio sūnus - apsisprendimo kryžkelėje: "Rytas" ar NCAA
Geriausias VIKINGLOTTO-NKL 2019-2020 metų sezono jaunasis krepšininkas Augustas Marčiulionis stengiasi priverstinę pertrauką nuo krepšinio išnaudoti savo kūno patobulinimui.Nacionalinės
Užkulisiniai LKL klubų susitarimai patraukė Konkurencijos tarybos dėmesį
Užkulisiniai LKL klubų susitarimai patraukė Konkurencijos tarybos dėmesį
Į viešumą nutekėjęs Klaipėdos „Neptūno“ klubo savininko Sigito Ambrazevičiaus laiškas kitų Lietuvos krepšinio lygos (LKL) klubų vadovams nepraėjo negirdomis.Antradienį

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime