Naujienos kraunasi...

LKL finalo su Kurtinaičiu sieksiantis Lukauskis: kūnas, matot, po šiai dienai laikoPriėmęs sprendimą dar metus tęsti karjerą, Lietuvos krepšinio lygos „geležinis žmogus“ Mindaugas Lukauskis šią vasarą sulaukė pasiūlymo prisijungti prie BC „Wolves“ krepšinio komandos, kuriuo daugelio šalies stipriausio čempionato rekordų savininkas pasinaudojo.

Pasak 43 metų veterano, svarbiausias raktas į komandos pergales – geri naujai suburtos komandos krepšininkų santykiai, todėl sudėtyje esantis tvirtas charakterį turinčius lietuvių branduolys ir tokiomis pat savybėmis pasižymintys legionieriai gali tapti sėkmingu, pergales atnešančiu deriniu.

Pirmajame interviu po prisijungimo prie „Wolves“ M. Lukauskis pasidalino mintimis apie komandos komplektaciją, sukauptą patirtį, balsą rūbinėje, santykius bei darbą su vyr. treneriu Rimu Kurtinaičiu ir įspūdingiausią savo karjeros sezoną.

– Ar nebuvo minčių apie karjeros pabaigą?

– Tie nauji iššūkiai mane visą laiką stumia į priekį. Priimti sprendimą buvo nesunku. Kaip ir sakiau po sezono, kad dar metus tikrai noriu pažaisti. Man suteikė galimybę dar metus žaisti – aš ja ir pasinaudojau.

– Kaip vertini komandos sudėties komplektacijos darbus?

– Surinkta įdomi lietuvių grupė, turi gerus charakterius, kovotojai. Tai, manau, yra didelis pliusas, yra labai svarbu. Jeigu komanda, žaidėjai tarpusavyje vienas kitą palaikys, kovos dėl kiekvieno kamuolio, dėl kiekvieno centimetro, tai bus didelis žingsnis į priekį link pergalės. Prisidės tokio pat charakterio užsieniečiai – kovotojai ir energingi vyrukai. Tai labai įdomi komandėlė gaunasi.

– Esi vyriausias komandoje, sukaupęs didžiausią patirtį. Laukia daug darbo rūbinėje?

– Teks vis tiek ir tą jaunimą pamuštruoti, ir patarti, ir padėti, ir pabarti. Pasiruošęs aš tą padaryti. Bandysim viską daryti kaip įmanoma gražiau ir lengviau, nes būdavo, kad ir aprėki, apkolioji – truputį pasimeta, ypač užsieniečiai. Bet dabar, ką matome, ką turim – užsieniečiai yra patyrę, žaidžia už savo šalies rinktinę. Tai tikrai bus su patirtimi ir nebus tie jauni, kaip aš vadinu, „begalviai“, kur pasakai – pro vieną ausį įeina, pro kitą išeina ir nieko nepasiima. Tai tokiems kartais ir rankos nusvyra kažką daugiau sakyti, nesirenka informacijos. Tai su šitais vyrukais, kurie yra komandoje, neturėtų būti tokių problemų. Reikės tik padrąsinti ir paraginti.

– Kokie pagrindiniai uždaviniai ir iššūkiai laukia naujai suburtos komandos?

– Uždaviniai ne tik „Wolves“, bet ir kitų komandų yra laimėti, finalas. Buvo kalbama, kad tas susižaidimas, supratimas žaidėjų ir pergalės... Iš tikrųjų daug visko, bet esmė ta, kad būtų geras kolektyvas, kad rūbinė būtų gera, tarpusavio santykiai. O nuo to labai daug priklauso. Kiek ir man, iš savo patirties, yra tekę būti komandose, ir kitose šalyse, jeigu blogas kolektyvas, tai nebus ir pergalių. Vienas iš tų uždavinių – padaryti gerą kolektyvą, kad po pralaimėjimų nebūtų panikos, liūdesio, o tik noras dar dirbti ir siekti savo užsibrėžtų tikslų.

– Kokie tavo santykiai su komandos vyr. treneriu Rimu Kurtinaičiu?

– Įspūdžiai tik geriausi, nes turėjom vieną įspūdingiausių sezonų su „Lietuvos Ryto“ komanda, su treneriu. Teko ir rinktinėje su treneriu būti. Tai žinau, pažįstu, žinau ko treneris reikalauja, koks plius minus žaidybinis braižas. Gal kažkiek bus ir pasikeitę, nes, kiek čia, dešimt metų praėjo. Bet iš principo žinau ir man patinka su treneriu dirbti. Ir pokštų būna, ir pykčių būna, ir pakankina. Bet tai – visas treniruočių procesas ir, manau, tikrai bus ir smagu, ir bus geri rezultatai.

– Ar stebi žaidėjų rinką šią vasarą?

– Kažkiek stebiu. Šiuo metu „Wolves“ yra padidinamuoju stiklu. Tai yra naujas žaidėjas krepšinio rinkoje ir visiems viskas labai įdomu. To ažiotažo daug, ir daug kalbų. Kas liečia kitas komandas, darbas matosi, kad kažkoks vyksta. Kokios penkios komandos jau plius minus susikomplektavę. Kitos lėčiau juda, bet tai yra kiekvienų metų braižas. Tos komandos, kurios lėčiau juda, jos kiekvienais metais laukia kažko, ko negali paimti finansiškai.

Laukia gal, kad kainos pakris. O kai ateina rugpjūčio vidurys-galas, ir neturi komandų, tada prisikviečia su komanda pasportuoti. Neatsiranda kontraktų, tai prisikalbina palikti su tam tikromis sąlygomis. Tas vyksta kiekvienais metais. O šiemet tai daugiau yra žvilgsnis į „Wolves“, nes tai naujas žaidėjas ir daug dėmesio skiriama, kaip kas renkama, kokie žaidėjai. Po šiai dienai, tikrai kolektyvas ir tie lietuviai surinkti smagūs.

– Įvertinant solidų krepšinyje tavo amžių, ar negąsdina sunkios R. Kurtinaičio treniruotės?

– Pas trenerį lengva nebūna, bet aš manau, kad su manimi pačiu viskas turėtų būti neblogai. Traumų išvengta sezono metu, buvo mėnesis poilsio, tada mėnesis treniruočių, tada turėjau stovyklėlę su vaikais, atostogų ir dabar pradėsiu vėl treniruotis. Kiek žinau, komanda rugpjūčio vidury pradeda sportuoti, tai to laiko pasiruošti bus. Manau, treneris Rimas mane žino ir fizinio rengimo treneriai žino mano amžių.

Tie krūviai bus kažkiek sąlyginai padėlioti. Bet aš darbo nebijau, aš praėjęs tuos, kaip vadinu, „laukinius“ serbus ir tų treniruočių turėta įvairiausių. Tiek ir pas lietuvius trenerius buvo nemažai padirbėta. Tas kūnas, kaip matot, po šiai dienai laiko. Reikės pradžiai įsivažiuoti, o tada, manau, viskas bus gerai. Tikėkimės, kad pavyks išvengti tų traumų.

– Komanda naujau suburta, bet joje netrūks tau gerai pažįstamų veidų?

– Man teko žaisti su Vitalijumi Koziu, Regimantu Miniotu ir Arnu Beručka. Geri vaikinukai. Aišku, kai aš su jais žaidžiau, jie dar buvo jauni. Sakykim, komandoje Beručka buvo koks dvyliktas žaidėjas, epizodiškai būdavo. Bet ką parodė praeiti metai, tai patobulėjęs vaikis ir tikrai gerus rezultatus rodė. Miniotas irgi, teko su juo žaisti, su Koziu Prienuose. Tai irgi geri vaikinukai, kovotojai, kovoja dėl kiekvieno kamuolio, stengiasi. Gal Miniotui praeitas sezonas toks sunkesnis buvo, bet užpraeitą jis parodė, kad gali tikrai žaisti ir gerai žaisti, statistika gera, ir sprendimai buvo geri priiminėjami.

Kozys praeitais metais gerai Jonavoje kovojo. Kristupą Žemaitį teko stebėti ir, kaip varžovai mes susidurdavome, tai žaidėjas, ir dabar rinktinėje teko matyti varžybose. Tai gerai organizuoja, daro kas priklauso. turbūt mažiausiai matęs Eigirdą Žukauską, nes, kiek teko žaisti LKL, tai jo dar tik pradžia buvo, o paskui mažai jį teko matyti. O dabar rinktinėje žaidžia, tai, manau, neblogas, gali per kelias pozicijas žaisti. Gerai, kai yra žaidėjai, kurie gali žaisti per kelias pozicijas. Ir treneriui lengviau, ir daugiau tų rotacijų, ir daugiau variantų, pagal „penketus“ treneris gali laviruoti. Treneriui nuo to tik geriau.

– Kuris sezonas tavo karjeroje buvo įspūdingiausias?

– Tas sezonas 2008-2009 metų, kai nuo gruodžio Antaną Sireiką pakeitė Rimas Kurtinaitis. Tai tas sezonas, kai mes viską laimėjom, buvo maloniausias, arčiausiai širdies tie visi titulai. Nes man pačiam ir žaidime teko daugiausiai dalyvauti. Nes pirmas „EuroCup“, nors ir laimėtas, bet aš buvau traumuotas, tai finale nežaidžiau. Bet to sezono visi laimėjimai... Pradedant Prezidento taure, kur dalyvavo „Žalgiris“, „Lietuvos Rytas“, latviai ir, berods, estai. Buvo Rygoje tas turnyras, jame neteko dalyvauti, nes mes buvome olimpinėse žaidynėse su rinktine. O po to grįžus sezone pirmas laimėjimas buvo LKF taurė. Turiu ir rungtynių video, tai su sūnumi, su šeima, kartais su draugais, kartą per metus su šeima ar draugais tikrai pažiūrim. Daug emocijų, tie metimai, laimėjimai, džiaugsmas, tie metai ir visi iškovoti trofėjai.

– Kaip vertini naujo klubo atėjimą?

– Aš manau, kad tai yra gerai. Prisiminkim, kaip buvo anksčiau: būdavo „Lietuvos Rytas“ ir „Sakalai“. Nemažai žaidėjų žaisdavo vienoje, paskui pereidavo į kitą. Manau, kad tokiam miestui, kaip Vilnius, dvi komandos yra reikalingos ir tai naudinga. Patiems fanams bus įdomu, bus derbiai. Žiūrovui nuo to įdomiau.

– Kaip naujai komandai pritraukti fanų?

– Bus pergalių, bus ir fanų. Taip yra su visomis komandomis kiekvienoje šalyje. Jei nėra pergalių, tai niekas nenori eiti ir žiūrėti. Bus pergalės, bus ir fanai. Aišku, klubo vadovai turės galimybę pritraukti, kviesti į rungtynes. Tam reikės laiko, bet, manau, kad jų bus ir bus nemažai.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Apkartęs "Gargždų" debiutas: po atkaklios kovos pralaimėta Pasvalyje (komentarai)
Apkartęs "Gargždų" debiutas: po atkaklios kovos pralaimėta Pasvalyje (komentarai)
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) debiutines rungtynes sužaidė „Gargždų“ (0-1) klubas.Tiesa, debiutas apkarto – Pasvalyje po atkaklaus mūšio teko
Beržinš oficialiai papildė "Juventus" gretas, pakeitė amerikietį
Beržinš oficialiai papildė "Juventus" gretas, pakeitė amerikietį
Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ komandos sudėtyje įvyko pokyčiai. D.Kairio treniruojamos komandos priekinę liniją papildė 213 cm ūgio vidurio puolėjas iš Latvijos Kaspars
Sudarytas pirmasis LKL gražiausių epizodų penketukas
Sudarytas pirmasis LKL gražiausių epizodų penketukas
Savaitgalį startavęs jubiliejinis „Betsafe-LKL“ sezonas pirmąją savaitę pažėrė ne vieną įsimintiną momentą.LKL kviečia krepšinio aistruolius pasigrožėti įspūdingiausiais
Pasipriešinimo sulaukęs "Žalgiris" išsivežė sunkią pergalę iš Klaipėdos (komentarai)
Pasipriešinimo sulaukęs "Žalgiris" išsivežė sunkią pergalę iš Klaipėdos (komentarai)
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) įsibėgėja pirmojo turo kovos.Kauno „Žalgiris“ (1-0) svečiuose įsirašė pirmąją jubiliejinio sezono pergalę ir 79:71
Eurolygos media dienos užkulisiuose - pirmoji Jankūno fotosesija su kostiumu
Eurolygos media dienos užkulisiuose - pirmoji Jankūno fotosesija su kostiumu
Eurolygos media diena – kiekvieno sezono Kauno „Žalgirio“ tradicija, kurios metu žalgiriečiai fotografuojasi oficialioms sezono nuotraukoms, filmuojasi pokalbiuose bei reklaminiuose
Žukauskas apie "Wolves": net pačiam įdomu, ką mes galime parodyti
Žukauskas apie "Wolves": net pačiam įdomu, ką mes galime parodyti
Vienas anksčiausiai sutartį su BC „Wolves“ klubu pasirašęs puolėjas Eigirdas Žukauskas kone visą pasirengimo sezonui ciklą praleido pirmą kartą karjeroje vilkėdamas nacionalinės
Iš gilios duobės išlipęs "Rytas" tik paskutinėmis sekundėmis laimėjo Utenoje
Iš gilios duobės išlipęs "Rytas" tik paskutinėmis sekundėmis laimėjo Utenoje
Prasidėjusiame Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) sezone atėjo laikas ir čempionų startui.Vilniaus „Rytas“ (1-0) titulo gynybą pradėjo išvykos maču prieš
Beržinš papildys "Juventus" gretas
Beržinš papildys "Juventus" gretas
Aukštaūgio ieškojusi Utenos "Juventus" ekipa, panašu, rado kandidatą, kuris jau netrukus oficialiai papildys uteniškių gretas."Juventus" aprangą apsivilks
"Barca" žengė į Ispanijos Supertaurės finalą
"Barca" žengė į Ispanijos Supertaurės finalą
Ispanijos Supertaurės finale ir vėl išvysime bekompromisę kovą tarp amžinų varžovų - Barselonos "Barcelona" ir Madrido "Real".Šarūno Jasikevičiaus treniruojama
Aukštaitijos derbyje - "Lietkabelio" pergalė
Aukštaitijos derbyje - "Lietkabelio" pergalė
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) jau pirmąjį savaitgalį įvyko Aukštaitijos derbis. Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (1-0) savo arenoje 86:74 (19:15,
LKL sezono starte - fantastiškai "Labas Gas" išplėštas pratęsimas
LKL sezono starte - fantastiškai "Labas Gas" išplėštas pratęsimas
Pirmajai „Betsafe-LKL“ jubiliejinio sezono pergalei iškovoti neužteko 4 kėlinių – po papildomų 5 minučių ja džiaugėsi Jonavos „CBet“ (1-0).Virginijaus
Lukauskis ištempė "Wolves" į istorinę pergalę (trenerių komentarai)
Lukauskis ištempė "Wolves" į istorinę pergalę (trenerių komentarai)
Alytaus „Wolves“ (1-0) komanda vangokai pradėjo rungtynes, bet galiausiai pergale atidarė jubiliejinį „Betsafe-LKL“ sezoną.Rimo Kurtinaičio auklėtiniai svečiuose 81:76 (16:26,
Pirmosios pergalės su "Wolves" sieksiantis Juškevičius: kėdainiečiai turi daug gerų metikų
Pirmosios pergalės su "Wolves" sieksiantis Juškevičius: kėdainiečiai turi daug gerų metikų
Laukimas baigėsi – jau šį šeštadienį bus duotas startas jubiliejinio 30-ojo „Betsafe-LKL“ sezono kovoms.Čempionato atidarymo rungtynės vyks šeštadienį
"Wolves" papildė legendinis Juozukas
"Wolves" papildė legendinis Juozukas
Lietuvos krepšinio lygos (LKL) debiutantų Alytaus "Wolves" gretas papildė legendinis masažuotojas Juozas Petkevičius-Juozukas.Klubo gretas papildęs patyręs specialistas pasidalino
Kontrolinių rungtynių ciklą "Žalgiris" uždarė įveikdamas Latvijos čempionus
Kontrolinių rungtynių ciklą "Žalgiris" uždarė įveikdamas Latvijos čempionus
Kauno „Žalgirio“ komanda pergalingai baigė ikisezoninių rungtynių ciklą. Ketvirtadienį kauniečiai „Žalgirio“ arenos treniruočių salėje įveikė Rygos VEF ekipą 90:77
Mačiulis: apie naujas pareigas Kėdainiuose ir komandos veidą
Mačiulis: apie naujas pareigas Kėdainiuose ir komandos veidą
Jonas Mačiulis vos prieš metus atsisveikino su krepšininko karjera ir per šį laikotarpį susidūrė su nemažai naujų iššūkių.Pernai jis prisijungė prie Kėdainių
"Wolves" pasipildė Čepukaičiu
"Wolves" pasipildė Čepukaičiu
Sezono startui mūsų komandą oficialiai papildė Vaidas Čepukaits. Su 207 cm ūgio vidurio puolėju pasirašyta 1 mėnesio trukmės sutartis, kurioje yra numatyta galimybė ją pratęsti
"Žalgiris" sutriuškino Kurtinaičio kariauną
"Žalgiris" sutriuškino Kurtinaičio kariauną
Po stovyklos Ispanijoje į Lietuvą sugrįžę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo dar vieną pergalę kontrolinėse rungtynėse. Kazio Maksvyčio auklėtiniai „Žalgirio“
Debiuto "Žalgiryje" laukiantis Brazdeikis: mokomės puolimo ir gynybos derinių
Debiuto "Žalgiryje" laukiantis Brazdeikis: mokomės puolimo ir gynybos derinių
Pirmadienio vakarą Kauno „Žalgiris“ ikisezonines rungtynes žais jau būdamas pilnos sudėties. Žalgiriečiai šeštadienį treniruotėse sulaukė prisijungusių Lietuvos rinktinės
Milašius: šis sezonas bus ypatingas tuo, kad bus daugiau televizinių rungtynių
Milašius: šis sezonas bus ypatingas tuo, kad bus daugiau televizinių rungtynių
„Betsafe-LKL“ naujojo sezono kovos nenumaldomai artėja – pirmasis mačas vyks jau šį šeštadienį. Tačiau prieš tai sostinėje pirmadienį buvo surengta
Ispaniška fiesta – teletiltu abipus Atlanto: šis auksas patvirtina, kad visi mes – broliai
Ispaniška fiesta – teletiltu abipus Atlanto: šis auksas patvirtina, kad visi mes – broliai
„Čia mano šeima“, – rodydamas savo telefono ekraną žurnalistams, po laimėto Europos čempionato finalo supažindino Lorenzo Brownas. Bene labiausiai apkalbėtas pirmenybių
Tritaškiais prancūzus skandinęs Hernangomezas – finalo MVP, broliui – turnyro MVP titulas
Tritaškiais prancūzus skandinęs Hernangomezas – finalo MVP, broliui – turnyro MVP titulas
Rezultatyviausias Europos čempione tapusios Ispanijos krepšininkas Juancho Hernangomezas pripažintas naudingiausiu finalo žaidėju, rašo Krepšinis.lt.J. Hernangomezas finale pelnė
Finale prancūzus palaužę ispanai – ketvirtąkart Europos čempionai
Finale prancūzus palaužę ispanai – ketvirtąkart Europos čempionai
Berlyne vykusiame 41-ojo Europos krepšinio čempionato finale sekmadienį vakare Ispanija 88:76 (23:14, 24:23, 19:20, 22:19) palaužė Prancūziją ir ketvirtą kartą tapo Senojo žemyno nugalėtoja,
Naują sąjungininką reginti FIBA užsispyrė dėl teisėjų: vienintelis skandalas buvo Lietuvos mače
Naują sąjungininką reginti FIBA užsispyrė dėl teisėjų: vienintelis skandalas buvo Lietuvos mače
Eurolygos prezidentu šią savaitę tapęs Dejanas Bodiroga priešingoje barikadų pusėje žadina viltis užbaigti Senojo žemyno krepšinį juodinantį karą. Bet nors Tarptautinės
Lenkų šturmą atlaikiusi Vokietija pasidabino bronzos medaliais
Lenkų šturmą atlaikiusi Vokietija pasidabino bronzos medaliais
2022 metų Europos krepšinio čempionato bronzos medaliais pelnytai pasidabino viena turnyro šeimininkių Vokietijos krepšinio rinktinė.Gordie Herberto auklėtiniai Berlyno arenoje
Skučo vedama "Juventus" įveikė lietuvio treniruojamą Latvijos ekipą
Skučo vedama "Juventus" įveikė lietuvio treniruojamą Latvijos ekipą
Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ iškovojo dar vieną pergalę kontrolinių rungtynių cikle. Uteniškiai namuose palaužė T.Keršio treniruojamą komandą iš
Šeškaus kariauna pasirengimą sezonui baigė pralaimėjimu
Šeškaus kariauna pasirengimą sezonui baigė pralaimėjimu
Jonavos "CBet" klubas pasirengimo naujajam sezonui kontrolinių rungtynių ciklą baigė nesėkme Lenkijoje vykstančiame Adamo Wojciko atminimui skirtame ALBA turnyre.Sekmadienį Virginijaus
Techninę pražangą užsidirbusio Šeškaus kariauna nusileido Lenkijos čempionams
Techninę pražangą užsidirbusio Šeškaus kariauna nusileido Lenkijos čempionams
Šeštadienio vakarą Virginijaus Šeškaus auklėtiniai Vroclave vykstančiame Adamo Wojciko atminimui skirtame „ALBA“ turnyre susitiko su šeimininkų „Šlask“

Vartotojo meniu
Diskusijos
Ką šiuo metu klausotės? (1530) 09.21 20:45
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime