Naujienos kraunasi...

Pusmetį "Žalgiryje" apžvelgęs Zdovcas neslepia – iš vėžių jį labiausiai išmušė Maksvyčio pavardė

Autorius: Krepšinis.lt.
Pusmetį "Žalgiryje" apžvelgęs Zdovcas neslepia – iš vėžių jį labiausiai išmušė Maksvyčio pavardė
Slovėnijos krepšinio legenda 55-erių Jure Zdovcas savo gimtinės leidiniui „Sportklub“ pasakojo ne tik apie jaunystės karjeros metus, Slovėnijos krepšinio perlą Luka Dončičių, bet ir pusmetį, per kurį jam teko stovėti prie Kauno „Žalgirio“ komandos vairo, rašo Krepšinis.lt.

„Tikrai nieko nesigailiu, tačiau mane labiausiai paveikė vienas dalykas“, – atskleidė jis.

2021 metų spalio mėnesį atleidus Martiną Schillerį, „Žalgiris“ „karštą“ vietą pasiūlė J. Zdovcui. Slovėnas ilgai nedelsęs pasiūlymą priėmė. Vis dėlto, nors ir vylėsi pagal save suformuoti komandą, nesulaukė nė sezono pabaigos. J. Zdovcą balandžio mėnesį pakeitė Kazys Maksvytis.

Per trenerio karjerą aštuonias šalis pakeitęs J. Zdovcas mojo ranka paklaustas, kodėl niekur taip ilgiau ir neužsibūna. „Dažniausiai išsenka mano sėkmės atsargos“, – juokais viską nuleido strategas.

Paskutinė stotelė – Kauno „Žalgiris“ – nedėkinga buvo jau vien tuo, kad vadovavimą komandai teko perimti įsibėgėjus sezonui.

„Net ir jeigu suvokiau, kad komanda nėra itin konkurencinga, tačiau vargu ar būčiau delsęs gavęs tokį pasiūlymą iš Eurolygos komandos. Tiesa, jau čia man pradėjo trūkti sėkmės – trys labai svarbūs ir net pagrindiniai žaidėjai buvo susižeidę. Suvokiau ir tai, kad buvau vienas, atėjau į specifinę aplinką, be savo asistentų.

Komandoje buvo daug veteranų, o Janį Strelnieką nuolat kamavo problemos. Nepaisant visko man adaptuotis pavyko, nors ir nebuvo lengva. Tikrai nieko nesigailiu. Aštuonios pasiektos pergalės yra tai, kuo tikrai džiaugiuosi“, – kalbėjo J. Zdovcas.

– Daug kas tikėjosi, kad gausite progą formuoti Kaune komandą kitam sezonui. Galbūt jums tai galėjo būti motyvacija, su kuria ir vykote į Lietuvą?

– Galbūt. Tačiau perimti komandą sezono viduryje yra labai specifiška. Viskas nutiko labai greitai. Kai atvykau, manęs per dvi savaites laukė 6-erios rungtynės. Aš net dorai nebuvau išsipakavęs lagamino.

Tuo metu kalbėjome apie dvejų metų bendradarbiavimą, tačiau sutartyje buvo įrašyta vienas sezonas su galimybe jį pratęsti.

– Ar visos šios istorijos pabaiga jus nuvylė?

– Labai. Kita vertus būtų buvę sunku dirbti remiantis vien mano idėja, statyti viską ant mano žaidimo filosofijos. Vis tiek būtų reikėję eiti į kompromisus. Kas visoje šioje istorijoje mane labiausiai iš vėžių išmušė, tai mano įpėdinis (Kazys Maksvytis – red.).

Jis pasirodė žiniasklaidoje gana anksti. Mes įveikėme „Barceloną“ ir „Real“, o tuomet išlindo būsimojo „Žalgirio“ trenerio pavardė. Kad ir kaip ten būtų, nieko nesigailiu. Dirbau puikioje organizacijoje, klubas turi daug lojalių fanų.

– Krepšinis yra garbinamas Lietuvoje. Kai sekėsi prisitaikyti prie tokios aplinkos?

– Lietuviai yra patriotai, slovėnams reikėtų slėptis, jei lygintume juos pagal krepšinio statusą. Tai atsispindi ir klubų lygmenyje. Užsienio žaidėjai ir treneriai nėra taip gerai sutinkami kaip lietuviai. Fanai? Jie išties įspūdingi, neagresyvūs, bet tikri krepšinio fanai.

Jie tikrai supranta krepšinio subtilybes ir dirbti tokioje aplinkoje vienas malonumas. Jaučiau palaikymą. Į rungtynes atvyksta ne tik lietuviai, bet ir sirgaliai iš Estijos ir Latvijos. „Žalgiris“ tapo savotišku tos aplinkos simboliu.

– Jūs pasikvietėte į Kauną ir Zoraną Dragičių, tačiau tarp jūsų perbėgo juoda katė. Vėliau jis kaltino jus nenuoširdumu. Koks jūsų atsakas?

– Kviesdamas jį suvokiau rizikas. Galbūt tai yra mano kaltė, tačiau tai buvo mano reakcija į rezultatų krizę. Ieškojau naujos energijos, o jis nebuvo žaidimo ritme.

Tuo pačiu metu pradėjo kilto Edgaro Ulanovo sportinė forma. Komandoje buvo kitų panašių žaidėjų, todėl negalėjau duoti Zoranui lauktų minučių aikštėje.

Jis labai ambicingas ir norėjo žaisti po 25 minutes per rungtynes. Gerbiu tai, bet kaip treneris negalėjau jam jų duoti. Mėginau įtraukti jį, vis dėlto greitai supratau, kad tai neveiks. „Zoranai, tu kenti, aš kenčiu. Gal bus geriausia, jei mes nutrauksime sutartį“, – sakiau jam.

– Jei trenerio karjeroje, sakote, vis pritrūkstate sėkmės, gal turėjote jos daugiau būdamas žaidėju?

– Vargu, ar savo žaidėjo karjeroje galėjau kažką daryti kitaip. Nieko nesigailiu. Man tikrai pavyko išvengti didelių traumų. Galbūt tai jau galima pavadinti sėkme. Galbūt man pasisekė, kad augau romantiniais krepšinio laikais ir buvau nepamirštamos nacionalinės komandos nariu? Žinoma.

– Vis dėlto nostalgija tiems laikams retai kada prasisunkia jūsų žodžiuose?

– Galbūt dėl to, kad naujoji karjera reikalauja daug dėmesio. Ji verčia man likti realybėje, dabartyje. Neseniai teko filmuotis kino juostojau apie mano išvykimą iš tuometinės Jugoslavijos nacionalinės ekipos. Tai tuo metu teko nuplaukti į prisiminimus. Kitu metu gyvenu čia ir dabar. Negyvenu senųjų laikų šlove.

– Palaikote ryšius su tos rinktinės nariais?

– Visi nukeliavo savo keliais. Kartais atsitiktinai susitinkame. Daugiausiai tuomet, kai kažkam kažko reikia. Toni Kukočius ir aš vykdavome kartu buriuoti. Neseniai su juo kalbėjau. Buvo kilę idėjų susitikti ir paminėti laimėto pasaulio čempionato 30-metį, tačiau sutrukdė koronavirusas.

– Jūsų trenerio karjera tęsiasi jau du dešimtmečius. Kiek pasikeitė krepšinis per tą laiką Europoje?

– Tiesa ta, kad krepšinis keičiasi. Vis mažiau matome organizuotų klasikinių rungtynių. Kalbu apie žaidėjus, kurie galvoja apie komandą. Apskritai Europos krepšinis artėja prie NBA. Vis mažiau lieka komandų su didele sistema. Aš tai toleruoju, pasiduodu srautui, nors pirmenybę teikiu kontroliuojamam krepšiniui. Kiekviena šalis dar turi savo aplinką, savo krepšinio supratimą ir specifiką. Prancūzijoje buvau kaltinamas tuo, kad buvau per griežtas, o Lietuvoje veikiausiai buvau per „minkštas“.

DELFI trumpai

Jure Zdovcas su buvusios Jugoslavijos rinktine 1988 metais laimėjo Seulo olimpinius sidabro medalius, 1990 metais Argentinoje laimėjo pasaulio čempionato auksą, o 1989 ir 1991 metais – dukart triumfavo Europos čempionate.

Nuo 1992 metų jis atstovavo Slovėnijos nacionalinei ekipai, o vėliau šiai vadovavo 2009 metais ir 2014-2017 metais.

Per trenerio karjerą dirbo šiose komandose: „Split“, „Geoplin Slovan“, „Iraklis“, „Bosna“, „Union Olimpija“, „Slovenia“, Sankt Peterburgo „Spartak“, „Royal Halı Gaziantep“, AEK, „Cedevita“, „Metropolitans 92“, Kauno „Žalgiris“.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
NBA klubo vadovas: Micičiaus kaina yra per didelė
NBA klubo vadovas: Micičiaus kaina yra per didelė
Kaip jau rašėme, Serbijos rinktinės gynėjas Vasilije Micičius jau kėlė sparnus į NBA, su tuo jau buvo susitaikęs ir antrą kartą iš eilės Eurolygoje triumfavęs Stambulo "Anadolu
Giedraitis – apie Ispanijos klubų pasiūlymus, "Žalgirį" bei būsimą konkurenciją
Giedraitis – apie Ispanijos klubų pasiūlymus, "Žalgirį" bei būsimą konkurenciją
Dovydas Giedraitis tapo paskutiniu šios vasaros Kauno „Žalgirio“ komandos naujoku, o žaliai baltų klubas su perspektyviu gynėju sudarė ilgalaikę sutartį. Šiuo metu po atliktos
Dovana sirgaliams: nemokama dokumentinio serialo apie T.Sabonį serija
Dovana sirgaliams: nemokama dokumentinio serialo apie T.Sabonį serija
Prieš Kauno „Žalgirio“ krepšininkams pradedant pasiruošimo 2022–2023 m. sezonui darbus, visiems žaliai baltų sirgaliams „Žalgiris Insider“ turinio
"Žalgirio" viliotas amerikietis oficialiai papildė "Baskonia" gretas
"Žalgirio" viliotas amerikietis oficialiai papildė "Baskonia" gretas
"Žalgiris" ir Vitorijos "Baskonia" vienu metu kovojo dėl Igno Brazdeikio ir Deono Thompsono, galiausiai kauniečiams atiteko lietuvis, o amerikietis tapo Roko Giedraičio ir Tado
"Žalgiriečiai" išsirinko marškinėlių numerius, dėl Jankūno numerio – tik atsargiai pasiteiravo
"Žalgiriečiai" išsirinko marškinėlių numerius, dėl Jankūno numerio – tik atsargiai pasiteiravo
Naujojo sezono pradžios belaukiantys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai nusprendė, kokie numeriai artimiausius metus puoš jų marškinėlius.Per komandos pristatymą pirmasis
"Fenerbahče" sustiprino NBA čempionas bei Serbijos rinktinės žvaigždė
"Fenerbahče" sustiprino NBA čempionas bei Serbijos rinktinės žvaigždė
Stambulo "Fenerbahče" gretas papildė šiemet San Fransisko "Golden State Warriors" gretose NBA čempionu tapęs Nemanja Bjelica.Turkijos čempionai oficialiai paskelbė apie
T.Sabonis – apie naująjį "Žalgirį", Rubštavičių LKL bei amerikietį Ispanijos rinktinėje
T.Sabonis – apie naująjį "Žalgirį", Rubštavičių LKL bei amerikietį Ispanijos rinktinėje
Kauno „Žalgirio“ trenerių štabo narys Tautvydas Sabonis jau greitai pradės pasiruošimą sezonui su į pirmąją treniruočių stovyklą prieš naująjį sezoną susirinksiančiais
Oficialu: "Žalgiris" pasirašė ilgalaikį kontraktą su Giedraičiu
Oficialu: "Žalgiris" pasirašė ilgalaikį kontraktą su Giedraičiu
Netrukus pasirengimą artėjančiam sezonui pradėsiantis Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas turi dar vieną naujoką. Daugkartiniai Lietuvos čempionai pagal formulę „3+2“
ASVEL pasirinkęs Lauvergne'as atskleidė, kodėl paliko "Žalgirį"
ASVEL pasirinkęs Lauvergne'as atskleidė, kodėl paliko "Žalgirį"
Du sezonus Kauno „Žalgirio“ marškinėlius vilkėjęs Joffrey Lauvergne'as ateinančius trejus metus žais Vilerbano ASVEL komandoje.30-metis 211 cm ūgio prancūzas atskleidė,
Hayesas: "Žalgiris" sakė, kad galėsiu labai daug prisidėti prie žaidimo, kuo neabejoju
Hayesas: "Žalgiris" sakė, kad galėsiu labai daug prisidėti prie žaidimo, kuo neabejoju
Kauno „Žalgirio“ priekinę liniją sustiprinęs Kevarriusas Hayesas jau po dviejų savaičių kartu su naujaisiais komandos draugais pradės pasiruošimą 2022–2023 m. sezonui.Kartu
ASVEL papildė Lenkijoje žibėjęs gynėjas
ASVEL papildė Lenkijoje žibėjęs gynėjas
Prancūzijos čempionas Vilerbano ASVEL klubas oficialiai pranešė apie kontrakto pasirašymą su Jonah Mathewsu.Amerikietis praėjusiame sezone Vloclaveko "Anwil" gretose laimėjo
Į "Barceloną" grįžta jaunimo kalvėje ugdytas talentas
Į "Barceloną" grįžta jaunimo kalvėje ugdytas talentas
„Barcelona“ jaunimo akademijos produktas 28-erių Oriolas Pauli grįžta į komandą. Katalonų klubas su juo pasirašyti sutartį siekė anksčiau, tačiau trukdė kontraktas su Andoros
"Žalgiris" oficialiai pristatė aukštaūgį Hayesą, atsisveikino su Lauvergne
"Žalgiris" oficialiai pristatė aukštaūgį Hayesą, atsisveikino su Lauvergne
Kauno „Žalgirio“ komanda baigė formuoti aukštaūgių gretas. Artėjančiame sezone priekinę liniją cementuos 25 metų 206 cm ūgio vidurio puolėjas Kevarriusas Hayesas. Atletiškumu
CSKA šiepia iltis dėl Pangoso
CSKA šiepia iltis dėl Pangoso
Savaitės viduryje oficialiai paskelbta, kad 29-erių metų Kevinas Pangosas sukirto rankomis su Italijos čempionu Milano „Olimpia Armani“, tačiau buvęs kanadiečio klubas Maskvos CSKA tokį
Į Kauną sugrįžtantis Brazdeikis: mano tikslas – laimėti ir padėti „Žalgiriui“ grįžti į viršūnę
Į Kauną sugrįžtantis Brazdeikis: mano tikslas – laimėti ir padėti „Žalgiriui“ grįžti į viršūnę
Ignas Brazdeikis jau kraunasi lagaminus ir ruošiasi kelionei į Lietuvą. Kaune gimęs, bet Kanadoje užaugęs žaidėjas netrukus prisijungs prie kitų mūsų šalies rinktinės kandidatų,
Oficialu: buvęs žalgirietis Pangosas pasirašė kontraktą su Milano klubu
Oficialu: buvęs žalgirietis Pangosas pasirašė kontraktą su Milano klubu
Buvęs žalgirtietis Kevinas Pangosas oficialiai tapo Milano "Emporio Armani" komandos žaidėju.Antradienį rašėme, kad kanadiečiui pagaliau pavyko ištrūkti iš Maskvos
Brazdeikis prisistatė gerbėjams: grįžti į gimtąjį Kauną – tikra palaima
Brazdeikis prisistatė gerbėjams: grįžti į gimtąjį Kauną – tikra palaima
Su Lietuvos rinktine Eurobasket2022 besiruošiantis Ignas Brazdeikis trečiadienį prisistatė Kauno "Žalgirio" sirgaliams."Labai laukiu sezono starto, tai tikra palaiminima grįžti
Nesėkmingai aukštaūgio ieškantis "Virtus" vilioja NBA žaidusį atletą
Nesėkmingai aukštaūgio ieškantis "Virtus" vilioja NBA žaidusį atletą
Į Eurolygą sugrįžtantis Europos taurės laimėtojas Bolonijos "Virtus" klubas nesėkmingai viliojęs Europoje žaidusius sunkiuosius krašto puolėjus nusitaikė į Nacionalinę krepšinio
Oficialu: "Real" gretose – pernai "Žalgirio" akiratyje buvęs prancūzas
Oficialu: "Real" gretose – pernai "Žalgirio" akiratyje buvęs prancūzas
Madrido "Real" klubas pamėgo krepšininkus iš Prancūzijos. Ispanijos čempionai trečiadienį oficialiai paskelbė apie kontrakto pasirašymą su su Petru Cornelie.Aukštaūgį
ALBA papildė "Baskonia" neįsitvirtinęs aukštaūgis iš  Naujosios Zelandijos
ALBA papildė "Baskonia" neįsitvirtinęs aukštaūgis iš Naujosios Zelandijos
Gana vangiai tarpsezonyje besidarbuojanti Berlyno ALBA paskelbė apie pastiprinimą priekinije linijoje.Vokietijos čempionai paskelbė apie trejų metų kontrakto pasirašymą su Yannicku Wetzellu
Pangosas ir Voigtmannas išsprendė problemas su CSKA bei kelsis į Milaną
Pangosas ir Voigtmannas išsprendė problemas su CSKA bei kelsis į Milaną
Kanadietis Kevinas Pangosas ir vokietis Johannesas Voigtmannas netrukus turėtų oficialiai tapti su Milano "Emporio Armani" žaidėjais.Kaip praneša Matteo Andreani, žodinį susitarimą
"Žalgiris" sudarys ilgalaikę sutartį su Giedraičiu
"Žalgiris" sudarys ilgalaikę sutartį su Giedraičiu
Kauno "Žalgiris" ne tik komplektuoja sudėtį kitam sezonui, tačiau ir žvelgia į tolimesnę ateitį.Kaip praneša 15min.lt žurnalistas Rokas Pakėnas, tituluočiausias Lietuvos klubas
Broliai Kalaitzakiai suvienys jėgas lietuviškajame "Panathinaikos"
Broliai Kalaitzakiai suvienys jėgas lietuviškajame "Panathinaikos"
Abu Lietuvoje stažavęsi broliai dvyniai Georgios ir Panagiotis Kalaitzakiai žais kartu Atėnų "Panathinaikos" gretose kartu su Mariumi Grigoniu ir Artūru Gudaičiu.Pirmadienį Graikijos
Lietuviškos "Baskonia" gretose – Europos taurėje siautėjęs estas
Lietuviškos "Baskonia" gretose – Europos taurėje siautėjęs estas
Roko Giedraičio ir Tado Sedekerskio atstovaujamą Vitorijos "Baskonia" komandą papildė vienas Estijos rinktinės lyderių.Baskai pasirašė dvejų metų trukmės kontraktą su Eurolygoje
Oficialu: Brazdeikis – "Žalgirio" žaidėjas
Oficialu: Brazdeikis – "Žalgirio" žaidėjas
Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubo artėjančio sezono sudėtis ir toliau pildosi. Tituluočiausias Lietuvos klubas sukirto rankomis su Ignu Brazdeikiu.Su Kaune gimusiu, bet anksti į
Kuzminskas ir Giffey atsidūrė lietuviškojo "Panathinaikos" akiratyje
Kuzminskas ir Giffey atsidūrė lietuviškojo "Panathinaikos" akiratyje
Marių Grigonį ir artūrą Gudaitį prisiviliojęs Atėnų "Panathinaikos" klubas intensyviai ieško pastiprinimo puolėjų grandyje.į Graikijos čempionų akiratį pateko solidžios
"Monaco" lyderis Jamesas: reikia trumpinti reguliarųjį sezoną
"Monaco" lyderis Jamesas: reikia trumpinti reguliarųjį sezoną
Eurolygos žvaigždė bei Monako "AS Monaco" lyderis Mike'as Jamesas įsitikinęs, kad Europos klubiniame krepšinyje reikia trumpinti reguliarųjį sezoną, kad krepšininkai
Serbai nerimauja: Mirotičiaus netekusi "Barcelona" pateikė pasiūlymą Singletonui
Serbai nerimauja: Mirotičiaus netekusi "Barcelona" pateikė pasiūlymą Singletonui
Kaip jau nrašėme, dvejus pastaruosius sezonus Eurolygos čempionu Stambulo "Anadolu Efes" gretose tapęs Chrisas Singletonas paliko Turkijos klubą bei veda derybas su Belgrado "Crvena

Vartotojo meniu
Diskusijos
Ką šiuo metu klausotės? (979) 08.14 05:59
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime