Žadą atimanti naktis Portlande: prireikė keturių pratęsimų

Autorius: DELFI NBA.

Ankstyvą šeštadienio rytą Lietuvos laiku NBA atkrintamosiose varžybose buvo užfiksuotas istorinis įvykis.

Kvapą gniaužiantis Portlando „Trail Blazers“ ir Denverio „Nuggets“ komandų susitikimas truko daugiau nei tris su puse valandos, o pergalę po keturių pratęsimų iškovojo arenos šeimininkai – 140:137 (23:17, 25:30, 33:29, 21:26, 7:7, 9:9, 11:11, 11:8), rašo DELFI NBA.

Tai buvo tik antras kartas per visą NBA istoriją, kai atkrintamųjų varžybų susitikime prireikė net keturių pratęsimų. Vienintelis kitas toks atvejis užfiksuotas Sirakūzų „Nationals“ ir Bostono „Celtics“ dvikovoje, vykusioje dar 1953-iais metais.

Pagrindinio rungtynių laiko metu „Trail Blazers“ du kartus – pirmajame ir trečiajame ketvirčiuose – buvo atitrūkę dviženkliu skirtumu, tačiau svečiai iš Denverio abu sykius sugebėjo prisivyti savo varžovus. Antrąjį „Nuggets“ spurtą įžiebė serbas Nikola Jokičius, vien trečiame kėlinuke pelnęs 17 taškų.

Ketvirto ketvirčio pabaigoje iniciatyvos ėmėsi „Nuggets“ įžaidėjas Jamalas Murray. Rezultatui esant lygiam kanadietis dukart iš eilės liko žaisti vienas prieš vieną prieš turką Enesą Kanterį ir abu sykius įveikęs varžovo gynybą pelnė 5 taškus iš eilės.

Į Murray mini-spurtą identiška atkarpa atsakė Portlando komandos krašto puolėjas Maurice‘as Harklessas. Tik paskutinę akimirką klubo medikų leidimą žaisti šiose rungtynėse gavęs krepšininkas paskutinę susitikimo minutę išlygino rezultatą.

Denverio komanda turėjo galimybę dar sykį išsiveržti pirmyn, tačiau Willas Bartonas užmynė šoninę liniją, o kitame aikštės gale Damianas Lillardas pataikė metimą po prasiveržimo, įrašiusį „Trail Blazers“ lyderiui pirmuosius ketvirto kėlinuko taškus. Lemiamos atakos metu rezultatą išlygino Bartonas, pelnęs taškus iš po krepšio po puikaus Jokičiaus perdavimo.

Keturių papildomų pratęsimų metu šansų išplėšti pergalę turėjo tiek viena, tiek kita komanda. Portlando klubui per pirmus du pratęsimus visus taškus pelnė Lillardo ir C. J. McCollumo duetas, o svečių komandą į priekį vedė Murray ir Paulas Millsapas.

Neįtikėtiną fizinį krūvį atlaikyti teko Jokičiui. Atletiškumu nepasižymintis vidurio puolėjas dar per pagrindinį rungtynių laiką aikštėje praleido net 45 minutes, o vėliau be keitimų sužaidė visas 20 papildomų minučių. Serbas tapo pirmuoju bent valandą atkrintamųjų varžybų rungtynėse sužaidusiu aukštaūgiu NBA istorijoje.

Vidurio puolėjo nuovargis tapo viena iš „Nuggets“ pralaimėjimo priežasčių. Atsinaujinus Harklesso traumai jį pakeitęs Rodney Hoodas sužaidė puikų ketvirtąjį pratęsimą ir tolimu metimu suteikė šeimininkams dviejų taškų persvarą, kurią panakinti galėjęs Jokičius prametė pirmąjį iš dviejų baudos metimų. Sezoną Klivlando „Cavaliers“ klube pradėjusio snaiperio metimas tapo lemiama nepamirštamos dvikovos akimirka.

„Trail Blazers“: C. J. McCollumas 41 (60 min., 16/39 met., 4 per. kam.), Damianas Lillardas 28 (58 min., 10/24 met., 8 rez. perd.), Rodney Hoodas 19, Enesas Kanteris 18 (56 min., 15 atk. kam.), Maurice‘as Harklessas 15 taškų (10 atk. kam.).

„Nuggets“: Jamalas Murray 34 (55 min., 14/32 met., 9 atk. kam., 5 rez. perd.), Nikola Jokičius 33 (65 min., 13/25 met., 18 atk. kam., 14 rez. perd.), Willas Bartonas 22 (9 atk. kam.), Paulas Millsapas 17 (13 atk. kam.), Gary Harrisas 13 (50 min., 3 per. kam.), Malikas Beasley 11 taškų.

Serijoje iki keturių pergalių „Trail Blazers“ krepšininkai išsiveržė į priekį rezultatu 2:1. Ketvirtosios serijos rungtynės vyks Portlande, naktį iš sekmadienio į pirmadienį Lietuvos laiku.

Dar viena NBA superžvaigždė pažadėjo padėti JAV rinktinei olimpiadoje
Po JAV rinktinės fiasko pasaulio čempionate Kinijoje jau antra NBA superžvaigždė pažadėjo dalyvauti Tokijo olimpiadoje.Įkandin "Golden State Warriors" lyderio Stepheno Curry tokį norą
W.Frazieras: "Kartą mane iškeitė į Klivlandą. Tai tas pats, kas į Sibirą"
80-ųjų NBA lygos žvaigždė Waltas Frazieras prisiminė, kaip 1977 metais buvo išmainytas iš Niujorko "Knicks" į Klivlando "Cavaliers"."Kartą mane iškeitė
Taisys situaciją: S.Curry įsipareigojo atstovauti JAV rinktinei olimpinėse žaidynėse
Nesėkmingai pasaulio krepšinio čempionate pasirodžiusi JAV rinktinė į kitų metų Tokijo olimpines žaidynes greičiausiai vyks gerokai rimtesnėmis pajėgomis.Vienas iš daugybės šiemet
Žalgiriečiu tapęs K.Lukošiūnas: mokausi iš A.Milaknio žaidimo
Pastaruosius du sezonus „Šiaulių“ komandos garbę gynęs snaiperis Karolis Lukošiūnas prieš prasidedant 2019–2020 m. sezonui žengė didelį karjeros žingsnį
J.Hardenas: Morey pasakė, kad aš geresnis už Jordaną, jis - išprotėjęs
NBA lygos superžvaigždė ir Hjustono "Rockets" lyderis Jamesas Hardenas pakomentavo praėjusį mėnesį daug triukšmo sukėlusį komandos generalinio vadybininko Darylo Morey pareiškimą.Pastarasis
"Žalgirio" treniruotėse - jau ir geros nuotaikos nestokuojantys rinktinės nariai
Sezonui besirengianti Kauno „Žalgirio“ komanda antradienį į rytinę treniruotę pagaliau rinkosi pilnos sudėties. Prie kelias savaites kartu sportuojančių žalgiriečių prisijungė iš
"Kalev/Cramo" strategas R.Štelmaheris: "Rytas" yra mano klubas
Buvęs krepšininkas Robertas Štelmaheris, Vilniaus „Ryte“ praleidęs 4 puikius metus, savaitgalį užsuko į Vilnių kaip vyriausiasis Talino „Kalevo / Cramo“ treneris.
Naujasis J.Valančiūno treneris atskleidė savo viziją: žaisime greitai ir gerai ginsimės
Memfio „Grizzlies“ vairą vasarą perėmęs Tayloras Jenkinsas prabilo apie tai, kokių pokyčių galima tikėtis komandos žaidime nuo ateinančio sezono.Naujasis Jono Valančiūno treneris
Madridas pasitiko pasaulio čempionus: Gasolis vėl gėrė alų ir turėjo prašymą sirgaliams
Pasaulio krepšinio čempione antrą kartą tapusi Ispanijos rinktinė grįžo namo. Iš Kinijos parvykę planetos čempionai pirmiausia nuvyko į Karaliaus rūmus, o vėlai vakare atšventė
Visų laikų atakuojančių gynėjų "Top 10" viršūnėje - MJ, Kobe, Wade'as ir Hardenas
"Bleacher Report" pristatė geriausių visų laikų atakuojančių gynėjų dešimtuką, kurio viršūnėje - neprilygstamas Michaelas Jordanas.Iš šiuo metu dar žaidžiančių
Rezultatyviausias Eurolygos žaidėjas regi "Žalgirį" atkrintamosiose, savo buvusių klubų - ne
Rezultatyviausiam Eurolygos krepšininkui skiriamą Alphonso Fordo apdovanojimą praėjusį sezoną iškovojęs Mike'as Jamesas pasidalino savo prognozėmis artėjančiam sezonui.Amerikiečio
"Žalgiris TV" pristatė žalgiriečių pasirodymų draugiškose rungtynėse dešimtuką
Kauno „Žalgirio“ komanda baigė draugiškų rungtynių maratoną prieš artėjančią oficialaus sezono pradžią. Per šešerias draugiškas rungtynes žalgiriečiai
Ispanijos sėkmės talismanu tapęs S.Scariolo dėkojo amerikiečiams: kitąmet jie bus labai stiprūs
Marcas Gasolis nėra vienintelis Ispanijos rinktinės narys, per kelis pastaruosius mėnesius laimėjęs ir NBA, ir pasaulio čempionatą.Lygiai tokiu pačiu pasiekimu gali pasigirti ir vyriausiasis Ispanijos
Septynis tritaškius pataikęs A.Milaknis vedė žalgiriečius į pergalę Turkijoje
Visą savaitę Turkijoje viešinti Kauno „Žalgirio“ komanda „Gloria Cup“ turnyrą užbaigė pergale 100:95 (19:25, 32:25, 22:31, 27:14) prieš Bursos „Tofaš“
Žmogus, dėl kurio šokama Argentinos gatvėse: L.Scola pasiryžęs ištaisyti 17 metų senumo klaidą
2002-aisiais, kai Argentinos rinktinė paskutinį kartą žaidė ir pralaimėjo pasaulio krepšinio čempionato finalą, jos gretose buvo ir Luisas Scola. Prabėgus 17-ai metų, veteranas atrodo
"Žalgiris TV" užfiksavo, kaip atrodo žalgiriečių medicininės procedūros
Naujajam sezonui besiruošiantys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pastarąsias dienas leido Turkijoje. Šalia Antalijos esančiame „Gloria Sports“ komplekse žalgiriečiai
Jaunieji žalgiriečiai Turkijoje išbandė vandens pramogas
Turkijoje viešinti Kauno „Žalgirio“ komanda po intensyvaus darbo surado laiko smagioms pramogoms, kurioms neatsispyrė jaunieji žalgiriečiai.„Žalgirio“ jaunieji krepšininkai
Pasvalyje - Čempionų lygos finalo ketverte žaidęs "centras"
Artėjančiam „Betsafe-LKL“ sezonui besiruošiančios Pasvalio „Pieno žvaigždės“ sulaukė pastiprinimo priekinėje linijoje – į klubą atvyksta Trevoras Thompsonas.Praėjusį
Pusfinalio herojumi tapęs M.Gasolis atskleidė svarstęs nežaisti rinktinėje: dabar matau, jog buvo verta
Įspūdingą pasirodymą surengęs ir pasaulio čempionato pusfinalyje net 33 taškus pelnęs Ispanijos rinktinės veteranas Marcas Gasolis po pergalės kalbėjo ne tik apie fantastišką dviejų
Po skaudžios nesėkmės - australų veterano įniršis: FIBA yra suknistas pasityčiojimas!
Didelių vilčių pasaulio čempionate Kinijoje turėję Australijos krepšininkai buvo sustabdyti pusfinalyje, kur juos po dviejų pratęsimų dramos palaužė ispanai.Visgi kai kurie australai
Geriausių NBA žaidėjų šimtukas: pateko du lietuviai, MVP išvertė iš sosto LeBroną
JAV sporto žiniasklaidos gigantas „Sports Illustrated“ pristatė kasmet tradiciškai skelbiamą geriausių NBA žaidėjų šimtuką.Jame vietos atsirado ir Lietuvos rinktinės
NKL čempionų fizinio rengimo treneris džiaugiasi puikia žaidėjų forma
Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ komanda tęsia pasiruošimą artėjančiam Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezonui, o savo mintimis apie pasirengimo etapą pasidalijo klubo
Š.Jasikevičius: norėtųsi, kad Zachas tokį žaidimą atsineštų į reguliarųjį sezoną
Kauno „Žalgiris“ antrosiose „Gloria Cup“ turnyro rungtynėse Turkijoje 71:70 palaužė Stambulo „Galatasaray“ ir reabilitavosi po pralaimėjimo to paties miesto „Anadolu
Prabangios sodybos savininkas pateikė ieškinį "sukčiui" J.Hardenui
30 mln. dolerių vertės sodybos Beverli Hilse savininkas George'as Santopietro apkaltino NBA lygos superžvaigždę Jamesą Hardeną ir Hjustono "Rockets" komandos lyderį Jamesą Hardeną
"Žalgiris" turnyre Antalijoje dramatiškoje kovoje įveikė "Galatasaray"
Dviženklę persvarą antrosiose „Gloria Cup“ turnyro rungtynėse iššvaistę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai 71:70 (20:21, 19:18, 22:10, 10:21) pranoko Stambulo
"Pistons" pasikvietė buvusią žvaigždę J.Johnsoną, vardan to atleido M.Beasley
Detroito "Pistons" klubas sutarė dėl negarantuoto kantrakto su septyniskart NBA "Visų žvaigždžių" rungtynių dalyviu Joe Johnsonu.Atletas paskutinį kartą stipriausioje pasaulio
"Barcelonos" apetitas nedingo: gynėjų grandį sustiprino M.Delaney
Įspūdingą sudėtį tarpsezonyje surinkusios Barselonos "Barcelona" komandos apetitas neišblėso - gynėjų grandį sustiprins Malcolas Delaney.Ispanijos vicečempionai su amerikiečiu
"Žalgiris" Turkijoje per pratęsimą nusileido Eurolygos vicečempionams
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai trečiadienio vakarą „Gloria Cup“ turnyro pirmosiose rungtynėse per pratęsimą 98:100 (23:26, 21:16, 23:25, 21:21, 10:12) nusileido Eurolygos