Naujienos kraunasi...

Po "Žalgirio" gerbėjų nemalonumų Turkijoje ir Ispanijoje – Eurolygos reakcija

Autorius: Mindaugas Augustis, DELFI.
Po "Žalgirio" gerbėjų nemalonumų Turkijoje ir Ispanijoje – Eurolygos reakcija
DELFI montažas
Viltingas Kauno „Žalgirio“ pasirodymas šiame Eurolygos sezone ne tik aklinai užpildė „Žalgirio“ areną, bet ir paskatino dešimtis ar net šimtus aistruolių sekti paskui Kazio Maksvyčio auklėtinius į kone kiekvienas rungtynes išvykoje. Vis dėlto pagausėjęs lietuvių srautas pradžiugino ne visus kauniečių konkurentų klubus, rašo Krepšinis.lt.

Du šį mėnesį „Žalgirio“ užsienyje žaistus mačus paženklino panašūs incidentai, kuomet dalis komandai įkandin atkakusių sirgalių liko it musę kandę, nors buvo iš anksto apsirūpinę rungtynių bilietais.

Kovo 2 d. viešnagė Ispanijoje apkarto aistruoliams, ketinusiems dvikovą su „Barcelona“ stebėti iš „Palau Blaugrana“ arenos VIP ložės. Jie buvo sustabdyti prie įėjimo apsaugos darbuotojams pranešus, kad už kelis šimtus eurų pirkti bilietai – anuliuojami.

Vienintelis tokio sprendimo motyvas, kurį išgirdo Delfi situaciją nupasakojęs ilgametis krepšinio mėgėjas Linas – šeimininkų nenoras VIP ložėje matyti lietuvių.

Praėjusią savaitę „Ulker Sports“ arenoje į analogišką padėtį pateko „Žalgirio“ gerbėjai, susiruošę palaikyti savo numylėtinius susitikime su Stambulo „Fenerbahče“ – vietoj krepšinio jų laukė akistata su riaušių policija.

Krepšinio fanas Leonardas Delfi pasakojo su Jungtinėje Karalystėje gyvenančiu bičiuliu bilietais į rungtynes apsirūpinę prieš kelis mėnesius.

Vyrai juos įsigijo oficialaus „Fenerbahče“ bilietų platintojo interneto svetainėje, sumokėję maždaug po 35 eurus.

Atskridus į Turkiją ir prisistačius prie arenos, prasidėjo nemalonumai.

„Patikrinę mūsų bilietus prie įėjimo, apsaugos darbuotojai nurodė palaukti šone. Ne mums vieniems taip buvo, susikaupė 14 žmonių grupė.

Angliškai ten beveik niekas nekalba, nieko nepaaiškina. Galiausiai pasakė, kad mūsų bilietai netinkami, kad reikia nueiti į kasą, ten grąžins pinigus ir iškart galėsime nusipirkti kitus bilietus į lietuviams skirtą tribūną.

Paskui priėjo jau kitas darbuotojas ir pranešė, kad nieko nebus, į rungtynes nepateksime. Aiškinome, jog mes iš Lietuvos ir kitų šalių atskridome tokį kelią vien dėl šių rungtynių. Bet mums buvo atsakyta, kad „Fenerbahče“ sirgaliai mūsų nepageidauja savo arenoje, ir dėl savo paties saugumo nebūsime įleisti. Kilo piktumai, tuomet iškart pribėgo riaušių policijos būrys su skydais. Net juokas pro ašaras paėmė, nes pusė mūsų ten buvo moterys. Bet mus vis tiek beveik jėga išstūmė į lauką“, – slogiais įspūdžiais dalinosi Leonardas.

Anot jo, supratę, kad turkai nejuokauja ir nesileis perkalbami, „Žalgirio“ gerbėjai prašė bent jau pažymėti jų bilietus, kad būtų paprasčiau susigrąžinti už juos išleistus pinigus. Vis dėlto ir tai nebuvo padaryta.

Delfi paprašė „Fenerbahče“ atstovų paaiškinti, kodėl daliai žiūrovų iš Lietuvos neleista patekti į „Ulker Sports“ areną, nors maždaug dviem dešimtims jų tautiečių, bilietus gavusiems per „Žalgirio“ klubą, tokių problemų nekilo.

Kitaip nei jų kolegos iš Barselonos, turkai bent jau sureagavo ir atsiprašė apviltų krepšinio mėgėjų.

Už prekybą bilietais atsakingas „Fenerbahče“ atstovas Evrenas Genčoglu Delfi patvirtino, jog už „Ulker Sports“ arenos durų buvo palikti keliolika lietuvių.

Anot jo, nesklandumų sukėlė ne paties šeimininkų klubo, o teisėsaugos pozicija.

„Visi lietuviai, apie kuriuos mus buvo informavęs „Žalgirio“ klubas, buvo nukreipti į specialiai jiems skirtą ložę. O kitų svečių gerbėjų, kurie pirko pavienius bilietus kitose tribūnose, dėl saugumo sumetimų nenorėjo priimti policija.

Atsakingos institucijos mūsų šalyje yra nustačiusios, jog siekiant išvengti incidentų svečių komandos aistruoliams turi būti numatyta atskira erdvė tribūnose. Ir policija prižiūri, kad svečiai neatsidurtų už šios erdvės ribų. Deja, paskutinę minutę atvykusiai lietuvių grupei mes neberadome laisvų vietų atskirose ložėse. Dėl to teisėsaugos atstovai ir nesutiko jų įleisti į areną“, – pasakojo E. Genčoglu.

Tačiau kodėl tuomet apskritai leista iš lietuviškų banko sąskaitų pirkti bilietus į tribūnas, kuriuose „Žalgirio“ aistruolių būti negali?

„Platintojai, prekiaujantys bilietais į mūsų komandos rungtynes, aptarnauja ne tik krepšinį, bet ir daugelį kitų sporto šakų. Ir neskaitant svečių ekipos gerbėjų, kiekvienas žiūrovas iš bet kurios šalies gali laisvai įsigyti bilietą jų platformoje.

Norėtume dar kartą pabrėžti, kad ši situacija susidarė ne mūsų valia, o laikantis valdžios nurodymų. Bet kokiu atveju, atsiprašome sirgalių dėl jiems kilusių nepatogumų“, – teigė „Fenerbahče“ atstovas, pasiūlęs dėl pinigų už nepanaudotus bilietus grąžinimo kreiptis į klubą elektroniniu paštu.

Beje, remiantis mačo protokolu, „Fenerbahče“ ir „Žalgirio“ kautynes stebėjo 8 tūkst. žiūrovų, kuomet „Ulker Sports“ arenoje jų telpa beveik 14 tūkst.

Prekybos bilietais taisykles ir apribojimus nustato patys klubai – Eurolyga tokių niuansų nereglamentuoja.

Vis dėlto atsižvelgiant į karčią „Žalgirio“ gerbėjų patirtį ateityje tam tikros rekomendacijos gali būti suformuluotos. Apie tai užsiminė Eurolygos atstovas Diego Fernandezas, kurio Delfi prašė pakomentuoti faktą, jog žiūrovai turi teisę įsigyti bilietus į norimas lygos rungtynes, bet jais pasinaudoti negali.

„Eurolygos reglamentuose situacijos, susijusius su bilietų anuliavimu, nėra aprašytos, taigi, tai yra klubų atsakomybė.

Gavus jūsų užklausą, mūsų bilietų tarnybos atstovai kreipėsi į „Barcelona“ ir „Fenerbahče“ klubus, prašydami pateikti visas detales apie vietos institucijų nurodymus, kurie galėtų turėti įtakos bilietų pardavimui dėl saugumo sumetimų. Išsiaiškinus visas aplinkybes bus galima ieškoti sprendimų, kaip išvengti panašių nutikimų ateityje“, – dėstė D. Fernandezas, pridūręs, jog skundus dėl patirtų nepatogumų žiūrovai gali pateikti ir specialiai tam skirtoje Eurolygos platformoje.

Primename, kad „Žalgiriui“ Eurolygos reguliariajame sezone liko paskutinė išvyka – balandžio 14 d. kauniečiai aplankys Miuncheno „Bayern“ (Vokietija).

Prieš tai dar dvejas rungtynes dėl vietos atkrintamosiose varžybose tebekovojantys K. Maksvyčio auklėtiniai sužais namuose – penktadienį priims „Valencia“ (Ispanija), o kitą savaitę – Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis).

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Šmito sprendimas likti "Žalgiryje" Rygoje priimtas džiugiai
Šmito sprendimas likti "Žalgiryje" Rygoje priimtas džiugiai
Kol kaimyninė Latvija vis dar gyvena euforijoje po pasaulio ledo ritulio čempionate iškovotų bronzos medalių, už šios šalies krepšinio gerbėjų akių užkliuvo ir žalgirietiški
"Barcelona" gali parodyti duris Mirotičiui, bet pasilikti Šarą
"Barcelona" gali parodyti duris Mirotičiui, bet pasilikti Šarą
„Mirotičius – viena koja nebe „Barcoje“, – skelbia Barselonoje leidžiamas sporto dienraštis „Mundo Deportivo“.Nors galutiniai taškai dar nesudėti,
Rusiją paliekantis serbas CSKA palinkėjo greitai sugrįžti į viršūnę Europoje
Rusiją paliekantis serbas CSKA palinkėjo greitai sugrįžti į viršūnę Europoje
Nikola Milutinovas oficialiai atsisveikino su Maskvos CSKA klubu, kurio marškinėlius vilkėjo tris sezonus ir palinkėjo ekipai greitai sugrįžti į viršūnę Europoje, rašo Krepšinis.lt.Apie
Jasikevičiui – asmeninis įvertinimas Ispanijoje
Jasikevičiui – asmeninis įvertinimas Ispanijoje
Šarūnas Jasikevičius antrus metus iš eilės Ispanijos krepšinio trenerių asociacijos buvo pripažintas geriausiu šalies ACB lygos reguliariojo sezono strategu, rašo
"Fenerbahče" pratęsė sutartį su rotacijos amerikiečiu
"Fenerbahče" pratęsė sutartį su rotacijos amerikiečiu
Stambulo "Fenerbahče" klubas dar nepasibaigus šiam sezonui jau aktyviai dėlioja planus ateinančiam.Turkijos grandai oficialiai pranešė pratęsę sutartį su 29-erių metų 198
Jasikevičius į kalbas apie ateitį nesileidžia: man tai nerūpi, noriu laimėti lygą
Jasikevičius į kalbas apie ateitį nesileidžia: man tai nerūpi, noriu laimėti lygą
Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ pergalingai pradėjo Ispanijos lygos atkrintamąsias varžybas, o po mačo lietuvis kalbėjo apie savo ateitį klube, rašo Krepšinis.lt.„Barcelona“
Jasikevičiaus auklėtinis apiplėštas Barselonos gatvėje
Jasikevičiaus auklėtinis apiplėštas Barselonos gatvėje
Šarūno Jasikevičiaus auklėtinis „Barcelonos“ klube Sertačas Šanli tapo vagystės auka – iš turko gatvėje pavogtas vertingas laikrodis, rašo Krepšinis.lt.Ispanijos
Žinutė "Barcelonai": Rubio ketina palikti NBA ir grįžti Kataloniją
Žinutė "Barcelonai": Rubio ketina palikti NBA ir grįžti Kataloniją
Nuo 2011 metų už Atlanto rungtyniaujantis 32-ejų Ricky Rubio svarsto apie galimybę baigti etapą NBA ir grįžti į Europą, rašo Krepšinis.lt.Apie tai atakuojantis gynėjas kalbėjo
Artėjančio sezono "Žalgiris" pildosi – pratęsta sutartis su dar vienu aukštaūgiu
Artėjančio sezono "Žalgiris" pildosi – pratęsta sutartis su dar vienu aukštaūgiu
Kiek anksčiau sutartį su Rolandu Šmitu pratęsęs Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas artėjantiems metams išsaugojo dar vieną krepšininką.Kaune kartu su R.Šmitu
"Žalgiris" gerokai anksčiau laiko grąžino pandemijos laiku paimtą paskolą
"Žalgiris" gerokai anksčiau laiko grąžino pandemijos laiku paimtą paskolą
Gerų rezultatų tiek krepšinio aikštėje, tiek už jos ribų šį sezoną pasiekęs Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas grąžino 2021 metais paimtą 2 mln. eurų
Žvilgsnį į finalą metęs Maksvytis: kartais "Žalgiris" pralaimi, bet tikiuosi, kad ne šiemet
Žvilgsnį į finalą metęs Maksvytis: kartais "Žalgiris" pralaimi, bet tikiuosi, kad ne šiemet
Sekmadienio Panevėžio „Kalnapilio“ arenoje baigėsi LKL pusfinalio serija tarp vietos „7bet-Lietkabelio“ ir Kauno „Žalgirio“. Kazio Maksvyčio auklėtiniai ketvirtose
"Žalgiris" sutriuškino "Lietkabelį" Panevėžyje bei žengė į finalą
"Žalgiris" sutriuškino "Lietkabelį" Panevėžyje bei žengė į finalą
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) paaiškėjo, kokiomis poromis komandos dalinsis medalių komplektus.Kauno „Žalgiris“ pusfinalių etapą išvykoje uždarė
Paskelbtas LKL finalų tvarkaraštis
Paskelbtas LKL finalų tvarkaraštis
Kauno „Žalgiriui“ uždarius pusfinalio seriją su Panevėžio „7bet-Lietkabeliu“, tapo aiškios ne tik didžiojo ir mažojo finalų poros, bet ir abiejų serijų iki trijų
"Lietkabelis" laimėjo trilerį Kaune ir pratęsė sezoną
"Lietkabelis" laimėjo trilerį Kaune ir pratęsė sezoną
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pusfinalių kovos tęsiasi.Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ išsigelbėjo gyvybiškai svarbiame mače, išvykoje
"Žalgiris" oficialiai pratęsė sutartį su Šmitu
"Žalgiris" oficialiai pratęsė sutartį su Šmitu
„Betsafe-LKL“ atkrintamosiose pergales skinantis Kauno „Žalgiris“ jau pradėjo artėjančio sezono komandos komplektacijos darbus ir pratęsė sutartį su vienu šio sezono
17 taškų deficitą panevėžiečių tvirtovėje panaikinęs "Žalgiris" – viena koja finale
17 taškų deficitą panevėžiečių tvirtovėje panaikinęs "Žalgiris" – viena koja finale
Didelį deficitą Panevėžyje panaikinusiam Kauno „Žalgiriui“ liko vienas žingsnis iki sugrįžimo į „Betsafe-LKL“ finalą.Kazio Maksvyčio auklėtiniai išvykoje
"Žalgiris" pergalingai pradėjo pusfinalio seriją
"Žalgiris" pergalingai pradėjo pusfinalio seriją
Nelengva pergale Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) pusfinalį pradėjo Kauno „Žalgiris“, kuris Garliavoje 69:58 (23:15, 15:14, 16:20, 15:9) nugalėjo Panevėžio
Kaune – graikų ašaros: fantastiškai atsitiesęs "Real" – Eurolygos čempionas
Kaune – graikų ašaros: fantastiškai atsitiesęs "Real" – Eurolygos čempionas
Sekmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje įspūdingu finalu finišavo Eurolygos sezonas, pasibaigęs „Real“ triumfu. Chuso Mateo auklėtiniai 79:78 (17:24, 28:21, 14:18,
Paguodos finale – lengva "Monaco" pergalė, o Šaro ir Roko "Barca" Kaune liko paskutinė
Paguodos finale – lengva "Monaco" pergalė, o Šaro ir Roko "Barca" Kaune liko paskutinė
Sekmadienio popietę Nemuno saloje stūksančioje Kauno „Žalgirio“ arenoje sužaistos Eurolygos finalo ketverto rungtynės dėl trečios vietos – mažasis finalas. Jame susitiko pusfinalyje
Jaunieji žalgiriečiai nusileido iš Europos talentų sudarytai ekipa
Jaunieji žalgiriečiai nusileido iš Europos talentų sudarytai ekipa
Kauno „Žalgirio“ aštuoniolikmečiai nepateko į Eurolygos jaunimo turnyro finalą. Kauno sporto halėje vykstančio turnyro trečiąją dieną jaunieji žalgiriečiai pralaimėjo iš
Po skaudžiausios nesėkmės atsakomybę prisiėmęs Šaras sulaukė klausimo apie savo ateitį Barselonoje
Po skaudžiausios nesėkmės atsakomybę prisiėmęs Šaras sulaukė klausimo apie savo ateitį Barselonoje
Trečias kartas sumelavo. „Barceloną“ trečią kartą iš eilės į Eurolygos finalo ketvertą atvedęs Šarūnas Jasikevičius vėl liks be titulo, rašo Krepšinis.lt.Geriau
Smūgis "Barcelonos" ambicijoms: veteranų traukiamas "Real" – Eurolygos finale
Smūgis "Barcelonos" ambicijoms: veteranų traukiamas "Real" – Eurolygos finale
Eurolygos antrame pusfinalyje „Barcelona“ 66:78 (18:18, 24:18, 13:22, 11:20) nusileido Madrido „Real“ ekipai ir sekmadienį kovos tik dėl 3 vietos. Karališkasis klubas finale
Neįprasto spektro pusfinalio žvaigždė: varžovų komandą sugriovė nepelnęs nė taško
Neįprasto spektro pusfinalio žvaigždė: varžovų komandą sugriovė nepelnęs nė taško
Buvęs žalgirietis Thomasas Walkupas teigia, jog žaisti Eurolygos finalą Kaune jam bus dvigubai ypatingas įvykis, ir neslepia, kokios paskutinių turnyro rungtynių baigties tikisi Pirėjo „Olympiakos“,
Graikiškame šurmulyje lietuvių plojimus girdėjęs Motiejūnas: tikrai malonu, dabar palaikykime "Barceloną"
Graikiškame šurmulyje lietuvių plojimus girdėjęs Motiejūnas: tikrai malonu, dabar palaikykime "Barceloną"
„Monaco“ sužaidė vieną blogiausių kėlinių Eurolygos istorijoje ir baigė savo žygį link turnyro viršūnės. Skaudų pralaimėjimą 62:76 sugėręs, bet lietuviams už palaikymą
Motiejūnas dėl titulo nekovos: įspūdingai atsitiesusi OLY žengė į Eurolygos finalą
Motiejūnas dėl titulo nekovos: įspūdingai atsitiesusi OLY žengė į Eurolygos finalą
Penktadienį Eurolygos finalo ketvertą pergale pradėjo Pirėjo „Olympiakos“, kuri pusfinalyje 76:62 (14:20, 15:21, 27:2, 20:19) pranoko Donato Motiejūno atstovaujamą „Monaco“
 Įžymybių gausa arenos tribūnose: užsuko Karnišovas, Sabonis ir virtinė "Žalgirio" trenerių
Įžymybių gausa arenos tribūnose: užsuko Karnišovas, Sabonis ir virtinė "Žalgirio" trenerių
Eurolygos finalo ketvertas kartu su daugiatūkstantine Pirėjo „Olympiakos“ gerbėjų gvardija bei pavieniais likusių ekipų aistruoliais į Kauną priviliojo būrį garsenybių, taip pat
"Žalgiriui" – milijoninė premija iš Eurolygos
"Žalgiriui" – milijoninė premija iš Eurolygos
Į Eurolygos atkrintamąsias įsibrovęs Kauno „Žalgiris” sužinojo, kokio dydžio premija papildys savo piniginę. Ispanų naujienų portalas „encestando.es" paviešino dokumentą
"Žalgirio" jaunimas įveikė "Joventut" bendraamžius
"Žalgirio" jaunimas įveikė "Joventut" bendraamžius
Vytauto Pliaugos treniruojama Kauno „Žalgirio“ jaunimo komanda iškovojo pirmą pergalę Kauno sporto halėje vykstančiame Eurolygos jaunimo finaliniame turnyre. Kauniečiai rezultatu

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (177) 05.21 07:28
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime