Naujienos kraunasi...

"Žalgirio" vadovas P.Motiejūnas: trečdalis klubo biudžeto gali būti nurėžta (interviu)

Autorius: LRT RADIJAS, LRT.lt.
"Žalgirio" vadovas P.Motiejūnas: trečdalis klubo biudžeto gali būti nurėžta (interviu)
Visam sporto pasauliui skaudžiai per kišenę smogusi koronaviruso pandemija neaplenks ir Kauno „Žalgirio“ klubo. Dėl „įšaldyto“ Eurolygos sezono kauniečiai gyvena nežinioje – kol nėra galutinio lygos sprendimo, tol komanda oficialiai šio sezono nėra užbaigusi. 

Eurolygos sezono pabaiga Kauno komandai reiks prarastas pajamas dėl bilietų pardavimo. Negana to, net ir po koronaviruso pandemijos teks skaičiuoti kiekvieną centą – nemažai galimybių, kad krizės paveiktų rėmėjų finansinė injekcija „Žalgiriui“ taps mažesnė.

LRT RADIJO laidų vedėjas Richardo Jonaičio laidoje „Neriboti pokalbiai“ pakalbino „Žalgirio“ klubo generalinį direktorių Paulių Motiejūną, su kuriuo kalbėjosi apie šio sezono iššūkius bei ateitį, kurioje yra nemažai nežinomybės.

– Kokiomis nuotaikomis dabar gyvena Kauno „Žalgirio“ klubas?

– Kaip ir visi, dabar žiūrime, kaip išlikti. Normalaus darbo nėra. Pradžioje šį laikotarpį vadinome „vasaros“ laiku, nes viskas priminė vasaros pradžią – kažkas sportuoja individualiai, kažkas išvykęs, bet rimto darbo nevyksta.

Labai keista, kad kovo mėnesį gyvename vasaros laiku. Nieko nevyksta – nei rungtynių organizavimo, nei tų pačių treniruočių. Neįprastas laikas tokiam štiliui.

– Ką veikia Lietuvoje likę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai?

– Kas turi sodybas, sėdi sodybose, būna su šeima – kaip ir visi eiliniai piliečiai laikosi karantino sąlygų. Žaidėjai stengiasi neišprotėti nuo to energijos pertekliaus, kurį turi. Šis laikotarpis visiems yra kitoks. Kiek žinau visi laikosi puikiai.

– Šis Eurolygos sezonas Kauno „Žalgirio“ klubui primena pasaką, kurios pradžioje sekėsi labai sunkiai buvo patirti 9 pralaimėjimai iš eilės, tačiau vėliau situacija kardinaliai pasikeitė. Kaip jautėtės tos pralaimėjimų serijos metu?

– Prastai. Pralaimėti – visada nemalonumai. Ypač po to, kai vasarą buvome patenkinti surinkta komandos sudėtimi. Kai pralaimi tiek iš eilės rungtynių, dingsta pasitikėjimas, prasideda kritika, kaltų ieškojimas. Jaučiasi vienybės trūkumas. Smagu, kad pavyko išlipti iš dugno. Vėliau buvo pralaimėjimų. Tai buvo geras patikrinimas, kiek esame stiprūs kartu. Sezonas buvo smagus. Ypač, kai grįžome į pergalių kelią.

– Kalbėdamas apie šį sezoną naudojate būtąjį laiką. Ar sezonas jau baigėsi? Žinau, kad galutiniai sprendimai Eurolygoje dar nėra priimti.

– Sprendimai nėra priimti. Situacija dažnai keičiasi. Turėsime posėdį trečiadienį. Tokie susirinkimai visuomet būdavo vykdomi gyvai, o dabar sėdėsime prie kompiuterių ekranų. Kai matai, kai tiek visko yra atšaukiama, kai matai, kokiomis sąlygomis gyvena žmonės, supranti, krepšinis nueina į antrą planą. Nesakau, kad sezonas bus atšauktas. Tiesiog, kai nematai žaidėjų, šokėjų, sirgalių, gali pagalvoti, kad viskas jau baigėsi. Per dvi savaitės toks jausmas ateina. Tokiu atveju ir ateina būtasis laikas.

– Paskutinę pergalę šiame sezone Eurolygoje „Žalgiris“ iškovojo Kaune prieš Maskvos srities „Chimki“ ekipą. Jau ir tada buvo kalbėtą apie galimą koronaviruso grėsmę. Ar nesigalite, kad visgi organizavote tas rungtynes?

– Nesigailime tų sprendimų. Tikrai buvo daug abejojančių, buvo daug neigiamos informacijos, piktų laiškų. Emociją kuriame ir krepšinį žaidžiame ne dėl savęs, ne dėl žaidėjų, o dėl sirgalių. Jeigu nuspręstume žaisti be sirgalių, būtų tas pats, kaip pasakyti, kad reikia uždaryti klubą ir nebedaryti to, dėl ko susirinkome.

Sprendimas buvo sunkus. Jautėme, kad dvikovoje su Milano „AX Armani“ klubu Kaune žiūrovų buvo mažai. Prieš dvikovą su „Chimki“ buvo baimės, bet palaikymas buvo didžiulis. Buvo ir šalies prezidentas. Buvo daug įkvėpimo ir labai pasiilgstame sirgalių palaikymo ir emocijų arenoje.

– Daugiau apie Eurolygos ateitį sužinosime artimiausiu metu. Jūsų laukia didžiulis posėdis?

– Taip, rytoj galvoju, kad bus priimti tam tikri sprendimai. Turėtų atsirasti daugiau aiškumo.

– Kaip visas šis laikas be rungtynių gali paveikti Kauno „Žalgirio“ klubą finansiškai?

– Dabar leidžiamės žemyn ir žiūrime, kada sustosime. Kalbant apie koncertus „Žalgirio“ arenoje, buvo atšaukti tik keli koncertai. Dauguma jų yra perkeliami iš balandžio ir gegužės mėnesių į rugsėjį ir spalį. Su krepšiniu tas pats. Jeigu dar žaisime rungtynių šiame sezone, finansinė našta bus mažesnė. Jeigu sezonas jau baigėsi, mūsų laukia didesni sunkumai. Reikės grąžinti visus jau už bilietus surinktus pinigus, o pajamos už bilietus mūsų biudžete sudaro 35 procentų dalį. Toliau reikia kalbėti apie rėmėjų paramą. Jie taip pat išgyvena sunkius laikus. Visi žiūri, kaip taupyti. Daugelis rėmėjų taupys paramos sąskaita. Etapas nelengvas, bet dabar ne laikas verkti, reikia atsiraitoti rankoves ir žiūrėti, kaip viskas klostysis toliau.

Nepradėsime kalbėti, kaip viskas yra blogai. Reikia, kad gyvenimas sugrįžtų į ritmą. Mums tai užtruks ilgiau. Žmonės turės grįžti į darbus, pradėti dirbti ir tik tada galvoti apie kažkokį laisvalaikio praleidimą.

– Kokios jūsų mintys dėl kito sezono ir galimos komandos sudėties?

– Esame ne tas klubas, kuris galėtų garantuoti, kad esami žaidėjai liks komandoje, todėl kiekvienais metais mums tenka ta kančia, kai turime laukti kol įsivažiuosime ir žaidėjai supras sistemą bei pradėsime sėkmingai žaisti. Tikrai galvojame apie ateitį, bet dabartinę situacija turės ilgalaikių pasekmių. Net turimi ilgalaikiai kontraktai negarantuos, kad klubai galės laikytis tų pačių finansinių įsipareigojimų, biudžetai turės mažėti. Derybos vyks su kiekvienu žaidėju atskirai. Vasarą derybos bus sunkios. Ne visi norės ir teisiškai sutikti. Aišku, bandysime, kad žaidėjai liktų. Visada bandysime.

– Ar turite garantuotų sutarčių su žaidėjais kitam sezonui?

– Patvirtintų sutarčių turime, bet turėsime žiūrėti, kokį biudžetą surinksime. Gali būti, kad trečdalis mūsų biudžeto bus nurėžtas dėl neaiškios finansinės situacijos.

– Ką Paulius Jankūnas veiks Kauno „Žalgirio“ organizacijoje po savo karjeros pabaigos?

– Kol kas jis dar žaidžia. Dar negalime sakyti, ką jis veiks. Jo laukia ir kitas sezonas. Po jo turime laiko sugalvoti, kur jis gali būti naudingas. Kol kas dar negalime atsakyti.

Ar galėtumėte išskirti pralaimėjimą, kuris labiausiai įsiminė šiame sezone?

– Tai bus pastarasis pralaimėjimas sezone, Sankt Peterburgo „Zenit“ komandai Rusijoje. Pas mus yra įprasta – kai jau atrodo, kad pakilome, teškiamės į žemę ir vėl galvojame apie pakilimą. Tokia mūsų „vizitinė kortelė“. Buvome euforijoje po pergalės prieš „Chimki“ ekipą. Vėl turime grįžti į kovos taką.

Ko norėtumėte palinkėti Kauno „Žalgirio“ gerbėjams ir visiems, kurie šiuo metu yra namuose?

Noriu palinkėti, kad „nevažiuotų stogas“, o jeigu rimtai – tvirtybės ir pasitikėjimo vienas kitu. Kaip mėgstu sakyti – ir šitas dalykas praeis. Yra dar vienas geras posakis: „never waste a good crisis“ („niekada nepaleisk vėjais didelės krizės“ – LRT.lt). Kažką galima patobulinti savo gyvenime, reikia galvoti apie pozityvius dalykus.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Eurolyga paskelbė konkrečius svarstomus scenarijus kaip užbaigti sezoną
Eurolyga paskelbė konkrečius svarstomus scenarijus kaip užbaigti sezoną
Eurolygą ir toliau kamuoja galvosūkiai kaip gi saugiu keliu pabaigti šį sezoną sportiniu keliu.Vienas iš atsakingų Eurolygos atstovų kalbėjosi su užsienio žiniasklaida ir atskleidė
Eurolygos čempiono patarimas "PAO": jums reikia ne Obradovičiaus, o Šaro
Eurolygos čempiono patarimas "PAO": jums reikia ne Obradovičiaus, o Šaro
Atėnų „Panathinaikos“ klube praeityje rungtyniavęs ir 2011-aisiais Eurolygą laimėjęs Aleksas Maričius įsitikinęs, kad Graikijos grandai savo šlovę susigrąžinti gali tik kartu
A.Gudaitis ir kiti "dizaineriai" paaukojo milijoną Lombardijos ligoninėms
A.Gudaitis ir kiti "dizaineriai" paaukojo milijoną Lombardijos ligoninėms
Milano „Olimpia Armani“ žaidėjai, kurių gretose ir Artūras Gudaitis, bei treneris Ettore Messina atsisakė dalies atlyginimo ir šiuos pinigus skyrė kovai su COVID-19.Klubas trečiadienį
Žaibiški D.Sabonio atsakymai – apie Lietuvą, "Žalgirį" ir mėgstamiausią NBA žaidėją
Žaibiški D.Sabonio atsakymai – apie Lietuvą, "Žalgirį" ir mėgstamiausią NBA žaidėją
Domantas Sabonis „Instagram“ socialiniame tinkle sulaukė daugybės gerbėjų klausimų, į kuriuos aibę laiko dabar turintis lietuvis atsakė trumpai ir aiškiai.Sirgaliai domėjosi
Eurolygos dešimtmečio blokuotų dėjimų Top 20 - nuskriausti lietuviai ir žalgiriečio blokas čekui
Eurolygos dešimtmečio blokuotų dėjimų Top 20 - nuskriausti lietuviai ir žalgiriečio blokas čekui
Eurolyga tęsia dešimtmečio gražiausių momentų dvidešimtukų įvairiose kategorijose paskelbimą. Šį kartą paskelbti įspūdingiausiai blokuoti metimai.Keturioliktoje vietoje
D.Motiejūnas šį sezoną galėjo apsivilkti "Žalgirio" marškinėlius
D.Motiejūnas šį sezoną galėjo apsivilkti "Žalgirio" marškinėlius
Donatas Motiejūnas jau šį sezoną galėjo apsivilti Kauno "Žalgirio" marškinėlius. Apie tai vienas garsiausių šiuo metu rungtyniaujančių Lietuvos krepšininkų
Du "Baskonia" žaidėjai policijos nubausti už treniruotę ant parduotuvės stogo per karantiną
Du "Baskonia" žaidėjai policijos nubausti už treniruotę ant parduotuvės stogo per karantiną
Du jaunosios kartos Vitorijos „Baskonia“ komandos krepšininkai sulaukė finansinių nuobaudų už griežtų karantino taisyklių pažeidimą.Anot „El Correo“, 23-ejų bosnių
"Žalgirio" fizinio parengimo treneris J.Grainys: žaidėjai sportuoja net laiptinėse
"Žalgirio" fizinio parengimo treneris J.Grainys: žaidėjai sportuoja net laiptinėse
Eurolygos sezonas sustabdytas, tačiau nenutrauktas. Tai reiškia, kad šiame turnyre žaidžiantys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai turi būti pasirengę bet kada, kai tik
Negyvenamoje saloje nelinkęs užsibūti žalgirietis pasinėrė į gilius apmąstymus
Negyvenamoje saloje nelinkęs užsibūti žalgirietis pasinėrė į gilius apmąstymus
„Žalgiris TV“ komanda kartu su ekipos legionieriumi Nigelu Hayesu pristato dar vieną žaibiškų klausimų rubrikos #60SecondsWithZalgiris epizodą.Žalgiriečiui teko kuo greičiau
Skirtingose barikadų pusėse: kaip Šaras sudaužė A.Macijausko viltis triumfuoti Eurolygoje
Skirtingose barikadų pusėse: kaip Šaras sudaužė A.Macijausko viltis triumfuoti Eurolygoje
2005-ųjų Eurolygos finalas buvo vienas tų retų atvejų, kai skirtingose barikadų pusėse vienas prieš kitą kovojo Lietuvos krepšininkai.Dvi šalies krepšinio legendos –
Pasveikęs vienas "Žalgirio" lyderių M.Grigonis - apie savo būklę bei LKL ir olimpiadą
Pasveikęs vienas "Žalgirio" lyderių M.Grigonis - apie savo būklę bei LKL ir olimpiadą
Lapkričio 1 dieną įspūdingai rungtynių pabaigą Stambule sužaidęs marius Grigonis stebuklingai išplėšė pergalę Kauno "Žalgiriui" (79:76), tačiau šis laimėjimas
Gražiausia Eurolygos dešimtmečio kontrataka – prieš "Žalgirį"
Gražiausia Eurolygos dešimtmečio kontrataka – prieš "Žalgirį"
Sezonui sustojus, Eurolyga atsuka laikrodį bei toliau rikiuoja gražiausius dešimtmečio epizodus. Šį kartą buvo išrinktos gražiausios pastarojo dešimtmečio greitos atakos.Lietuvos
Žaidėjų atlyginimus nurėžė ir "Baskonia"
Žaidėjų atlyginimus nurėžė ir "Baskonia"
„Barcelona“ klubo pavyzdžiu mažinant krepšininkų atlyginimus pasekė ir kita elitinė Ispanijos komanda Vitorijos „Baskonia“.„Baskonia“ oficialiai paskelbė,
Eurolygos čempionas viliasi kitą sezoną sugrįžti į Europą
Eurolygos čempionas viliasi kitą sezoną sugrįžti į Europą
Eurolygoje 2017-ais metais su Stambulo "Fenerbahče" klubu triumfavęs ir finalo ketverto MVP pripažintas Ekpe Udoh po to sezono patraukė už Atlanto, o dar vėliau - į Kiniją.Dabar Nigerijos
N.Mirotičius sutinka su drastišku algos sumažinimu, A.Abrinesas ir P.Ribas įžvelgia sąmokslą
N.Mirotičius sutinka su drastišku algos sumažinimu, A.Abrinesas ir P.Ribas įžvelgia sąmokslą
Kaip jau rašėme, Barselonos "Barcelona" klubas net 70 proc. apkarpys algas futbolo, krepšinio komandų žaidėjams, įskaitant ir rezervinių ekipų narius.Brangiausias krepšininkas
"Chimki" išsiskirstė – R.Kurtinaitis su lietuviais rado būdą grįžti namo
"Chimki" išsiskirstė – R.Kurtinaitis su lietuviais rado būdą grįžti namo
Krepšinio sezonas Rusijoje baigtas. Oficialus VTB Vieningosios lygos sprendimas dėl koronaviruso pandemijos nutraukti sezoną savo planus galutinai privertė pakeisti ir šios šalies
"Barcelona" drastiškai sumažins algas ir futbolo ir krepšinio komandų nariams
"Barcelona" drastiškai sumažins algas ir futbolo ir krepšinio komandų nariams
„Mundo Deportivo“ dienraštis praneša, kad „Barcelona“ klubas 70 proc. apkarpys algas futbolo, krepšinio komandų žaidėjams, įskaitant ir rezervinių B ekipų
Legionieriams išvykti leidusio CSKA prezidentas: mes būtinai grįšime
Legionieriams išvykti leidusio CSKA prezidentas: mes būtinai grįšime
Rusijai paskelbus, kad dėl koronaviruso nuo kovo 27 bus nutraukti visi skrydžiai į užsienio valstybes, Eurolygos bei VTB Vieningosios lygos čempionas Maskvos CSKA klubas leido išvykti visiems
R.Kurtinaičio auklėtiniai turi patekti į Eurolygą bet kokiu atveju (komentaras)
R.Kurtinaičio auklėtiniai turi patekti į Eurolygą bet kokiu atveju (komentaras)
Kaip jau skelbėme, penktadienį VTB Vieningoji lyga turėtų pranešti sprendimą dėl sezono nutraukimo, manoma, kad čempionai nebus paskelbti.Turnyre su 18 pergalių ir vos 1 nesėkme užtikrintai
Eurolygos vadovų planas: tęsti sezoną, kai bus saugu
Eurolygos vadovų planas: tęsti sezoną, kai bus saugu
Eurolygos vadovų komisija trečiadienį nuotoliniame posėdyje svarstė tolimesnį šio sezono turnyro likimą ir nusprendė nepasekti Tokijo Olimpinių žaidynių ir kitų Europos šalių
Kovoje prieš COVID-19 – esminiai nurodymai iš Eurolygos legendų Jasikevičiaus ir Šiškausko lūpų
Kovoje prieš COVID-19 – esminiai nurodymai iš Eurolygos legendų Jasikevičiaus ir Šiškausko lūpų
Eurolyga, pasitelkdama Europos krepšinio legendas, siunčia priminimo žinutę krepšinio gerbėjams apie koronaviruso pavojų ir esminius dalykus, leidžiančius apsisaugoti nuo pavojingos
Žalgirietiškas "minusas": D.Belickaitė prieš Žalgiriniu tapusį D.Motiejūną
Žalgirietiškas "minusas": D.Belickaitė prieš Žalgiriniu tapusį D.Motiejūną
„Žalgiris TV“ komanda pristato dar vieną sirgalių jau pamėgto žalgirietiško „minuso“ epizodą. Puikiai žinomame žaidime šį kartą „Žalgiris TV“
"Real" bando išlaikyti savo gretose 37-metį dukart Eurolygos čempioną
"Real" bando išlaikyti savo gretose 37-metį dukart Eurolygos čempioną
Madrido „Real“ ekipa pateikė naują pasiūlymą ilgamečiui komandos krepšininkui Jaycee Carrollui, praneša žurnalistas Carlosas Sanchezas Blasas.Amerikietis, kuriam kitą mėnesį
"Žalgirio" vadovas P.Motiejūnas: trečdalis klubo biudžeto gali būti nurėžta (interviu)
"Žalgirio" vadovas P.Motiejūnas: trečdalis klubo biudžeto gali būti nurėžta (interviu)
Visam sporto pasauliui skaudžiai per kišenę smogusi koronaviruso pandemija neaplenks ir Kauno „Žalgirio“ klubo. Dėl „įšaldyto“ Eurolygos sezono kauniečiai gyvena
Net trys "Žalgirio" sukurti epizodai - Eurolygos gražiausių "žemė-oras" atakų dešimtmečio rinkinyje
Net trys "Žalgirio" sukurti epizodai - Eurolygos gražiausių "žemė-oras" atakų dešimtmečio rinkinyje
Eurolyga paskelbė praėjusio dešimtmečio gražiausių atakų "žemė-oras" dvidešimtuką, į kurį pateko net trys Kauno "Žalgirio" sukurti epizodai.Keturioliktą vietą
Trupa "Barcelonos" pajėgos: ekipą paliko vienas ekipos lyderių
Trupa "Barcelonos" pajėgos: ekipą paliko vienas ekipos lyderių
Ispanijos žiniasklaida skelbia, kad „Barcelonos“ ekipos gynėjas, amerikietis Malcolmas Delaney paliko klubą ir grįžo į JAV.Anot „Mundo Deportivo“, krepšininkas negavo
"Zenit" dirbsiantis V.Valiulis: mane pamatęs M.Popovičius iškart: "Portugalas, portugalas"
"Zenit" dirbsiantis V.Valiulis: mane pamatęs M.Popovičius iškart: "Portugalas, portugalas"
Eurolygos debiutantas Sankt Peterburgo "Zenit" klubas oficialiai paskelbė, kad individualiu krepšininkų meistriškumu mažiausiai iki kito sezono pabaigos rūpinsis Vytautas Valiulis.33
J.Landale'as paaiškino, kodėl pirmas paliko "Žalgirį", kuo jam patiko klubas ir kas kėlė nerimą
J.Landale'as paaiškino, kodėl pirmas paliko "Žalgirį", kuo jam patiko klubas ir kas kėlė nerimą
Kauno „Žalgirio“ komandos legionierius Jockas Landale'as ESPN portalui papasakojo, kodėl pats pirmasis nusprendė palikti Lietuvą ir koronoviruso akivaizdoje išskristi į gimtąją

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime