Naujienos kraunasi...

"Žalgirio" vadovas P.Motiejūnas: trečdalis klubo biudžeto gali būti nurėžta (interviu)

Autorius: LRT RADIJAS, LRT.lt.
"Žalgirio" vadovas P.Motiejūnas: trečdalis klubo biudžeto gali būti nurėžta (interviu)
Visam sporto pasauliui skaudžiai per kišenę smogusi koronaviruso pandemija neaplenks ir Kauno „Žalgirio“ klubo. Dėl „įšaldyto“ Eurolygos sezono kauniečiai gyvena nežinioje – kol nėra galutinio lygos sprendimo, tol komanda oficialiai šio sezono nėra užbaigusi. 

Eurolygos sezono pabaiga Kauno komandai reiks prarastas pajamas dėl bilietų pardavimo. Negana to, net ir po koronaviruso pandemijos teks skaičiuoti kiekvieną centą – nemažai galimybių, kad krizės paveiktų rėmėjų finansinė injekcija „Žalgiriui“ taps mažesnė.

LRT RADIJO laidų vedėjas Richardo Jonaičio laidoje „Neriboti pokalbiai“ pakalbino „Žalgirio“ klubo generalinį direktorių Paulių Motiejūną, su kuriuo kalbėjosi apie šio sezono iššūkius bei ateitį, kurioje yra nemažai nežinomybės.

– Kokiomis nuotaikomis dabar gyvena Kauno „Žalgirio“ klubas?

– Kaip ir visi, dabar žiūrime, kaip išlikti. Normalaus darbo nėra. Pradžioje šį laikotarpį vadinome „vasaros“ laiku, nes viskas priminė vasaros pradžią – kažkas sportuoja individualiai, kažkas išvykęs, bet rimto darbo nevyksta.

Labai keista, kad kovo mėnesį gyvename vasaros laiku. Nieko nevyksta – nei rungtynių organizavimo, nei tų pačių treniruočių. Neįprastas laikas tokiam štiliui.

– Ką veikia Lietuvoje likę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai?

– Kas turi sodybas, sėdi sodybose, būna su šeima – kaip ir visi eiliniai piliečiai laikosi karantino sąlygų. Žaidėjai stengiasi neišprotėti nuo to energijos pertekliaus, kurį turi. Šis laikotarpis visiems yra kitoks. Kiek žinau visi laikosi puikiai.

– Šis Eurolygos sezonas Kauno „Žalgirio“ klubui primena pasaką, kurios pradžioje sekėsi labai sunkiai buvo patirti 9 pralaimėjimai iš eilės, tačiau vėliau situacija kardinaliai pasikeitė. Kaip jautėtės tos pralaimėjimų serijos metu?

– Prastai. Pralaimėti – visada nemalonumai. Ypač po to, kai vasarą buvome patenkinti surinkta komandos sudėtimi. Kai pralaimi tiek iš eilės rungtynių, dingsta pasitikėjimas, prasideda kritika, kaltų ieškojimas. Jaučiasi vienybės trūkumas. Smagu, kad pavyko išlipti iš dugno. Vėliau buvo pralaimėjimų. Tai buvo geras patikrinimas, kiek esame stiprūs kartu. Sezonas buvo smagus. Ypač, kai grįžome į pergalių kelią.

– Kalbėdamas apie šį sezoną naudojate būtąjį laiką. Ar sezonas jau baigėsi? Žinau, kad galutiniai sprendimai Eurolygoje dar nėra priimti.

– Sprendimai nėra priimti. Situacija dažnai keičiasi. Turėsime posėdį trečiadienį. Tokie susirinkimai visuomet būdavo vykdomi gyvai, o dabar sėdėsime prie kompiuterių ekranų. Kai matai, kai tiek visko yra atšaukiama, kai matai, kokiomis sąlygomis gyvena žmonės, supranti, krepšinis nueina į antrą planą. Nesakau, kad sezonas bus atšauktas. Tiesiog, kai nematai žaidėjų, šokėjų, sirgalių, gali pagalvoti, kad viskas jau baigėsi. Per dvi savaitės toks jausmas ateina. Tokiu atveju ir ateina būtasis laikas.

– Paskutinę pergalę šiame sezone Eurolygoje „Žalgiris“ iškovojo Kaune prieš Maskvos srities „Chimki“ ekipą. Jau ir tada buvo kalbėtą apie galimą koronaviruso grėsmę. Ar nesigalite, kad visgi organizavote tas rungtynes?

– Nesigailime tų sprendimų. Tikrai buvo daug abejojančių, buvo daug neigiamos informacijos, piktų laiškų. Emociją kuriame ir krepšinį žaidžiame ne dėl savęs, ne dėl žaidėjų, o dėl sirgalių. Jeigu nuspręstume žaisti be sirgalių, būtų tas pats, kaip pasakyti, kad reikia uždaryti klubą ir nebedaryti to, dėl ko susirinkome.

Sprendimas buvo sunkus. Jautėme, kad dvikovoje su Milano „AX Armani“ klubu Kaune žiūrovų buvo mažai. Prieš dvikovą su „Chimki“ buvo baimės, bet palaikymas buvo didžiulis. Buvo ir šalies prezidentas. Buvo daug įkvėpimo ir labai pasiilgstame sirgalių palaikymo ir emocijų arenoje.

– Daugiau apie Eurolygos ateitį sužinosime artimiausiu metu. Jūsų laukia didžiulis posėdis?

– Taip, rytoj galvoju, kad bus priimti tam tikri sprendimai. Turėtų atsirasti daugiau aiškumo.

– Kaip visas šis laikas be rungtynių gali paveikti Kauno „Žalgirio“ klubą finansiškai?

– Dabar leidžiamės žemyn ir žiūrime, kada sustosime. Kalbant apie koncertus „Žalgirio“ arenoje, buvo atšaukti tik keli koncertai. Dauguma jų yra perkeliami iš balandžio ir gegužės mėnesių į rugsėjį ir spalį. Su krepšiniu tas pats. Jeigu dar žaisime rungtynių šiame sezone, finansinė našta bus mažesnė. Jeigu sezonas jau baigėsi, mūsų laukia didesni sunkumai. Reikės grąžinti visus jau už bilietus surinktus pinigus, o pajamos už bilietus mūsų biudžete sudaro 35 procentų dalį. Toliau reikia kalbėti apie rėmėjų paramą. Jie taip pat išgyvena sunkius laikus. Visi žiūri, kaip taupyti. Daugelis rėmėjų taupys paramos sąskaita. Etapas nelengvas, bet dabar ne laikas verkti, reikia atsiraitoti rankoves ir žiūrėti, kaip viskas klostysis toliau.

Nepradėsime kalbėti, kaip viskas yra blogai. Reikia, kad gyvenimas sugrįžtų į ritmą. Mums tai užtruks ilgiau. Žmonės turės grįžti į darbus, pradėti dirbti ir tik tada galvoti apie kažkokį laisvalaikio praleidimą.

– Kokios jūsų mintys dėl kito sezono ir galimos komandos sudėties?

– Esame ne tas klubas, kuris galėtų garantuoti, kad esami žaidėjai liks komandoje, todėl kiekvienais metais mums tenka ta kančia, kai turime laukti kol įsivažiuosime ir žaidėjai supras sistemą bei pradėsime sėkmingai žaisti. Tikrai galvojame apie ateitį, bet dabartinę situacija turės ilgalaikių pasekmių. Net turimi ilgalaikiai kontraktai negarantuos, kad klubai galės laikytis tų pačių finansinių įsipareigojimų, biudžetai turės mažėti. Derybos vyks su kiekvienu žaidėju atskirai. Vasarą derybos bus sunkios. Ne visi norės ir teisiškai sutikti. Aišku, bandysime, kad žaidėjai liktų. Visada bandysime.

– Ar turite garantuotų sutarčių su žaidėjais kitam sezonui?

– Patvirtintų sutarčių turime, bet turėsime žiūrėti, kokį biudžetą surinksime. Gali būti, kad trečdalis mūsų biudžeto bus nurėžtas dėl neaiškios finansinės situacijos.

– Ką Paulius Jankūnas veiks Kauno „Žalgirio“ organizacijoje po savo karjeros pabaigos?

– Kol kas jis dar žaidžia. Dar negalime sakyti, ką jis veiks. Jo laukia ir kitas sezonas. Po jo turime laiko sugalvoti, kur jis gali būti naudingas. Kol kas dar negalime atsakyti.

Ar galėtumėte išskirti pralaimėjimą, kuris labiausiai įsiminė šiame sezone?

– Tai bus pastarasis pralaimėjimas sezone, Sankt Peterburgo „Zenit“ komandai Rusijoje. Pas mus yra įprasta – kai jau atrodo, kad pakilome, teškiamės į žemę ir vėl galvojame apie pakilimą. Tokia mūsų „vizitinė kortelė“. Buvome euforijoje po pergalės prieš „Chimki“ ekipą. Vėl turime grįžti į kovos taką.

Ko norėtumėte palinkėti Kauno „Žalgirio“ gerbėjams ir visiems, kurie šiuo metu yra namuose?

Noriu palinkėti, kad „nevažiuotų stogas“, o jeigu rimtai – tvirtybės ir pasitikėjimo vienas kitu. Kaip mėgstu sakyti – ir šitas dalykas praeis. Yra dar vienas geras posakis: „never waste a good crisis“ („niekada nepaleisk vėjais didelės krizės“ – LRT.lt). Kažką galima patobulinti savo gyvenime, reikia galvoti apie pozityvius dalykus.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Real" Ispanijoje žengia pergalingai
"Real" Ispanijoje žengia pergalingai
Madrido "Real" (2/0) neklumpa Ispanijos pirmenybėse.Penktadienį Pablo Laso auklėtiniai namie 102:83 (26:13, 21:28, 28:17, 28:25) įveikė Saragosos "Casademont" (0/2) krepšininkus.Karališkojo
Eurolygos klubas Prancūzijoje startavo pralaimėjimu
Eurolygos klubas Prancūzijoje startavo pralaimėjimu
Prancūzijos atstovas Eurolygoje Vilerbano ASVEL klubas šalies pirmenybėse startavo pralaimėjimu.Penktadienį T.J.Parkerio auklėtiniai išvykoje 74:81 (18:16, 12:6, 24:30, 20:28) nusileido
"Crvena Zvezda" nesiseka su centrais: atvykusiam amerikiečiui nustatytas COVID-19
"Crvena Zvezda" nesiseka su centrais: atvykusiam amerikiečiui nustatytas COVID-19
Kaip jau skelbėme, Belgrado "Crvena Zvezda" klubas pasirašė kontraktą su vienu praėjusio sezono Berlyno ALBA lyderių Landry Nnoko, tačiau jį nutraukė mėnesio pradžioje dėl kamerūniečio
P.Jankūnas giria dienos šviesą išvydusį naująjį "Žalgirio" laikrodį
P.Jankūnas giria dienos šviesą išvydusį naująjį "Žalgirio" laikrodį
Kauno „Žalgiriui“ pasitinkant naująjį sezoną, pristatytas išskirtinis riboto tiražo – „Žalgirio“ laikrodis. Aksesuaras pagamintas Šveicarijoje, „Swiss
COVID-19 grėsmė Barselonoje: Jasikevičiaus auklėtinis priverstas izoliuotis
COVID-19 grėsmė Barselonoje: Jasikevičiaus auklėtinis priverstas izoliuotis
COVID-19 prisiartino ir prie Šarūno Jasikevičiaus treniruojamos „Barcelonos“ komandos.Ketvirtadienį per pietus klubas pranešė, kad itin artimą kontaktą su sergančiu koronaviruso
Izraelis nuo penktadienio stabdo sporto varžybas šalyje
Izraelis nuo penktadienio stabdo sporto varžybas šalyje
Izraelio vyriausybė nusprendė nuo penktadienio sustabdyti vietines sporto varžybas. Visos Izraelio krepšinio taurės ketvirtfinalio rungtynės, kurias turėjo žaisti ir Tel Avivo „Maccabi“
T.Rice'as vėl gali tapti R.Kurtinaičio auklėtiniu
T.Rice'as vėl gali tapti R.Kurtinaičio auklėtiniu
Rimo Kurtinaičio treniruojamas Maskvos srities "Chimki" klubas ieško naujo atakų organizatoriaus.Rusijos komanda nori sudaryti 2-3 mėnesių trukmės sutartį su įžaidėjų dėl Stefano
"Barcelonos" snaiperis neslepia: Šaro reiklumas pranoksta tai, ką įsivaizdavau
"Barcelonos" snaiperis neslepia: Šaro reiklumas pranoksta tai, ką įsivaizdavau
Praėjusį sezoną Svetislavo Pešičiaus treniruojamoje komandoje gana sunkiai stabilią vietą rasdavęs Alexas Abrinesas tapo viena iš pagrindinių figūrų Šarūno Jasikevičiaus
R.Jokubaitis: bus vienas įdomiausių LKL sezonų, "Rytas" atrodo solidžiai
R.Jokubaitis: bus vienas įdomiausių LKL sezonų, "Rytas" atrodo solidžiai
„Betsafe–LKL“ sezonas Kauno „Žalgiriui“ savaitgalį prasidėjo nesunkia pergale prieš „Šaulių“ ekipą. Šiomis rungtynėmis šalies
Įspūdingai pataikęs "Žalgiris" nepaliko vilčių "Dzūkijai"
Įspūdingai pataikęs "Žalgiris" nepaliko vilčių "Dzūkijai"
Kauno „Žalgiriui“ problemų toliau nekyla. Antrajį kėlinį 16 taškų pranašumu laimėję kauniečiai iš Alytaus išsivežė pergalę 95:62 (25:17, 27:11, 22:13,
"Žalgiris" pristatė kiek sumažėjusį biudžetą, planai - nesikeičia
"Žalgiris" pristatė kiek sumažėjusį biudžetą, planai - nesikeičia
Artėjant Kauno „Žalgirio“ startui Eurolygoje, buvo surengta kasmetinė spaudos konferencija, kurioje klubo direktorius Paulius Motiejūnas tradiciškai apžvelgė praėjusio sezono
CSKA prezidentas: Eurolygoje "ant popieriaus" yra stipresnių komandų už mus
CSKA prezidentas: Eurolygoje "ant popieriaus" yra stipresnių komandų už mus
Maskvos CSKA klubas jau šiandien pradeda kovas VTB Vieningoje lygoje, o Eurolygoje pirmąjį savo mačą žais spalio 1-ąją.Armiečių laukia nemažas iššūkis jau sezono pradžioje
"Žalgiris" ketina skolinti T.Dimšą, gynėjas gali persikelti į Turkiją
"Žalgiris" ketina skolinti T.Dimšą, gynėjas gali persikelti į Turkiją
Kaip ir buvo tikėtasi, Kauno "Žalgiris" prieš Eurolygos sezono startą imsis permainų komandos sudėtyje.Kaip praneša 15min.lt žurnalistas Donatas Urbonas, Lietuvos čempionai
#ArPažįstiŽalgirietį. "Žalgirio" naujokų žinios apie komandos draugus
#ArPažįstiŽalgirietį. "Žalgirio" naujokų žinios apie komandos draugus
Prasidėjus naujam krepšinio sezonui savo pirmąjį šio sezono #ArPažįstiŽalgirietį rubrikos epizodą Kauno „Žalgirio“ sirgaliams pristato „Žalgiris TV“ komanda.Šį
Buvęs "Žalgirio" centras paskelbė apie karjeros pabaigą
Buvęs "Žalgirio" centras paskelbė apie karjeros pabaigą
Buvęs Kauno "Žalgirio" ir Slovėnijos rinktinės centras Mirza Begičius paskelbė apie karjeros pabaigą būdamas 35-erių.2003 metais profesionalaus krepšininko karjerą pradėjęs
Jasikevičius Barselonoje rodo charakterį: per rungtynes – aštrios pastabos, po jų – griežta kritika
Jasikevičius Barselonoje rodo charakterį: per rungtynes – aštrios pastabos, po jų – griežta kritika
Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelonos“ komanda Ispanijos čempionatą pradėjo sunkia pergale – tik paskutinėmis sekundėmis 89:86 įveikė Burgoso „San Pablo“
Buvusi NBA žvaigždė nutarė nekabinti sportbačių ant vinies - sukirto rankomis su "Maccabi"
Buvusi NBA žvaigždė nutarė nekabinti sportbačių ant vinies - sukirto rankomis su "Maccabi"
Apie karjeros pabaigą svarstęs Amare'as Stoudemire'as nutarė nekabinti sportbačių ant vinies ir lieka Tel Avivo "Maccabi" gretose.Izraelio žiniasklaida praneša, kad šešiskart
R.Kurtinaitis ilgam neteko pagrindinio atakų organizatoriaus
R.Kurtinaitis ilgam neteko pagrindinio atakų organizatoriaus
Maskvos srities "Chimki" vyriausiasis treneris Rimas Kurtinaitis Eurolygos kovas bus priverstas pradėti be pagrindinio atakų organizatoriaus Stefano Jovičiaus.Sekmadienį startavusiose VTB
M.Schilleris pasidžiaugė "Žalgirio" stiprybe ir prabilo apie M.Blaževičiaus situaciją
M.Schilleris pasidžiaugė "Žalgirio" stiprybe ir prabilo apie M.Blaževičiaus situaciją
Naujasis Kauno „Žalgirio“ strategas Martinas Schilleris pirmojo blyno „Betsafe-LKL“ čempionate neprisvilino.Jo treniruojama ekipa pirmajame ture 89:56 sutriuškino „Šiaulius“,
"Žalgiris" LKL pirmenybėse startavo galingai
"Žalgiris" LKL pirmenybėse startavo galingai
„Betsafe-LKL“ čempionų žiedus ir taurę atsiėmę žalgiriečiai naują sezoną pradėjo užtikrinta pergale. „Žalgirio“ arenoje Lietuvos čempionai rezultatu 89:56 (23:21;
Įsiutęs R.Kurtinaitis: tapome tokie trapūs, kiekvienas kontaktas - trauma dviem savaitėms
Įsiutęs R.Kurtinaitis: tapome tokie trapūs, kiekvienas kontaktas - trauma dviem savaitėms
Kaip jau rašėme, sekmadienį VTB Vieningosios lygos sezonas startavo dviejų Eurolygoje rungtyniaujančių Rusijos klubų dvikova. Rimo Kurtinaičio treniruojama Maskvos srities "Chimki"
"Žalgirio" krepšininkams įteikti čempionų žiedai
"Žalgirio" krepšininkams įteikti čempionų žiedai
Šiandien prieš Kauno „Žalgirio“ ir „Šiaulių“ komandų dvikovą buvo įteikti apdovanojimai stipriausiai praėjusio sezono „Betsafe–LKL“
VTB lygos starte R.Kurtinaičio auklėtiniai neatsilaikė prieš "Zenit" su solidžiai žaidusiu K.C.Riversu
VTB lygos starte R.Kurtinaičio auklėtiniai neatsilaikė prieš "Zenit" su solidžiai žaidusiu K.C.Riversu
Sekmadienį VTB Vieningosios lygos sezonas startavo dviejų Eurolygoje rungtyniaujančių Rusijos klubų dvikova.Rimo Kurtinaičio treniruojama Maskvos srities "Chimki" komanda namie 67:79 (15:18,
"Žalgiris" talentingą prancūzą išsiuntė stažuotis į Prienus
"Žalgiris" talentingą prancūzą išsiuntė stažuotis į Prienus
Jau sekmadienį oficialias kovas Lietuvos krepšinio lygoje pradedanti Prienų „CBet“ ekipa stiprinasi praėjusiame sezone dėl traumos debiutuoti taip ir nespėjusiu 18-mečiu prancūzų
Oficialu: buvęs žalgirietis lieka "Panathinaikos" gretose
Oficialu: buvęs žalgirietis lieka "Panathinaikos" gretose
Vasarą baigėsi Iano Vougiouko sutartis su Atėnų "Panathinaikos" klubu, tačiau krepšininkas darbovietės nekeis.Šeštadienį oficialiai pranešta, kad Graikijos
"Bayern" vadovas: Eurolygoje startuosime žaisdami su žiūrovais
"Bayern" vadovas: Eurolygoje startuosime žaisdami su žiūrovais
Miuncheno "Bayern" klubas, kaip ir kitos Eurolygos komandos, intensyviai ruošiasi artėjančioms Eurolygos kovoms.Ir šįkart pasiruošimas siejasi ne tik su komandos pasirengimu,
Paskelbtas Eurolygos saugumo protokolas: kada bus įskaitomas pralaimėjimas 0:20
Paskelbtas Eurolygos saugumo protokolas: kada bus įskaitomas pralaimėjimas 0:20
Eurolyga penktadienį paskelbė sveikatos ir saugumo protokolo taisykles, kurių laikytis turėsi 2020-2021 metų sezono Eurolygos ir Europos taurės dalyviai.Su 42 Europos krepšinio klubais, Eurolygos
Po Eurolygo turnyro virusas įsimetė į graikų ekipą
Po Eurolygo turnyro virusas įsimetė į graikų ekipą
Pirėjo „Olympiakos“ klubas pranešė apie vienam jo atstovų diagnozuotą koronavirusą. Graikai šią savaitę viešėjo Valensijoje (Ispanija), kur dalyvavo Eurolygos priešsezoniniame

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime