Merginos Europos čempionate startatvo pergale prieš Prancūziją

Lietuvos jaunučių merginų iki 16 metų amžiaus (U16) rinktinė Šiaurės Makedonijos sostinėje Skopjėje ketvirtadienį (rugpjūčio 22 d.) pradėjo kovas Europos čempionate. Pirmosiose A grupės vėlyvo vakaro rungtynėse lietuvės susitiko su bendraamžėmis iš Prancūzijos ir įveikė varžoves rezultatu 66:61 (19:15, 12:22, 18:12, 17:12).

Penktadienį (rugpjūčio 23 d.) mūsiškės jėgas išbandys su Vokietija (19.45 val.), o šeštadienį (rugpjūčio 24 d.) grumsis su Danijos krepšininkėmis (15.15 val.).

Viliaus Stanišausko auklėtinės pirmąjį kėlinį sužaidė pakiliai ir du kartus pirmavo 4 taškų skirtumu (9:5 ir 19:15). Paskutinę kėlinio sekundę tritaškį metimą nuo lentos pataikė Audronė Zdanevičiūtė (10 tšk.) – 19:15.

Antrasis ketvirtis prasidėjo prancūzių spurtu (5:0) ir varžovės persvėrė santykį (20:19). Toliau kurį laiką vyko atkakli kova (21:20, 21:23, 23:23, 23:25). Įpusėjus antrajam kėliniui ūgio persvarą turinčios priešininkės atitrūko 7 taškais (23:30), bet Lietuvos 16-metės nesutriko ir išlygino rezultatą (30:30). Kėlinio pabaiga sėkmingiau susiklostė Prancūzijos rinktinei, kuri paskutinę sekundę įmetė tritaškį ir pabėgo nuo lietuvių 6 taškais – 31:37.

Trečiajame kėlinyje mūsiškės pradžioje paleido prancūzes (39:47), o po to jau pačios lipo joms ant kulnų (46:47, 48:49). A. Zdanevičiūtė (18 tšk.) baudos metimu išlygino rezultatą – 49:49.

Paskutiniame ketvirtyje vėl virė atkaklus mūšis (51:51, 53:53). Likus 2:19 min. Lietuvos rinktinė po spurto 13:4 jau pirmavo 9 taškais (62:53). Prancūzės nenorėjo nusileisti ir kibo lietuvėms į atlapus (62:59, likus 1:09 min.). Dramatiškoje mačo pabaigoje Lietuvos rinktinė šventė gražią pergalę – 66:61.

Nugalėtojų gretose rezultatyviu ir naudingu žaidimu išsiskyrė Justė Veronika Jocytė, kuri pelnė 21 tašką ir atkovojo 12 kamuolių, A. Zdanevičiūtė, kuri įmetė 20 taškų, ir Urtė Čižauskaitė, kurios sąskaitoje buvo 15 taškų ir net 18 sugriebtų kamuolių po krepšiais.

Kitose A grupės rungtynėse ketvirtadienį vokietės negailestingai sutriuškino danes 92:39 (28:12, 24:8, 21:12, 19:9).

Į aštuntfinalį pateks visos A grupės komandos, tačiau užimtoji vieta lems sąlygiškai parankesnę varžovę iš B grupės (Italiją, Rusiją, Suomiją ar Vengriją).

Lietuva (U16): Justė Veronika Jocytė 21 (12 atk. kam., 5 rez. perdav., 5/13 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai, 2/2 baudos), Audronė Zdanevičiūtė 20 (4/9 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai, 3/6 baudos), Urtė Čižauskaitė 15 (18 atk. kam., 3/9 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 6/8 baudos), Dominika Gerkytė ir Neda Pliatkutė po 4, Ugnė Sirtautaitė 2 taškai.

Prancūzija (U16): Sara Roumy 24 (5 atk. kam., 4/7 dvitaškiai, 4/11 tritaškiai, 4/4 baudos), Ines Debroise 10 (3 rez. perdav., 0/5 dvitaškiai, 2/6 tritaškiai, 4/5 baudos), Leila Lacan 8, Maia Hirsch 6, Elyah Kiavi 5, Oumou Diarisso 4 (12 atk. kam.), Calara Djoko ir Louise Preneau po 2 taškus.

Pražangos: 13 – 14.

NKL apžvalga: 10 tritaškių per kėlinį, pergalingas šūvis nuo lentos ir dublerių kovoje suspindęs veteranas
Nacionalinėje krepšinio lygoje (VIKINGLOTTO-NKL) sužaista šeštoji pirmenybių savaitė, po kurios pirmenybių lyderiu išliko „Telšiai“.Ryčio Vaišvilos
Dar vienos efektyvios D.Sabonio rungtynės: lietuvis artėjo prie trigubo dublio
NBA čempionate trečią pergalę paeiliui ir šeštą per paskutines septynerias žaistas rungtynes iškovojo Indianos „Pacers“ (6/4) ekipa, išvykoje 109:102 (29:33,
Nukraujavę čempionai nutraukė "Lakers“ pergalių seriją (rezultatai, žaidė ir I.Brazdeikis)
NBA čempionės titulą ginanti Toronto „Raptors“ (7/2) komanda demonstruoja, kad ir išvykus Kawhi Leonardui turi labai daug ambicijų. Niko Nurse'o auklėtiniai išvykoje
NBA Top 10 viršūnėje - pergalingas N.Jokičiaus metimas
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) paskelbtame lapkričio 10 dieną lygoje vykusių rungtynių gražiausių epizodų viršūnėje atsidūrė serbas.Pirma vieta nominuotas Denverio "Nuggets"
Š.Jasikevičius: aišku, visi nežais genialiai, bet norisi jau kažko daugiau
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pratęsė savo pergalių seriją LKL čempionate iki devynių, kai Alytuje 91:65 nugalėjo „Sintek-Dzūkiją“, nors antrame kėlinyje ir atsiliko
#TimeOutŽalgiris. Adrenalinu alsavęs S.Maslobojevas ir B.Davieso galvos raiščio mįslė
Praėjusį penktadienį „Žalgirio“ arenoje susirinkę sirgaliai sulaukė neeilinio reginio – Eurolygos rungtynėse žalgiriečiai kovojo su įspūdingą sudėtį tarpsezoniu surinkusia
Į moterų rinktinę pakviestam V.Stanišauskui pragiedrėjo dangus (interviu, sudėtis)
Lietuvos moterų krepšinio rinktinė sekmadienį pradės pasiruošimą 2021 metų Europos čempionato atrankos rungtynėms su Albanijos ir Turkijos rinktinėmis. Manto Šerniaus auklėtinės
D.Howardas vėl mąsto apie dalyvavimą dėjimų konkurse
Los Andželo "Lakers" komandos vidurio puolėjas Dwightas Howardas vėl mąsto apie dalyvavimą NBA dėjimų konkurese."Galvoju apie tai. Mano kojos įgyja ankstesnę formą. Jaučiuosi
Sunki naktis J.Valančiūnui - nespėjo gynyboje paskui Dončičių ir "Mavs", sulaukė kritikos
Memfio „Grizliams“ (2/7) nepadėjo ir savos sienos – Tenesio valstijos atstovai namų arenoje 122:138 (34:31, 28:37, 29:36, 31:34) krito prieš Dalaso „Mavericks“ (6/3),
NBA nakties epizodas - įspūdingas H.Diallo skrydis
Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) paskelbė lygoje lapkričio 9 dieną vykusių rungtynių gražiausių momentų penketuką.Jo viršūnėje - įspudinga Oklahomos "Thunder"
Sensacija LKL: "Rytas" krito Kėdainiuose
Kėdainių „Nevėžis“ (3-6) pateikė didelę staigmeną „Betsafe-LKL“ čempionate. Paskutinę vietą lygoje prieš šį turą užėmę Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai
Susikrimtęs D.Adomaitis: tai - neatleistina
Antrą kartą iš eilės vienam LKL autsaiderių Kėdainių „Nevėžiui“ pralaimėjusio Vilniaus „Ryto“ vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis po šeštadienio
Dramatiškame Aukštaitijos derbyje "Juventus" per pratęsimą palaužė "Pieno žvaigždes"
Utenoje įvyko rezultatyviausias šio sezono „Betsafe–LKL“ mūšis, kuriame Laimonas Kisielius išplėšė pratęsimą, tačiau jame „Juventus“ (3/5)
"Neptūno" ir "Žalgirio" dublerių dvikovoje - V.Šarakausko vedamų klaipėdiečių pergalė
Dviejų pralaimėjimų seriją VIKINGLOTTO-NKL nutraukė Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (9-3).Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai savo aikštėje 77:64 (23:12, 18:22, 16:10, 20:20) įveikė
Gražiausių Eurolygos turo epizodų rinkinyje - ir "Žalgirio" ataka
Eurolyga paskelbė gražiausių šios savaitės turo epizodų dešimtuką, o jame vietą atrado ir viena iš Kauno "Žalgirio" atakų pasibaigusių įspūdingu australo Jocko
"Žalgirį" skriaudęs C.Higginsas - Eurolygos turo MVP
Eurolygos septintojo turo naudingiausiojo žaidėjo (MVP) titulas atiteko Kauno "Žalgirį" skriaudusiam ir įspūdingu taiklumu atakavusiam Barselonos "Barcelona" komandos snaiperiui
D.Sabonis pratęsė savo dvigubų dublių seriją, o "Ristūnai" įsibėgėjo
Trimis pralaimėjimais iš eilės naująjį NBA sezoną atidarę Indianos „Pacers“ (5/4) vyrai įsibėgėjo – penktą pergalę per paskutinius šešis mačus iškovoję
J.Valančiūnas du kėlinius draskėsi, bet tada "Grizliams" buvo apkarpyti nagai
Memfio „Grizzlies“ (2/6) krepšininkams niekaip nepavyksta atsispirti nuo NBA Vakarų konferencijos turnyro lentelės dugno.Naktį iš penktadienio į šeštadienį
Rekordų naktis: Lillardas, Russellas ir Dončičius kartu pelnė 150 taškų, bet visi pralaimėjo
Naktį iš penktadienio į šeštadienį NBA lygoje buvo tikra rekordų pasiutpolkė, bet beveik visi rekordininkai liko nieko nepešę – be pergalių.Portlando „Trail
NBA Top 10 viršūnėje - pergalingas J.Ingleso metimas su sirena
Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) paskelbė lapkričio 8 dieną lygoje vykusių rungtynių gražiausių momentų dešimtuką.Jo viršūnėje atsidūrė Jutos "Jazz" australo
"Žalgiriui" nepavyko įveikti "Barcelonos" žvaigždyno
Septintajame Eurolygos ture Kauno "Žalgiriui" (3/7) sausakimšoje savo arenoje nepavyko sustabdyti Barselonos "Barcelona" (6/1) žvaigždyno.Šarūno Jsikevičiaus auklėtiniai
Š.Jasikevičius: mano galvoje optimizmas maišosi su mistika
Prasta gynyba ir siaubingai pralaimėta kova dėl atšokusio kamuolio tapo pagrindinėmis pralaimėjimo „Barcelonai“ priežastimis. Tai konstatavo Kauno „Žalgirio“ treneris
"Žalgiris" - "Barcelona". Skaičių ir faktų kalba
Kauno „Žalgirio“ ir „Barcelonos“ klubų susirėmimus Europos krepšinyje drąsiai galima vadinti klasikine priešprieša. Penktadienio vakarą 20 val. Kaune prasidėsianti
Smagiame "Dzūkijos" žaidėjų proto mūšyje - klausimai apie V.Chomičių ir Alytaus futbolą
Penktadienį „Betsafe–LKL“ sekėjų ekranuose – naujas populiariosios „Protų kovų“ rubrikos epizodas. Šįsyk ginklus smagioje kovoje surėmė Alytaus „Sintek–Dzūkijos“
C.Anthony apie tai, ar nori grįžti į NBA: "2000 procentų"
Blėstanti NBA superžvaigždė Carmelo Anthony neprarado noro žaisti. Laisvasis agentas pokalbyje su žurnalistais pareiškė, kad ketina grįžti į lygą."Žinoma, esu nstebęs, bet yra
G.Antetokounmpo: treneris niekada nepasakys: "Gianni, tu turi praleisti šį mačą"
Los Andželo "Clippers" klubą NBA nubaudė 50 tūkst. dolerių už trenerio Doco Riverso pasakymą, jog komandos žvaigždė Kawhi Leonardas praleido rungtynes prieš Milvokio "Bucks"
Terminatoriaus režimą ketvirtą kėlinį įjungęs K.Leonardas padovanojo "Clippers" pergalę (rezultatai)
Iš keturių rungtynių NBA arenose ketvirtadienį atkakliausia ir dramatiškiausia dvikova vyko Los Andžele, kur „Clippers“ (6-3) tik pačioje pabaigoje 107:101 palaužė Portlando
NBA nakties epizodas - įspūdingas C.Martino dėjimas su varžovo pražanga
Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) paskelbė lapkričio 7 dieną vykusių rungtynių gražiausių momentų penketuką.Jo viršūnėje atsidūrė Šarlotės "Hornets" naujokas