Naujienos kraunasi...

Įspūdingą seriją tęsiantis Žibėnas: to ir tikėjomės, o su "Ryto" žaidėjų charakteriu viskas labai okayKai Giedrius Žibėnas vasaros pabaigoje prisijungė prie Donaldo Kairio formuojamo trenerių štabo Vilniaus „Ryto“ komandoje, niekas – nei pats treneris, nei sirgaliai – negalėjo tikėtis, kad vos po pusmečio reikalai sostinėje susiklostys būtent taip, kaip yra dabar.

G. Žibėnas pačioje 2021 metų pradžioje priėmė bene skambiausią karjeros iššūkį ir, sulaukęs klubo vadovų ir žaidėjų pasitikėjimo, tapo „Ryto“ vyriausiuoju treneriu. Specialistui teko tikrai neeilinė užduotis – kuo skubiau gelbėti kaip reikiant apdaužytą ir skęstantį sostinės ekipos laivą.

Vis dėlto, turbūt net ir patys ištikimiausi „Ryto“ sirgaliai negalėjo prognozuoti, kad G. Žibėnas vos per du mėnesius stipriai aptalžytą Vilniaus klubą pavers „karščiausia“ komanda „Betsafe-LKL“ čempionate.

36 metų specialistas sostinėje dirbdamas vyr. treneriu dar nespėjo pajausti pralaimėjimo skonio. Vienuolika pergalių ir nulis pralaimėjimų – tokia iškalbinga yra G. Žibėno statistika vadovaujant „Rytui“.

Ir nors G. Žibėnas į Vilnių sugrąžino viltį ir tikėjimą pagrindine miesto komanda, nei pasidžiaugti pergalėmis, nei bendrai įvertinti atsinaujinusio karjeros statuso, kaip sako pats treneris, tiesiog dar nebuvo kada.

„Kai atvykau į „Rytą“, kai buvo tokia pralaimėjimų serija, jau buvau bet kam pasiruošęs. Save nusistatai taip, kad esi viskam pasiruošęs. Kai paskyrė vyr. treneriu, tiesiog reikėjo greitai imtis darbo ir net nebuvo laiko papildomo galvoti apie emocijas“, – LKL.lt pasakojo treneris.

Vos tapęs pagrindiniu komandos vairininku G. Žibėnas sostinėje įvedė, kaip sako pats, rezultatus pakeitusią naujovę – stipriai sumažino treniruočių apimtį ir krūvį.

„Gal pradėkime nuo treniruočių – mes dramatiškai sumažinome treniruočių apimtį, dėl to automatiškai keičiasi mūsų braižas gynyboje, mes galime žymiai energingiau dirbti gynyboje. Tas, manau, atsispindi rezultatuose“, – drąsiai dėstė specialistas.

Bendrai G. Žibėnas yra išskirintė figūra Lietuvos krepšinyje – treneriu jis dirba lygiai pusę savo gyvenimo, o pirmuosius nurodymus auklėtiniams jis pradėjo skirstyti vos sulaukęs pilnametystės.

– Treneri, visų pirma, jūsų vadovaujamas „Rytas“ kol kas laimi viską. Ar tikėjotės tokios geros pradžios?

– Aišku, kad tikėjomės. Tiek pergalių iš eilės pasiekti nėra lengva bet kurioje lygoje. Norime tą seriją tęsti, nes tikrai mentalitetą kažkiek išsiugdę jau esame, norime žiūrėti tik į artimiausias rungtynes. Stengiamės praėjusias rungtynes pamiršti ir žiūrėti tik į priekį.

– Prabėgo beveik du mėnesiai, kaip esate vyr. treneris. Galbūt jau pastebite, kaip keičiasi žaidėjų charakteris?

– Šitoje komandoje charakteris... Kai atvykau čia rugpjūčio mėnesį, iškart matėsi, kad žaidėjų charakteris yra teisingas. Čia yra visų pirma, ką norėčiau paminėti. Antras dalykas – treneris profesionalioje komandoje per daug charakterio nepakeis. Taip, galbūt formuojantis asmenybei, vaikų amžiuje, tu gali turėti tam įtakos, bet profesionaliam sporte charakterio tu neištreniruosi. O su „Ryto“ žaidėjų charakteriu viskas yra labai okay. Čia mes problemų neturėjome visą sezoną.

– Charakterio, kaip sakote, nepakeisite. Bet galite pakeisti komandos braižą. Jis keičiasi?

– Gal pradėkime nuo treniruočių – mes dramatiškai sumažinome treniruočių apimtį, dėl ko automatiškai keičiasi mūsų braižas gynyboje, mes galime žymiai energingiau dirbti gynyboje. Tas, manau, atsispindi rezultatuose. Kol kas gal nėra to pastovumo, tokio, kokio norėtųsi, bet jo mes ieškome.

– Kas buvo sunkiausia perimant sunkią atkarpą išgyvenusios komandos vairą?

– Sunku nebuvo. Sąžiningai galiu pasakyti, nes žaidėjai priėmė labai pozityviai, iškart jaučiau palaikymą iš jų. Tiek iš žaidėjų, tiek iš administracijos, tiek iš klubo vadybos. Todėl buvo lengva. Taip pat labai greitai susidirbome su visais treneriais, labai didelę įtaką šitam rezultatui duoda Georgios, taip pat Gustas ir Tadas. Labai lengvai mes su jais susidirbome, dėl to ir turime dabar tokį rezultatą.

Sunkiausias buvo momentas, kai pirmas rungtynes žaidėme su „Neptūnu“, nepilnos sudėties, toli gražu nepilnos sudėties. Ir dar antrą rungtynių minutę traumą gavo pagrindinis didelis – Martynas Echodas. Tai sunkiausia buvo tos pirmos kelios savaitės, kai norisi kažkokią naujovę įdėti, bet tu neturi pilnos sudėties ir mes esame labai limituoti žaidžiant ne savo pozicijose.

– O jūs pats tikėjotės, kad tapsite vyr. treneriu?

– Galbūt labiau netikėta buvo gauti pasiūlymą grįžti atgal į Lietuvą prieš sezoną. Kai atvyksti į „Rytą“, kai buvo tokia pralaimėjimų serija, jau tu buvai bet kam pasiruošęs. Save nusistatai taip, kad tu esi viskam pasiruošęs, žinai, kad kaip bus – taip. Kai paskyrė vyr. treneriu, tiesiog reikėjo greitai imtis darbo ir net nebuvo laiko papildomo galvoti apie emocijas.

– Per savo karjerą išmaišėte daug skirtingų šalių: Lenkiją, Estiją, Daniją, Italiją, Iraną, Indoneziją. Kuri paliko geriausią, ir kuri – blogiausią įspūdį?

– Apie šalį, kaip apie šalį, aš negaliu sakyti blogai apie nė vieną, nes kiekviena yra išskirtinė. Bet blogiausios sąlygos buvo Danijoje, nes ten gyvenimo ir transporto sąlygos buvo silpnesnės. Bet nieko blogo negaliu pasakyti apie pačią šalį, juk tai yra viena laimingiausių tautų pasaulyje. Geriausias gyvenimo sąlygas tikrai vienareikšmiškai turėjau Indonezijoje, o didžiausią įspūdį palikusi šalis iki pat šių dienų, neslepiu, draugai mano artimi žino, kad tai yra Italija. Džiaugiuosi, kad teko ten padirbėti sezoną, ypač dėl to, kad tai buvo Pietų Italija, kas tikrai skiriasi nuo Šiaurės. Lėtas gyvenimo stilius, maistas, kultūra... Žmonės labai atviri, šilti ir pozityvūs. Tas paliko neišdildomus įspūdžius, o visos kitos šalys yra savitos – tame pačiame Irane gamta yra nuostabi, atmosfera irgi, viskas yra labai gerai. Lenkija irgi, atrodo netoli nuo mūsų, bet vis tiek kitaip. Estija paliko irgi gerą įspūdį, apie šalis visas galiu tik teigiamai atsiliepti.

– O jūsų karjeroje buvo tokių žaidėjų, su kuriais niekaip nerasdavote bendros kalbos? Kaip spręsdavote konfliktus?

– Jeigu toks žaidėjas yra komandoje, kurio ego yra aukščiau negu komanda, tu turi paprasčiausiai su juo išsiskirti. Teko tokius žaidėjus kelis turėti. Jei kalbėti iš patirties, tai reikėjo su jais išsiskirti žymiai greičiau. Mano nuomone, vienas žaidėjas suburti komandos negali, bet vienas žaidėjas gali komandą sugriauti. Tas yra faktas. Džiaugiuosi turėjęs tokią patirtį ir stengiuosi to išvengti ateityje.

– Kokias jūsų sakomas frazes dažniausiai treniruočių metu girdi jūsų auklėtiniai?

– Gynyboje turbūt būtų: „To neužteks“, tą tikrai dažnai sakau, arba „Aktyvios rankos“. O puolime turbūt: „Ekstra pasas“ arba „Ėjimas ant lentos“.

– Treneriu dirbate pusę savo gyvenimo. Kaip aštuoniolikmetis G. Žibėnas tapo krepšinio treneriu?

– Buvo meilė krepšiniui, buvo pirmas mano studijavimo sezonas Kūno kultūros akademijoje tuometinėje, ten aš sutikau vieną iš savo lektorių, kuris anksčiau buvo mano krepšinio treneris. Jis pasiūlė man prisijungti darbuojantis su vaikais, nes pats visko nebespėjo. Taip ir prasidėjo viskas – nuo vaikų.

– Kokia jūsų, kaip trenerio, didžiausia svajonė?

– Svajonės visada būna, bet kai taip mane mėto gyvenimas ir kai taip klostosi karjeros vingiai, labai sunku prognozuoti. Tu net nežinai, kas vyks už pusės metų, kas vyks už metų. Taip, mano artimiausi draugai puikiai žino, svajonė yra, bet nenoriu jos labai plačiai išplėsti. Svajonės link reikia eiti labai mažais žingsniais, reikia ja tikėti, bet neišduoti.

– Kokią sezono pabaigą su „Ryto“ komanda matote?

– Galime kalbėti apie tai, ką mes galime patys kontroliuoti čia ir dabar, tai yra artėjančias rungtynes. Turime joms pasiruošti kiek įmanoma geriau ir iškovoti pergale. O vėliau galvosime apie kitas rungtynes. Aš nežinau, ar mes būsime traumuoti atkrintamųjų etape, ar varžovai bus kitokie, tą labai sunku sukontroliuoti, todėl norisi būti atsakingam už tai, ką tu gali kontroliuoti.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Gomelskis atsakė, ar norėtų matyti "Žalgirio" atakų organizatorių CSKA gretose
Gomelskis atsakė, ar norėtų matyti "Žalgirio" atakų organizatorių CSKA gretose
Pagrindinio Kauno "Žalgirio" atakų organizatoriaus Thomaso Walkupo kontraktas baigiasi po šio sezono, o krepšinio pasaulio užkulisiuose sklando kalbos, ar jis nekeis klubo bei
Grigoniui teko susimąstyti, kiek kainuoja sauskelnės
Grigoniui teko susimąstyti, kiek kainuoja sauskelnės
LKL TV rubrikoje „Kainų testas“ savo nusimanymą įvairių produktų ir daiktų kainose demonstravo Kauno „Žalgirio“ gynėjas Marius Grigonis.Jam teko įvardinti tokių dalykų,
Prieniškių vedliu žaibiškai tapęs Lecomte: mano tikslas – žaisti Eurolygoje
Prieniškių vedliu žaibiškai tapęs Lecomte: mano tikslas – žaisti Eurolygoje
Prienų „CBet“ ekipa ir toliau nenustoja stebinti „Betsafe-LKL“ aistruolių.Po to, kai sezono eigoje prieniškiai prarado du savo lyderius – į Įspaniją išvykusi
Simmonsas: kai Gobertas mane gynė, pelniau 42 taškus, nors nesu taškų rinkėjas
Simmonsas: kai Gobertas mane gynė, pelniau 42 taškus, nors nesu taškų rinkėjas
Filadelfijos "76ers" žvaigždė Benas Simmonsas ESPN laidoje "The Jump" papasakojo savo pranašumus prieš pagrindinį konkurentą kovoje dėl geriausiai besiginančio
Dublį surinkęs Sabonis su kompanija nesulaikė George'o ir "Clippers" (rezultatai)
Dublį surinkęs Sabonis su kompanija nesulaikė George'o ir "Clippers" (rezultatai)
Paulo George'o vedamos Los Andželo „Clippers“ (38-18) ekipos nesustabdė ir Indianos „Pacers“ (25-28).Antradienį Indianapolyje vykusioje dvikovoje „Pacers“ ekipa
Kroato dėjimas per Sabonį – tarp gražiausių NBA nakties momentų
Kroato dėjimas per Sabonį – tarp gražiausių NBA nakties momentų
Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) antradienį įvyko šeši susitikimai, keturiuose iš jų pergales šventė svečiai.Lyga pristatė balandžio 13 dieną sužaistų
Perkinsas: Zionas vaikšto, tarsi turėtų dvi kaires kojas, tačiau jis – būsimas NBA veidas
Perkinsas: Zionas vaikšto, tarsi turėtų dvi kaires kojas, tačiau jis – būsimas NBA veidas
2008 metų NBA čempionas, o dabar ESPN ekspertas Kendrickas Perkinsas pareiškė, kad Naujojo Orleano "Pelicans" žvaigždė Zionas Williamsonas yra būsimasis NBA lygos veidas."Rungtynes
Šokas "Nuggets" stovykloje: likusį sezoną teks verstis be vieno lyderių
Šokas "Nuggets" stovykloje: likusį sezoną teks verstis be vieno lyderių
Šokas Denverio "Nuggets" stovykloje: sunkią traumą patyrė ir šiame NBA lygos sezone nebegalės žaisti Jamalas Murray'us.Vienas komandos lyderių rungtynėse prieš
Koronavirusas neaplenkė ir "Ryto" stratego
Koronavirusas neaplenkė ir "Ryto" stratego
Vilniaus „Ryte“ – naujas koronaviruso atvejis, nukeliamas mačas su Prienais Vilniaus „Ryto“ ekipoje užfiksuotas naujas koronaviruso atvejis. Sostinės komandos vyriausiajam
Garino diagnuozuotas COVID-19, atidedamos "Žalgirio" rungtynės
Garino diagnuozuotas COVID-19, atidedamos "Žalgirio" rungtynės
Kauno „Žalgirio“ komandoje – teigiamas COVID-19 ligos atvejis. Po pirmadienį atlikto testo teigiamo rezultato sulaukė Patricio Garino, kuris pajautė lengvus ligos simptomus.Antradienį
"Šiaulių" islandas – apie krepšinį tėvynėje bei lietuviškus žodžius, kurių nesakys viešai
"Šiaulių" islandas – apie krepšinį tėvynėje bei lietuviškus žodžius, kurių nesakys viešai
„Betsafe-LKL“ čempionatas – puiki vieta atsiskleisti naujiems talentams. Vienas geriausių to įrodymų šį sezoną – „Šiaulių“ komandoje geriausią
Riaumojantis Valančiūnas ant savo kailio išnešė "Grizzlies" į pergalę prieš "Bulls" (rezultatai)
Riaumojantis Valančiūnas ant savo kailio išnešė "Grizzlies" į pergalę prieš "Bulls" (rezultatai)
Po pralaimėjimo Indianos „Pacers“ ekipai sekmadienį, Memfio „Grizzlies“ (27-25) sugebėjo greitai mobilizuotis ir tinkamai pasitikti kitus svečius.Pirmadienį savo aikštėje
Valančiūno komandos žvaigždė – ir vėl gražiausio NBA nakties momento autorius
Valančiūno komandos žvaigždė – ir vėl gražiausio NBA nakties momento autorius
Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) pirmadienį įvyko aštuoni susitikimai, o Minesotos "Timberwolves" ir Bruklino "Nets" komandų dvikova buvo atidėta dėl masinių
53 taškus prieš "Nuggets" pelnęs Curry aplenkė legendinį Chamberlainą (rezultatai)
53 taškus prieš "Nuggets" pelnęs Curry aplenkė legendinį Chamberlainą (rezultatai)
„Golden State Warriors“ žvaigždė 33 metų Stephenas Curry tapo visų laikų rezultatyviausiu savo klubo žaidėju, aplenkdamas net legendinį Wiltą Chamberlainą.53 taškus pelnęs
Dėl policijos nušauto juodaodžio nukeltos NBA rungtynės Mineapolyje
Dėl policijos nušauto juodaodžio nukeltos NBA rungtynės Mineapolyje
Šiąnakt NBA lygoje turėjusios vykti Minesotos "Timberwolves" ir Bruklino "Nets" rungtynės nukeltos dėl naujo juodaodžių ir policijos konflikto JAV.Antradienį Mineapolio
"Real" oficialiai paskelbė apie kontraktą su NBA nepritapusiu prancūzu
"Real" oficialiai paskelbė apie kontraktą su NBA nepritapusiu prancūzu
Visiškai Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) lygoje nepritapęs Vicentas Poirier grįžta rungtyniauti į Europą.Madrido "Real" klubas pirmadienį oficialiai pranešė
Lukošiūnas – apie legendinį tritaškių konkursą su Jankūnu bei "trashtalką" LKL
Lukošiūnas – apie legendinį tritaškių konkursą su Jankūnu bei "trashtalką" LKL
23-ejų Karolis Lukošiūnas tapo naujausiu Kauno „Žalgirio“ tinklalaidės #ŽalgirisOnAir dalyviu – tai jau 42-asis šios laidos epizodas.„Žalgirio“ arenoje
Valančiūnas ir Sabonis įsimintiną dvikovą įamžino apsikeisdami marškinėliais (komentarai)
Valančiūnas ir Sabonis įsimintiną dvikovą įamžino apsikeisdami marškinėliais (komentarai)
Veikiausiai geriausią istorijoje lietuvių tose pačiose NBA rungtynėse pasirodymą surengę Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis po įspūdingos dvikovos ne tik šiltai pasikalbėjo, bet ir
Įspūdingas Petrilevičiaus dėjimas į "Ryto" krepšį – gražiausias LKL savaitės momentas
Įspūdingas Petrilevičiaus dėjimas į "Ryto" krepšį – gražiausias LKL savaitės momentas
„Betsafe-LKL“ pirmenybėse praėjusi savaitė buvo kaip niekad intensyvi – sužaista 10 rungtynių. Gražiausius šiuose mačuose sukurtus epizodus jums pristato LKL.lt.Penketuką
Jonavos meras: jei žengsime į LKL, tai ilgam, bent 20 metų pabūsime
Jonavos meras: jei žengsime į LKL, tai ilgam, bent 20 metų pabūsime
Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius sako, kad į Lietuvos krepšinio lygą (LKL) miesto komanda žengs turėdama ambicingus tikslus. Nacionalinės krepšinio lygos („Vikinglotto-NKL“)
Titanų kaktomuša: retą tarpusavio dvikovą Valančiūnas ir Sabonis papuošė galingais pasirodymais
Titanų kaktomuša: retą tarpusavio dvikovą Valančiūnas ir Sabonis papuošė galingais pasirodymais
Nepamirštamą tarpusavio akistatą NBA pirmenybėse surengė Lietuvos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės aukštaūgiai Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis.Uteniškio
Mirkovičius – apie Petrausko panašumą su Kairiu bei milžinišką "Pieno žvaigždžių" potencialą
Mirkovičius – apie Petrausko panašumą su Kairiu bei milžinišką "Pieno žvaigždžių" potencialą
Branko Mirkovičius profesionalo kelią pradėjo dar 2003-iaisiais, o Lietuva jam yra jau aštunta šalis karjeroje. Serbas karjerą pradėjo gimtojoje šalyje, o po to prieš žaidimą
Jasikevičius paaiškino nesėkmę "El Clasico": "Real" išėjo į aikštę "mirti", o mes – žaisti
Jasikevičius paaiškino nesėkmę "El Clasico": "Real" išėjo į aikštę "mirti", o mes – žaisti
Po pralaimėto „El Clasico“ mūšio sekmadienį „Barcelona“ strategas Šarūnas Jasikevičius kalbėjo ne tik apie netinkamą savo auklėtinių nusiteikimą „El
DeRozano dūris paskandino Dončičiaus ir Porzingio vedamus "Mavericks" (rezultatai)
DeRozano dūris paskandino Dončičiaus ir Porzingio vedamus "Mavericks" (rezultatai)
NBA pirmenybėse principinę pergalę iškovojo dėl vietos atkrintamosiose varžybose Vakarų konferencijoje kovojantys San Antonijaus „Spurs“ (25-26).Greggo Popovičiaus auklėtiniai
LKL lyderių mūšį Kaune dramatiškai laimėjo "Rytas"
LKL lyderių mūšį Kaune dramatiškai laimėjo "Rytas"
Lietuvos krepšinio lygoje ("Betsafe LKL") susitiko pirmaujantys Kauno "Žalgiris" (21-3) ir Vilniaus "Rytas" (22-6).Kauniečiai savo aikštėje po dramatiškos
Žibėnas po pergalės prieš "Žalgirį" rėžė emocingą kalbą rūbinėje
Žibėnas po pergalės prieš "Žalgirį" rėžė emocingą kalbą rūbinėje
Vilniaus „Rytas“ svečių teritorijoje nelauktai 86:85 įveikė dešimtkart iš eilės LKL čempioną Kauno „Žalgirį“.„Ryto“ strategas Giedrius Žibėnas
Nusivylęs Schilleris nusilenkė "Rytui": tai – gera komanda
Nusivylęs Schilleris nusilenkė "Rytui": tai – gera komanda
Vilniaus „Rytas“ pateikė Atvelykio staigmeną ir svečių teritorijoje nelauktai 86:85 įveikė dešimtkart iš eilės LKL čempioną Kauno „Žalgirį“.Pergalingo baudos
"Lietkabelis" per pratęsimą palaužė svečius iš Prienų
"Lietkabelis" per pratęsimą palaužė svečius iš Prienų
Sekmadienio vakarą Panevėžyje vykusiose rungtynėse, aikštės šeimininkai iškovojo 19-ąją pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate.Nenado Čanako vadovaujami Panevėžio

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime