Naujienos kraunasi...

Startą rinktinės stovyklai davęs Maksvytis – apie probleminę poziciją, paskutinę korekciją ir NBA bokštų duetą

Autorius: Linas Jocius, DELFI.


Lietuvos krepšinio rinktinės strategas Kazys Maksvytis džiaugiasi turėsiantis kur kas daugiau laiko ruošdamas nacionalinę komandą rugsėjo kovoms – pratyboms pagaliau turės ne kelias treniruotes prieš naujas pasaulio čempionato atrankos rungtynes, o visas geras penkias savaites, per kurias styguos komandą Europos krepšinio čempionatui, rašo Krepšinis.lt.

„Per „rinktinės“ langus turėdavau kelias dienas pasirengimui, dabar vasarą to laiko daugiau, labiau jausis trenerio ranka. Esu patenkintas, jog pagaliau pradėsime darbus ir su gera energija kimbame į pratybas“, – rinktinės stovyklos starte kalbėjo strategas K. Maksvytis, kuris pirmadienį sulaukė 13-os nacionalinės komandos kandidatų, dar trys – Ignas Brazdeikis, Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis prisijungs pirmomis rugpjūčio dienomis.

– Nuo ko prasidės stovykla, kiek komanda dirbs fiziškai, kada pradės pratybas krepšinio salėje?, – žurnalistų buvo paklaustas rinktinės vairininkas.

– Keičiasi metodikos, dabar paprastai krepšininkai atvyksta fiziškai pasirengę. Pirmas kelias dienas keliausime į treniruoklių salę, ten dirbsime fiziškai.

Pora dienų pasitikrinsime baterijas, duosime žaidėjams fizinių krūvių.

– Šiemet jauna rinktinė, pats vyriausias – Mindaugas Kuzminskas. Sąlyginai – jauna komanda, gal tai pliusas rengiantis Europos čempionatui?

– Priklauso ir nuo žaidėjo. Anksčiau į rinktinę atvykdavo skirtingo pasiruošimo, rinktinės stovykloje įgydavo gerą formą.

Dabar viskas keičiasi, žaidėjų požiūris vis profesionalesnis. Manau, tai nuo amžiaus nepriklauso.

– Kada prie rinktinės gretų prisijungs Ignas Brazdeikis?

– Jis atvyksta liepos 30-ą, prisijungs nuo rugpjūčio 1-os dienos. Jau jį šiek tiek pažįstame, matėme jį paskutinėse rinktinės kovose. Šioje vietoje dėl jo problemų nėra.

– Kodėl priimtas sprendimas Gediminą Oreliką pakeisti Donatu Taroliu?

– Visų pirma gana nedėkinga situacija. Apie tai sužinojome penktadienį vakare, o pirmadienį – jau stovykla. Reikėjo dar vieno žaidėjo, nes dabar rinktinės stovykla startuos be trijų žaidėjų. Reikėjo Donato dėl konkurencijos.

Donatas jau buvo pasirengęs padėti, kai turėjome bėdų dėl koronaviruso. Nusprendėme duoti šansą jam ir sudaryti didesnę konkurenciją 4-oje pozicijoje.

D. Tarolis – geras pagalbininkas, atlieka daug nematomo darbo, padeda greitame puolime, atkovoja kamuolius, gynyboje nėra skylė, gerai ginasi.

– Kai sunkiojo krašto pozicija tapo problemine, gal bandėte kalbėti su Arnoldu Kulboka, su Eimantu Bendžiumi?

– Ne, nes A. Kulboką jau čiupinėjome, E. Bendžius jau buvo pasakęs, kad šią vasarą nori skirti poilsiui ir prie to klausimo negrįžome.

– Kuri pozicija kelia daugiausiai klaustukų ir galvos skausmo?

– Greičiausiai ta ketvirta pozicija. Kai abu aukštaūgiai žais kartu, reikės juos keisti arba jie vienas kitą keis.

Kas užims tas minutes aikštėje, kai nežais Domantas Sabonis? Čia galės pakonkuruoti Gytis Masiulis, Eigirdas Žukauskas ar Mindaugas Kuzminskas. Manau, išsiversime šioje vietoje, bet faktas, kad prie tokių aukštaūgių norisi turėti mobilų, galintį pataikyti „ketvirtą“ numerį.

– Kiek Marius Grigonis tapo ramesnis dėl savo ateities po to, kai galų gale pasirašė sutartį su Atėnų „Panathinaikos“?

– Na, Marius pasirinko žalią spalvą, tiktai ne tą, kaip kad juokavome. Žinoma, kad jis ramesnis. Bendraujame su juo ir kaip treneris su žaidėju ir apskritai kaip žmonės betarpiškai. Jis buvo „pakibęs“ tokioje situacijoje, nežinomybėje dėl sutarties – ar pavyks pasirašyti, ar jį išleis? Manau, dabar jis bus nusiraminęs, susikoncentravęs ir rinktinė jam bus gera galimybė pasiruošti sezonui.

– Žalios spalvos marškinėlius apsivilks ir Ignas Brazdeikis. Kaip jums sekėsi su juo tartis dėl žaidimo „Žalgiryje“, ko tikitės?

– Ignas labai gerai pasirodė praėjusioje stovykloje, tiek treniruotėse, tiek „languose“. Jis atvyko labai gerai pasiruošęs, motyvuotas, puikiai pritapo prie kolektyvo. Manau, kad ir man kaip treneriui buvo apsispręsti ir dėl šito artėjančio „lango“, ir dėl „Žalgirio“.

– Kokią poziciją jis užims „Žalgiryje“ – bus starto penketo atakuojantis gynėjas?

– Manau, kad jis gali žaisti tiek antroje, tiek trečioje pozicijoje. Turint jį, „Žalgiris“ galės imtis nestandartinių žingsnių, gal jis galės sužaisti ir po krepšiu. Manau, įvairiai jį išnaudosime tiek klube, tiek rinktinėje.

– Kaip rinktinės stovyklai ruošiasi abu NBA lygos aukštaūgiai – Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis?

– Jonas kurį laiką buvo Lietuvoje, Domantas – užsienyje. Mačiau, kad Domas labai rimtai sportavo. Kai tik jie abu sugrįš į Lietuvą, juos globoti imsis mūsų treneriai, tik kurį laiką jie negalės treniruotis su komanda, tik individualiai. Su Jonu nemažai bendravome per jo vardo stovyklą Klaipėdoje. Ryšį palaikome, abu žaidėjai nusiteikę ne tik žaisti, bet ir kažką daugiau pasiekti.

– Kaip planuojate „sutalpinti“ juos abu į „europinę“ – FIBA aikštelę?

– Apie tai kalbėjau su ankstesniais treneriais, Dariumi Maskoliūnu, Dainiumi Adomaičiu. Be abejo, bus atvejų, kai jie bus aikštėje kartu, tačiau dažnai žais ir po vieną. Reikia bandyti sutalpinti, Jonas pradėjo mėtyti tritaškius, Domantas irgi metimą visą vasarą gerina (juokiasi).

Žinoma, išnaudosime ir tai, kad Domas labai gerai skirsto kamuolį, bandysime jam sudaryti komfortabilias sąlygas.

– Ar Marius Grigonis ir toliau bus rinktinės kapitonu, ar kažkas keisis?

– Manau, jis bus laikinu kapitonu kol visi susirinks, o geriausiems suvažiavus bus nauji rinkimai. Turiu omenyje, kai bus visa rinktinė.

– Keistai skamba, bet M. Kuzminskas – vyriausias rinktinės žaidėjas. Ką jis dar gali duoti komandai?

– Mindaugas – vienas iš tų žaidėjų, kuris gali žaisti keliose pozicijose. Turi patirties, tiek rinktinėje, tiek klubiniame krepšinyje. Manau, jis bus svarbus.

– Kiek, jūsų nuomone, iš 16 stovyklos žaidėjų yra garantuoti dėl savo vietų galutiniame dvyliktuke?

– Visų pirma, reikia ateiti į salę. Bet iš esmės manau 8-9 krepšininkai turi vietas, o dėl kitų pozicijų vyksta konkurencija. Apskritai kalbant, kol kas neturime visų susirinkusių, kai kurie atvyks vėliau. Todėl nesinorėjo stovyklos pradėti vos su 12 žaidėjų. Stovyklos pradžioje mėgstame dirbti penketais ar ketvertais. Norėjosi turėti bent 13 krepšininkų, tai tiek jų dabar ir turime.

Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis prie rinktinės prisijungs rugpjūčio 5-6 dienomis, prabėgus keletai pirmųjų pasirengimo stovyklos dienų. Pagal NBA taisykles, pradinėje stadijoje NBA žaidėjai gali treniruotis tik individualiai, o vėliau sportuoti kartu su rinktine 28 dienas.

Kiek vėliau prisijungs ir Ignas Brazdeikis, paprašęs vyriausiojo trenerio Kazio Maksvyčio kelių laisvų dienų asmeniniams reikalams.

Likus porai dienų iki rinktinės stovyklos pradžios K. Maksvytis turėjo įvesti korekcijas rinktinės kandidatų sąraše: dėl sveikatos problemų padėti nacionalinei komandai negalės Gediminas Orelik, jį pakeis Donatas Tarolis.

Kaip jau buvo pranešta anksčiau, rinktinėje šią vasarą nežais Edgaras Ulanovas, Artūras Gudaitis ir Eimantas Bendžius. Prie šių žaidėjų taip pat jungiasi Tadas Sedekerskis, norintis skirti didesnį dėmesį klubinio sezono pasiruošimui.

Šešioliktuke neišvysime „Monaco“ klube rungtyniaujančio Donato Motiejūno. Visgi, esant būtinybei aukštaūgis bus pasirengęs padėti rinktinei.

Rinktinės tvarkaraštis

Prieš Europos čempionatą, startuosiantį rugsėjo 1 d., Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės lauks 7 kontrolinės rungtynės:

  • rugpjūčio 4 d. (Klaipėdoje) su Estija;
  • rugpjūčio 7 d. (Alytuje) su Estija;
  • rugpjūčio 10 d. (Kaune) su Suomija;
  • rugpjūčio 11 d. (Vilniuje) su Suomija;
  • rugpjūčio 16 d. (išvykoje) su Ispanija;
  • rugpjūčio 18 d. (Vilniuje) su Ispanija;
  • rugpjūčio 19 d. (Vilniuje) su Nyderlandais.
Paskutinę rugpjūčio savaitę lietuvių dar lauks FIBA 2023 m. Pasaulio taurės atrankos mačai su Vengrija (rugpjūčio 24 d. išvykoje) ir Juodkalnija (rugpjūčio 27 d. Kaune).

Rinktinės šešioliktukas (žaidėjas, klubas):

Arnas Butkevičius Kauno „Žalgiris“

Domantas Sabonis Sakramento „Kings“ (NBA)

Eigirdas Žukauskas Bursos „Tofaš“ (Turkija)

Donatas Tarolis Podgoricos „Budučnost“

Gytis Masiulis Vilniaus „Rytas“

Ignas Brazdeikis Orlando „Magic“ (NBA)

Jonas Valančiūnas Naujojo Orleano „Pelicans“ (NBA)

Kristupas Žemaitis Vilniaus „Wolves“

Laurynas Birutis Kauno „Žalgiris“

Lukas Lekavičius Kauno „Žalgiris“

Marius Grigonis Atėnų „Panathinaikos“ (Graikija)

Martynas Echodas Vilniaus „Rytas“

Mindaugas Kuzminskas Be klubo

Rokas Giedraitis Vitorijos „Baskonia“ (Ispanija)

Rokas Jokubaitis Barselonos „FC Barcelona“ (Ispanija)

Tomas Dimša Kauno „Žalgiris“

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Sekmadienio rungtynėse rinktinės aprangą vėl apsivilks Brazdeikis (Lavrinovičių raginimas)
Sekmadienio rungtynėse rinktinės aprangą vėl apsivilks Brazdeikis (Lavrinovičių raginimas)
Paaiškėjo Lietuvos rinktinės dvyliktukas sekmadienio vakarą Alytuje vyksiančiose antrose kontrolinėse rungtynėse su estais, rašo Krepšinis.lt.Palyginti su ketvirtadienio maču
Harrisas: vesiu geriausią draugą, bet tai ne Marjanovičius
Harrisas: vesiu geriausią draugą, bet tai ne Marjanovičius
Filadelfijos "76ers" puolėjas Tobiasas Harrisas pateko į juokingą situaciją, dėl kurios šmaikštaujama internete."Šiandien vesiu savo geriausią draugą!" –
Strelniekas karjerą veikiausiai tęs Graikijoje
Strelniekas karjerą veikiausiai tęs Graikijoje
Kauno "Žalgiryje" sezoną praleidęs bei dėl traumų ne patį geriausią įspūdį spėjęs palikti Janis Strelniekas karjrą veikiauisai tęs Graikijoje.Skelbiama, kad latvis yra arti susitarimo
Kontrolinėse rungtynėse – būsimų Lietuvos rinktinės varžovų pergalės
Kontrolinėse rungtynėse – būsimų Lietuvos rinktinės varžovų pergalės
Šeštadienį kontrolinėse rungtynėse susitiko kelios Europos čempionatui besirengiančios komandos, o pergales šventė Slovėnijos ir Suomijos rinktinės, rašo Krepšinis.lt.Net
T.Sabonis – apie naująjį "Žalgirį", Rubštavičių LKL bei amerikietį Ispanijos rinktinėje
T.Sabonis – apie naująjį "Žalgirį", Rubštavičių LKL bei amerikietį Ispanijos rinktinėje
Kauno „Žalgirio“ trenerių štabo narys Tautvydas Sabonis jau greitai pradės pasiruošimą sezonui su į pirmąją treniruočių stovyklą prieš naująjį sezoną susirinksiančiais
Keturi broliai Antetokonmpo pasirengę atstovauti Graikijai Eurobasket 2022
Keturi broliai Antetokonmpo pasirengę atstovauti Graikijai Eurobasket 2022
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) superžvaigždė, dukart lygos MVP bei Milvokio "Bucks" lyderis Gianni Antetokoumpo twitteryje patalpino įspūdingą nuotrauką.Joje įiamžino
Oficialu: "Žalgiris" pasirašė ilgalaikį kontraktą su Giedraičiu
Oficialu: "Žalgiris" pasirašė ilgalaikį kontraktą su Giedraičiu
Netrukus pasirengimą artėjančiam sezonui pradėsiantis Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas turi dar vieną naujoką. Daugkartiniai Lietuvos čempionai pagal formulę „3+2“
Prancūzams nusileidę jauniai liko be pasaulio čempionato
Prancūzams nusileidę jauniai liko be pasaulio čempionato
Lietuvos aštuoniolikmečių rinktinė Europos čempionate patyrė antrąją nesėkmę iš eilės ir liko be kelialapio į kitų metų U19 pasaulio čempionatą.Karolio Abramavičiaus auklėtiniai
"Wolves" atakoms diriguos NBA G lygoje žibėjęs amerikietis
"Wolves" atakoms diriguos NBA G lygoje žibėjęs amerikietis
BC „Wolves“ atakoms vadovaus vienas ryškiausių praėjusio sezono NBA G lygos įžaidėjų. Antrą geriausią rezultatyvių perdavimų vidurkį čempionate turėjęs Ahmadas Caveras
"Juventus" gretose – NKL čempionas
"Juventus" gretose – NKL čempionas
Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ tęsia komandos komplektacijos darbus. Aukštaitijos klubas pasirašė ilgalaikę sutartį su 206 cm ūgio puolėju Dovydu Romančenko.Trejų
Eurobasket čempionų trofėjų bus galima pamatyti rinktinės rungtynių Lietuvoje metu
Eurobasket čempionų trofėjų bus galima pamatyti rinktinės rungtynių Lietuvoje metu
Rugpjūčio 7 d. Alytuje vyksiančių Lietuvos ir Estijos draugiškų rungtynių metu žiūrovai turės unikalią galimybę pamatyti Europos krepšinio čempionato trofėjų – Nikolajaus
Kulvietis žais kartu su Sajumi Turkijoje
Kulvietis žais kartu su Sajumi Turkijoje
Puikų sezsoną Vokietijoje turėjęs Saulius Kulvietis paliko Bonos "Telekom Baskets" komandą ir karjerą tęs Turkijoje.Kaunietis pasirašė kontraktą su Stambulo "Buyukčekmeče"
Kontraktą su treneriu pratęsusi Lietuvos varžovė Vengrija palaužė Sakartvelo žvaigždes
Kontraktą su treneriu pratęsusi Lietuvos varžovė Vengrija palaužė Sakartvelo žvaigždes
Lietuvos rinktinės varžovė Europos krepšinio čempionato grupių etape Vengrija penktadienį kontrolinėse rungtynėse 89:88 (31:24, 16:18, 21:19, 21:27) palaužė Sakartvelo nacionalinę ekipą,
Prienus palikęs Ivanauskas rungtyniaus Čempionų lygoje
Prienus palikęs Ivanauskas rungtyniaus Čempionų lygoje
Rapolas Ivanauskas po sėkmingo pasirodymo "Labas Gas" gretose palieka Prienus ir karjerą tęs Čekijoje.Oficialiai paskelbta, kad kaunietis pasirašė kontraktą su šios šalies
Prie "Wolves" prisijungęs Beručka – apie sugrįžimą į Vilnių, Kurtinaitį ir fanų simpatijas
Prie "Wolves" prisijungęs Beručka – apie sugrįžimą į Vilnių, Kurtinaitį ir fanų simpatijas
Puikų praėjusį sezoną Pasvalio „Pieno Žvaigždžių“ komandoje sužaidęs Arnas Beručka neabejoja, kad sprendimas prisijungti prie naujojo BC „Wolves“ klubo yra teisingas,
Dragičius apsisprendė – jungiasi prie Dončičiaus ir žais Europos čempionate
Dragičius apsisprendė – jungiasi prie Dončičiaus ir žais Europos čempionate
Viena iš Lietuvos rinktinės varžovių „Eurobasket 2022“ grupių etape Slovėnijos rinktinė trina rankomis. Vienas iš jos lyderių Goranas Dragičius sutiko padėti savo šalies
Lietuvos varžovai prieš Europos čempionatą spėjo natūralizuoti amerikietį
Lietuvos varžovai prieš Europos čempionatą spėjo natūralizuoti amerikietį
Ispanijos rinktinės, kuri artėjant Europos čempionatui natūralizavo amerikietį Lorenzo Browną, pavyzdžiu pasekė ir būsimųjų pirmenybių šeimininkė Vokietija, rašo Krepšinis.lt.Iki
Vienas naudingiausių LKL žaidėjų iš Šiaulių keliasi į Gargždus
Vienas naudingiausių LKL žaidėjų iš Šiaulių keliasi į Gargždus
„Gargždų“ komanda paskelbė apie dar vieną klubo naujoką – juo tapo 31-erių vidurio puolėjas Giedrius Staniulis.Praėjusiame sezone krepšininkas atstovavo „Šiaulių“
U18 rinktinė su Jocyte priešakyje: važiuojame ne dėl 5-12 vietos, o dėl medalio
U18 rinktinė su Jocyte priešakyje: važiuojame ne dėl 5-12 vietos, o dėl medalio
Lietuvos U18 vaikinų rinktinei tęsiant kovas Europos čempionate, į Senojo žemyno pirmenybes žengti ruošiasi ir tos pačios amžiaus grupės Lietuvos merginų rinktinė.Į šio turnyro
Sirvydis pasiekė susitarimą su "Pacers" klubu
Sirvydis pasiekė susitarimą su "Pacers" klubu
Deividas Sirvydis ir kitą sezoną turėtų praleisti NBA lygoje. Kaip skelbia Hoopshype žurnalistas Michaelis Scotto, 22-ejų puolėjas iš Lietuvos pasirašys vienų metų trukmės sutartį
Pokyčius atlikti žadėjęs Maksvytis prisiminė posakį apie vilką ir avį
Pokyčius atlikti žadėjęs Maksvytis prisiminė posakį apie vilką ir avį
Lietuvos krepšinio rinktinės treneris Kazys Maksvytis po Klaipėdoje kontrolinėse rungtynėse iškovotos pergalės (84:70) prieš estus pripažino, kad taisytinų dalykų tikrai yra
Pirmieji Lietuvos varžovai Eurobasket slovėnai taip pat išmėgino jėgas – Dončičiaus neprireikė
Pirmieji Lietuvos varžovai Eurobasket slovėnai taip pat išmėgino jėgas – Dončičiaus neprireikė
Europos krepšinio čempionatą rungtynėmis su Lietuva pradėsianti Slovėnijos rinktinė ketvirtadienio vakarą namie taip pat sužaidė pirmąsias kontrolines savo rungtynes, rašo Krepšinis.lt.Celjės
Siaubingai dažnai klydę jauniai pralaimėjo ketvirtfinalio trilerį šeimininkams turkams
Siaubingai dažnai klydę jauniai pralaimėjo ketvirtfinalio trilerį šeimininkams turkams
Skaudžiausiu būdu pirmą nesėkmę patyrusi Lietuvos aštuoniolikmečių rinktinė liko už Europos čempionato pusfinalio borto.Karolio Abramavičiaus treniruojami jauniai turnyro ketvirtfinalyje
Rinktinė pergalingai pradėjo kontrolinių rungtynių ciklą
Rinktinė pergalingai pradėjo kontrolinių rungtynių ciklą
Pasaulio čempionato atrankai bei Europos čempionatui besiruošianti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pergalingai pradėjo kontrolinių rungtynių ciklą.Kazio Maksvyčio auklėtiniai Klaipėdos
JAV krepšinio žvaigždė Griner Rusijoje nuteista  9 metams laisvės atėmimo
JAV krepšinio žvaigždė Griner Rusijoje nuteista 9 metams laisvės atėmimo
Pamaskvio Chimkų teismas ketvirtadienį paskelbė nuosprendį didžiulį tarptautinį rezonansą sukėlusioje JAV krepšinio garsenybės Britney Griner byloje.Teismas dukart olimpinei čempionei
Pirmasis "Wolves" legionierius – Argentinos rinktinės aukštaūgis
Pirmasis "Wolves" legionierius – Argentinos rinktinės aukštaūgis
„Wolves“ sukirto rankomis su pirmuoju legionieriumi – prie klubo prisijungė ilgametis Argentinos nacionalinės rinktinės žaidėjas Marcosas Delia. Su 209 cm ūgio
Cavanaugh pakviestas į JAV rinktinę, Šmitas – į Latvijos
Cavanaugh pakviestas į JAV rinktinę, Šmitas – į Latvijos
Du Kauno „Žalgirio“ krepšinio komandos legionieriai rugpjūtį turėtų apsivilkti reprezentacinių savo šalies ekipų marškinėlius.Antrą sezoną Kaune pradėsiantis
Dėjimais lankus drebinęs Williamsas lieka "Ryte"
Dėjimais lankus drebinęs Williamsas lieka "Ryte"
Vilniaus „Rytas“ turi dar vieną džiugią naujieną savo aistruoliams. Kitame sezone ir toliau juodai baltai raudonas spalvas gins dėl kiekvieno aikštės centimetro besikaunantis 29-erių

Vartotojo meniu
Diskusijos
Ką šiuo metu klausotės? (959) 07.29 22:01
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime