J.Valančiūnas buvo rezultatyviausias sutriuškinant "Knicks" (visi rezultatai)

Autorius: DELFI NBA.

Puikią sportinę formą NBA pirmenybėse ir toliau demonstruoja Toronto „Raptors“ (38-16) ekipa, šiąnakt namuose 113:88 (23:18, 29:23, 30:25, 31:22) sutriuškinusi Niujorko „Knicks“ (23-33) krepšininkus.

Svečiai iš Niujorko šiąnakt vertėsi be viso būrio svarbių rotacijos krepšininkų. Ekipai negalėjo padėti ilgalaikes traumas patyrę Kristapas Porzingis ir Ronas Bakeris, skausmingai atsinaujinanti lūpos trauma iš rikiuotės išvedė Enesą Kanterį, o vietoj Dougo McDermotto mainų būdu prie „Knicks“ prisijungęs Emmanuelis Mudiay nespėjo atvykti į Torontą iki rungtynių pradžios, rašo Krepšinis.lt.

Praretėjusios Niujorko komandos gretos atvėrė duris į aikštę net dviem NBA debiutantams. Pernai NCAA čempionu su Šiaurės Karolinos universitetu tapęs Isaiah Hicksas per 17 minučių pasižymėjo 5 taškais, o 22-ejų metų aukštaūgis Luke'as Kornetas jau pirmose karjeros rungtynėse surinko dvigubą dublį.

Praėjusiame susitikime kairiąją čiurną pasisukęs Jonas Valančiūnas nuramino Lietuvos sirgalius ne tik pasirodymu „Raptors“ starto penkete, bet ir dar vienomis itin efektyviai sužaistomis rungtynėmis.

Vos 24 minutes aikštėje praleidęs uteniškis tapo rezultatyviausiu savo komandos krepšininku. Septynioliktąjį šio sezono dvigubą dublį surinkęs JV rungtynes užbaigė su 18 taškų (5/9 dvit., 2/3 trit., 2/4 baud.), 10 atkovotų ir 2 perimtais kamuoliais, pora rezultatyvių perdavimų ir vienu bloku.

Aštuonis iš pirmųjų vienuolikos „Raptors“ taškų pelnęs lietuvis iš Toronto komandos rungtynių komentatorių Matto Devlino ir Leo Rautinio lūpų sulaukė bene įsimintiniausios šio sezono frazės.

Jurgio Didžiulio ir grupės „Inculto“ kūrinio „Welcome to Lithuania“ priedainį net kelis kartus uždainavęs Devlinas po pirmojo taiklaus Jono tolimo metimo rėžė: „šiame pasaulyje yra tik trys neišvengiami dalykai – mokesčiai, mirtis ir Valančiūno tritaškiai“.

Per pirmąsias devynias susitikimo minutes lietuvis pataikė 3 iš 5 metimų iš žaidimo, kai visa likusi „Raptors“ komanda – vos 2 iš 13.

Su itin dideliu atsipalaidavimu rungtynes pradėję šeimininkai aukštesnę pavarą įjungė po ilgosios pertraukos. Svarbiausią vaidmenį šiąnakt jau trečioje dvikovoje iš eilės suvaidino Toronto komandos atsarginiai krepšininkai. Startinio Dwane'o Casey penketuko nariai pelnė vos 52, o nuo suolo pakilę žaidėjai – net 61 tašką.

Šioje dvikovoje itin silpnai pasirodė „Raptors“ lyderių Kyle'o Lowry ir DeMaro DeRozano duetas. Pagrindiniai Kanados klubo gynėjai kartu pataikė vos 4 iš 21 metimo (3/13 trit.) ir surinko tik 15 taškų.

Geriausią namuose žaistų rungtynių pergalių įr pralaimėjimų santykį visoje NBA lygoje turintys Toronto krepšininkai savo aikštėje laimėjo jau šeštą kartą iš eilės.

„Raptors“: Jonas Valančiūnas 18 (10 atk. kam.), Pascalis Siakamas 14 (5 atk. kam., 6 rez. perd.), Serge'as Ibaka (8 atk. kam.) ir Jakobas Poeltlas po 13, C. J. Milesas ir Delonas Wrightas po 11, Fredas VanVleetas 10 taškų.

„Knicks“: Michaelas Beasley 21, Trey'us Burke'as 12, Luke'as Kornetas 11 (10 atk. kam., 4 blk.), Jarrettas Jackas 10 taškų.

Artimiausias rungtynes „Raptors“ žais sekmadienį, 20 val. Lietuvos laiku. Toronto krepšininkus namuose priims Dwighto Howardo ir Kemba Walkerio vedami Šarlotės „Hornets“.

Penktą pralaimėjimą iš eilės patyrę „Knicks“ tą patį vakarą lygiai vidurnaktį Indianoje stos į kovą su Domantu Saboniu ir vietos „Pacers“ ekipa.

Po NBA lygą supurčiusio mainų lango užsidarymo vakaro ketvirtadienio naktį pirmenybėse netrūko atkaklių susitikimų. Viename iš tokių į tarpusavio akistatą stojo praėjusiame sezone sirgaliams įsimintiną Rytų konferencijos pusfinalio seriją padovanoję Vašingtono „Wizards“ (31-24) ir Bostono „Celtics“ (40-16).

Nors namuose rungtyniavusi JAV sostinės komanda šiąnakt buvo priversta stoti į kovą be traumuoto įžaidėjo Johno Wallo, išsiaiškinti rungtynių nugalėtojui pagrindinio susitikimo laiko nepakako.

Visgi aikštės generolo netektis pasireiškė „Wizards“ klaidų serija. Net 22 kamuolius praradę šeimininkai sulaukė puikaus Otto Porterio dvigubo dublio, tačiau pratęsime neprilygo Kyrie Irvingo ir Jayleno Browno vediniems Bostono krepšininkams.

Masačiusetso valstijos klubas triumfavo rezultatu 110:104 (26:27, 23:24, 26:19, 23:28, 12:6).

Tik antrąjį susitikimą po sugrįžimo po traumos žaidęs Kyrie pelnė 12 iš 17 paskutiniųjų „Celtics“ taškų, o jaunasis Brownas pridėjo likusį penketą. Vašingtono ekipa turėjo visą eilę galimybių išplėšti antrąjį pratęsimą, tačiau tiek Porterio, tiek Bradley Bealo tritaškiai iš patogių padėčių buvo netikslūs.

Pralaimėjimo atveju Rytų konferencijos lyderiai „Celtics“ būtų smuktelėję į antrąją turnyrinės lentelės poziciją, į priekį praleisdami pastarąjį tarpusavio susitikimą užtikrintai laimėjusius Toronto „Raptors“.

Vašingtono klubą nesėkmė nubloškė į penktąją poziciją, ketvirtąją vietą užleidžiant Milvokio „Bucks“ ekipai.

„Wizards“: Otto Porteris 27 (11 atk. kam.), Bradley Bealas 18 (7/27 met., 9 rez. perd.), Tomašas Satoransky 14 (2/2 trit.), Kelly Oubre 11, Marcinas Gortatas 10 taškų (10 atk. kam.).

„Celtics“: Kyrie Irvingas 28 (9/10 baud., 5 atk. kam., 6 rez. perd.), Jaylenas Brownas 18, Marcusas Morrisas 15 (8 atk. kam.), Terry Rozier ir Alas Horfordas po 12, Jaysonas Tatumas 11 taškų.

Fantastiškas trileris užfiksuotas Portlande, kur vietos „Trail Blazers“ (30-25) taip pat po pratęsimo 109:103 (29:18, 20:27, 30:20, 18:32, 12:6) pranoko Šarlotės „Hornets“ (23-31) ekipą.

Ketvirtojo kėlinio viduryje šeimininkai turėjo daugiau nei įtikinamą pranašumą ir artėjo prie pergalės pirmaudami rezultatu 93:75, tačiau „Hornets“ tempti ant savo pečių ėmėsi traumuotą Kristapą Porzingį Visų žvaigždžių rungtynes pakeitęs Kemba Walkeris.

Šiaurės Karolinos valstijos ekipos įžaidėjas pelnė net 15 taškų iš eilės ir padėjo svečiams po fantastiško spurto išlyginti rezultatą – 95:95.

Pagrindinio rungtynių laiko metu paskutinio metimo teisė atiteko „Hornets“ krepšininkams, tačiau vienas geriausių sezono rungtynių sužaidęs Jusufas Nurkičius blokavo Dwighto Howardo metimą ir išplėšė pratęsimą.

Per penkias papildomas minutes svečiams taškus pelnė tik Walkeris, o komandiniu puolimu rėmęsi „Blazers“ sugebėjo iškovoti sunkią pergalę.

„Trail Blazers“: Jusufas Nurkičius 24 (10/14 met., 4/5 baud., 14 atk. kam., 4 blk.), C. J. McCollumas 22 (7/18 met.), Damianas Lillardas 18 taškų (6/22 met., 3/11 trit., 8 rez. perd.).

„Hornets“: Kemba Walkeris 40 (13/26 met., 6/11 trit.), Frankas Kaminsky 17, Nicolas Batumas 11 (5/15 met., 1/8 trit.), Marvinas Williamsas 10 taškų.

Kitų rungtynių rezultatai:

Orlando „Magic“ (18-36) – Atlantos „Hawks“ (17-38) 100:98 (26:23, 13:16, 30:31, 31:28)

„Magic“: Evanas Fournier 22, D. J. Augustinas 18 (9 rez. perd.), Marreese'as Speightsas 14 (4/9 trit.), Jonathonas Simmonsas 13, Bismackas Biyombo 10 taškų.

„Hawks“: Taureanas Prince'as (4/7 trit., 5 rez. perd.) ir Dennisas Schroderis (5/15 met., 5 rez. perd.) po 19, Malcolmas Delaney ir Tyleris Dorsey po 11 taškų.

„Golden State Warriors” (42-13) – Dalaso „Mavericks“ (17-38) 121:103 (23:33, 37:27, 33:25, 28:18)

„Warriors“: Kevinas Durantas 24 (9 atk. kam.), Stephenas Curry 20 (4/9 trit., 7 atk. kam., 8 rez. perd.), Klay Thompsonas 18, Draymondas Greenas 12 (4/17 met., 10 atk. kam., 6 rez. perd.), Davidas Westas 10 taškų.

„Mavericks“: Dennisas Smithas 22 (8/18 met., 4/9 trit.), Dwightas Powellas 18, Wesley Matthewsas 17 (2/9 trit.), Dirkas Nowitzki 16 (11 atk. kam.), Salahas Mejri 10 taškų.

Los Andželo „Lakers“ (23-31) – Oklahomos „Thunder“ (31-25) 106:81 (30:27, 22:19, 31:20, 23:15)

„Lakers“: Kentavious Caldwell-Pope'as 20, Brandonas Ingramas 19 (6 rez. perd.), Julius Randle'as 17, Kyle'as Kuzma 16 (9 atk. kam.), Joshas Hartas 10 taškų.

„Thunder“: Paulas George'as 29 (11/25 met., 5/12 trit., 9 atk. kam.), Stevenas Adamsas 13 taškų (9 atk. kam.).

Kitą savaitę prieš "Žalgirį" Las Palmo klubas žais be išvykusio snaiperio
Eurolygos debiutantas Las Palmo "Gran Canaria" klubas abipusiu susitarimu nutraukė sutartį su snaiperiu Christopheriu Evansu.Skelbiama, kad amerikietis turėtų papildyti Juodkalnijos čempionės
"Rytas" sužais paskutinį mačą D grupėje (apžvalga)
Dešimtajame Europos taurės turnyro D grupės ture, Vilniaus „Rytas“ savų žiūrovų akivaizdoje ginklus surems su Baro „Mornar” ekipa. Pateikiame būsimųjų rungtynių
NKL gražiausių epizodų viršūnėje - skrajojantis E.Kubilius
Nacionalinės krepšinio lygos 11-osios savaitės gražiausių epizodų dešimtuke triumfavo Erikas Kubilius. Įspūdingu šuoliu pasižymintis Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“
M.Jordanas - turtingiausiųjų JAV įžymybių sąrašo ketvirtoje vietoje
Geriausiu visų laikų krepšininku tituluojamas Michaelas Jordanas yra vienas turtingiausių JAV pramogų pasaulio atstovų.Žurnalas "Forbes" 55-erių Čikagos "Bulls" legendos
D.Sabonis - rezultatyviausias, bet "Cavs" nutraukė "Pacers“ pergalių seriją (rezultatai)
Domanto Sabonio rezultatyvumo neužteko – Indianos „Pacers“ (20-11) komanda netikėtai suklupo savo aikštėje po 7 pergalių iš eilės.Antradienį Indianapolyje viena iš
Baskai išvykoje nutraukė "Gran Canaria" pergalių seriją
Užtikrintą pergalę antradienį Eurolygos tryliktajame ture iškovojo Vitorijos "Baskonia" (6/7) klubas.Velimiro Perasovičiaus treniruojami baskai išvykoje 84:71 (22:17, 19:8,
Lietuvis laikomas vienu perspektyviausių ateinančių metų NBA talentų
Nors NBA lygoje šiuo metu rungtyniauja tik du lietuviai – Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis, – jau netrukus joje gali atsirasti ir dar viena lietuviška pavardė. Vis dėlto
"Olympiacos" išsivežė pergalę iš Barselonos, buvę žalgiriečiai pasirodė silpnai
Užtikrintą pergalę Eurolygoje iškovojo po ilgosios pertraukos žaidimo kontrolę perėmęs Pirėjo "Olympiacos" (8/5) klubas, kuriame vyriausiojo trenerio Davido Blatto asistentu dirba
"Lietkabelis" namie nepasipriešino Izraelio vicečempionams (trenerio komentaras)
Pasirodymą FIBA Čempionų lygos C grupėje tęsia Panevėžio „Lietkabelis“ (3/6), namie 70:97 (26:26, 15:30, 16:24, 14:17) nusileidęs Jeruzalės „Hapoel“ (7/2) klubui
M.Kalnietis įnešė svarų indėlį į dramatišką pergalę Rusijoje
Lietuvos rinktinės įžaidėjas Mantas Kalnietis ir toliau rungtyniauja stabiliai sėkmingai. Tuo tarpu jo atstovaujama Vilerbano "Asvel" (6/3) pasiekė dramatišką pergalę Rusijoje.Prancūzijos
"Anadolu Efes" nepadoriu skirtumu sumindė "Budučnost" krepšininkus
Įspūdingą pergalę Eurolygoje pasiekė tris buvusius žalgiriečius savo gretose turinti Stambulo "Anadolu Efes" (9/4) komanda.Turkijos klubas namie net 38 taškų skirtumu 106:68 (29:20,
Žalgiriečiai vartė superherojų kalendorių ir smagiai šaipėsi iš komandos draugų
Kauno „Žalgirio“ klubas, pasitikdamas Naujuosius metus, sirgaliams paruošė ypatingą staigmeną – 2019 metų „Žalgirio“ komandos kalendorių, kuriame žalgiriečiai
Š.Jasikevičių neramina traumos: į Stambulą išvyko be dviejų starto penketo žaidėjų
Dvigubą Eurolygos savaitę Kauno „Žalgiris“ sutinka su nesibaigiančiais rūpesčiais dėl traumų. Praėjusią savaitę į Miuncheną Lietuvos čempionai išvyko be Nate‘o Wolterso
Sudarytas nekenčiamiausių NBA komandų žemėlapis
NBA čempionai „Golden State Warriors“ yra pati nekenčiamiausia ekipa JAV, įskaitant ir Kalifornijos valstiją, kuriai atstovauja stipriausioje planetos krepšinio lygoje.Dienraštis
Reperis Lilas Wayne'as: atleisk Dieve, atleisk Jordanai, aš renkuosi Kobę
Garsus repo atlikėjas Lilas Wayne'as, žinomas kaip aistringas krepšinio aistruolis, buvo užspęstas į kampą gavęs klausimą, kuris krepšininkas geriausias visų laikų žaidėjas
Kinai traumuotą D.Motiejūną keičia amerikiečiu
Kaip jau rašėme, piršto traumą patyręs ir operuotas Donatas Motiejūnas, šiais metais nežais, todėl Šandongo "Golden Stars" komandos vadovai suskubo ieškoti
L.Kisieliaus reidas ir dėjimas - gražiausias savaitės momentas
Vangiai sezoną pradėjęs Laimonas Kisielius pamažu įsivažiuoja. Klaipėdos „Neptūno“ puolėjas ne tik pagerino asmeninę statistiką, bet ir sukūrė gražiausią praėjusios savaitės
NKL savaitės MVP - O.Kaminskis, tarp naudingiausiųjų - ir LKL blykstelėjęs žalgirietis
Naudingiausiu Nacionalinės krepšinio lygos savaitės krepšininku antrą kartą šį sezoną tapo „Telšių“ krepšininkas Ovidijus Kaminskis.27-erių metų
Paaiškėjo bausmė muštynes išprovokavusiam A.Gudaičiui
Artūras Gudaitis sekmadienį Italijos krepšinio čempionate surengė sėkmingą pasirodymą, tačiau po jo įsivėlė į muštynes, kurias išprovokavo pats.Lietuvis po Milano „Armani
Ch.Barkley: S.Curry nepatenka į geriausių NBA žaidėjų ketvertuką
Buvusi NBA žvaigždė, o dabar televizijos analitikas Charlesas Barkley išdėstė savo nuomonę apie geriauius dabar žaidžiančius lygos krepšininkus.Jo ketvertuke neatsirado vietos Ouklando
A.Toupane: "Žagiris" toks pat pavojingas ir geras, su jumis viskas bus tvarkoje
Praėjusį sezoną Kauno „Žalgirio“ spalvas gynęs Axelis Toupane tarpsezoniu papildė ambicingą sudėtį surinkusią Pirėjo „Olympiacos“ komandą.Buvęs žalgirietis šiame
LKL apžvalga: gilėjanti "Skycop" duobė bei aukštyn kylančios "Pieno žvaigždės"
Nesėkmėmis paženklintas Prienų „Skycop“ ruožas, į šeštąją vietą pakilusios Pasvalio „Pieno žvaigždės“, blykstelėjęs Rokas Jokubaitis, drama Utenoje,
Rekordai Marijampolėje, šiurpi trauma ir netikėtas "Šilutės" legionieriaus sprendimas
Nacionalinėje krepšinio lygoje 11-ąją savaitę pirmenybių lyderiai džiaugėsi pratęstomis pergalių serijomis. Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ laimėjo septintąjį kartą iš
D.Sabonis sustiprino savo pozicijas NBA lyderių sąraše, "Pacers" pratęsė pergalių seriją
Ilgiausią savo šio sezono pergalių seriją NBA pirmenybėse pratęsė Indianos „Pacers“ (20-10) krepšininkai. Nate‘o McMillano auklėtiniai šiąnakt namuose 110:99
LKL savaitės MVP - vos antrą mačą po sugrįžimo į Lietuvą sužaidęs Ž.Skučas
Naujajam Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ aukštaūgiui Žygimantui Skučui sugrįžimas į Lietuvos krepšinį didelių sunkumų nesukėlė.Antras rungtynes Pasvalio
Nukraujavę "Raptors" krito Denveryje, L.Dončičius neišgelbėjo "Mavericks"
Antrąją nesėkmę iš eilės NBA pirmenybėse patyrė lygos lyderiai Toronto „Raptors“ (23-9). Kanados klubas šiąnakt svečiuose 86:95 (23:23, 24:16, 25:29, 14:27) nusileido
"Žalgiris" pasipriešinimo Kėdainiuose nesulaukė (video komentarai)
Gynyboje solidžiai rungtyniavęs Kauno „Žalgiris“ (13-1) po nesėkmės Eurolygoje reabilitavosi iškovodamas nesudėtingą pergalę „Betsafe-LKL“ pirmenybėse.Šarūno
Be dviejų legionierių žaidęs "Lietkabelis" laimėjo Utenoje (video komentarai)
Dar vieną pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL“) pasiekė Panevėžio „Lietkabelio“ (10/4) klubas, kuris išvykoje 76:70 (15:18, 21:18, 22:20, 18:14)

NBA 2014-2015 (1020) 07.04 11:08