Naujienos kraunasi...

"Neptūno" sporto direktorius: apie siūlomą naują nuostatą ir sunkų klaipėdiečių sezoną

"Neptūno" sporto direktorius: apie siūlomą naują nuostatą ir sunkų klaipėdiečių sezoną
2016-2017 m. Nacionalinės krepšinio lygos didžiajame finale susitiko Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ ir Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis “ komandos. Tame finale, su kitokiu nei šiandien finalo formatu, po atkaklios ir įnirtingos serijos čempionais tampa marijampoliečiai, nugalėję klaipėdiečius serijos rezultatu 4:3.

Kitame sezone Klaipėdos komanda pakeičia ne tik pavadinimą į „Neptūnas-Akvaservis“, bet taip pat ir paskiria naująjį vyriausiąjį trenerį – Tomą Gaidamavičių. Jau pirmajame savo sezone pastarajam pavyksta nukalti uostamiesčio komandai čempionų titulą, kai finale buvo nugalėta kita dublerių komanda – Kauno „Žalgiris-2“. Po čempioniško sezono vis garsiau pradedama kalbėti, kad „Neptūnui“ reikia integruoti daugiau jaunųjų krepšininkų.

Skausmingas žingsnis daryti būtent taip atsiliepia prastesniais komandos rezultatais, bet labiau įtraukiamas ir duodama daugiau šansų jauniesiems krepšininkams. 2020-2021 m. sezoną Klaipėdos ekipa pradeda visiškai atsijauninusi.

Jei dar praėjusiame 2019-2020 m. sezone komandoje buvo toks patyręs žaidėjas kaip Vytautas Šarakauskas, tai 2020-2021 m. sezono pradžioje vyriausiajam žaidėjui Dovydui Romančenko buvo vos 20 metų.

„Mes visada turime tokį variantą ir galime stiprinti komandą su gerais, patyrusiais žaidėjais, bet šios komandos tikslas ne toks, – apie jaunųjų žaidėjų tobulėjimą kalbėjo „Neptūno“ sporto direktorius Dainius Vaitelis. – Nematome prasmės pasikviesti vieną ar du geresnius žaidėjus ir su jais užimti aukštesnę vietą. Nuo to nukentėtų mūsų jaunimas, ugdymo procesas sustotų.“

Šiai dienai Klaipėdos „Neptūnas“ turi stabiliai funkcionuojančią piramidę: kasmet į aukštesnį lygį pakyla bent po kelis „Neptūno-Akvaservis“ komandos žaidėjus, vyrų ir dublerių komandas atitinkamai atstovauja daugiausiai vietinių žaidėjų lygose, kuriose šios komandos žaidžia.

Tačiau kodėl šis sezonas rezultatų prasme yra prastas ir kaip sekasi ugdyti jaunuosius krepšininkus, skaitykite interviu su D. Vaiteliu.

– „Neptūno-Akvaservis“ sezonas ir rezultatai prasti. Kodėl komanda neranda rakto į pergales?
– Sezonas tikrai nevyksta taip, kaip planavome. Nesame patenkinti užimama vieta turnyrinėje lentelėje. Po praėjusio sezono mūsų komandą paliko 5 žaidėjai: Adomas Sidarevičius, Lukas Kreišmontas, Matas Vaitkus ir Oskaras Pleikys, kurie persikėlė žaisti į aukštesnį lygį, t.y. Lietuvos krepšinio lygą, o Radvilas Kneižys išvyko žaisti ir studijuoti į JAV – visi jie buvo startinės sudėties žaidėjai, darę skirtumą daugelyje rungtynių. Galima sakyti, kad šiame sezone turime visiškai naują komandą su nauju treneriu, kuris tarp kitko taip pat turėjo problemų ir nuo sezono pradžios negalėjo būti su komanda. Manau, kad tai ir yra pagrindiniai dalykai, kodėl šiais metais esame prie autsaiderių.

– Didžioji dauguma „Neptūno-Akvaservis“ gretose žaidžiančių krepšininkų yra kilę iš Klaipėdos. Ar galima teigti, kad toks ir yra komandos vadovų tikslas – remtis būtent Klaipėdoje ir Klaipėdos rajone užaugusiais jaunuoliais?
–Komandos pagrindą sudaro klaipėdiečiai. Žinoma yra Jonas Paukštė ir Žygimantas Bartašius, kurie augo kituose miestuose, bet vis dėlto didžioji dalis yra Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos ir Klaipėdos krepšinio mokyklos auklėtiniai, augę ir krepšinio paslapčių mokęsi mūsų mieste.

Prieš maždaug trejus metus šios komandos tikslai pasikeitė, kai pradėjome garsiai kalbėti apie būtinybę Klaipėdos krepšinyje žengti piramidės keliu – talentingiausius jaunuosius klaipėdiečius kviesti į „Neptūno-Akvaservis“ komandą, kurioje jie turėtų galimybę pasirodyti ir galbūt žengti dar vieną žingsnį į priekį – stabiliai žaisti pagrindinėje vyrų komandoje. Nematėme pagrindo turėti komandoje vyresnius žaidėjus, kurie būtų lyderiai, bet atimtų žaidybinį laiką iš jaunimo.

– Minėjote, kad komanda nuo sezono pradžios žaidė be vyriausiojo trenerio Alfredo Kaniavos, kuris „Neptūno-Akvaservis“ ekipos vairą perėmė praėjusią vasarą. Ar tai labai išmušė žaidėjus iš vėžių?
– Tai vienareikšmiškai turėjo neigiamų pasėkmių. Tiek komplektuojant komandą, tiek ir viso pasiruošimo metu Alfredas buvo su komanda, bet atsitiko taip, kad jam sušlubavo sveikata ir jis negalėjo visu 100 procentų atsiduoti darbui. Treneris sugrįžo sužaidus daugiau nei pusė sezono rungtynių, o mums jo tikrai trūko.

– Sezono eigoje susidūrėte ne tik su trenerio nebuvimu, bet taip pat ir žaidėjai turėjo sveikatos problemų. Ar įžvelgiate kažkokių teigiamų dalykų? Galbūt krepšininkai, kurie neturėjo šiais metais gauti tiek žaidybinio laiko kitame sezone vaidins svarbesnius vaidmenis?
– Išleidome praėjusio sezono lyderius į platesnius vandenis ir džiugu, kad dauguma jų naudojasi gautais šansais, o tai tik dar kartą parodo, kad „Neptūno“ piramidė veikia. Šį sezoną turėjome ir traumų nemažai. Per pasiruošimą vienam komandos lyderių Gediminui Leščiauskai lūžo riešas, o mums tai buvo didelis smūgis. Vis dėlto į jo vietą ateina kiti žaidėjai, kurie semiasi patirtį, gauna to žaidybinio laiko, bet reikia suprasti, kad jauniems krepšininkams nėra lengva. Jie susiduria su daug gudresniais, patyriusiais žaidėjais. Bet kaip ir sakiau, jie mokosi, stengiasi ir kitame sezone pamatysime tų krepšininkų progresą.

Taip pat reikia pažymėti, kad dažnai dublerių, t.y. „Neptūno-Akvaservis“ žaidėjus kviečiasi vyrų komandos treneris, automatiškai dubleriai kviečia Regionų krepšinio lygoje žaidžiančius vaikinus. Aišku kenčia treniruočių procesas, bet kiekvienas gauna šansą, o visa tai ir susideda į pagrindinio tikslo siekimą – pakilti iki vyrų komandos. 

– Žvelgiant į turnyrinę lentelę, šiuo metu esate paskutinėje Nacionalinės krepšinio lygos vietoje, o pagal nuostatus gresia iškritimas į Regionų krepšinio lygą. Nesibaiminate tokio scenarijaus?
– Šiuo metu kalbamės su Lietuvos krepšinio federacija, Nacionaline krepšinio lyga apie tam tikrus pakeitimus. Mes manome, kad šiuo atveju yra nesąžininga tai, jog dublerių komandos laimėjusios antrą pagal pajėgumą lygą nekyla į aukščiausiąją lygą, o lieka ten pat. Mes norėtume, kad taip pat būtų, jeigu komanda užimtų paskutiniąją vietą. Pačios lygos vadovai su tuo sutinka, nes mato, kiek žaidėjų pereina iš dublerinių komandų į Lietuvos krepšinio lygą, o ir talentingiausi žaidėjai vasaromis pluša su jaunimo rinktinėmis.

Taip, šis sezonas mums nenusisekė, tačiau nemanome, kad turėtume iškristi iš lygos, o todėl ir vyksta pokalbiai su aukšto rango krepšinio žmonėmis Lietuvoje. Manau, kad greitu metu turėsime atsakymą į šį klausimą.

– Viešumoje buvo pasirodęs susirūpinusių klaipėdiečių laiškas, kuriame buvo kalbama apie prastus „Neptūno-Akvaservis“ rezultatus ir vadybą. Kokios mintys apie tai? 
– Šiems susirūpinusiems klaipėdiečiams norėčiau palinkėti atvykti į rungtynes ir iš arčiau susipažinti su šia situacija. Aš esu įsitikinęs, kad šie žmonės mane asmeniškai gerai pažįsta, visada gali paskambinti ir pasiteirauti, nes esu atviras ir neturiu ko slėpti. Visada yra lengviau nueiti ir parašyti kažkokią tai publikaciją kaip viskas blogai, bet iš esmės šiems žmonėms nėra žinoma visa situacija, nes su manimi niekas apie tai nekalbėjo. Taip pat ir žurnalistas prieš rašydamas galėjo apie šią situaciją pasikalbėti su manimi, o ne vien tik komandos steigėjais prisistačiusiais asmenimis. 

– Kalbant apie vietinius krepšininkus atstovaujančius savo gimtajam miestui, Klaipėdos „Neptūnas“ yra lyderis šioje vietoje. Ar tai ir yra vienas iš pagrindinių „Neptūno“ organizacijos siekių, tiek pagrindinėje, tiek ir dublerių komandoje turėti kuo daugiau vietinių krepšininkų?
Neptūniečiai pirmauja ir Lietuvos krepšinio lygoje, ir Nacionalinėje krepšinio lygoje pagal šią kategoriją, o tai mus tikrai džiugina. Kaip ir ne kartą minėjau, mūsų tikslas yra auginti savo vaikus, kurie ateityje papildytų „Neptūną“, o vėliau gal ir dar pajėgesnes komandas.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Net 108 taškus suvertęs "Žalgiris" pergalingai startavo LKL finale
Net 108 taškus suvertęs "Žalgiris" pergalingai startavo LKL finale
Kauno „Žalgiris“ pergale savo teritorijoje pradėjo Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) finalo seriją ir 108:93 (26:21, 20:25, 34:25, 28:22) palaužė Vilniaus „Rytą“.Antroje
Butkevičius: "Ryto" žaidimo vienas prieš vieną apribojimas bus kertinis dalykas serijoje
Butkevičius: "Ryto" žaidimo vienas prieš vieną apribojimas bus kertinis dalykas serijoje
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ketvirtadienio vakarą po sezono pertraukos vėl stos į kovą „Betsafe-LKL“ finalo serijoje. „Žalgirio“ arenoje kauniečiai priims
Pirmąjį LKL čempiono žiedą medžiojantis Maksvytis tikisi pateisinti favorito etiketę
Pirmąjį LKL čempiono žiedą medžiojantis Maksvytis tikisi pateisinti favorito etiketę
Išaušo pirmoji vasaros diena, o „Betsafe-LKL“ čempionate tai reiškia didžiojo finalo startą.Ketvirtadienio vakarą Nemuno saloje prasideda serija, kurios kaina –
"Juventus" pradėjo ateinančio sezono dėlionę
"Juventus" pradėjo ateinančio sezono dėlionę
Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ komanda pradėjo savo artėjančio sezono komplektacijos dėlionę. 2023/2024 metų sezone Aukštaitijos klubo marškinėlius ir toliau
Iš prognozių pasišaipęs ir į patirtą traumą ranka numojęs Šeškus: gal tai – geras ženklas?
Iš prognozių pasišaipęs ir į patirtą traumą ranka numojęs Šeškus: gal tai – geras ženklas?
Pusfinalio seriją su Vilniaus „Rytu“ klaikiu pataikymu iš toli pradėję Jonavos „CBet“ krepšininkai (per pirmas dvejas rungtynes – vos 9 taiklūs iš
Bronzinį šansą užuodžiantis Šeškus pasidalino finalo prognoze: toje salėje "Žalgiriui" bus žiauriai sunku
Bronzinį šansą užuodžiantis Šeškus pasidalino finalo prognoze: toje salėje "Žalgiriui" bus žiauriai sunku
Paskutines pusfinalio rungtynes 29 taškų skirtumu pralaimėjęs Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ slogiai pradėjo ir mažojo finalo iki trijų pergalių seriją su Jonavos „CBet“,
Permainingame kovos dėl bronzos starte – Šeškaus karių pergalė Panevėžyje
Permainingame kovos dėl bronzos starte – Šeškaus karių pergalė Panevėžyje
Dramatiška pergale kovą dėl Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) bronzos pradėjo Jonavos „CBet“ komanda.Didžiąją laiko dalį tvirtai pirmavę Virginijaus
"Žalgirio" varikliukui – LKL "Fair Play" apdovanojimas
"Žalgirio" varikliukui – LKL "Fair Play" apdovanojimas
„Betsafe-LKL“ sezonas pasiekė visišką kulminaciją – keturios geriausios čempionato komandos netrukus pradės žiedų ir medalių dalybas, o lyga, bendradarbiaudama kartu su
Pirmoji LKL kova dėl bronzos – "Laveros" ir "Statybos" susirėmimas
Pirmoji LKL kova dėl bronzos – "Laveros" ir "Statybos" susirėmimas
1993 metų balandžio 22 dieną aštuonių stipriausių Lietuvos krepšinio komandų – Kauno „Žalgirio“, „Atleto“, „Drobės“, Vilniaus „Statybos“,
Panevėžiečių pranašumą pripažinęs Šeškus: labai smagu, kai prognozes gali paneigti
Panevėžiečių pranašumą pripažinęs Šeškus: labai smagu, kai prognozes gali paneigti
Jonavos „CBet“ komanda šį sezoną jau padarė didelį darbą, kuomet Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) ketvirtfinalyje eliminavo Alytaus „Wolves“
Apie Lietuvos rinktinę prabilęs Ulanovas: nieko čia nebepadarysi (sulaukė žiūrovų replikų)
Apie Lietuvos rinktinę prabilęs Ulanovas: nieko čia nebepadarysi (sulaukė žiūrovų replikų)
„Ule, ark už rinktinę, o ne čia“, – sekmadienį skriejo replikos iš tribūnų Kauno „Žalgirio“ kapitono Edgaro Ulanovo, svilinusio Panevėžio „Kalnapilio“
Artėjančio sezono "Žalgiris" pildosi – pratęsta sutartis su dar vienu aukštaūgiu
Artėjančio sezono "Žalgiris" pildosi – pratęsta sutartis su dar vienu aukštaūgiu
Kiek anksčiau sutartį su Rolandu Šmitu pratęsęs Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas artėjantiems metams išsaugojo dar vieną krepšininką.Kaune kartu su R.Šmitu
"Žalgiris" gerokai anksčiau laiko grąžino pandemijos laiku paimtą paskolą
"Žalgiris" gerokai anksčiau laiko grąžino pandemijos laiku paimtą paskolą
Gerų rezultatų tiek krepšinio aikštėje, tiek už jos ribų šį sezoną pasiekęs Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas grąžino 2021 metais paimtą 2 mln. eurų
Prisegtas mikrofonas: Davisono įspūdžiai paskutiniame mače prieš "Žalgirį"
Prisegtas mikrofonas: Davisono įspūdžiai paskutiniame mače prieš "Žalgirį"
Laukiant mažojo ir didžiojo „Betsafe-LKL“ finalų, prisiminkime ne taip seniai vykusį ketvirtfinalio etapą, kuriame pirmą kartą po ketverių metų pertraukos rungtyniavo Kėdainių „Nevėžis-Optibet“.Atkrintamosiose
Žvilgsnį į finalą metęs Maksvytis: kartais "Žalgiris" pralaimi, bet tikiuosi, kad ne šiemet
Žvilgsnį į finalą metęs Maksvytis: kartais "Žalgiris" pralaimi, bet tikiuosi, kad ne šiemet
Sekmadienio Panevėžio „Kalnapilio“ arenoje baigėsi LKL pusfinalio serija tarp vietos „7bet-Lietkabelio“ ir Kauno „Žalgirio“. Kazio Maksvyčio auklėtiniai ketvirtose
"Žalgiris" sutriuškino "Lietkabelį" Panevėžyje bei žengė į finalą
"Žalgiris" sutriuškino "Lietkabelį" Panevėžyje bei žengė į finalą
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) paaiškėjo, kokiomis poromis komandos dalinsis medalių komplektus.Kauno „Žalgiris“ pusfinalių etapą išvykoje uždarė
Paskelbtas LKL finalų tvarkaraštis
Paskelbtas LKL finalų tvarkaraštis
Kauno „Žalgiriui“ uždarius pusfinalio seriją su Panevėžio „7bet-Lietkabeliu“, tapo aiškios ne tik didžiojo ir mažojo finalų poros, bet ir abiejų serijų iki trijų
Maldūnas: kai žaidžiame savo arenoje viskas yra daug lengviau
Maldūnas: kai žaidžiame savo arenoje viskas yra daug lengviau
Penktadienį Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ krepšininkai iškovojo pirmąją pergalę Betsafe-LKL pusfinalio serijoje ir taip ją sugrąžino į Panevėžį – ketvirtasis
Balsą ant žaidėjų rūbinėje pakėlęs Maksvytis: nesu patenkintas – komanda nežaidžia
Balsą ant žaidėjų rūbinėje pakėlęs Maksvytis: nesu patenkintas – komanda nežaidžia
Į savo areną po ilgokos pertraukos dėl čia vykusio Eurolygos finalo ketverto turnyro grįžęs Kauno „Žalgiris“ vietinių sirgalių nepradžiugino, rašo Krepšinis.lt.Žalgiriečiai
"Lietkabelis" laimėjo trilerį Kaune ir pratęsė sezoną
"Lietkabelis" laimėjo trilerį Kaune ir pratęsė sezoną
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pusfinalių kovos tęsiasi.Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ išsigelbėjo gyvybiškai svarbiame mače, išvykoje
"Papasakok apie tai plačiau": Sireika ir jo karjeros vingiai
"Papasakok apie tai plačiau": Sireika ir jo karjeros vingiai
Penktadienį „Šiaulių“ klubo istorijoje baigėsi ilgas ir spalvingas etapas – vyr. trenerio postą paliko ilgametis ekipos treneris Antanas Sireika.Didžiąją dalį savo karjeros
Sireika palieka "Šiaulių" vyr. trenerio postą
Sireika palieka "Šiaulių" vyr. trenerio postą
„Nieko nėra amžino ir nieko nėra neįmanomo“, – šypteli vienas žymiausių krepšinio veidų Lietuvos istorijoje.Po 45 metų vyr. trenerio poste, iš kurių
Lemiamą „CBet“ šturmą atlaikęs „Rytas“ žengė į finalą
Lemiamą „CBet“ šturmą atlaikęs „Rytas“ žengė į finalą
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pirmuoju finalo dalyviu užtikrintai tapo Vilniaus „Rytas“. Sostinės ekipa savo arenoje 90:85 (16:22, 26:16, 29:22,
17 taškų deficitą panevėžiečių tvirtovėje panaikinęs "Žalgiris" – viena koja finale
17 taškų deficitą panevėžiečių tvirtovėje panaikinęs "Žalgiris" – viena koja finale
Didelį deficitą Panevėžyje panaikinusiam Kauno „Žalgiriui“ liko vienas žingsnis iki sugrįžimo į „Betsafe-LKL“ finalą.Kazio Maksvyčio auklėtiniai išvykoje
Žalgiriečiai išbandė naujai įrengtus "Dariaus ir Girėno teniso kortus"
Žalgiriečiai išbandė naujai įrengtus "Dariaus ir Girėno teniso kortus"
Aktyviai laisvalaikį leidžiantys kauniečiai ir miesto svečiai nuo šiol turės dar vieną puikią vietą, kurioje galės praleisti savo laisvalaikį ir sportuoti – Kauno „Žalgirio“
Jonavoje laimėjęs "Rytas" – per žingsnį nuo finalo
Jonavoje laimėjęs "Rytas" – per žingsnį nuo finalo
Vilniaus „Ryto“ komanda žengė antrąjį žingsnį link Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) finalo.Giedriaus Žibėno auklėtiniai svečiuose 82:67 (21:25, 22:16, 18:10,
"Žalgiris" pergalingai pradėjo pusfinalio seriją
"Žalgiris" pergalingai pradėjo pusfinalio seriją
Nelengva pergale Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) pusfinalį pradėjo Kauno „Žalgiris“, kuris Garliavoje 69:58 (23:15, 15:14, 16:20, 15:9) nugalėjo Panevėžio
Galingai spurtavęs "Rytas" turėjo vargo pirmajajame pusfinalio mače
Galingai spurtavęs "Rytas" turėjo vargo pirmajajame pusfinalio mače
„Betsafe-LKL“ čempionų titulą ginantis Vilniaus „Rytas“ pergalingai startavo pusfinalio serijoje.Giedriaus Žibėno auklėtiniai namuose tik po atkaklios kovos 82:74 (28:16,

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (177) 05.21 07:28
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime