D.Sabonis sužaidė geriausią karjeros mačą, M.Kuzminskas vėl nežaidė (rezultatai)

Autorius: DELFI NBA.

Įspūdingą pergalę NBA pirmenybėse iškovojo Indianos „Pacers“ (3-3), namuose po atkaklios kovos rezultatu 97:94 (26:24, 27:24, 15:16, 29:30) privertę pasiduoti vienus iš Vakarų konferencijos lyderių San Antonijaus „Spurs“ (4-2).

Pagrindiam „Pacers“ vidurio puolėjui Mylesui Turneriui dėl kaklo traumos bei smegenų sutrenkimo praleidus penktąsias rungtynes iš eilės, starto penkete pradėtų susitikimų seriją pratęsė Domantas Sabonis, užtikrintai reabilitavęsis po nesėkmingo pasirodymo Oklahomoje, rašo DELFI NBA.

Nuo pirmųjų minučių agresyviai rungtyniavęs lietuvis pirmame kėlinyje dviem dvitaškiais įžiebė šeimininkų spurtą 9:0, privertusį „Spurs“ trenerį Gregga Popovičių prašyti ankstyvos minutės pertraukėlės.

Visgi žaidybinė pauzė nesustabdė įsibėgėjusių Indianos krepšininkų, greitu puolimu pratęsusių sėkmingą atkarpą iki 20:3. Šeimininkų domiavimą pristabdė antroji rezultatyviausio komandos krepšininko Victoro Oladipo pražanga, o po kelių akimirkų identiško likimo sulaukus ir Domantui svečiai iš Teksaso pamažu perėmė iniciatyvą.

Likusią kėlinio dalį „Spurs“ laimėjo rezultatu 15:6 ir po pirmųjų dvylikos minučių atsiliko tik dviem taškais, tačiau antram rungtynių ketvirtyje prabilo sezoną nesėkmingai pradėjęs kroatas Bojanas Bodanovičius. Europiečio tritaškiai padėjo „Pacers“ po pirmos rungtynių pusės turėti penkių taškų persvarą.

Pirmoje rungtynių pusėje nepriekaištingai žaidęs D. Sabonis surinko 11 taškų (5/5 met., 1/1 trit.), 7 atkovotus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus ir po vieną perimtą kamuolį bei bloką.

Po ilgosios rungtynių pertraukos Domas kiek sumažino rezultatyvumo apsukas, tačiau jau trečio kėlinuko viduryje užbaigė kelionę link trečiojo „Pacers“ gretose užfiksuoto dvigubo dublio. Per visą praėjusį sezoną „Thunder“ atstovaudamas lietuvis dviženklius skaičius pelnytų taškų ir atkovotų kamuolių kategorijose surinko tik du kartus.

Nors trečiame ketvirtyje šeimininkai sugebėjo išlaikyti trapią persvarą, spurtą „Spurs“ surengė lemiamo kėlinuko pirmoje pusėje. Varžovus klysti privertę San Antonijaus krepšininkai atkarpą laimėjo 18:5 ir susikrovė devynių taškų pranašumą.

Nepaisant galingo svečių žaidimo „Pacers“ sugebėjo stabilizuoti rungtynių eigą, o penkios paskutinės minutės tapo tikru trileriu „Banker's Life Fieldhouse“ arenoje. Svarbiausią rungtynių metimą likus dešimčiai sekundžių ir šeimininkams atsiliekant dviejų taškų skirtumu pataikė Victoras Oladipo, įspūdingu tolimu šūviu persvėręs rezultatą „Pacers“ naudai.

Atsakomojoje atakoje LaMarcusas Aldridge'as prametė iš vidutinio nuotolio, o kamuolį po savuoju krepšiu atkovojo buvęs „Spurs“ įžaidėjas Cory Josephas. Svečiai nedelsdami prasižengė prieš kanadietį, sumetusį abu baudos metimus ir suteikusį „Pacers“ trijų taškų persvarą.

Paskutinio San Antonijaus krepšininkų išpuolio metu kamuolys atsidūrė australo Patty Millso rankose, tačiau po jo metimo per D. Sabonio rankas kamuolys net nelietė lanko, o finalinė sirena užfiksavo įsimintiną šeimininkų pergalę.

Jaunasis lietuvis šiąnakt sužaidė įspūdingiausias rungtynes savo NBA karjeroje ir per 33 minutes viso surinko 22 taškus (9/9 met., 1/1 trit., 3 /4 baud.), 12 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvius perdavimus ir po vieną klaidą, bloką ir perimtą kamuolį.

Ankstesnį rezultatyvumo rekordą Domas buvo pasiekęs praėjusių metų gruodžio 23-iąją, kai Bostone į „Celtics“ krepšį sumetė 20 taškų. Nauju karjeros rekordu tapo ir devyni lietuvio iš žaidimo pataikyti metimai, o šio pasiekimo įspūdį dar labiau sustiprina nepriekaištingas aukštaūgio taiklumas.

Negana to, Domantas pakartojo ir šiais metais užfiksuotą geriausią karjeros rezultatą kovoje po lentomis. Pirmą sykį 12 atkovotų kamuolių skaičių aukštaūgis užfiksavo trečiose šio sezono rungtynėse su Majamio „Heat“ ekipa.

Tuo pačiu 21-erių metų D. Sabonis tapo trečiu jauniausiu krepšininku NBA istorijoje, per rungtynes šimtaprocentiniu taiklumu sumetusiu bent 9 metimus iš žaidimo. Būdami jaunesni už Domą tokį rezultatą užfiksuoti sugebėjo tik J. J. Hicksonas (2009-ais) ir Dwightas Howardas (2007-ais metais).

„Pacers“ gretose lietuvis kol kas per rungtynes vidutiniškai renka po 13 taškų ir 10,1 atkovoto kamuolio.

Indianos komanda tarpusavio susitikimuose su „Spurs“ iškovojo tik trečią pergalę per pastarąsias dvidešimt rungtynių.

„Pacers“: Victoras Oladipo 23, Domantas Sabonis 22 (12 atk. kam.), Bojanas Bogdanovičius 15, Thaddeusas Youngas 12 taškų.

„Spurs“: LaMarcusas Aldridge'as 26, Pau Gasolis 17 (5 blk.), Danny Greenas, Rudy Gay ir Patty Millsas po 10 taškų.

Tęsiasi pastarųjų trijų sezonų Rytų konferencijos nugalėtojų Klivlando „Cavaliers“ (3-4) nesėkmių ruožas. 2016-ųjų metų lygos čempionai patyrė dar vieną skaudų pralaimėjimą, namuose 95:114 (19:29, 35:33, 21:30, 20:22) nesugebėję pasipriešinti Niujorko „Knicks“ (2-3) ekipai.

Vyriausiajam svečių komandos treneriui vis dar rungtynėms neregistruojant Mindaugo Kuzminsko baltų garbę už du šiąnakt apgynė latvis Kristapas Porzingis. Iš Liepojos kilęs aukštaūgis jau ketvirtą kartą šiame sezone pasiekė 30-ies pelnytų taškų ribą, o šių metų pirmenybėse vidutiniškai renka po 27,6 taško per rungtynes.

Solidžius sportinės formos atgavimo ženklus pademonstravo atakuojantis gynėjas Timas Hardaway'us. Iki šios nakties tik 5 iš 22 tritaškių pataikęs žaidėjas susitikime su „Cavaliers“ sugebėjo padvigubinti per sezoną pataikytų tolimų metimų skaičių.

Arenos šeimininkai patyrė jau ketvirtąjį pralaimėjimą per paskutiniąsias penkerias rungtynes. „Magic“, „Nets“, „Pelicans“ ir „Knicks“ nusileidę Tyronno Lue auklėtiniai šiuos susitikimus pralaimėjo bendru 67 taškų skirtumu.

Abi komandos šiąnakt sulaukė pastiprinimo įžaidėjų grandyje – į aikštę grįžo dėl čiurnos traumų rungtyniauti negalėję Derrickas Rose'as ir Frankas Ntilikina. Buvęs „Knicks“ narys tapo vienu iš rezulttyviausių pralaimėjusiųjų gretose, o jaunasis prancūzas per 16 minučių surinko 5 taškus ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

„Cavaliers“: Kevinas Love'as 22 (11 atk. kam.), LeBronas Jamesas 16 (10 atk. kam., 7 rez. perd.), Derrickas Rose'as 15 (6/14 met.), Kyle'as Korveris 13, J. R. Smithas 11 taškų.

„Knicks“: Timas Hardaway'us 34 (11/19 met., 5/10 trit., 8 rez. perd.), Kristapas Porzingis 32 (12 atk. kam.), Enesas Kanteris 18 (12 atk. kam.), Courtney Lee 15 taškų.

Pralaimėjimą patyrė ir kiti pastarųjų trijų NBA superfinalų dalyviai „Golden State Warriors“ (4-3), namuose kiek netikėtai 107:115 (35:27, 22:25, 24:30, 26:33) nusileidę Detroito „Pistons“ (5-2).

Detroito krepšininkai per pastarąsias dvejas dienas iškovojo jau antrą pergalę. Šeštadienio naktį „Pistons“ taip pat svečiuose palaužė Los Andželo „Clippers“ krepšininkus.

Svečiai atitrūko ketvirto kėlinio pradžioje, kai susikrovė dviženklį pranašumą, tačiau Kevino Duranto aštuoni paeiliui pelnyti taškai ir rezultatyvus perdavimas Klay'aus Thompsono tritaškiui leido šeimininkams spurtuoti 11:2 ir priartino „Warriors“ iki keturių taškų.

Visgu rungtynių pabaigoje Ouklando krepšininkams koją pakišo pasipylusios klaidos. Steve'o Kerro auklėtiniai viso šiąnakt prarado net 25 kamuolius, iš kurių net 22 varžovams padovanojo starto penketo žaidėjai.

„Warriors“: Klay'us Thompsonas 29 (12/19 met.), Kevinas Durantas 28 (10/14 met.), Stephenas Curry 27 taškai (8 rez. perd., 5 kl.).

„Pistons“: Avery Bradley 23 (5/7 trit.), Reggie Jacksonas 22, Tobias Harrisas ir Ishas Smithas po 16, Stanley Johnsonas 15 taškų.

Rytų konferencijos lyderių statusą prarado Orlando „Magic“ (4-2) komanda. Geru sezono startu nustebinę Franko Vogelio auklėtiniai svečiuose 113:120 (24:27, 25:34, 37:32, 27:27) nusileido diviziono varžovams Šarlotės „Hornets“ (3-3) krepšininkams.

Trečiame kėlinyje šešiolikos taškų deficitą turėję svečiai sugebėjo pasivyti savo varžovus, tačiau lemiamame ketvirtyje puikiai rungtyniavęs Širšių įžaidėjas Kemba Walkeris padėjo „Hornets“ atitrūkti saugesniu atstumu.

Likus kiek daugiau nei keturiasdešimčiai sekundžių Orlando ekipa dar kartą privertė varžovus sunerimti priartėdama iki septynių taškų skirtumo. Perėmę kamuolį svečiai turėjo galimybę atkurti dar didesnę intrigą, bet lemiamą žodį tarė Šarlotės komandos krašto puolėjas Marvinas Williamsas, blokavęs Terrence'o Rosso mestą tritaškį.

Steve'o Cliffordo vadovaujami „Hornets“ namuose pasiekė trečiąją pergalę per ketverias žaistas rungtynes.

„Hornets“: Kemba Walkeris 34 (10 rez. perd.), Dwightas Howardas 22 (10 atk. kam.), Jeremy Lambas 20, Marvinas Williamsas 13 (11 atk. kam.), Michaelas Kidd-Gilchristas 10 taškų.

„Magic“: Evanas Fournier 23, Aaronas Gordonas ir Terrence'as Rossas po 17, Nikola Vučevičius 15 (11 atk. kam.), Shelvinas Mackas 10 taškų.

Antrąją pergalę iš eilės iškovojo lietuviškasis Denverio „Nuggets“ (3-3) klubas. Kolorado valstijos krepšininkai svečiuose 124:111 (29:36, 31:27, 40:21, 24:27) nepalikę vilčių Bruklino „Nets“ (3-4) ekipai.

Svečių gretose net septyni žaidėjai surinko dviženklį penytų taškų skaičių, o sezono išvakarėse skeptiškai vertinas įžaidėjų Jamalo Murray ir Emmanuelio Mudiay duetas pasižymėjo 41 tašku.

Be Demarre Carrollo įr Quincy Acy šiąnakt verstis turėjusi Bruklino komanda „Barclay's Center“ arenoje patyrė pirmąį pralaimėjimą per ketverias šio sezono rungtynes.

„Nets“: Spenceris Dinwiddie 22 , Rondae Hollis-Jeffersonas 18, Joe Harrisas 16 (4/8 trit.), D'Angelo Russellas 12 taškų (8 rez. perd.).

„Nuggets“: Jamalas Murray 26, Nikola Jokičius 21 (14 atk. kam.), Wilsonas Chandleris 18, Emmanuelis Mudiay 15, Gary Harrisas 14, Paulas Millsapas 13 (11 atk. kam., 5 rez. perd., 3 blk.), Masonas Plumlee 10 taškų.

Daugiau nei užtikrintą pergalę iš Kalifornijos išsivežė Vašingtono „Wizards“ (4-2), rezultatu 110:83 (35:16, 28:16, 25:28, 22:23) sutriuškinę Sakramento „Kings“ (1-5) krepšininkus. Nė akimirkos savo pranašumu suabejoti neleidusi JAV sostinės ekipa nutraukė dviejų pralaimėjimų seriją.

Jau pačioje rungtynių pradžioje tris tritaškius pataikęs Johnas Wallas padėjo savo komandai startuoti 13:0, o ilgosios pertraukos metu „Wizards“ turėjo net 31 taško pranašumą. Nuaidėjus finalinei sirenai komandas skyrę 27 taškai tapo mažiausiu „Kings“ deficitu per visą antrą rungtynių pusę.

„Kings“: Bogdanas Bogdanovičius 15 (7/9 met., 4 per.kam.), Frankas Masonas 11, Skalas Labissiere'as ir Malachi Richardsonas po 10 taškų.

„Wizards“: Johnas Wallas 19 (5/6 trit., 9 rez. perd.), Otto Porteris 16, Bradley Bealas 15, Mike'as Scottas 13, Jodie Meeksas 11 taškų.

Serbų žvaigždė NBA mače ramino kumščius į darbą paleidusį varžovą (rezultatai)
32 taškus pelnęs ir savo NBA sezono rekordą pagerinęs Evanas Fournier padėjo Orlando „Magic“ (13-31) komandai nutraukti 7-ių iš eilės pralaimėjimų seriją.Antradienį
Prieš ketvirtadienio mačą Kaune "Valencia" nukovė "Barcą"
Ketvirtadienio vakarą Valencijos "Valencia Basket" (6/12) Kaune Eurolygos mače susitiks su "Žalgiriu" (11/7).O antradienį Ispanijos čempionai savo žiūrovų akivaizdoje 81:76
V.Jurgilas: dėjimai 1995-aisiais ir dabar - kaip "Lada" ir "Mercedes"
Artėjant SIL–Karaliaus Mindaugo taurės turnyro dėjimų konkursui LKL legendos ir nuolatiniai „Oro karaliaus“ konkurso varžovai Darius Sirtautas ir Vaidas Jurgilas sutiko prisiminti
J.Valančiūno dėjimai nepadėjo laimėti, D.Sabonis svariai prisidėjo prie pergalės
Ketvirtą kartą šį sezoną su „76ers“ (20-20) komanda susikovęs Toronto „Raptors“ (29-13) turėjo pirmą kartą pripažinti varžovų pranašumą.Pirmadienį visai
A.Milaknis: dvikova Vokietijoje bus visai kita istorija
Pirmadienio vakare pirmąją treniruotę Bambergo „Brose“ arenoje surengę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai antradienį stos į kovą su šeimininkų „Brose“
Buvęs žalgirietis M.Beričius prisiminė sezoną su Sabu ir kylančią P.Jankūno žvaigždę
Pirmąją sausio savaitę Serbijos sostinėje besilankiusi „Žalgiris TV“ komanda nepraleido progos pakalbinti Kauno „Žalgiryje“ prieš 15 metų rungtyniavusio, o vėliau
LKL savaitės apžvalga: tritaškių lietus Panevėžyje bei "Pieno žvaigždžių" antirekordas
Brolių Ballų debiutas, arti istorinio pasiekimo buvusi Utenos „Juventus“, pergalingas Axelio Toupane'o metimas, tritaškių salvė Panevėžyje, Pasvalio „Pieno žvaigždžių“
D.Sabonis karaliavo po krepšiais, "Pacers" svečiuose nušlavė Finikso klubą
Užtikrintą pergalę NBA pirmenybėse pasiekė Indianos „Pacers“ (23-20) krepšininkai, svečiuose nepalikę jokių vilčių Finikso „Suns“ (16-28) ekipai ir sutriuškinę
"Žalgiriui" pergalę Utenoje išplėšė A.Toupane'o metimas (video komentarai)
"Žalgiriui" pergalę Utenoje išplėšė A.Toupane'o metimas (video komentarai) (1)
Prieš dvigubą rungtynių porciją Eurolygoje Lietuvos čempionai apturėjo rimtą išbandymą Utenoje, kur 19-ajame „Betsafe–LKL“ ture tik po pergalingo Axelio Toupane dvitaškio
J.Valančiūnas kovoje su NBA čempionais buvo arti dvigubo dublio ir pergalės
Jonui Valančiūnui sunkiai sekėsi rinkti taškus iš žaidimo, tačiau arti dvigubo dublio buvęs lietuvis prisidėjo prie to, kad Toronto „Raptors“ (29-12) mestų iššūkį
"Lietuvos rytas" neturėjo vargo Pasvalyje
„Lietuvos ryto“ ekipa (15–4) pratęsė pergalių seriją „Betsafe–LKL“ čempionate. Šeštadienį Rimo Kurtinaičio auklėtiniai išvykoje 93:65 (21:14,
Ballų debiutas neišgelbėjo: "Lietkabelis" pratęsė "Vytauto" agoniją
„Betsafe–LKL“ savaitės rungtynėse Prienų–Birštono „Vytauto“ (4/15) ekipoje debiutavo bene garsiausi Lietuvoje esantys krepšininkai – LiAngelo
Lietuviškai apie "Žalgirio" arenos atmosferą prabilęs L.Ballas: man patinka!
Kauno „Žalgirio“ arena 17-tojo Eurolygos turo rungtynėse tarp Kauno „Žalgirio“ ir Malagos „Unicaja“ sulaukė netikėtų svečių – visame pasaulyje ažiotažą
"Žalgiris" Kaune laimėjo trilerį prieš "Unicaja"
"Žalgiris" Kaune laimėjo trilerį prieš "Unicaja" (1)
Penktadienio vakarą sausakimša Kauno „Žalgirio“ aplodismentais atsidėjoko Juanui Plazai, išvydo fantastišką kovą iki paskutinių sekundžių ir žalgiriečių triumfą
E.Ulanovo "blokas" - tarp gražiausių Eurolygos turo epizodų
Eurolyga paskelbė gražiausių septynioliktojo turo epizodų dešimtuką, kuriame atsidūrė ir pergalingas Edgaro Ulanovo gynybinis momentas.Būtent dešimtuką ir pradeda žalgiriečio "blokas"
LeBroną pergudravęs D.Sabonis inicijavo pergalingą "Pacers" spurtą
Solidus dvigubas dublis, sėkmingas žaidimas lemiamomis susitikimo minutėmis ir be žado paliktas LeBronas Jamesas. Domantas Sabonis buvo viena ryškiausių asmenybių pergalingame Indianos „Pacers“
"Baskonia" krepšininkai sutriuškino Eurolygos vicečempionus
Vitorijos "Baskonia" (8/9) krepšininkai po tragiškos sezono Eurolygoje pradžios pradeda vis labiau įsibėgėti.Penktadienį baskai savo žiūrovų akivaizdoje 86:54 (16:21, 20:9,
"Anadolu Efes" namie palaužė "Crvena Zvezda" krepšininkus
Viena Eurolygos autsaiderių Stambulo "Anadolu Efes" (5/12) komanda nenuleidžia rankų.Penktadienį Turkijos klubas namie 104:95 (22:21, 28:25, 27:25, 27:24) įveikė Serbijos ir Adrijos lygos
J.Mačiulis buvo tuščias, bet "Real" iškovojo pergalę Rusijoje
Madrido "Real" (11/6) komanda, kurios marškinėlius vilki Jonas Mačiulis, Eurolygoje iškovojo jau šeštą pergalę iš eilės.Ispanijos klubas Rusijoje be didesnio
Kaune "Žalgirio" jaunimas nukovė "Lietuvos ryto" dublerius
Iki pat ketvirtojo kėlinio nė taško nepelnęs Rokas Jokubaitis suspindėjo reikiamiausiu metu. Gynėjas surinko 12 taškų, įskaitant ir rezultatą Kauno „Žalgirio“ (16-11)
G.Maldūnui - klausimai apie užaugimą ir saulės švietimą
„Kodėl jūs toks aukštas“, – į Gabrielių Maldūną kreipėsi jaunoji ekspertė.Kėdainių „Nevėžio“ aukštaūgis turėjo neįprastą pokalbį – žurnalisto
LKL derinį organizuoja dzūkų duetas
Alytaus „Dzūkijos“ komandai šį sezoną derinius organizuoti sekasi ne tobulai – ekipa užima aštuntą vietą „Betsafe–LKL“ pirmenybėse.Tačiau šios
Š.Jasikevičius: Malagos klubas šiuo metu yra pakilime (VIDEO)
Penktadienį Kauno "Žalgirio" komanda stos į dar vieną svarbų Eurolygos mūšį.Kauniečiai savo aikštėje 20 val. priims Malagos "Unicaja" komanda, kuriai vadovauja
Į starto penketą grįžusio D.Sabonio pastangų nepakako pergalei
NBA pirmenybėse naujausia Majamio „Heat“ (24-17) pergalių serijos auka tapo Indianos „Pacers“ (21-20) krepšininkai. Indianapolyje vykusiame susitikime šeimininkai
A.White'as apie "Unicaja": reiks žaisti prieš puikią varžovų komandą
Šį penktadienį Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygos rungtynėse „Žalgirio“ arenoje stos į kovą su pirmajame reguliariojo sezono rate po pratęsimo Ispanijoje
LKL legendos. R.Skaisgirys:bandydavau išvesti iš proto ne tik žaidėjus, bet ir teisėjus
Lietuvos krepšinio lyga per jubiliejinį 25-ąjį sezoną renka ir visuomenei pristatys 25 labiausiai lygai nusipelniusias asmenybes. Apie visus juos bus parengti vaizdo reportažai ir pateikti
Toronte - Ibakos ir Johnsono muštynės bei "Raptors" pralaimėjimas
NBA pirmenybėse nutrūko Toronto „Raptors“ (28-11) ekipos pergalių serija. Penkeriose rungtynėse paeiliui triumfavęs Kanados klubas šiąnakt namuose po itin dramatiškos kovos
J.Plaza: stipriausias emocijas patyriau Kaune
2012-2013 m. sezone Kauno „Žalgirį“ pergalingu keliu vedęs treneris Joanas Plaza dabar dirba su Malagos „Unicaja“ komanda ir šį penktadienį „Žalgirio“ arenoje

NBA 2014-2015 (1016) 01.16 06:52