Neeilinė Toronto šventė: įspūdingą spurtą surengę "Raptors" - NBA finale

Autorius: Alfa.lt.

NBA finalo rungtynės pirmą kartą lygos istorijoje bus žaidžiamos už Jungtinių Valstijų ribų. Tai paaiškėjo po šeštųjų Rytų konferencijos finalo rungtynių, kuriose istorinę pergalę pasiekė Toronto „Raptors“ krepšininkai.

Prieš dvi dienas namų aikštės pranašumą serijoje perėmę Nicko Nurse‘o auklėtiniai 100:94 (18:31, 25:19, 28:26, 29:18) nugalėjo Milvokio „Bucks“ ir triumfavę 4-2 didžiajame finale mėgins mesti iššūkį titulą ginantiems „Golden State Warriors“ žaidėjams, rašo Alfa.lt.

1995-aisiais įkurtas Toronto klubas lemiamoje serijoje dėl čempionų trofėjaus varžysis pirmąsyk komandos istorijoje. Be to, „Raptors“ apskritai tapo vos pirmąja į NBA finalą patekusia ekipa iš Kanados.

Toronto klubas Rytų konferencijos čempionais tapo nepaisant to, jog pralaimėjo pirmąsias dvejas serijos rungtynes Milvokyje. Atsitiesę trečiajame mače namie ir laimėję jį po dviejų pratęsimų, „Raptors“ seriją užbaigė laimėdami keturis sykius iš eilės ir užfiksuodami istorinį pasiekimą.

Kanados klubo žingsnis į NBA finalą reiškia, jog kaip niekad arti čempionų žiedo atsidūrė ir lietuvis Jonas Valančiūnas. Beveik septynis sezonus Toronte praleidęs „centras“ vasario pradžioje buvo iškeistas į Memfį, tačiau „Raptors“ pergalės finale atveju jis taip pat pretenduotų į simbolinį apdovanojimą, kurį jis gautų už žaidimą „Raptors“ gretose sezono pradžioje.

Kaip ir keleriose ankstesnėse rungtynėse, taip ir šįsyk geriau startavo „Bucks“, iškart susikrovę 8 taškų pranašumą (14:6). Nors šeimininkai kaipmat išlygino rezultatą (16:16) , net šešis tritaškius per pirmąjį ketvirtį pataikę Milvokio krepšininkai kėlinį užbaigė spurtu 15:2 bei jį laimėjo 31:18.

„Bucks“ rungtynes kontroliavo ir antrojo kėlinio pradžioje, kai savo pranašumą buvo padidinę iki 15 taškų, bet gynybą sutankinę „Raptors“ netrukus ėmė mažinti skirtumą, kuris po eilinio Fredo VanVleeto aptirpo iki vieno metimo – 43:46. Tiesa, pirmąją rungtynių pusę „Bucks“ užbaigė vėl kiek atitrūkdami (50:43).

Milvokis geriau pradėjo ir antrąją rungtynių pusę, o trečiojo ketvirčio pabaigoje vėl pirmavo 15 taškų skirtumu – 76:61. Visgi tuomet aukštesnę pavarą įjungė visų atkrintamųjų metu „Raptors“ ekipą tempiantis Kawhi Leonardas.

Puolėjas vos per kelias atakas pelnė 8 taškus, dar du po šio puolėjo perdavimo pridėjo Serge'as Ibaka ir „Raptors“ dar iki ketvirtojo kėlinio pradžios pridėjo iki 5 taškų – 71:76.

Galingą žaidimą šeimininkai pratęsė ir lemiamame ketvirtyje, nors ant parketo tuomet nė nebuvo K. Leonardo. S. Ibaka įspūdingu dėjimu išlygino rezultatą, o Pascalis Siakamas dvitaškiu išvedė savo ekipą į priekį, o įspūdingą spurtą vainikavo gniudžantis K. Leonardo dėjimas per Giannį Antetokounmpo, po kurio „Raptors“, daugiau nei septynių minučių atkarpą laimėję 26:3, atitrūko 87:79.

„Bucks“ dar bandė gelbėtis, pelnydami septynis taškus iš eilės ir priartėdami iki minimumo, tačiau išlyginti ar persverti rezultato svečiams taip ir nebepavyko. Baudų metimus likus žaisti beveik 30 sekundžių sumetęs Brookas Lopezas buvo priartinęs Milvokį iki 94:97, tačiau kitoje aikštės pusėje metimą prametęs P. Siakamas pats atsikovojo kamuolį, „Bucks“ krepšininkams prasižengus pataikė baudos metimą ir įtvirtino istorinę „Raptors“ pergalę.

Toronto ekipa NBA finale kausis su tris iš paskutinių keturių titulų iškovojusia „Warriors“ komanda. Pirmasis serijos iki keturių pergalių mačas naktį iš ketvirtadienio į penktadienį bus žaidžiamas Kanados mieste.

„Raptors“: Kawhi Leonardas 27 (8/14 dvit., 1/8 trit., 8/11 baud., 17 atk. kam., 7 rez. perd.), Pascalis Siakamas 18, Kyle'as Lowry 17 (8 rez. perd.), Fredas VanVleetas 14 (4/5 trit.), Serge'as Ibaka ir Normanas Powellas po 9.

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 21 (7/18 metimai, 5/10 baud., 11 atk. kam.), Brookas Lopezas (8/9 baud., 9 atk. kam.), Khrisas Middletonas 14 (4/8 trit.), Ersanas Ilyasova 13, George'as Hillas ir Malcolmas Brogdonas po 10.

Stoudemire’as vėl suvienys jėgas su Nashu: taps "Nets" trenerio asistentu
Nors Izraelio žiniasklaida prieš mėnesį skelbė, jog Amare Stoudemire‘as ketina tęsti karjerą Tel Avivo „Maccabi“ klube, krepšininkas persigalvojo sulaukęs bičiulio
Eurolygos turo MVP - tritaškiais pratrūkęs N.Nedovičius
Eurolygoje paaiškėjo dėl koronaviruso sutrumpėjusio penktojo turo naudingiausieji žaidėjai, o MVP titulas atiteko Atėnų "Panathinaikos" naujokui Nemanjai Nedovičiui.Serbas rungtynėse
"Bayern" paslinko "Žalgirį" iš pirmosios turnyrinės lentelės vietos
Miuncheno "Bayern" (4/1) klubas iškovojo ketvirtąją pergalę ir įsitaisė Eurolygos turnyrinės lentelės pirmojoje vietoje dėl geresnio įmestų bei praleistų taškų santykio
R.Kurtinaičiui auklėtinių sugrįžimas į rikiuotę nepadėjo - "Chimki" lieka be pergalių
Maskvos srities "Chimki" (0/5) vyriausiasis treneris Rimas Kurtinaitis pasidžiaugė, kad pagaliau galės žaisti beveik pilna sudėtimi, tačiau tai nepadėjo - jo auklėtiniams nepavyko iškovoti
P.Riley: dėkoju Dievui už tai, kad Butleris atsidūrė pas mus
Majamio "Heat" prezidentas Patas Riley pasidžiaugė sėkmingu NBA 2019-2020 metų sezonu, kuriame komandai pavyko pasiekti lygos finalą."Buvo puikūs metai. Tai buvo labai labai geras
"Raptors" krepšininkai nenori žaisti Lusivilyje dėl incidento su B.Taylor
Toronto "Raptors" svarstė galimybę dėl koronaviruso sukeltų apribojimų NBA lygos 2020-2021 metų sezono namų rungtynes žaisti Luisvilyje.Tačiau šis variantas nepatiko žaidėjams.
NBA klubų vadovai šiandien aptars sezono starto per Kalėdas galimybę
Šiandien NBA klubų vadovai surengs susitikimą, kurio metu bus aptarta galimybė naujajam sezonui startuoti per Kalėdas.Kaip praneša garsusis ESPN apžvalgininkas Adrianas Wojnarowski,
M.Brazio analizėje – "Žalgirio" gynybos pliusai ir minusai
LKL TV žiūrovų dėmesiui – laida „Ant lentutės“ su Mindaugu Braziu.Praėjusią savaitę šioje rubrikoje buvo gilinamasi į Vilniaus „Ryto“ žaidimo schemas. Vilniečių
"Žalgirį" sutramdęs treneris atsiprašė dėl paskutinio sprendimo ir patikslino žodžius apie sirgalius
„Valencia“ (3/1) pirmoji šio sezono Eurolygoje nukovė Kauno „Žalgirį“ (4/1), ir mojuoti kumščiais po pergalingo mūšio ispanų strategas Jaume Ponsarnau
Sporto gydytojas: Durantas grįš toks pat, koks buvo iki traumos
Praeitame NBA sezone Bruklino "Nets" gretose taip ir nedebiutavusios lygos superžvaigždės Kevino Duranto gydytojas Laithas Jazrawi mano, kad atletas sugrįš tokiame pačiame lygyje,
S.Obradovičius: per daug gerbėme CSKA; D.Itoudis: paleidome savo šansą
Kaip jau rašėme, Eurolygos penktajame ture netikėtumas užfiksuotas Serbijoje, kur nesėkmę patyrė Maskvos CSKA (2/3) klubas. Dimitrio Itoudžio auklėtiniai po pratęsimo 84:86 (20:18, 23:17,
Schilleris pripažįsta – per pertrauką "Žalgiris" nenumatė visų už kampo laukusių pavojų
Šarvuotas ir visa griaunantis, kuomet pataiko iš toli. Nuogas ir pažeidžiamas, kuomet meta pro šalį. Kauno „Žalgiris“ abu savo veidus parodė tose pačiose rungtynėse,
Siaubingai trečiąjį kėlinį sužaidęs "Žalgiris" patyrė pirmąją nesėkmę Eurolygoje
Nesėkmės skonio iki šio vakaro Eurolygoje nepajutęs vienvaldis Kauno "Žalgiris" (4/1) priėmė penktąjį iššūkį, ir jis buvo nesėkmingas.Martino Shillerio auklėtiniai
Netikėta: CSKA per pratęsimą krito Belgrade
Eurolygos penktajame ture netikėtumas užfiksuotas Serbijoje, kur nesėkmę patyrė Maskvos CSKA (2/3) klubas.Dimitrio Itoudžio auklėtiniai po pratęsimo 84:86 (20:18, 23:17, 8:11, 22:27, 11:13) nusileido
E.Ulanovas neišsiskyrė, o "Fenerbahče" krito Atėnuose
Dar vieną nesėkmę Eurolygoje patyrė Edgaro Ulanovo atstovaujamas Stambulo "Fenerbahče" (2/3) klubas.Igorio Kokoškovo auklėtiniai Graikijoje 68:82 (13:22, 17:15, 26:25, 12:20) nusileido
Žalgiriečiai laimėjo minimaliai, "Ryto" dubleriai krito per pratęsimą (rezultatai)
Ketvirtajame kėlinyje 14 taškų deficitą panaikinusi Kauno „Žalgirio-2“ (2-1) ekipa mače svečiuose 79:78 (23:25, 16:19, 14:21, 26:13) įveikė Palangos „Kuršius“
V.Čeponis: laukia nervų karas, o "Rytas" užkurs pirtį "Žalgiriui"
V.Čeponis: laukia nervų karas, o "Rytas" užkurs pirtį "Žalgiriui" (2)
Septintajame „Betsafe–LKL“ čempionato ture pagaliau įvyks ilgai lauktas mūšis tarp Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Ryto“, tačiau anot krepšinio
Į Lekavičių besilygiuojantis Vilys - apie dėjimą per Jomantą bei savo idealus krepšinyje
„Bzz! Pokalbiai” – viena iš daugelio naujų LKL TV rubrikų. Šios laidos metu „Betsafe-LKL“ žaidėjus „CityBee“ automobiliu vežios ir kalbins radijo
Teodosičių aplenkęs Masiulis – Europos taurės turo MVP
22 metų Gytis Masiulis trečiadienį sužaidė karjeros rungtynes, padėjo Panevėžio „Lietkabeliui“ įveikti svečius iš Antverpeno ir tapo Europos taurės turo naudingiausiu žaidėju
Žalgirietis T.Dimša sužaidė geriausią mačą Europos taurėje bei pataikė su sirena
Tomas Dimša sužaidė geriausias savo rungtynes Europos taurės varžybose, o lietuvio atstovaujama Las Palmaso „Gran Canaria“ (3/1) išvykoje 94:76 (33:18, 20:15, 23:27, 18:16)
D.Jacksonas - apie "Žalgirį", greičiausią "Ryto" žaidėją bei geriausią dėjiką
Vilniaus „Ryto“ atakų organizatoriui Demetriusui Jacksonui tai pirmasis sezonas Europoje. Puikią fizinę formą rodantis sostinės klubo įžaidėjas yra vienas pagrindinių „Ryto“ komandos
Schilleris – apie galimą pastiprinimą, nelygias sąlygas dėl sirgalių ir "Valencia" gynybą
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ketvirtadienio vakarą „Žalgirio“ arenoje stos į kovą su „Valencia“ klubu ir bandys iškovoti jau penktąją pergalę
D.Sabonio komanda turi naują trenerį
Amerikiečių specialistas Nate’as Bjorkgrenas paskirtas vyriausiuoju Indianos „Pacers“ (NBA) komandos vyriausiuoju treneriu.Šiame klube nuo 2017-ųjų rungtyniauja Lietuvos vyrų
Permainingose rungtynėse "Pieno žvaigždės" palaužė dzūkus
Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (2/4) nutraukė 3 pralaimėjimų seriją „Betsafe–LKL“ pirmenybėse.14 taškų pranašumą iššvaistę pasvaliečiai
Raumenis pademonstravusi "Juventus" įveikė marijampoliečius
Citadele Karaliaus Mindaugo taurėje (KMT) Utenos „Juventus“ komanda įveikė pirmo etapo barjerą.Po lygiosiomis pasibaigusių pirmųjų tarpusavio rungtynių Žydrūno Urbono auklėtiniai
Žmonių mintis skaityti norintis M.Blaževičius prieš G.Shermadinį
„Žalgiris TV“ rubrika #60SecondsWithZalgiris sugrįžta jau trečiajam sezonui – sirgalių mėgstamuose epizoduose žalgiriečiai toliau žaibiškai atsakinės į jiems užduotus
Gražiausi LKL savaitės epizodai - perdavimai pro nugarą
„Betsafe-LKL“ čempionate prabėgus dar vienai savaitei, labiausiai išsiskyrusius rungtynių momentus lygos sirgaliams pristato LKL.lt.Šįkart penketuką atidaro Ignas Lukošius
Įspūdinga "Gargdžų" pergalė, Kumpio ir Rubino šou bei šūviai iš aikštės vidurio
Praėjusią savaitę po kiek daugiau nei 7 mėnesių pertraukos į aikštes grįžo Nacionalinės krepšinio lygos kovos.Pirmąją 2020-2021 metų sezono savaitę trys komandos iškovojo