Naujienos kraunasi...

Ž.Urbonas – apie širdį Utenoje, išskirtinę atmosferą ir D.Kairio atleidimąTaurių turnyrai – vieta sensacijoms. Turbūt kiekvienas krepšininkas bent kartą yra pasakęs, kad pilnas sezonas ir taurės turnyras – dvi atskiros istorijos, kurias kaskart reikia kurti iš naujo. Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) turnyre savo spalvingą ir daug žadančią istoriją šiemet tęsia Utenos „Juventus“ komanda, vadovaujama Žydrūno Urbono.

Kai 2020 metų pabaigoje buvo ištraukti Citadele KMT ketvirtfinalio etapo burtai, Ž. Urbonas toli gražu nesišypsojo. 

Jo komandai praėję metai dėl COVID-19 protrūkio sukeltų iššūkių ir taip buvo sunkūs, o burtai lėmė, kad dėl vietos finalo ketverte penktą kartą iš eilės teks kautis su Vilniaus „Rytu“.

Burtus uteniškių treneris tada įvertino kaip neįdomius, netgi pusiau juokais, pusiau rimtai pareikšdamas norą geriau susikauti su Kauno „Žalgiriu“. Bet ir argumentų prisibijoti „Ryto“ tada buvo nemažai – pirmas dvi sezono dvikovas „Juventus“ sostinės ekipai pralaimėjo vidutiniu 25 taškų skirtumu.

Vis dėlto, 2021 metų pradžią šis treneris ateityje, ko gero, atsimins kaip vieną geriausių atkarpų savo dar tik augančioje karjeroje. „Juventus“ dviejų rungtynių serijoje Citadele KMT ketvirtfinalyje sumindė „Rytą“ bendru 29 taškų skirtumu ir skambiai žengė į finalo ketvertą.

Ž. Urbonui, kaip vyr. treneriui, tai bus pirmoji karjeros galimybė su savo komanda pakovoti dėl medalių, galbūt – ir pagrindinio trofėjaus.

„Be jokios abejonės, tai man, kaip treneriui, vienas didesnių žingsnių. Juk aš neilgai treneriu dirbu, tai tokios pergalės labai daug reiškia. Buvo tų pergalių, kad ir prieš dvejus metus, kai nugalėjome „Rytą“ ketvirtfinalyje. Bet tai nėra įforminta – pergalės įgauna svorį tada, kai iškovoji trofėjų. Tai mes jį ir medžiosime“, – LKL.lt po pergalingo žygio iki finalo ketverto sakė „Juventus“ treneris.

Bendrai Ž. Urbonas dar ne taip ir seniai, prieš 9 metus, pats buvo profesionalus krepšininkas. Per savo beveik du dešimtmečius trukusią karjerą puolėjas išmaišė net dešimt skirtingų klubų. 

Likimas, atsitiktinumas ar puikus scenarijus – profesionaliai krepšinį 2012 metais jis baigė žaisti būtent Utenoje. O nuo 2017 metų iki dabar pagrindinė Utenos miesto komanda yra stipriai laikoma jo rankose. Ž. Urbonas Utenoje spėjo tapti ne tik krepšinio treneriu, bet ir vienu geriausiai atpažįstamų žmonių, tarsi krepšinio ar susitelkimo bendram tikslui simboliu.

„Utenoje yra mano širdis. Kai žaisdavau pats, nelabai turėjau identitetą – vieni galvojo, kad esu šiaulietis, kiti, kad uteniškis. Bet kokiu atveju, visuose darbuose įdedu savo širdį. Lygiai taip pat ir čia – Utena yra mano širdies miestas“, – jautriai kalbėjo „Juventus“ generolas.

– Treneri, pradėkime nuo atsakomųjų Citadele KMT ketvirtfinalio rungtynių. Galbūt jau važiuodami į Vilnių viduje jautėte, kad atvykstate nugalėti?

– Jausmais aš nebepasitikiu, nei savo, nei kažkokiais sėkmingais kaklaraiščiais, nekirptais nagais ar neskusta barzda. Čia aišku juokauju, bet nuo jausmų stengiuosi atsiriboti, nes jau spėjau pamatyti, kad būna visko. Man svarbiausia yra užvesti komandą kovai, nuteikti, motyvuoti, suteikti reikiamą energiją. Taip pat be proto svarbu strategiškai pasiruošti – rungtynių eigoje turi reaguoti, priimti sprendimus. O jausmų būna įvairiausių, kartais ir labai apgaulingų. Jausmą, kad eini laimėti, Lietuvoje gali turėti tik „Žalgiris“. Mes nesame „Žalgiris“, todėl einame iš pradžių kautis, o po to žiūrime, kas pavyksta, kas ne.

– Sirgaliai matė, kaip stipriai komanda po pergalės džiaugėsi rūbinėje. O kokią emociją į savo namus parsinešėte jūs pats?

– Ta emocija, kuri buvo rūbinėje... Ji buvo tarsi emocinis sprogimas po viso sunkaus darbo. Buvome susikaupę, susitelkę, turėjome gerai sužaisti. Kai pasieki tai, apie ką svajoji, emocijos prasiveržia įvairiais būdais. Pas mane namuose po šitų rungtynių tikrai gera ir galinga emocija buvo – susirinkome visas trenerių štabas.

– Daug „Juventus“ žaidėjų yra sakę, kad jūs Utenoje nesate tiesiog krepšinio treneris. Koks yra jūsų ir Utenos ryšys?

– Utenoje yra mano širdis. Kai žaisdavau pats, nelabai turėjau identitetą – vieni galvojo, kad esu šiaulietis, kiti, kad uteniškis. Bet kokiu atveju, visuose darbuose įdedu savo širdį. Lygiai taip pat ir čia – Utena yra mano širdies miestas. Labai smagu, kai su pergale pasveikina ir arenos apsaugos darbuotojas, ir miesto meras. Tai viską ir pasako – turime gerą ryšį su Utena. Tokie dalykai labai svarbūs. Man visada buvo didžiausia vertybė džiuginti žmones, jei pavyksta juos džiuginti, tai smagu.

– Treneri, o kuo jūsų akimis yra ypatinga ir išskirtinė dabartinė „Juventus“ komanda?

– Galvoju, kad mes turime ypatingai gerą sinergiją. Labai gera atmosfera – išskirtinė ji, tikrai. Draugiška, bet kartu ir pilna egoizmo. Pas mus draugiškumas persipynęs su didelėmis ambicijomis – žinau, kad mano žaidėjai po pralaimėjimų kartais ir neužmiega, pyksta ant savęs, ant kitų. Tai yra gerai, tokią harmoniją labai sunku ir labai svarbu rasti komandoje. Mes esame kovotojai, tą garantuoju. Man visada reikėjo žmonių, kurie žudosi dėl pergalės.

– Žvelgiant į jūsų biografiją tampa akivaizdu, kad kaip žaidėjas kol kas esate pasiekęs daugiau, nei kaip treneris. Šis patekimas į finalo ketvertą – galima jį vadinti viena didžiausių jūsų asmeninių pergalių?

– Manau, kad taip. Buvo tų pergalių, kad ir prieš dvejus metus, kai nugalėjome „Rytą“ ketvirtfinalyje. Bet tai nėra įforminta – pergalės įgauna svorį tada, kai iškovoji trofėjų. Tai mes jį ir medžiosime. O ar būsime to verti, dar pamatysime eigoje, nes per mėnesį gali visko nutikti. Jei padarysime gerą darbą ir išvengsime traumų, mes galime nemažai nuveikti. Be jokios abejonės, tai man, kaip treneriui, vienas didesnių žingsnių. Juk aš neilgai treneriu dirbu, tai tokios pergalės labai daug reiškia.

– Ištraukus ketvirtfinalio burtus sakėte, kad jau geriau Žalgirį būtumėte gavę. O jei tas pats klausimas būtų užduotas dabar – tikrai pasirinktumėte Kauną, o ne Vilnių?

– Tada sakiau, kad man jau atsibodo žaisti su „Rytu“ – gyvenime visada norisi kažkokio sukrėtimo, kažkokio šoko, naujovių. Bet be abejonių, po šitos pergalės nebegaliu skųstis, viskas gerai, nieko nesakau, tinka (juokiasi – aut.).

– Po jūsų pergalės Vilniuje iškart buvo atleistas „Ryto“ vyr. treneris Donaldas Kairys. Ar tai pirmas kartas jūsų karjeroje, kai jums dar besidžiaugiant rūbinėje varžovai imasi kardinalių permainų?

– Skamba kietai – Utena braižo Lietuvos krepšinio žemėlapį. Skamba gerai, bet gal taip jau kardinaliai nėra. Šiaip tai tiesa, pirmą kartą po mūsų atleido trenerį. Bet žmogiškąja prasme man tai nekelia jokio džiaugsmo, juk pats esu treneris, tai sunkus darbas, niekam nelinkiu atleidimų ir visus kolegas palaikau. Vis dėlto, taip jau įvyko. Kaip ir Rimas Kurtinaitis yra sakęs, kad treneris bent kartą privalo būti atleistas, kitu atveju jis nebus pilnai paragavęs trenerio darbo.

– Kada jūsų komanda pradės pasiruošimą Citadele KMT finalo ketvertui, kaip jis atrodys?

– Dabar reikės susirinkti visus galus po to emocinio sprogimo. Turime svarbių „Betsafe-LKL“ rungtynių, reikia grįžti į ritmą. O apie Citadele KMT finalo ketvertą pradėsime galvoti likus kiek daugiau nei savaitei. Aišku, ta gera žiežirba dabar, tikiuosi, liks visą laiką – nori nenori, visada kažkiek galvosi, kad netrukus laukia įdomūs dalykai. Bet dabar visa koncentracija į „Betsafe-LKL“, kur tikrai nėra lengva.

– Prieš porą mėnesių sakėte, kad nesate tikras, kaip atrodo jūsų komanda. O kaip jūsų komanda atrodo dabar?

– Dabar esame po šventimo, tai tikrai. O iki tol mes labai gerai ir gražiai užkopėme į kalnelį. Tikrai pasiekėme neblogą ritmą, turėsime į jį sugrįžti, bet neabejoju, kad mums turėtų pavykti.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Porzingis – apie gandus dėl išmainymo: kontroliuoju, ką galiu o tai yra verslas
Porzingis – apie gandus dėl išmainymo: kontroliuoju, ką galiu o tai yra verslas
Kaip jau skelbėme, Dalaso "Mavericks" vadovybė nėra patenkinta komandos rezultatais ir ieško klubo, į kurį galėtų išmainyti Latvijos krepšinio žvaigždę Kristapą
Universalus Sabonio žaidimas nepadėjo: "Pacers" tęsia pralaimėjimų ruožą
Universalus Sabonio žaidimas nepadėjo: "Pacers" tęsia pralaimėjimų ruožą
Domantas Sabonis atkovojo mažiau kamuolių nei atliko rezultatyvių perdavimų, o jo atstovaujama Indianos „Pacers“ (15-17) komanda pralaimėjo trečią kartą iš eilės.Nate'o
Dončičius ir Porzingis nutraukė "Nets" pergalių seriją (rezultatai)
Dončičius ir Porzingis nutraukė "Nets" pergalių seriją (rezultatai)
Luka Dončičiaus ir Kristapo Porzingio vedama Dalaso „Mavericks“ (16-16) komanda sustabdė pergalingą Bruklino „Nets“ (22-13) komandos žygį. Dalaso klubas svečiuose triumfavo
Randle'o prasiveržimas per visą aikštę bei Sabonio bendraklubio dėjimas – gražiausi NBA momentai
Randle'o prasiveržimas per visą aikštę bei Sabonio bendraklubio dėjimas – gražiausi NBA momentai
Šeštadienį Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) įvyko septyni susitikimai, keturiuose iš jų pergales šventė svečiai.Lyga pristatė vasario 27 dieną sužaistų
Dublį surinkęs Tubelis paskutinėmis sekundėmis išplėšė pergalę NCAA
Dublį surinkęs Tubelis paskutinėmis sekundėmis išplėšė pergalę NCAA
Dvigubą dublį surinkęs Ąžuolas Tubelis paskutinėmis sekundėmis išplėšė savo komandai pergalę NCAA čempionate.Arizonos "Wildcats" (17-8) namie po dramatiškos kovos
Brazdeikiui sužaidus kukliau, nutrūko ir jo ekipos pergalių serija
Brazdeikiui sužaidus kukliau, nutrūko ir jo ekipos pergalių serija
Ignui Brazdeikiui sužaidus kiek blankiau nutrūko ir jo atstovaujamos komandos trijų pergalių serija NBA Plėtojimosi lygoje.Vestčesterio "Knicks" (6-5) Orlando "burbule" subyrėjo
Puikaus Buvos debiuto sulaukęs "Rytas" sutriuškino prieniškius (video komentarai)
Puikaus Buvos debiuto sulaukęs "Rytas" sutriuškino prieniškius (video komentarai)
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) Vilniaus „Rytas“ (15/5) sužaidė pavydėtiną trečią ketvirtį, per kurį padėjo pagrindus pergalei.Išvykoje 97:67 (24:19,
9 taškus paskutinę minutę pelnęs Vinalesas ištraukė "Lietkabelį" Aukštaitijos derbyje
9 taškus paskutinę minutę pelnęs Vinalesas ištraukė "Lietkabelį" Aukštaitijos derbyje
Šeštadienio vakarą Pasvalyje vykusiose rungtynėse, svečiai iš Panevėžio iškovojo 14-ąją pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate.Nenado Čanako vadovaujami Panevėžio
"Lietkabelis" centro Gagičiaus trauma nėra rimta
"Lietkabelis" centro Gagičiaus trauma nėra rimta
Panevėžio „Lietkabelio“ komanda artimiausiu metu turės rungtyniauti be savo vidurio puolėjo Džordže Gagičiaus.30 metų 211 cm ūgio kroatas „Betsafe-LKL“ mačo
"Rytas" baigė reguliuoti sudėtį: komandą paliko Boatrightas
"Rytas" baigė reguliuoti sudėtį: komandą paliko Boatrightas
Vilniaus „Ryto“ įžaidėjas Ryanas Boatrightas palieka sostinę. „Ryto“ klubas abipusiu sutarimu išsiskyrė su amerikiečiu.„Abipusiu sutarimu nusprendėme išsiskirti
Gražiausią Eurolygos momentą sukūrė CSKa, dešimtuke – ir buvę žalgiriečiai
Gražiausią Eurolygos momentą sukūrė CSKa, dešimtuke – ir buvę žalgiriečiai
Eurolyga paskelbė 26-ojo turo gražiausių epizodų dešimtuką, į kurį pateko ir du buvę Kauno "Žalgirio" legionieriai.Rinkinį pradėjo naudingiausio savaitės žaidėjo, Stambulo
Plieninė valia: skausmo nepaisęs Valančiūnas – naudingiausias tarp "Grizlių" (rezultatai)
Plieninė valia: skausmo nepaisęs Valančiūnas – naudingiausias tarp "Grizlių" (rezultatai)
Nesėkmę NBA pirmenybėse patyrė Memfio „Grizzlies“ (14-15) krepšininkai, neatsilaikę prieš vienus iš lygos lyderių Los Andželo „Clippers“ (24-11).Prieš
Nepakartojamą tritaškį lemiamu metu smeigęs Sabonis ir "Pacers" krito Bostone
Nepakartojamą tritaškį lemiamu metu smeigęs Sabonis ir "Pacers" krito Bostone
Į Visų žvaigždžių rungtynes antrus metus iš eilės patekęs Domantas Sabonis vėl tapo rezultatyviausiu ir daugiausiai rezultatyvių perdavimų atlikusiu Indianos „Pacers“ (15-16)
Moranto perdavimas per nugarą Valančiūnui – tarp įspūdingiausių NBA momentų
Moranto perdavimas per nugarą Valančiūnui – tarp įspūdingiausių NBA momentų
Penktadienį Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) įvyko devyni susitikimai, šešiuose iš jų pergales šventė aikščių šeimininkai.Lyga pristatė
Šaras po nesėkmės auklėjo saviškius: suvokite pagaliau – "Copa del Rey" titulas jau muziejuje
Šaras po nesėkmės auklėjo saviškius: suvokite pagaliau – "Copa del Rey" titulas jau muziejuje
Tik antrą pralaimėjimą šiemet patyrusi Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ (18/8) jau artimiausiu metu gali prarasti vienvaldės Eurolygos lyderės poziciją –
Šeštadienį Prienuose – lyderį praradusių šeimininkų mėginimas įkąsti "Rytui"
Šeštadienį Prienuose – lyderį praradusių šeimininkų mėginimas įkąsti "Rytui"
Šeštadienį po FIBA rinktinių „lango“ į „Betsafe-LKL“ kovas grįžta dar keturios komandos. Dvi iš jų – Prienų „CBet“ ir Vilniaus „Rytas“
Sabonis pakeis Durantą NBA "Visų žvaigždžių" rungtynėse
Sabonis pakeis Durantą NBA "Visų žvaigždžių" rungtynėse
NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynėse sirgaliai išvys Domantą Sabonį – ESPN skelbia, kad kasmetinėje šventėje negalės dalyvauti Rytų konferencijos kapitonu išrinktas
Davieso sezono rungtynės nepadėjo: Šaro žvaigždynas namie neatsilaikė prieš ASVEL
Davieso sezono rungtynės nepadėjo: Šaro žvaigždynas namie neatsilaikė prieš ASVEL
Netikėtą nesėkmę Eurolygoje patyrė absoliutūs turnyro lyderiai Barselonos "Barcelona" (18-8) krepšininkai.Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai namie po atkaklios kovos 69:76
Prienų klubas nutraukė sutartį su Wrightu, gavo kompensaciją ir ieško naujo įžaidėjo
Prienų klubas nutraukė sutartį su Wrightu, gavo kompensaciją ir ieško naujo įžaidėjo
Prienų „CBet“ komandą palieka vienas jos lyderių Marquisas Wrightas. Prieš tai amerikietis buvo suspenduotas dėl klubo vidaus taisyklių pažeidimo.Krepšininko suspendavimas
Neeilinė "Shaqtin' A Fool" laida: tarp apsikvailinusių – buvę "Žalgirio" ir "Lietuvos ryto" žaidėjai
Neeilinė "Shaqtin' A Fool" laida: tarp apsikvailinusių – buvę "Žalgirio" ir "Lietuvos ryto" žaidėjai
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) legenda bei TNT apžvalgininkas Shaquille'as O'Nealas pristatė tradicinę "Shaqtin' A Fool" rubriką, kurioje demonstruojami juokingiausi
Barkley sulygino Simmonsą ir Embiidą su Kobe ir O'Nealu – Shaqui nepatiko
Barkley sulygino Simmonsą ir Embiidą su Kobe ir O'Nealu – Shaqui nepatiko
Šlovės muziejaus narys bei TNT laidų vedėjas Charlesas Barkley sulygino Filadelfijos "76ers" žvaigždes Beną Simmonsą ir Joelį Embiidą su legendiniu Los Andželo "Lakers"
Schilleris neturėjo priekaištų dėl gynybos, apgailestavo dėl puolimo (Jankūno komentaras)
Schilleris neturėjo priekaištų dėl gynybos, apgailestavo dėl puolimo (Jankūno komentaras)
„Likau patenkintas mūsų pastangomis gynyboje. Dar prieš rungtynes išbandymas buvo aiškus – kaip pelnysime taškus? „Real“ – itin gera komanda,
NKL atkrintamųjų spėjimus pateikė Žibėnas, Ulanovas ir Marčiulionis
NKL atkrintamųjų spėjimus pateikė Žibėnas, Ulanovas ir Marčiulionis
Vilniaus „Ryto“ vyriausiasis treneris Giedrius Žibėnas pateikia savo spėjimus, kaip klostysis NKL – VIKINGLOTTO atkrintamosios varžybos.Atlikti savo spėjimus gali ir bet kuris NKL
Valančiūno vedami "Grizzlies" geležine gynyba pribloškė "Clippers" žvaigždes (rezultatai)
Valančiūno vedami "Grizzlies" geležine gynyba pribloškė "Clippers" žvaigždes (rezultatai)
Memfio „Grizzlies“ (14-14) ir toliau stebina – ketvirtadienį namie Jono Valančiūno atstovaujama ekipa namie 122:94 (24:27, 37:26, 28:22, 33:19) nugalėjo vieną iš Vakarų konferencijos
Valančiūno komandos žvaigždės skrydis – tarp įspūdingiausių NBA momentų
Valančiūno komandos žvaigždės skrydis – tarp įspūdingiausių NBA momentų
Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) ketvirtadienį įvyko šeši susitikimai, net penkiuose iš jų pergales šventė aikščių šeimininkai.Lyga pristatė
Per plauką nuo dublio likęs Tubelis vėl buvo vienas pergalės NCAA kalvių
Per plauką nuo dublio likęs Tubelis vėl buvo vienas pergalės NCAA kalvių
Ąžuolui Tubeliui mažai pritrūko iki dvigubo dublio, o jo atstovaujama komanda iškovojo dar vieną pergalę NCAA čempionate.Arizonos "Wildcats" (16-8) namie 69:53 (28:24, 41:29) įveikė
Brazdeikis vėl buvo vienas vedlių į pergalę NBA Plėtojimosi lygoje
Brazdeikis vėl buvo vienas vedlių į pergalę NBA Plėtojimosi lygoje
Per plauką nuo dar vieno dvigubo dublio likęs Ignas Brazdeikis vėl buvo vienas savo komandos vedlių į pergalę NBA Plėtojimosi lygoje (G League).Vestčesterio "Knicks" (6-4) Orlando "burbule"
Jankūno sezono rungtynės nepadėjo "Žalgiriui" laimėti Madride
Jankūno sezono rungtynės nepadėjo "Žalgiriui" laimėti Madride
Kauno "Žalgiriui" (14-12) Eurolygos 26-ajame ture nepavyko iškovoti antros pergalės iš eilės.Martino Schillerio auklėtiniai išvykoje 58:70 (13:21, 18:15, 11:15, 16:19)

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime