LKL apžvalga: komplektaciją baigęs "Žalgiris", pirmasis legionierius Vilniuje ir kita

Naujoką pristatęs bei sudėtį komplektuoti baigęs Kauno „Žalgiris“, pirmasis legionierius Vilniuje, sparčiai pajėgas burti ėmęs Klaipėdos „Neptūnas“, talentingas jaunimas Prienuose, Panevėžio „Lietkabelio“ atakoms diriguos žinomas šalyje amerikietis bei kiti svarbiausi savaitės „Betsafe–LKL“ įvykiai – LKL.LT savaitės apžvalgoje.

LKL.LT vasaromis pateiks savaitės apžvalgas ir informuos apie svarbiausius įvykius iš Lietuvos krepšinio lygos pasaulio, o oficialias klubų sudėtis sekti galite vasaros turguje.

Sudėtį komplektuoti baigęs „Žalgiris“. 25-erių amerikietis Zachas LeDay tapo paskutiniuoju Kauno „Žalgirio“ pirkiniu šį tarpsezonį. Su praėjusį sezoną Pirėjo „Olympiacos“ garbę ginusiu 202 cm ūgio puolėju kauniečiai sudarė dvejų metų kontraktą pagal formulę „1+1“.

„Labai džiaugiuosi galėdamas pranešti, kad atvyksiu į Lietuvą. Apie Kauno „Žalgirį“ girdėjau tik pačius geriausius atsiliepimus. Esu labai alkanas, pasiruošęs kautis ir noriu laimėti kuo daugiau čempionatų. Noriu patekti į Eurolygos atkrintamąsias varžybas, patekti į finalo ketvertą. Keliu sau aukščiausius tikslus ir noriu juos pasiekti“, – kalbėdamas su „zalgiris.lt“ savo ambicijų neslėpė Z. LeDay.

Praėjusį sezoną Eurolygoje amerikietis rungtyniavo po 17 minučių, pelnė po 9,7 taško bei atkovojo po 4 kamuolius.

Naujokas Vilniuje. Australas Cameronas Bairstow tapo pirmuoju Vilniaus „Ryto“ legionieriumi. 28-erių metų 206 m ūgio krepšininkas su sostinės klubu sudarė vienerių metų kontraktą.

2014-aisiais C. Bairstow NBA naujokų biržoje buvo pasirinktas 49 šaukimu, o praėjusį sezoną Australijos pirmenybėse jis vidutiniškai pelnė po 11,6 taško bei atkovojo po 5,8 kamuolio.

„Bairstow yra tikrai pajėgus krepšininkas, mėgstantis fizinį žaidimą baudos aikštelėje, tačiau kartu jis pavojingas ir toliau nuo krepšio, prie tritaškio linijos. Ši jo savybė leis komandai išplėsti žaidimą, atsiras papildomų opcijų puolime.

Australas jau yra sukaupęs nemažai patirties, pavyzdžiui, gynęs savo šalies garbę olimpinėse žaidynėse. Bet jis vis dar turi ką įrodyti krepšinio aikštelėje ir, esu tikras, atvyks į Vilnių nusiteikęs rimtam darbui ir pergalėms“, – sako D. Adomaitis.

Tai jau penktasis krepšininkas iš Australijos apsivilksiantis Vilniaus ekipos marškinėlius. Praeityje „Rytui“ yra atstovavę Matthew Nielsenas, Aronas Baynesas, Bradas Newley bei Benas Madgenas.

„Neptūno“ ėjimai rinkoje. Trečiąją vietą praėjusiame „Betsafe–LKL“ sezone iškovojęs Klaipėdos „Neptūnas“ ėmėsi sparčiai komplektuoti sudėtį bei per savaitės laikotarpį paskelbė apie sutartis net su penkiais žaidėjais.

Čempionų lygoje spindėjęs Andre Williamsonas tapo pirmuoju legionieriumi uostamiestyje. 29-erių metų 204 cm ūgio aukštaūgis praėjusį sezoną per 29 minutes vidutiniškai pelnydavo po 13 taškų, atkovodavo po 7,3 kamuoliu (8 vieta pirmenybėse), atlikdavo po 2,2 rezultatyvaus perdavimo bei rinkdavo po 16,6 (8 vieta pirmenybėse) naudingumo balo.

Klaipėdos ekipos marškinėlius artėjantį sezoną vilkės trys 1998-aisiais metais gimę žaidėjai – Gytis Masiulis, Tadas Sedekerskis bei Džiugas Slavinskas.

Pirmieji du „Neptūno“ marškinėlius vilkės nuomos pagrindais – G. Masiulį klaipėdiečiams paskolino „Žalgiris“, o T. Sedekerskį – irgi Eurolygoje rungtyniaujanti Vitorijos „Baskonia“.

Pirmadienio rytą „Neptūnas“ paskelbė apie sutartį su Žygimantu Janavičiumi, kuris praėjusį sezoną pateko į simbolinę „Betsafe–LKL“ komandą, o šiuo metu su Lietuvos rinktine ruošiasi pasaulio čempionatui.

Įžaidėją suradęs „Lietkabelis“. Panevėžio „Lietkabelio“ atakoms diriguos gerai Lietuvos krepšinio sirgaliams pažįstamas Kendrickas Brownas, praeityje rungtyniavęs Vilniaus „Lietuvos ryte“ bei Alytaus „Dzūkijoje“.

Prieš palikdamas Lietuvą pernai K. Brownas buvo rezultatyviausias „Betsafe–LKL“ žaidėjas, per 27 minutes pelnydavęs po 14,2 taško. Gynėjas taip pat atkovodavo 2,7 kamuolio, atlikdavo 5,6 rezultatyvaus perdavimo ir rinkdavo 11,9 naudingumo balo.

„Lietkabelis“ komplektaciją baigs pasikvietęs sunkiojo krašto puolėjo ir vidurio puolėjo pozicijoje galintį žaisti krepšininką.

„Žalgirio“ jaunimas Prienuose. Artėjantį sezoną Prienų ekipoje rungtyniaus du „Žalgiriui“ priklausantys jaunieji krepšininkai – 19-mečiai Arnas Velička ir Lukas Uleckas.

Šie žaidėjai buvo Lietuvos jaunimo (U20) rinktinės lyderiai Europos čempionate – 196 cm ūgio A. Velička per rungtynes vidutiniškai rinko po 16,4 taško, atkovojo po 4,9 kamuolio ir atliko po 6,6 rezultatyvaus perdavimo.

„Džiaugiuosi grįždamas į LKL, – tinklalapiui LKL.LT teigė 195 cm ūgio A. Velička. – Manau, kad esu geriau pasirengęs nei praėjusį kartą. Prienai yra geras variantas, nes turėsiu gerą rolę, čia yra gera aplinka, kurioje visi nori laimėti bei parodyti save. Nekantrauju pradėti ruoštis sezonui.“

L. Uleckas prisidėjo vidutiniškai pelnydamas po 14,6 taško, atkovodamas po 5,7 atšokusio kamuolio ir atlikdamas po 1,7 rezultatyvaus perdavimo per susitikimą.

Sutartis su Prienų ekipa be šių jaunųjų žaidėjų dar turi 40-metis Mindaugas Lukauskis bei 27-erių puolėjas Karolis Guščikas.

„Dzūkijoje“ liekantis A. Jomantas. Artūras Jomantas dar bent sezonui lieka Alytaus „Dzūkijoje“. Valdemaro Chomičiaus treniruojama ekipa su kovinguoju 34-erių metų amžiaus lietuviu pratęsė sutartį dar metams.

Praėjęs sezonas A. Jomantui buvo įsimintinas – puolėjas įsirašė į LKL istoriją pelnydamas savo 4000-ąjį tašką, perkopdamas 600 perimtų kamuolių ir 1000 rezultatyvių perdavimų ribą.

„Jis – tikras kovotojas ir komandos dvasia, labai džiaugiuosi turėdamas jį savo komandoje‘‘, – teigė „Dzūkijos“ treneris Valdemaras Chomičius.

Naujokas Šiauliuose. Prie Saulės miesto ekipos prisijungė 26-erių metų 188 cm ūgio gynėjas iš JAV Kevinas Hardy. Įžaidėjo ir atakuojančio gynėjo pozicijose galintis žaisti K. Hardy praėjusiame sezone rungtyniavo Rumunijos lygoje, rinko po 14,2 taško, atlikdavo po 4,2 rezultatyvaus perdavimo, atkovodavo po 6,8 bei perimdavo po 2,2 kamuolio per rungtynes.

Rusijoje - lietuvių sambrūzdis: R.Kurtinaitis vadino A.Juškevičių nesustabdomu, K.Maksvyčiui trūko pergalės
Po trilerio VTB lygos rungtynėse pirmadienį Maskvoje prie dviejų skirtingų Rusijos komandų vairo stovintys lietuviai negailėjo pagyrų Adui Juškevičiui, pelniusiam net 37 taškus.A.
J.Valančiūnas su "Grizzlies" sugadino T.Parkerio pagerbimo šventę (rezultatai)
Memfio „Grizzlies“ (3-7) krepšininkai sugadino Tony Parkerio pagerbimo vakarą San Antonijuje. „Grizliai“ išvykoje 113:109 (35:22, 22:32, 34:26, 22:29) nugalėjo San
"Žalgirio" arenoje - pirmą kartą ypatinga dviguba Eurolygos savaitė
Jau lapkričio 19 ir 21 dienomis „Žalgirio“ arenoje bus žaidžiamos Eurolygos dvigubos savaitės rungtynės. Tai pirmasis kartas lygos istorijoje, kai abi vienos savaitės dvikovos vyks toje
Susigrąžintas ginklas: A.Jomantas prapliupo tritaškiais
Artūras Jomantas susigrąžino ginklą, kurį retai naudodavo pastaruosius sezonus.Alytaus „Sintek–Dzūkijos“ marškinėlius vilkintis puolėjas šį sezoną jau pataikė
P.Ambrazevičius: skanduoti "Pirmyn, vilniečiai!" jau išmokome, laikas išmokti daugiau
Humoristas, vienas iš „Humoro klubo“ įkūrėjų ir lyderių Paulius Ambrazevičius sako besistengiantis nepraleisti nė vienų Vilniaus „Ryto“ rungtynių. Sportu –
P.Valinskas apie patirtį Prancūzijoje: galvojau, kad kuo greičiau pavyks išvykti, tuo bus geriau
„Betsafe–LKL“ krepšinio sirgaliams pristato dar vieną savaitės siužetą. Šįsyk dėmesio centre – į Panevėžio „Lietkabelio“ ekipą grįžęs Paulius
G.Petrauskas apibendrino pirmąjį LKL ratą ir papasakojo apie naujokų paieškas
Pasvalio „Pieno žvaigždės“ „Betsafe-LKL“ pirmenybėse sužaidė pirmąjį reguliariojo sezono ratą, po kurio savo sąskaitoje turi 3 pergales ir 6 pralaimėjimus.Pirmajame rate
"Rytas" prieš žūtbūtines rungtynes siūlo nuolaidas bilietams ir atributikai
Lapkričio 13 d. namų rungtynėse prieš Limožo CSP komandą skelbiame 30 proc. akciją perkant 4 ar daugiau bilietų (akcija galioja iki antradienio). Trečiadienio rungtynėse nudažykime „Siemens“
Karjeros rungtynes sužaidęs G.Radzevičius - savaitės MVP
Utenos „Juventus“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždės“ savaitgalį žiūrovams padovanojo įspūdingą spektaklį su didžiule intriga, paskutinių sekundžių metimais ir pratęsimu.Per
NKL apžvalga: 10 tritaškių per kėlinį, pergalingas šūvis nuo lentos ir dublerių kovoje suspindęs veteranas
Nacionalinėje krepšinio lygoje (VIKINGLOTTO-NKL) sužaista šeštoji pirmenybių savaitė, po kurios pirmenybių lyderiu išliko „Telšiai“.Ryčio Vaišvilos
Dar vienos efektyvios D.Sabonio rungtynės: lietuvis artėjo prie trigubo dublio
NBA čempionate trečią pergalę paeiliui ir šeštą per paskutines septynerias žaistas rungtynes iškovojo Indianos „Pacers“ (6/4) ekipa, išvykoje 109:102 (29:33,
Nukraujavę čempionai nutraukė "Lakers“ pergalių seriją (rezultatai, žaidė ir I.Brazdeikis)
NBA čempionės titulą ginanti Toronto „Raptors“ (7/2) komanda demonstruoja, kad ir išvykus Kawhi Leonardui turi labai daug ambicijų. Niko Nurse'o auklėtiniai išvykoje
NBA Top 10 viršūnėje - pergalingas N.Jokičiaus metimas
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) paskelbtame lapkričio 10 dieną lygoje vykusių rungtynių gražiausių epizodų viršūnėje atsidūrė serbas.Pirma vieta nominuotas Denverio "Nuggets"
Š.Jasikevičius: aišku, visi nežais genialiai, bet norisi jau kažko daugiau
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pratęsė savo pergalių seriją LKL čempionate iki devynių, kai Alytuje 91:65 nugalėjo „Sintek-Dzūkiją“, nors antrame kėlinyje ir atsiliko
"Žalgiris" dzūkams leido priešintis tik du kėlinius, vėliau juos sutriuškino
Aukštesnę pavarą po didžiosios pertraukos Alytuje įjungę Kauno „Žalgirio“ (9/0)krepšininkai 91:65 (17:18, 23:21, 28:12, 23:14) nugalėjo „Sintek-Dzūkijos“ (2/6)
"Šiauliai" užtikrintai susitvarkė su svečiais iš Prienų
„Šiauliai“ (3-5) antrą kartą per savaitę nugalėjo Prienų „CBet“ (4-5) krepšininkus, tiesa, šįkart tai padarė „Betsafe–LKL“ čempionate
#TimeOutŽalgiris. Adrenalinu alsavęs S.Maslobojevas ir B.Davieso galvos raiščio mįslė
Praėjusį penktadienį „Žalgirio“ arenoje susirinkę sirgaliai sulaukė neeilinio reginio – Eurolygos rungtynėse žalgiriečiai kovojo su įspūdingą sudėtį tarpsezoniu surinkusia
Į moterų rinktinę pakviestam V.Stanišauskui pragiedrėjo dangus (interviu, sudėtis)
Lietuvos moterų krepšinio rinktinė sekmadienį pradės pasiruošimą 2021 metų Europos čempionato atrankos rungtynėms su Albanijos ir Turkijos rinktinėmis. Manto Šerniaus auklėtinės
D.Howardas vėl mąsto apie dalyvavimą dėjimų konkurse
Los Andželo "Lakers" komandos vidurio puolėjas Dwightas Howardas vėl mąsto apie dalyvavimą NBA dėjimų konkurese."Galvoju apie tai. Mano kojos įgyja ankstesnę formą. Jaučiuosi
Visų laikų rezultatyviausiųjų sąraše - T.Delininkaičio žingsnis aukštyn
Tomas Delininkaitis pakilo laipteliu aukščiau Lietuvos krepšinio lygos rezultatyviausiųjų sąraše.37-erių gynėjas vakar aplenkė Mindaugą Žukauską ir tapo 16-tu rezultatyviausiu
Sunki naktis J.Valančiūnui - nespėjo gynyboje paskui Dončičių ir "Mavs", sulaukė kritikos
Memfio „Grizliams“ (2/7) nepadėjo ir savos sienos – Tenesio valstijos atstovai namų arenoje 122:138 (34:31, 28:37, 29:36, 31:34) krito prieš Dalaso „Mavericks“ (6/3),
NBA nakties epizodas - įspūdingas H.Diallo skrydis
Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) paskelbė lygoje lapkričio 9 dieną vykusių rungtynių gražiausių momentų penketuką.Jo viršūnėje - įspudinga Oklahomos "Thunder"
Sensacija LKL: "Rytas" krito Kėdainiuose
Kėdainių „Nevėžis“ (3-6) pateikė didelę staigmeną „Betsafe-LKL“ čempionate. Paskutinę vietą lygoje prieš šį turą užėmę Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai
Susikrimtęs D.Adomaitis: tai - neatleistina
Antrą kartą iš eilės vienam LKL autsaiderių Kėdainių „Nevėžiui“ pralaimėjusio Vilniaus „Ryto“ vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis po šeštadienio
Atsigaunantis "Neptūnas" patiesė "Lietkabelį ir pakilo į trečią turnyrinės lentelės vietą
Įsibėgėjantys Klaipėdos „Neptūno“ (5-4) krepšininkai „Betsafe–LKL“ rungtynėse greitai išbarstė susikrautą dviženklį pranašumą, tačiau po pertraukos
Dramatiškame Aukštaitijos derbyje "Juventus" per pratęsimą palaužė "Pieno žvaigždes"
Utenoje įvyko rezultatyviausias šio sezono „Betsafe–LKL“ mūšis, kuriame Laimonas Kisielius išplėšė pratęsimą, tačiau jame „Juventus“ (3/5)
"Neptūno" ir "Žalgirio" dublerių dvikovoje - V.Šarakausko vedamų klaipėdiečių pergalė
Dviejų pralaimėjimų seriją VIKINGLOTTO-NKL nutraukė Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (9-3).Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai savo aikštėje 77:64 (23:12, 18:22, 16:10, 20:20) įveikė
R.Jarutis: matome prasmę būti aktyviais savo miesto, šalies, krepšinio bendruomenių nariais
Vilniaus „Rytas" jau septintus metus paeiliui jungiasi prie Eurolygos socialinės programos „One Team". Vakar Vilniaus klubo namuose – „Jeep" arenoje – apsilankė