Naujienos kraunasi...

"Žalgirio" vadovas P.Motiejūnas: trečdalis klubo biudžeto gali būti nurėžta (interviu)

Autorius: LRT RADIJAS, LRT.lt.
"Žalgirio" vadovas P.Motiejūnas: trečdalis klubo biudžeto gali būti nurėžta (interviu)
Visam sporto pasauliui skaudžiai per kišenę smogusi koronaviruso pandemija neaplenks ir Kauno „Žalgirio“ klubo. Dėl „įšaldyto“ Eurolygos sezono kauniečiai gyvena nežinioje – kol nėra galutinio lygos sprendimo, tol komanda oficialiai šio sezono nėra užbaigusi. 

Eurolygos sezono pabaiga Kauno komandai reiks prarastas pajamas dėl bilietų pardavimo. Negana to, net ir po koronaviruso pandemijos teks skaičiuoti kiekvieną centą – nemažai galimybių, kad krizės paveiktų rėmėjų finansinė injekcija „Žalgiriui“ taps mažesnė.

LRT RADIJO laidų vedėjas Richardo Jonaičio laidoje „Neriboti pokalbiai“ pakalbino „Žalgirio“ klubo generalinį direktorių Paulių Motiejūną, su kuriuo kalbėjosi apie šio sezono iššūkius bei ateitį, kurioje yra nemažai nežinomybės.

– Kokiomis nuotaikomis dabar gyvena Kauno „Žalgirio“ klubas?

– Kaip ir visi, dabar žiūrime, kaip išlikti. Normalaus darbo nėra. Pradžioje šį laikotarpį vadinome „vasaros“ laiku, nes viskas priminė vasaros pradžią – kažkas sportuoja individualiai, kažkas išvykęs, bet rimto darbo nevyksta.

Labai keista, kad kovo mėnesį gyvename vasaros laiku. Nieko nevyksta – nei rungtynių organizavimo, nei tų pačių treniruočių. Neįprastas laikas tokiam štiliui.

– Ką veikia Lietuvoje likę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai?

– Kas turi sodybas, sėdi sodybose, būna su šeima – kaip ir visi eiliniai piliečiai laikosi karantino sąlygų. Žaidėjai stengiasi neišprotėti nuo to energijos pertekliaus, kurį turi. Šis laikotarpis visiems yra kitoks. Kiek žinau visi laikosi puikiai.

– Šis Eurolygos sezonas Kauno „Žalgirio“ klubui primena pasaką, kurios pradžioje sekėsi labai sunkiai buvo patirti 9 pralaimėjimai iš eilės, tačiau vėliau situacija kardinaliai pasikeitė. Kaip jautėtės tos pralaimėjimų serijos metu?

– Prastai. Pralaimėti – visada nemalonumai. Ypač po to, kai vasarą buvome patenkinti surinkta komandos sudėtimi. Kai pralaimi tiek iš eilės rungtynių, dingsta pasitikėjimas, prasideda kritika, kaltų ieškojimas. Jaučiasi vienybės trūkumas. Smagu, kad pavyko išlipti iš dugno. Vėliau buvo pralaimėjimų. Tai buvo geras patikrinimas, kiek esame stiprūs kartu. Sezonas buvo smagus. Ypač, kai grįžome į pergalių kelią.

– Kalbėdamas apie šį sezoną naudojate būtąjį laiką. Ar sezonas jau baigėsi? Žinau, kad galutiniai sprendimai Eurolygoje dar nėra priimti.

– Sprendimai nėra priimti. Situacija dažnai keičiasi. Turėsime posėdį trečiadienį. Tokie susirinkimai visuomet būdavo vykdomi gyvai, o dabar sėdėsime prie kompiuterių ekranų. Kai matai, kai tiek visko yra atšaukiama, kai matai, kokiomis sąlygomis gyvena žmonės, supranti, krepšinis nueina į antrą planą. Nesakau, kad sezonas bus atšauktas. Tiesiog, kai nematai žaidėjų, šokėjų, sirgalių, gali pagalvoti, kad viskas jau baigėsi. Per dvi savaitės toks jausmas ateina. Tokiu atveju ir ateina būtasis laikas.

– Paskutinę pergalę šiame sezone Eurolygoje „Žalgiris“ iškovojo Kaune prieš Maskvos srities „Chimki“ ekipą. Jau ir tada buvo kalbėtą apie galimą koronaviruso grėsmę. Ar nesigalite, kad visgi organizavote tas rungtynes?

– Nesigailime tų sprendimų. Tikrai buvo daug abejojančių, buvo daug neigiamos informacijos, piktų laiškų. Emociją kuriame ir krepšinį žaidžiame ne dėl savęs, ne dėl žaidėjų, o dėl sirgalių. Jeigu nuspręstume žaisti be sirgalių, būtų tas pats, kaip pasakyti, kad reikia uždaryti klubą ir nebedaryti to, dėl ko susirinkome.

Sprendimas buvo sunkus. Jautėme, kad dvikovoje su Milano „AX Armani“ klubu Kaune žiūrovų buvo mažai. Prieš dvikovą su „Chimki“ buvo baimės, bet palaikymas buvo didžiulis. Buvo ir šalies prezidentas. Buvo daug įkvėpimo ir labai pasiilgstame sirgalių palaikymo ir emocijų arenoje.

– Daugiau apie Eurolygos ateitį sužinosime artimiausiu metu. Jūsų laukia didžiulis posėdis?

– Taip, rytoj galvoju, kad bus priimti tam tikri sprendimai. Turėtų atsirasti daugiau aiškumo.

– Kaip visas šis laikas be rungtynių gali paveikti Kauno „Žalgirio“ klubą finansiškai?

– Dabar leidžiamės žemyn ir žiūrime, kada sustosime. Kalbant apie koncertus „Žalgirio“ arenoje, buvo atšaukti tik keli koncertai. Dauguma jų yra perkeliami iš balandžio ir gegužės mėnesių į rugsėjį ir spalį. Su krepšiniu tas pats. Jeigu dar žaisime rungtynių šiame sezone, finansinė našta bus mažesnė. Jeigu sezonas jau baigėsi, mūsų laukia didesni sunkumai. Reikės grąžinti visus jau už bilietus surinktus pinigus, o pajamos už bilietus mūsų biudžete sudaro 35 procentų dalį. Toliau reikia kalbėti apie rėmėjų paramą. Jie taip pat išgyvena sunkius laikus. Visi žiūri, kaip taupyti. Daugelis rėmėjų taupys paramos sąskaita. Etapas nelengvas, bet dabar ne laikas verkti, reikia atsiraitoti rankoves ir žiūrėti, kaip viskas klostysis toliau.

Nepradėsime kalbėti, kaip viskas yra blogai. Reikia, kad gyvenimas sugrįžtų į ritmą. Mums tai užtruks ilgiau. Žmonės turės grįžti į darbus, pradėti dirbti ir tik tada galvoti apie kažkokį laisvalaikio praleidimą.

– Kokios jūsų mintys dėl kito sezono ir galimos komandos sudėties?

– Esame ne tas klubas, kuris galėtų garantuoti, kad esami žaidėjai liks komandoje, todėl kiekvienais metais mums tenka ta kančia, kai turime laukti kol įsivažiuosime ir žaidėjai supras sistemą bei pradėsime sėkmingai žaisti. Tikrai galvojame apie ateitį, bet dabartinę situacija turės ilgalaikių pasekmių. Net turimi ilgalaikiai kontraktai negarantuos, kad klubai galės laikytis tų pačių finansinių įsipareigojimų, biudžetai turės mažėti. Derybos vyks su kiekvienu žaidėju atskirai. Vasarą derybos bus sunkios. Ne visi norės ir teisiškai sutikti. Aišku, bandysime, kad žaidėjai liktų. Visada bandysime.

– Ar turite garantuotų sutarčių su žaidėjais kitam sezonui?

– Patvirtintų sutarčių turime, bet turėsime žiūrėti, kokį biudžetą surinksime. Gali būti, kad trečdalis mūsų biudžeto bus nurėžtas dėl neaiškios finansinės situacijos.

– Ką Paulius Jankūnas veiks Kauno „Žalgirio“ organizacijoje po savo karjeros pabaigos?

– Kol kas jis dar žaidžia. Dar negalime sakyti, ką jis veiks. Jo laukia ir kitas sezonas. Po jo turime laiko sugalvoti, kur jis gali būti naudingas. Kol kas dar negalime atsakyti.

Ar galėtumėte išskirti pralaimėjimą, kuris labiausiai įsiminė šiame sezone?

– Tai bus pastarasis pralaimėjimas sezone, Sankt Peterburgo „Zenit“ komandai Rusijoje. Pas mus yra įprasta – kai jau atrodo, kad pakilome, teškiamės į žemę ir vėl galvojame apie pakilimą. Tokia mūsų „vizitinė kortelė“. Buvome euforijoje po pergalės prieš „Chimki“ ekipą. Vėl turime grįžti į kovos taką.

Ko norėtumėte palinkėti Kauno „Žalgirio“ gerbėjams ir visiems, kurie šiuo metu yra namuose?

Noriu palinkėti, kad „nevažiuotų stogas“, o jeigu rimtai – tvirtybės ir pasitikėjimo vienas kitu. Kaip mėgstu sakyti – ir šitas dalykas praeis. Yra dar vienas geras posakis: „never waste a good crisis“ („niekada nepaleisk vėjais didelės krizės“ – LRT.lt). Kažką galima patobulinti savo gyvenime, reikia galvoti apie pozityvius dalykus.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
1998 m. į Kauną atvykęs būsimas "Žalgirio" herojus E.Whatley: teko susitikti su Jordanu, Drexleriu, Barkley
1998 m. į Kauną atvykęs būsimas "Žalgirio" herojus E.Whatley: teko susitikti su Jordanu, Drexleriu, Barkley
Kauno „Žalgirio“ rubrika #ZalgirisClassics iš archyvo į dienos šviesą šį kartą ištraukė dar vieną vaizdo įrašą. Tiesa, šį kartą tai ne rungtynės,
"Dizaineriai" įsisiautėjo: sukirto rankomis ir su savo skriaudiku M.Delaney
"Dizaineriai" įsisiautėjo: sukirto rankomis ir su savo skriaudiku M.Delaney
Milano "AX Armani" po paskelbimo apie Eurolygos sezono nutraukimą dėl koronaviruso pandemijos itin aktyviai įsisuko į žaidėjų rinką.Pirmiausia Italijos klubas pratęsė sutartį su vidurio
D.Blattas: Milutinovas - geriausias centras Europoje, aikštelėje jis moka viską
D.Blattas: Milutinovas - geriausias centras Europoje, aikštelėje jis moka viską
Kaip jau rašėme, nuo 2015-ųjų metų Pirėjo "Olympiacos" garbę gynęs komandos lyderis Nikola Milutinovas keliasi į Eurolygos čempionų gretas. Antradienį oficialiai pranešta,
Italijos klube dominavęs puolėjas - "Maccabi" taikinyje
Italijos klube dominavęs puolėjas - "Maccabi" taikinyje
Vienas labiausiai finansiškai koronaviruso pandemijos akivaizdoje nukentėjuisių Tel Avivo "Maccabi" klubas ir toliau aktyviai dairosi žemesnio pajėgumo komandose spindėjusių
Š.Jasikevičius: svarbiausia yra išsaugoti visus žaidėjus, bet tai jau ne trenerio rankose
Š.Jasikevičius: svarbiausia yra išsaugoti visus žaidėjus, bet tai jau ne trenerio rankose
Lietuvos krepšinio lygai nutraukus sezoną Kauno „Žalgirio“ komanda iki gegužės 25-osios dar gyveno laukimu ir galvojo apie galimą Eurolygos sezono pratęsimą. Vis tik Eurolygos
"AX Armani" prisiviliojo "Baskonia" puolėją
"AX Armani" prisiviliojo "Baskonia" puolėją
Neseniai Maskvos CSKA kapitoną Kyle'ą Hinesą prisiviliojusi Milano "AX Armani" komanda nesnaudžia ir toliau pildo sudėtį kitų Eurolygos ekipų žaidėjais.Ispanijos žiniasklaida praneša,
CSKA atsisveikino su M.Kulaginu, latvio likimas - neaiškus
CSKA atsisveikino su M.Kulaginu, latvio likimas - neaiškus
Maskvos CSKA, pasirašęs ilgalaikį kontraktą su lyderiu Mike'u Jamesu, tęsia sudėties kitam sezonui rikiavimą.Rusijos klubas atsisveikino su nuo 2015 metų "armiečių" marškinėlius
E.Kanteris: kai grįšiu į Turkiją, apsivilksiu "Fenerbahče" marškinėlius
E.Kanteris: kai grįšiu į Turkiją, apsivilksiu "Fenerbahče" marškinėlius
Bostono "Celtics" komandos centras Enesas Kanteris papasakojo, ką jaučia "gimtajam" Stambulo "Fenerbahče" klubui."Mano brangioji komanda, mano vienintelė meilė.
Oficialu: buvęs žalgirietis paliko "Maccabi"
Oficialu: buvęs žalgirietis paliko "Maccabi"
Kauno "Žalgirio" aprangą 2018-2019 metų sezone vilkėjęs amerikietis Nate'as Woltersas oficialiai palieka Tel Avivo "Maccabi" ekipą.Pranešime rašoma, kad "geltonieji"
R.Giedraitis atsidūrė ir "Real" akiratyje
R.Giedraitis atsidūrė ir "Real" akiratyje
Vienas didžiausią pažangą šį sezoną padariusių Eurolygos žaidėjų Rokas Giedraitis nestokoja stipriausio Senojo žemyno krepšinio turnyro komandų dėmesio.Šį kartą autoritetingas
Buvusiam žalgiriečiui - "Panathinaikos" ir "Valencia" dėmesys
Buvusiam žalgiriečiui - "Panathinaikos" ir "Valencia" dėmesys
Dėl traumos šiame sezone nerungtyniavęs buvęs žalgirietis Kevinas Pangosas veikiausiai paliks Barselonos "Barcelona" gretas, tačiau jam dėmesį rodo ne vienas Eurolygos klubas.Graikijos
Žalgirietis E.Ulanovas nebedomina Milano klubo
Žalgirietis E.Ulanovas nebedomina Milano klubo
Iš Milano „Armani“ klubo radaro dingo Edgaras Ulanovas, skelbia „Sportando“ žurnalistas Emiliano Carchia.DELFI TV laidoje „Iš rūbinės“ krepšinio
Buvęs žalgirietis M.Popovičius: išlikimas Eurolygoje buvo "Zenit" planuose
Buvęs žalgirietis M.Popovičius: išlikimas Eurolygoje buvo "Zenit" planuose
Kaip teigia buvęs Kauno "Žalgirio" sirgalių numylėtinis, o dabar Sankt Peterburgo "Zenit" komandos generalinioi direktoriaus padėjėjas Marko Popovičius, Eurolygos debiutantai
"Fenerbahče" žvaigždei įspūdingą kontraktą siūlo ne tik "Real", bet ir CSKA
"Fenerbahče" žvaigždei įspūdingą kontraktą siūlo ne tik "Real", bet ir CSKA
Anksčiau rašėme, kad Madrido "Real" klubas pasiūlė trejų metų 6 mln. eurų vertės kontraktą Stambulo "Fenerbahče" atakų organizatoriui Kostui Sloukui.Šiuo metu
"Žalgiris" domisi NBA ir Eurolygos patirties turinčiu amerikiečiu?
"Žalgiris" domisi NBA ir Eurolygos patirties turinčiu amerikiečiu?
Kaip skelbia užsienio žiniasklaida, Kauno "Žalgirio" taikiklyje atsidūrė NBA ir Eurolygos patirties turintis Wade'as Baldwinas.Amerikietis praėjusią vasarą pirmą kartą nusprendė
A.Voroncevičius apie K.Hineso išvykimą į Milaną: tai šokas, nepakeičiamų visgi būna
A.Voroncevičius apie K.Hineso išvykimą į Milaną: tai šokas, nepakeičiamų visgi būna
Kaip jau rašėme, Maskvos CSKA kapitonas Kyle'as Hinesas paliko Eurolygos čempionų klubą ir ir pasirašė kontraktą su Milano "AX Armani" komanda.Šią žinią skausmingai
Vienas K.Maksvyčio komandos lyderių veikiausiai kelsis į Eurolygos klubą
Vienas K.Maksvyčio komandos lyderių veikiausiai kelsis į Eurolygos klubą
FIBA Čempionų lygoje siekiantis žaisti Permės "Parma" klubas, kuriame vyriausiuoju treneriu dirba Kazys Maksvytis, jam talkina Gintaras Kadžiulis bei rungtyniauja Adas Juškevičius
"Jazz" australas jau "išsiuntė" E.Udoh į CSKA
"Jazz" australas jau "išsiuntė" E.Udoh į CSKA
Jutos "Jazz" komandos australas Joe Inglesas savo "Twitteryje" paskelbė, kad jo buvęs bendraklubis Ekpe Udoh keliasi į Maskvos CSKA.Tiesa, pats nigerietis parašė, kad neturi
CSKA gretose K.Hinesą gali pakeisti "Baskonia" žvaigždė
CSKA gretose K.Hinesą gali pakeisti "Baskonia" žvaigždė
Kaip jau rašėme, Maskvos CSKA kapitonas Kyle'as Hinesas paliko Eurolygos čempionų klubą ir ir pasirašė kontraktą su Milano "AX Armani" komanda.Pranešama, kad Rusijos
Po CSKA simbolio atvykimo A.Gudaičiui neliko vietos Milane
Po CSKA simbolio atvykimo A.Gudaičiui neliko vietos Milane
Artūras Gudaitis turi sutartį su Milano „Armani“ dar vienam sezonui, tačiau panašu, kad šioje komandoje lietuvis kitą sezoną veikiausiai nežais, rašo „Sportando“.26
K.Hinesas po 8 metų Maskvoje paliko CSKA ir persikėlė į Milaną
K.Hinesas po 8 metų Maskvoje paliko CSKA ir persikėlė į Milaną
Maskvos CSKA kapitonas Kyle'as Hinesas paliko Eurolygos čempionų klubą ir ir pasirašė kontraktą su Milano "AX Armani" komanda, kurios marškinėlius trejus pastaruosius
ASVEL po ilgos pertraukos susigrąžino pasaulio čempionato prizininką
ASVEL po ilgos pertraukos susigrąžino pasaulio čempionato prizininką
Žinių apie nutraukiamą Eurolygos sezoną sulaukęs Vilerbano ASVEL klubas ėmėsi darbuotis vasaros perėjimų rinkoje. Prancūzijos čempionai iš vicečempionų „Monaco“ stovyklos
"Olympiakos" į Graikijos elito divizioną nesugrįš
"Olympiakos" į Graikijos elito divizioną nesugrįš
Graikijos krepšinio federacija penktadienį paskelbė, kad Eurolygos dalyvis Pirėjo „Olympiakos“ klubas ir kitą sezoną žais tik antrame pagal pajėgumą šalies divizione.Į
"Real" pasiūlė "Fenerbahče" žvaigždei K.Sloukui įspūdingą kontraktą
"Real" pasiūlė "Fenerbahče" žvaigždei K.Sloukui įspūdingą kontraktą
Vis dar abejojantis dėl argentiniečio Facundo Campazzo neišvykimo į NBA lygą Madrido "Real" klubas dairodi į aukščiausio lygio atakų organizatorius.Kaip praneša "Novarsports",
"Pao" savininkas: negi nėra geresnio varianto, nei kai kas savaitę mus patvarko mafijozai?
"Pao" savininkas: negi nėra geresnio varianto, nei kai kas savaitę mus patvarko mafijozai?
Kaip jau rašėme, Atėnų "Panathinaikos" savininkas Dimitris Giannakopoulos vėl svarsto komandos perėjimą iš Eurolygos į FIBA Čempionų lygą. Apie tai pranešė viena
Oficialu: "Real" supersnaiperis pratęsė kontraktą
Oficialu: "Real" supersnaiperis pratęsė kontraktą
Kaip jau rašėme, Madrido "Real" veteranas Jaycee Carrollas buvo informavęs komandos vadovybę, kad šis sezonas - paskutinis jo karjeroje.Tačiau ketvirtadienį oficialiai paskelbta
J.Bertomeu ramiai sureagavo į "Panathinaikos" grasinimus: atsiras kitas klubas
J.Bertomeu ramiai sureagavo į "Panathinaikos" grasinimus: atsiras kitas klubas
Kaip jau rašėme, Atėnų "Panathinaikos" savininkas Dimitris Giannakopoulos vėl svarsto komandos perėjimą iš Eurolygos į FIBA Čempionų lygą. Apie tai pranešė viena
Eurolygos žaidėjas nesuprato plojimų medikams: ar negana, kad moku mokesčius?
Eurolygos žaidėjas nesuprato plojimų medikams: ar negana, kad moku mokesčius?
„Valencia“ ekipos vidurio puolėjas iš Prancūzijos Louis Labeyrie turi savotišką nuomonę apie kovą su koronavirusu.Ja 28-erių krepšininkas pasidalino su „L'Equipe“,

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime