Naujienos kraunasi...

"Wolves" klubo biudžetą atskleidęs klubo direktorius: suprantame situaciją blaiviai„Wolves“ komandos direktoriumi tapęs Andrius Žiauberis atskleidė, su kokiu biudžetu artėjantį sezoną pasitinka komanda.

„Jau ne kartą apie jį kalbėjome. Niekas nesikeičia. Mūsų planuojamas pirmo sezono biudžetas yra apie 3,5 milijono eurų. Keliame sau tikslus jį dar pasididinti, vertindami tai, kad tam tikros mūsų pajamos priklauso nuo to, kaip mes pasirodysime. Natūralu, kad nėra lengva pardavinėti rėmimo paketus, kol klubas nėra sužaidęs nė vienų oficialių rungtynių.

Keldamiesi ambicingus sportinius tikslus mes puikiai suprantame, kad šalia to atsiranda galimybė pardavinėti ir rėmimo paketus. Suprantame situaciją blaiviai – kol kažko neįrodėme aikštėje, komunikacijoje ir rinkodaroje, kas užtruks, pradedame su 3,5 milijono. Tikiu, kad tai nėra galutinis mūsų klubo biudžetas ir kad jis dar turi galimybių paaugti net ir pirmo sezono metu“, – teigė Žiauberis.

Išsamiame interviu „Wolves“ vadovas Žiauberis pristatė ilgalaikę klubo viziją, atskleidė žaidėjų komplektacijos procesus, klubo valdymo struktūrą, krepšinio bendruomenės būrimo veiklas ir iššūkius kuriant naują klubą.

– Kokie iššūkiai kurti naują krepšinio klubą?
– Ta pradžia buvo tokia ganėtinai netikėta. Kai verslą įsigijo Gediminas Žiemelis, aš buvau tiek „Tiketos“, tiek arenos vadovas, bet taip jau atsitiko, kad „Tiketą“ mes šitame laikotarpyje pardavėme ir atsirado tokia niša, kur galėčiau save realizuoti. Esu dėkingas Gediminui, kad jis pasiūlė man galimybę prisidėti prie klubo kūrimo. Iššūkis... Aš jį dėl to ir vadinu iššūkiu, nes tai nebuvo paprastas ir lengvas dalykas. Visada žmogui lengviau daryti tuos darbus, kuriuos tu pažįsti, su kuriais tu esi susipažinęs, kažkokias sėkmės istorijas turi.

Čia buvo toks ganėtinai visiškai naujas dalykas. Kita vertus, būdamas renginių versle nuo 2008 metų ir dirbdamas jame daugiau negu 10 metų, atrodo, viską žinai apie pramogas, kurios vyksta Lietuvoje. Prie to paties krepšinio tekdavo prisidėti dirbant „Tiketos“ vadovu. Kartu su komercijos skyriumi mes padėdavome ir federacijai kainodaros strategijas dėlioti, ir tuometiniame „Lietuvos Ryte“ buvome įsitraukę į visų strategijų kūrimą, kainodarų kūrimą.

Atrodo, tų patirčių yra, bet nė velnio. Būti klubo viduje, jau tikrai viduje, ir tik patarinėti – yra du visiškai skirtingi dalykai. Todėl aš tikrai drąsiai galiu pasakyti, kad tai tikrai yra iššūkis, bet beprotiškai įdomus.

– Ar yra jaučiamas spaudimas komandos sudėčiai, įvertimus klubo turimas ambicijas?
– Psichologiškai tikrai esame pasiruošę. Kiek kitaip vertinčiau tą spaudimą ar nesuspėjimą su terminais. Natūralu, tai yra padidintas dėmesys, klubas kelia sau dideles ambicijas, jos niekur nedingo, ir tai tada asocijuojasi su tam tikru noru kai kuriose vietose kažką pabrėžti, kažkur įkąsti. Mano galva, mes susikomplektavome ne ką vėliau negu didieji ir jau seniai rinkoje esantys krepšinio klubai.

Labai džiaugiuosi, kad mūsų komandoje yra tiek Rimantas Kaukėnas, tiek Algimantas Bružas, kurie į komplektaciją žiūrėjo ne per bėgimo prizmę. Mes visada žiūrime į kokybę. Dėliodamiesi komplektaciją, labai didelį dėmesį skyrėme žaidėjų vaidmenims, vertinamės žaidėjus ne per vieną jų poziciją, o galbūt tam tikras dengiamąsias, kitas pozicijas. Aš tikrai labai džiaugiuosi, kaip profesionaliai į visą šitą procesą įsitraukė tiek Algimantas, tiek Rimantas.

Kitas labai svarbus aspektas komplektacijoje buvo pačių žmonių charakterio savybės. Toje vietoje, matydamas tam tikrą treniruočių procesą, dalyvaudamas keliose draugiškose rungtynėse, aš matau, kad komanda yra kaip vienas kumštis. Ta psichologinė sveikata, santykis rūbinėje bent jau kol kas mus visus džiugina. Visi vienodai suprantame, kur esame ir ko mes norime.

Ambicija niekur nedingo – ką pozicionuojame, to ir norime. Komandą kuriame tam, kad laimėtume. Suprantame, kad tai gali būti ne pirmą sezoną. Tos ambicijos, kurios skambėjo ir spaudoje, ypatingai klubo kūrimosi pradžioje, kad turime viską laimėti, kad biudžetas 20 milijonų – čia kalbame apie ilgalaikius tikslus. Labai daug kompanijų ir šalių ganėtinai ilgai projektuoja savo ateitį tiek laiko, kiek patys negyvena. Yra tokių kompanijų, kurios projektuoja savo ateitį 100 ar 200 metų į priekį, suprasdamos, kad jos pačios nenugyvens iki to laikotarpio.

Tas dalykas mums svarbus. Turime ilgalaikius tikslus, bet mes suprantame, kad norint pasiekti ilgalaikius tikslus, reikia pradėti daryti pirmuosius žingsnius, o jie yra sukurti ambicingą komandą tiek vadybos prasme, tiek krepšininkų prasme, pradėti pirmą sezoną, kurio tikslas tikrai išlieka ambicingas – žaisti finale. Mes tikime, kad tą galime pasiekti su ta komanda, kurią surinkome. Jeigu sporte neturi ambicijos, tai geriau nereikėtų nieko pradėti kurti. Tai link to ir einame.

– Laukia FIBA Europos taurės atrankos etapas. Kokie tikslai keliami šiam turnyrui?
– Šis atrankos etapas klubui svarbus tiek, kad mes norime jį laimėti ir tikime, kad tai galime padaryti. Kol kas pagrindinis procesas yra koncentruotas į fizinį pasiruošimą. treniruotės intensyvios, ilgos, turbūt krepšinio bendruomenė žino Rimo Kurtinaičio treniruočių principus. Visi suprantame, vardan ko mes tai darome. Aš labai tikiu, kad išskridę į atrankos turnyrą mes jį laimėsime. Pergalė bet kokiame turnyre grūdina ir motyvuoja krepšininkus. Puikiai suprantame, kad turėdami Europą, turėsime intensyvesnį tvarkaraštį. Lengviau mums bus ir patį krepšinį eksportuoti, apie kurį mes jau ne vieną kartą kalbėjome. Ir tas tikslas yra vienas iš mūsų pagrindinių tikslų – eksportuoti krepšinį. O tai padaryti žaidžiant Europoje yra lengviau.

– Kur gyvens komandos krepšininkai sezono metu?
– Mums svarbu, kad krepšininkai gautų komfortabilias sąlygas ir galėtų susikoncentruoti į rezultatą aikštelėje. Suprantame, kad esame naujas klubas. Mums reikėjo įdėti pastangų, įkalbinėjant krepšininkus prie mūsų prisijungti. Dabar kalbėtis lengviau, nes klubas įgyja konkretų kūną. Atsiranda komunikacija, stabilus naujienų srautas. Bet pačioje pradžioje, kalbant su pirmaisiais krepšininkais, mes tikrai turėjome įdėti daugiau pastangų. Dėkoju Rimantui ir Algimantui už tai.

Mums vienas iš svarbiausių dalykų yra užtikrinti fantastišką infrastruktūrą krepšininkams, ką dabar ir stengiamės padaryti. Pačio sezono metu komandos namų arena bus Alytaus arena, o krepšininkams suteikėme galimybę pasirinkti, kur jie gali gyventi. Dalis jų gyvens Kaune, o kita dalis – Birštone. Treniruotis planuojame vienoje iš Birštono salių. Tokiu būdu leisime krepšininkams pasirinkti, galbūt kažkas nori arčiau šeimos gyventi. Taip pat ir legionieriams, atvykusiems iš didelių miestų, galbūt reikia šiek tiek didesnės infrastruktūros ir laisvalaikio praleidimo formų, kurių negali suteikti mažesni miestai. Didžioji dalis bazuosis arčiau arenos – Birštonas, tas pats Alytus.

–  Ar sklandus arenos rekonstrukcijos procesas?
– Viskas vyksta taip, kaip ir planavome. Mūsų tikslas – užbaigti rekonstrukciją iki 2023 metų pavasario pabaigos. Viskam esame pasiruošę. Tik tam tikrame pasiruošimo procese yra tai, kad ne viskas priklauso nuo mūsų. Tam tikrų pakeitimų, kuriuos norime padaryti, atiduoti duoklę miestiečiams ir pačiam miestui, negalime padaryti be tam tikrų leidimų. Viduje esame viską pasiruošę, jau pradėjome pasiruošiamuosius darbus ir labai tikimės, kad viskas sklandžiai įvyks.

Net neabejoju, kad tam tikri procesai, į kuriuos įsitraukia Vilniaus miesto savivaldybė, įvyks sklandžiai ir mes spėsime laiku pasibaigti rekonstrukciją. Šiuo metu didesnę koncentraciją dedame į technologinį arenos atsinaujinimą, patogumą žiūrovui ir organizatoriui. Kad organizatorius norėtų pas mus ateiti į areną daryti renginius. Arenai renginys yra karalius, nes jei jo neturi, tai nei viena tarnyba neturi darbo, o jei turi – visos tarnybos iš karto įdarbinamos.

– Užsiminėte apie ilgalaikę klubo viziją. Koki ji?
– Ilgalaikę klubo viziją mes siejame su krepšinio eksportu. Kaip arenai svarbus organizatorius ir renginys, taip klubui svarbus turinys. Turinio didžiąją dalį sudaro sportiniai rezultatai, bet nemaža krepšinio klubų dalis būtent čia ir susikoncentruoja. Aš šiek tiek padalinčiau ir prie sportinių rezultatų pridėčiau šalia vykstančio turinio kūrimą. Logiška, kad būnant tokioje mažoje rinkoje, kaip Lietuva, ir keliant sau ambicingus tikslus, mums nebeužtenka tos rinkos. Todėl savo tikslus dėliojame taip, kad esame numatę eksportuoti krepšinį į mūsų pasirinktas tikslines rinkas. Norime eiti į tas rinkas, kur yra nemažai lietuvių išeivių arba tas rinkas, kurios stipriai domisi krepšiniu, myli krepšinį, bet neturi komandų, savo šalių, kurios galėtų reprezentuoti kažkokiame aukšto lygio Europos turnyre.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Žagaro tritaškis paskutinę sekundę palaidojo "Juventus" (komentarai)
Žagaro tritaškis paskutinę sekundę palaidojo "Juventus" (komentarai)
Trečiadienio vakarą savo pergalių sąskaitą „Betsafe-LKL“ čempionate įspūdingu būdu atsidarė Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (1-1).Gedimino Petrausko auklėtiniai išvykoje
"Wolves" pavyko peržengti pirmą FIBA Europos taurės atrankos etapą
"Wolves" pavyko peržengti pirmą FIBA Europos taurės atrankos etapą
Vietos FIBA Europos taurės turnyre siekiantis Alytaus "Wolves" klubas iškovojo istorinę pergalę tarptautinėse varžybose.Rimo Kurtinaičio auklėtiniai po ganėtinai atkaklios kovos
Apkartęs "Gargždų" debiutas: po atkaklios kovos pralaimėta Pasvalyje (komentarai)
Apkartęs "Gargždų" debiutas: po atkaklios kovos pralaimėta Pasvalyje (komentarai)
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) debiutines rungtynes sužaidė „Gargždų“ (0-1) klubas.Tiesa, debiutas apkarto – Pasvalyje po atkaklaus mūšio teko
Beržinš oficialiai papildė "Juventus" gretas, pakeitė amerikietį
Beržinš oficialiai papildė "Juventus" gretas, pakeitė amerikietį
Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ komandos sudėtyje įvyko pokyčiai. D.Kairio treniruojamos komandos priekinę liniją papildė 213 cm ūgio vidurio puolėjas iš Latvijos Kaspars
Sudarytas pirmasis LKL gražiausių epizodų penketukas
Sudarytas pirmasis LKL gražiausių epizodų penketukas
Savaitgalį startavęs jubiliejinis „Betsafe-LKL“ sezonas pirmąją savaitę pažėrė ne vieną įsimintiną momentą.LKL kviečia krepšinio aistruolius pasigrožėti įspūdingiausiais
Pasipriešinimo sulaukęs "Žalgiris" išsivežė sunkią pergalę iš Klaipėdos (komentarai)
Pasipriešinimo sulaukęs "Žalgiris" išsivežė sunkią pergalę iš Klaipėdos (komentarai)
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) įsibėgėja pirmojo turo kovos.Kauno „Žalgiris“ (1-0) svečiuose įsirašė pirmąją jubiliejinio sezono pergalę ir 79:71
Eurolygos media dienos užkulisiuose - pirmoji Jankūno fotosesija su kostiumu
Eurolygos media dienos užkulisiuose - pirmoji Jankūno fotosesija su kostiumu
Eurolygos media diena – kiekvieno sezono Kauno „Žalgirio“ tradicija, kurios metu žalgiriečiai fotografuojasi oficialioms sezono nuotraukoms, filmuojasi pokalbiuose bei reklaminiuose
Žukauskas apie "Wolves": net pačiam įdomu, ką mes galime parodyti
Žukauskas apie "Wolves": net pačiam įdomu, ką mes galime parodyti
Vienas anksčiausiai sutartį su BC „Wolves“ klubu pasirašęs puolėjas Eigirdas Žukauskas kone visą pasirengimo sezonui ciklą praleido pirmą kartą karjeroje vilkėdamas nacionalinės
Iš gilios duobės išlipęs "Rytas" tik paskutinėmis sekundėmis laimėjo Utenoje
Iš gilios duobės išlipęs "Rytas" tik paskutinėmis sekundėmis laimėjo Utenoje
Prasidėjusiame Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) sezone atėjo laikas ir čempionų startui.Vilniaus „Rytas“ (1-0) titulo gynybą pradėjo išvykos maču prieš
Beržinš papildys "Juventus" gretas
Beržinš papildys "Juventus" gretas
Aukštaūgio ieškojusi Utenos "Juventus" ekipa, panašu, rado kandidatą, kuris jau netrukus oficialiai papildys uteniškių gretas."Juventus" aprangą apsivilks
"Barca" žengė į Ispanijos Supertaurės finalą
"Barca" žengė į Ispanijos Supertaurės finalą
Ispanijos Supertaurės finale ir vėl išvysime bekompromisę kovą tarp amžinų varžovų - Barselonos "Barcelona" ir Madrido "Real".Šarūno Jasikevičiaus treniruojama
Aukštaitijos derbyje - "Lietkabelio" pergalė
Aukštaitijos derbyje - "Lietkabelio" pergalė
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) jau pirmąjį savaitgalį įvyko Aukštaitijos derbis. Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (1-0) savo arenoje 86:74 (19:15,
LKL sezono starte - fantastiškai "Labas Gas" išplėštas pratęsimas
LKL sezono starte - fantastiškai "Labas Gas" išplėštas pratęsimas
Pirmajai „Betsafe-LKL“ jubiliejinio sezono pergalei iškovoti neužteko 4 kėlinių – po papildomų 5 minučių ja džiaugėsi Jonavos „CBet“ (1-0).Virginijaus
Lukauskis ištempė "Wolves" į istorinę pergalę (trenerių komentarai)
Lukauskis ištempė "Wolves" į istorinę pergalę (trenerių komentarai)
Alytaus „Wolves“ (1-0) komanda vangokai pradėjo rungtynes, bet galiausiai pergale atidarė jubiliejinį „Betsafe-LKL“ sezoną.Rimo Kurtinaičio auklėtiniai svečiuose 81:76 (16:26,
Pirmosios pergalės su "Wolves" sieksiantis Juškevičius: kėdainiečiai turi daug gerų metikų
Pirmosios pergalės su "Wolves" sieksiantis Juškevičius: kėdainiečiai turi daug gerų metikų
Laukimas baigėsi – jau šį šeštadienį bus duotas startas jubiliejinio 30-ojo „Betsafe-LKL“ sezono kovoms.Čempionato atidarymo rungtynės vyks šeštadienį
"Wolves" papildė legendinis Juozukas
"Wolves" papildė legendinis Juozukas
Lietuvos krepšinio lygos (LKL) debiutantų Alytaus "Wolves" gretas papildė legendinis masažuotojas Juozas Petkevičius-Juozukas.Klubo gretas papildęs patyręs specialistas pasidalino
Kontrolinių rungtynių ciklą "Žalgiris" uždarė įveikdamas Latvijos čempionus
Kontrolinių rungtynių ciklą "Žalgiris" uždarė įveikdamas Latvijos čempionus
Kauno „Žalgirio“ komanda pergalingai baigė ikisezoninių rungtynių ciklą. Ketvirtadienį kauniečiai „Žalgirio“ arenos treniruočių salėje įveikė Rygos VEF ekipą 90:77
Mačiulis: apie naujas pareigas Kėdainiuose ir komandos veidą
Mačiulis: apie naujas pareigas Kėdainiuose ir komandos veidą
Jonas Mačiulis vos prieš metus atsisveikino su krepšininko karjera ir per šį laikotarpį susidūrė su nemažai naujų iššūkių.Pernai jis prisijungė prie Kėdainių
"Wolves" pasipildė Čepukaičiu
"Wolves" pasipildė Čepukaičiu
Sezono startui mūsų komandą oficialiai papildė Vaidas Čepukaits. Su 207 cm ūgio vidurio puolėju pasirašyta 1 mėnesio trukmės sutartis, kurioje yra numatyta galimybė ją pratęsti
"Žalgiris" sutriuškino Kurtinaičio kariauną
"Žalgiris" sutriuškino Kurtinaičio kariauną
Po stovyklos Ispanijoje į Lietuvą sugrįžę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo dar vieną pergalę kontrolinėse rungtynėse. Kazio Maksvyčio auklėtiniai „Žalgirio“
Debiuto "Žalgiryje" laukiantis Brazdeikis: mokomės puolimo ir gynybos derinių
Debiuto "Žalgiryje" laukiantis Brazdeikis: mokomės puolimo ir gynybos derinių
Pirmadienio vakarą Kauno „Žalgiris“ ikisezonines rungtynes žais jau būdamas pilnos sudėties. Žalgiriečiai šeštadienį treniruotėse sulaukė prisijungusių Lietuvos rinktinės
Milašius: šis sezonas bus ypatingas tuo, kad bus daugiau televizinių rungtynių
Milašius: šis sezonas bus ypatingas tuo, kad bus daugiau televizinių rungtynių
„Betsafe-LKL“ naujojo sezono kovos nenumaldomai artėja – pirmasis mačas vyks jau šį šeštadienį. Tačiau prieš tai sostinėje pirmadienį buvo surengta
Ispaniška fiesta – teletiltu abipus Atlanto: šis auksas patvirtina, kad visi mes – broliai
Ispaniška fiesta – teletiltu abipus Atlanto: šis auksas patvirtina, kad visi mes – broliai
„Čia mano šeima“, – rodydamas savo telefono ekraną žurnalistams, po laimėto Europos čempionato finalo supažindino Lorenzo Brownas. Bene labiausiai apkalbėtas pirmenybių
Tritaškiais prancūzus skandinęs Hernangomezas – finalo MVP, broliui – turnyro MVP titulas
Tritaškiais prancūzus skandinęs Hernangomezas – finalo MVP, broliui – turnyro MVP titulas
Rezultatyviausias Europos čempione tapusios Ispanijos krepšininkas Juancho Hernangomezas pripažintas naudingiausiu finalo žaidėju, rašo Krepšinis.lt.J. Hernangomezas finale pelnė
Finale prancūzus palaužę ispanai – ketvirtąkart Europos čempionai
Finale prancūzus palaužę ispanai – ketvirtąkart Europos čempionai
Berlyne vykusiame 41-ojo Europos krepšinio čempionato finale sekmadienį vakare Ispanija 88:76 (23:14, 24:23, 19:20, 22:19) palaužė Prancūziją ir ketvirtą kartą tapo Senojo žemyno nugalėtoja,
Naują sąjungininką reginti FIBA užsispyrė dėl teisėjų: vienintelis skandalas buvo Lietuvos mače
Naują sąjungininką reginti FIBA užsispyrė dėl teisėjų: vienintelis skandalas buvo Lietuvos mače
Eurolygos prezidentu šią savaitę tapęs Dejanas Bodiroga priešingoje barikadų pusėje žadina viltis užbaigti Senojo žemyno krepšinį juodinantį karą. Bet nors Tarptautinės
Lenkų šturmą atlaikiusi Vokietija pasidabino bronzos medaliais
Lenkų šturmą atlaikiusi Vokietija pasidabino bronzos medaliais
2022 metų Europos krepšinio čempionato bronzos medaliais pelnytai pasidabino viena turnyro šeimininkių Vokietijos krepšinio rinktinė.Gordie Herberto auklėtiniai Berlyno arenoje
Skučo vedama "Juventus" įveikė lietuvio treniruojamą Latvijos ekipą
Skučo vedama "Juventus" įveikė lietuvio treniruojamą Latvijos ekipą
Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ iškovojo dar vieną pergalę kontrolinių rungtynių cikle. Uteniškiai namuose palaužė T.Keršio treniruojamą komandą iš

Vartotojo meniu
Diskusijos
Ką šiuo metu klausotės? (1530) 09.21 20:45
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime