"Rytas" panaikino didžiulį skirtumą, tačiau nusileido "Panathinaikos"

Autorius: Krepšinis.lt, Eurobasket.lt.
Vilniaus "Rytas" "Jeep" arenoje sužaidė paskutines kontrolines rungtynes prieš netrukus prasidėsiantį naująjį sezoną.

Donaldo Kairio auklėtiniai po permainingos kovos 67:75 (19:22, 12:19, 14:23, 22:11) nusileido Graikijos čempionams Atėnų "Panathinaikos" krepšininkams.

Dvikovą tiesiogiai transliavo„Delfi TV“. Rungtynes galite pamatyti ČIA.

"Ryto" taškų sąskaitą galingu dėjimu atidarė Martynas Echodas, kuris kitoje atakoje pataikė ir iš vidutinio nuotolio - 4:3. Šeimininkams nesisekė stabdyti greitų varžovų atakų - 6:12. Švilpimu buvo pasitiktas į aikštelę išėjęs buvęs žalgirietis Aaronas White'as, kuris netrukus realizavo vieną baudos metimą - 11:17. Daugiausia Andrew Goudelocko pastangomis svečiams nebuvo leista "pabėgti" - 19:22 po pirmųjų dešimties minučių.

Demetriusas Jacksonas dvitaškiu su pražanga išlygino rezultatą - 24:24. Įpusėjus ketvirčiui "Rytas" atsilikinėjo 24:30. Georgios Papagianis pirmą kartą padidino graikų pranašumą iki dviženklio - 26:36. Komandos išėjo ilsėtis rezultatui esant 31:41.

Po ilgosios pertraukos 7:0 spurtavę svečiai privertė D.Kairį stabdyti žaidimą - 31:48. Buvusio "Ryto" gynėjo tolimas šūvis "Panathinaikos" persvarą padarė triuškinančia - 34:54. 4 taškus paeiliui pelnė Rokas Gustys - 43:59. Prieš lemiamą ketvirtį vilniečiai atsiliko 45:64.

Du iš eilės šeimininkų tolimi šūviai privertė varžovus prašyti pertraukėlės - 51:64. D.Jacksono dvitaškis sumažino skirtumą iki vienženklio - 55:64. Leonidui Katselakiui skirta nesportinė pražanga, o "Rytas" vėl sumažino atsilikimą iki vienženklio - 58:66. O A.Goudelocko tritaškis vėl privertė stabdyti žaidimą ir atkūrė intrigą - 61:66. Tačiau labai greitai pertraukėlės teko prašyti D.Kairiui - 61:71. A.White'as nepataikė abiejų baudų metimų, o D.Jacksonas sumažino skirtumą iki 67:71 likus vienai minutei. Galutinis rezultatas - 67:75.

Rezultatyviausias vilniečių gretose buvo D. Jacksonas, pelnęs 24 taškus (7/10 dvit. 3/6 trit.), atkovojęs 7 kamuolius, atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus ir 4 kartus suklydęs. Kitas ekipos amerikietis gynėjas Andrew Goudelockas (5/6 dvit., 3/4 trit.) surinko 19 taškų.

Apskritai klaidos, kurių „Rytas“ padarė 24, labiausiai ir kišo koją atkarpose, kuriose varžovai sugebėjo įgyti persvarą. „Panathinaikos“ savo ruožtu prarado 18 kamuolių.

Pažymėtina, kad kovą dėl atšokusių kamuolių vilniečiai laimėjo 43-28, tačiau prasčiau už svečius metė ir dvitaškius, ir tritaškius, ir baudas.

„Rytas“: Demetrius Jacksonas 24 (3/6 trit., 7 atk. kam., 5 rez. perd.), Andrew Goudelockas 19 (5/6 dvit., 3/4 trit.), Rokas Gustys 8, Martynas Echodas (3/9 dvit., 7 atk. kam.)  ir Arnas Butkevičius (5 atk. kam.) po 6, Augustas Marčiulionis 5, Gytis Radzevičius ir Kristianas Kitsingas (5 praž.) po 2.

„Panathinaikos“: Nemanja Nedovičius 18 (3/7 trit.), Georgios Papagiannis 9, Georgios Kalaitzakis 7,  Aaronas White'as (5 per. kam.), Eleftherios Bochoridis (6 kl.), Zachas Auguste'as ir Pierre'as Jacksonas (5 rez. perd.) po 6.

Tarp rungtynes arenoje stebėjusių žiūrovų buvo ir NBA ekipoje Indianos „Pacers“ rungtyniaujantis Domantas Sabonis su broliu Žygimantu.

„Rytui“ tai buvo penktosios ir paskutinės kontrolinės rungtynės prieš naująjį sezoną – šeštadienį namie LKL čempionatą vilniečiai pradės namų susitikimu su Utenos „Juventus“.

Iki šiol vilniečiai įveikė Kėdainių „Nevėžį“, Prienų „CBet“ ir Kamensko „Prometey“ ekipą iš Ukrainos, o paskutinėje dvikovoje nusileido Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkams.

„Dėl šios pandeminės situacijos norime suteikti galimybę „Ryto“ ir „Panathinaikos“ dvikovą išvysti kuo daugiau mūsų fanų. Bendradarbiausime su internetine televizija „Delfi TV“ ir paskutiniame draugiškame mače „Rytą“ internetu palaikyti galės visi sirgaliai, kurių nėra arenoje“, – sakė „Ryto“ direktorius Rolandas Jarutis.

Atėnų „Panathinaikos“ vieši Lietuvoje jau visą savaitgalį – dalyvavo Eurolygos kontroliniame turnyre Kaune, kur pusfinalyje 74:81 nusileido Kauno „Žalgiriui“, o kovoje dėl trečios vietos po pratęsimo 110:102 įveikė Berlyno ALBA.

Su Graikijos čempionais žaidė visi „Ryto“ krepšininkai išskyrus Saulių Kulvietį, kuris gydosi traumą.

Po neigiamų COVID-19 testų atsakymų ir medicininės patikros prie komandos treniruočių prisijungė Chrisas McCulloughas ir Kristjanas Kitsingas.

"Juventus" puolimo mašinos nesustabdė ir prieniškiai
Penktadienio vakarą Prienuose vykusiose rungtynėse, svečiai iš Utenos, iškovojo 23-čiąją pergalę šio sezono „Betsafe-LKL“ čempionate.Žydrūno Urbono vadovaujami
Dramoje dėl 6 vietos - du pratęsimai ir "Neptūno" pergalė
Nors ketvirtame kėlinyje atrodė, kad „Šiauliai“ (12/23) yra arti pergalės, prireikė net dviejų pratęsimų ir Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) rungtynėse
"Žalgiris" neturėjo vargo Pasvalyje
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iki 11 pratęsė pergalių seriją „Betsafe–LKL“ čempionate. Žalgiriečiai išvykoje nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“
"Neptūno" krepšininkai rinko prasčiausią komandos vairuotoją ir didžiausią pedantą
LKL TV rubrikoje „Minutės pertraukėlė“ įvardinti labiausiai pagal tam tikrus kriterijus išsiskiriančius komandos žaidėjus mėgino Klaipėdos „Neptūno“ atstovai –
Svarbius ramsčius taupęs "Rytas" sugadino nuotaiką "Dzūkijai"
Vilniaus „Rytas“ (27/7) tęsia užtikrintą finišą „Betsafe-LKL“ reguliariajame sezone. Sostinės klubas namuose 92:79 (24:17, 15:24, 24:16, 29:22) nugalėjo Alytaus
Paaiškėjo LKL atkrintamųjų tvarkaraštis
„Betsafe-LKL“ reguliarusis sezone liko žaisti mažiau nei savaitę – jau gegužės 10-ąją bus aiškios visos atkrintamųjų varžybų poros, o dar po dviejų dienų komandos
Th.Walkupo tritaškis išgelbėjo "Žalgirį" nuo pralaimėjimo "Lietkabeliui"
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) Kauno „Žalgiriui“ (31/3) šis mačas nereiškė nieko, o Panevėžio „Lietkabeliui“ (21/13) reiškė
Staiga pakrikusi Messinos kariauna žaidė su ugnimi, bet pasiekė finalo ketvertą
Milano „Olimpia“ pergalingai užbaigė Eurolygos ketvirtfinalį ir laimėjo seriją prieš Miuncheno „Bayern“ 3-2, bet nuo savo trenerio Ettore Messinos gaus pylos dėl nesuvokiamų
Jasikevičiaus atokvėpis: "Barca" surakino "Zenit" puolimą ir laimėjo seriją
Per kančias – į žvaigždes. Tokiu maršrutu Eurolygos ketvirtfinalio seriją įveikė favoritė „Barcelona“, lemiamose penktosiose rungtynėse nepalikusi vilčių Sankt Peterburgo
Echodo rekordas padėjo nutraukti pergalingą "Neptūno" seriją
Klaipėdos „Neptūnui“ (13/22) buvo labai reikalinga pergalė, norint dar pakilti „Betsafe-LKL“ turnyro lentelėje, bet jos pasiekti nepavyko.Vilniuje Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai
"Dzūkija" toliau kabinasi į atkrintamąsias
Itin svarbią pergalę prieš tiesioginius varžovus dėl patekimo į atkrintamąsias antradienį „Betsafe-LKL“ čempionate iškovojo Alytaus „Dzūkija“ (11/23).Nikola
Sezono rezultatyvumo rekordą pagerinusi "Juventus" nugalėjo "Šiaulius"
Utenos „Juventus“ (22-13) ekipa išsaugojo šansus iškovoti trečiąją vietą „Betsafe-LKL“ reguliariajame sezone.Žydrūno Urbono auklėtiniai
Itin svarbiame mūšyje - prieniškių pergalė Pasvalyje
Prienų „Cbet“ (14/20) komanda „Betsafe-LKL“ mače parodė charakterį, surengė puikią atkarpą ketvirtojo kėlinio pabaigoje ir taip dėjo pamatus pergalei.Manto Šerniaus auklėtiniai
"Rytas" nepaliko šansų "Šiauliams"
Sekmadienį Vilniaus „Rytas“ (25/7) pasiekė pergalę „Betsafe-LKL“ pirmenybėse ir gali būti ramus dėl likusios reguliaraus sezono dalies.Sostinės ekipa namuose 104:68 (22:15,
Vaikystę prisiminęs N.Giga: mama visada būdavo šalia
LKL TV Motinos dienos proga parengė reportažą su Klaipėdos „Neptūno“ aukštaūgiu Norbertu Giga.Krepšininkas interviu pasakojo apie savo ryšį su mama ir labiausiai
"Lietkabelį" įveikęs "Neptūnas" pateko į atkrintamąsias
Klaipėdos „Neptūnas“ (13/21) užsitikrino vietą „Betsafe-LKL“ atkrintamosiose. Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai namuose 83:73 (16:17, 25:19, 24:19, 18:18) palaužė
Pralaimėjimų seriją "Juventus" nutraukė įveikdama "Dzūkiją"
Šeštadienį Utenoje aikštės šeimininkai iškovojo 21-ąją pergalę šio sezono „Betsafe-LKL“ čempionate.Žydrūno Urbono vadovaujami Utenos „Juventus“
Iki paskutinių sekundžių kovojusi "Bayern" atvedė seriją į lemiamą mūšį
Dar vienoje Eurolygos ketvirtfinalio serijoje prireiks lemiamų, penktųjų rungtynių.Miuncheno "Bayern" krepšininkai ketvirtose serijos rungtynėse namuose po atkaklios kovos 85:82 (23:19,
"Zenit" išlygino ketvirtfinalio seriją, lemiamas mačas - Barselonoje
Tarp komandų, kurios Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 1 ir 8 vietas ketvirtfinalio serijoje prireiks lemiamų, penktųjų serijos rungtynių.Tai paaiškėjo po to, kai Sankt Peterburge "Zenit"
Fatališku spurtu prieniškius sulaužęs "Rytas" pasiekė sezono rekordą
Vilniaus „Rytas“ (24/7) pralaimėjo principinę dvikovą prieš Kauno „Žalgirį“, tačiau netruko reabiliuotis.Lietuvos vicečempionai namuose 99:63 (21:18, 18:14,
"Žalgiris" užsitikrino LKL reguliaraus sezono nugalėtojo vardą
Kauno „Žalgiris“ (29/3) pasiekė eilinę pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) ir taip galutinai įsitvirtino pirmoje turnyro lentelės vietoje.Martino Schillerio
Lietuvos rinktinė sužinojo varžovus 2022 metų Europos čempionate
Ketvirtadienį Berlyne ištraukti 2022 metų Europos krepšinio čempionato burtai. Dariaus Maskoliūno treniruojama Lietuvos rinktinė pateko į B grupę, kur žais su Vokietijos, Prancūzijos,
"Neptūno" sąskaitoje - labai svarbi pergalė Alytuje
Klaipėdos „Neptūnui“ (12/21) labai svarbios pergalės, norint įsitvirtinti Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) atkrintamųjų aštuonete.Tai pavyko padaryti
Jogėla - apie karjeros pradžią, ankstyvą pažintį su traumomis ir "Neptūno" sezoną
LKL TV interviu rubrikoje žiūrovų šįkart laukia trumpas pašnekėsys su Klaipėdos „Neptūno“ puolėju Matu Jogėla.Atletiškumo nestokojančiam uostamiesčio krepšininkui
Po pertraukos smogęs "Žalgiris" pasiekė revanšą prieš "Rytą"
Kauno „Žalgiris“ (28/3) beveik užsitikrino pirmąją poziciją „Betsafe-LKL“ reguliariajame sezone. Lietuvos čempionai išvykoje 90:81 (21:22, 25:21, 25:20, 19:16)
"Vienas ant vieno" - "Neptūno" žaidėjai spėliojo vienas kito statistiką
LKL TV rubrikoje „Vienas ant vieno“ sudalyvavo Klaipėdos „Neptūno“ duetas – Benas Griciūnas ir Džiugas Slavinskas.Jiedu spėliojo, kuris iš jų yra surinkęs didesnius
Panevėžyje – nuostabus Vilio kėlinys ir kėdainiečių triumfas
Kiek netikėtą pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate šeštadienio vakarą iškovojo Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ (9-23).Mariaus Kiltinavičiaus
Namų sienų neapgynę "Juventus" turėjo pripažinti „Ryto“ pranašumą
Šeštadienį Utenoje vykusiose rungtynėse, svečiai iš Vilniaus iškovojo 23-čiąją pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate. Vilniaus „Ryto“ (23/6)