Naujienos kraunasi...

Į rusišką realybę pažvelgęs Kurtinaitis – apie Volkovą ir marodierius, lietuvių sprendimą ir ryžtą imti šautuvą

Autorius: Gediminas Inčiūra, Krepšinis.lt.


Beveik metus sovietinėje armijoje atitarnavęs, o vėliau Maskvoje, Permėje bei Chimkuose gerą dešimtmetį praleidęs olimpinis čempionas Rimas Kurtinaitis su nerimu stebi tai, kas dabar vyksta Ukrainoje, rašo Krepšinis.lt.

Krepšinio legendai iš Kauno savo laiku teko šaudyti ir automatu, o armijoje įgytus įgūdžius jis dabar panaudoja medžioklėje. Todėl paklaustas, ar esant reikalui galėtų stoti ginti savo šalies, Kurtis nė nedvejoja.

„Dėl automato nežinau. Šaudžiau juo prieš 5-10 metų, bet esu medžiotojas, turiu šautuvų ir savo teritoriją ginsiu“, – „Delfi TV“ laidoje „Krepšinio zona“ ryžtingai sakė treneris.

Buvęs jo bendražygis Aleksandras Volkovas, su kuriuo 1988-aisiais triumfavo Seulo olimpinėse žaidynėse, šiuo metu vilki kamufliažinę aprangą ir rankose laiko automatą.

Neseniai jo šeimos namas Černigove buvo subombarduotas, tad garsiausias visų laikų Ukrainos krepšininkas taip pat įsitraukė į kovą už savo šalį.

„Palaikau kontaktą su A. Volkovu, praktiškai kiekvieną dieną su juo kalbuosi. Jis gyvena šalia Kijevo ir ten budi, nes vyksta ne tik karas, bet dar siautėja ir vadinamieji plėšikai. Kadangi dabar visi apsiginklavę, tai jie plėšia namus. O A. Volkovas su kitais saugo tą rajoną nuo tokių dalykų“, – informacija apie marodierių plėšikavimus Ukrainoje pasidalijo R. Kurtinaitis.

Garsūs Lietuvos krepšinio vardai ir veidai – Arvydas Sabonis, Valdemaras Chomičius, Sergejus Jovaiša, Vladas Garastas, Modestas Paulauskas ir kiti – viešai pasmerkė Rusijos vykdomą agresiją. Kai kurie iš jų tai padarė rusiškai – tam, kad jų žodžiai pasiektų ir tikslinę auditoriją.

Tiesa, puikiai Rusiją pažįstantis Rimas, nors ir sveikina tokį savo bendražygių žingsnį, abejoja jo veiksmingumu.

„Jie paprasčiausiai išsakė savo pilietinę nuostatą, ką ir turėjo padaryti. Bet žinome, kad ten uždarytas ir feisbukas, ir instagramas, ir visa kita. Aišku, kažkiek žinių galbūt vis tiek nueina. O Lietuvoje ir Europoje mes gi patys žinome, kas iš tikro vyksta. Privalome kalbėti, bet abejoju, kad tai pasieks tą galą.

Rusai yra kitokie žmonės, kurie gyvena kitokiame pasaulyje su kitokiu supratimu. Kas mums atrodo, kad jau yra blogai, jiems yra normalu. Tokia jau jų tauta. Rusijoje apie 80 procentų žmonių neturi užsienio pasų ir negali keliauti. Ir tik koks 10 proc., kuriuos sudaro oligarchai ir jų šeimos, važiuoja ilsėtis į Egiptą, Turkiją, Maldyvus ir kokį nors Vietnamą. Tad ir kelionių sankcijos aktualios tik mažai daliai jų“, – komentavo jis.

Svarstydamas, ar, jei stebuklingai Rusija taptų demokratine valstybe, jai iškart turėtų būti panaikintos visos dabar taikomos sankcijos, R. Kurtinaitis buvo atsargus.

„Viskas gyvenime keičiasi. Mes pamename Rusiją prie prezidento Boriso Jelcino, kuri palaikė mūsų nepriklausomybę. Kaip greitai viskas gali pasikeisti? Nesu šioje srityje kažkoks didelis specialistas, bet jeigu nuo ryt jie pradės sakyti, kad jau yra geri, tų sankcijų niekas taip greitai nenuims, vis tiek reikės kokių dvejų, trejų ar penkerių metų tam, kad jie įtikintų pasaulį, jog jų vertybės pasikeitė. Tai užims laiko“, – dėstė buvęs žalgirietis.

R. Kurtinaitis prieš pusantrų metų dar pats plušėjo Rusijoje ir treniravo Eurolygoje žaidusį Maskvos srities „Chimki“ klubą, tačiau jį ištikus finanzinei krizei ir pasipylus pralaimėjimams buvo atleistas.

Kaip jis elgtųsi šiandien, jei vis dar darbuotųsi ten pat?

„Čia nėra ką galvoti, viskas būtų paprasta. Kiekvienas iš mūsų žino, kad yra negerai – vyksta karas. Ir žinome, kuri pusė tą karą sukėlė. Tai čia nėra jokių klausimų, sprendimas būtų labai paprastas: jeigu dar dirbčiau, tai jau nebedirbčiau.

O gyvenimas taip susidėliojo, kad man teko daug laiko praleisti Rusijoje, ilgai gyvenau ten. Matyt, buvo taip lemta, kad prieš metus palikau Chimkus“, – ramiai kalbėjo Barselonos ir Atlantos žaidynių bronzos medalininkas.

Jis neslepia, kad „Chimki“ jam liko skolingas ne vieną šimtą tūkstančių eurų, kurių veikiausiai taip ir nebepavyks susigrąžinti.

„Matote, aš manau taip: kada vyksta karas, niekas krepšinio nebežaidžia. Tai nenoriu net kalbėti skolų tema, ten visas tas galas taip ir liko... Daug liko, bet kažkokių vilčių į atgavimą aš nebededu. Bet tai nėra svarbiausia. Svarbiausia, kad žmonės žūsta, čia yra esmė. Kas tie pinigai – šiandien juos išleisi, rytoj vėl uždirbsi, čia nėra problema“, – filosofiškai į skausmingą finansinį praradimą žvelgė R. Kurtinaitis.

Vertindamas kitų lietuvių pasitraukimą iš savo komandų Rusijoje, kai tik ši šalis užpuolė Ukrainą, Kurtis tikino kito kelio jiems ir nematęs.

„Aišku, tai skausminga finansiškai. Man teko kalbėti ir su Kaziu Maksvyčiu prieš jam priimant sprendimą, nes mes susiskambinome. Kaip ir minėjau, pinigai – dideli, bet tai sąlyginis dalykas. O dar yra etika, moralė ir pilietinis požiūris į visą šitą situaciją, todėl sveikinu, kad jie visi paliko Rusiją. Aš nė neįsivaizduoju, kad lietuviai būtų galėję kažkaip kitaip pasielgti. Neabejoju, kad jie suras savo kelią. Taip, Rusija – didelė šalis, bet likti be jos dar nėra pasaulio pabaiga.

Kurį laiką mūsų sportininkams išvis nereikia ten važiuoti, net jei ir yra likusios galiojančios sutartys. Taip, tai yra šalis, kurioje gali uždirbti pinigų, o sportininko karjera trunka tik iki kokių 35-erių metų ir tai, jei be traumų. Per tą laiką reikia atsidėti gyvenimui. Tačiau įvykiai yra tokie, kad kažką turi aukoti – negali likti nei nuošaly, nei laviruoti per vidurį. Aš su savo pažiūromis ir viskuo paaukojau daug pinigų, kurių jau nesugebėsiu iš Rusijos turbūt niekada atgauti. Bet žmonės Ukrainoje juk aukoja savo gyvybes“, – nesulyginamus dalykus supriešino jis.

Sulaukęs pastebėjimo apie tai, kad ir pats karjeros pradžioje (1981–1983 m.) yra gynęs CSKA garbę, R. Kurtinaitis šios patirties neišsižadėjo.

„Tada buvo kiti laikai, 1980 metai, kita situacija. Sovietų Sąjungoje, jei prastai mokydavaisi universitete ar institute, buvo privaloma tarnyba armijoje. Aš irgi buvau šauktinis. O CSKA buvo SSRS rinktinė, kurioje man paskui teko ir pačiam gal dešimt metų žaisti bei tapti olimpiniu čempionu. Tuo metu visi gyvenome toje pačioje sistemoje.

Mano tėtis visada buvo tampomas saugumo pareigūnų, nes reiškė lietuviškas pažiūras. Jis turėjo daug problemų. Bet ir mane su broliu išauklėjo taip, kad realiai įvertintume visą tą gyvenimą. Tik ne mūsų valia rinktis buvo, toks jau metas. O jeigu žiūrint ir į pliusus, manau, kad žaidimas CSKA man davė impulsą ateičiai, kadangi patekti į tokią komandą buvo didelė garbė. Aš, būdamas jaunas kareivis, ten papuoliau.

Pakartosiu, kad prastai mokiausi ir nebuvau geras studentas, nes man atrodo, kad santvarka net nėra svarbi, kai esi jaunas ir turi daug polėkio. Buvo restoranai, merginos ir visi kiti dalykai, dėl ko ir atsidūriau armijoje, kur atitarnavau metus kaip reikiant, o paskui mane paėmė į CSKA.

Ar gailiuosi? Na, nesigailiu, nes visie tie dalykai, kurie įvyko, jų jau nebepakeisi. Taip jau buvo. Galvočiau, kad mums reikia žiūrėti į priekį. Dabar kas vyksta, tai yra baisu“, – konstatavo 61-erių metų strategas.

Visa laida „Krepšinio zona“ – vaizdo įraše.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Šiauliuose" – vienas Danijos rinktinės lyderių
"Šiauliuose" – vienas Danijos rinktinės lyderių
„Šiaulių“ komandos marškinėlius kitą sezoną vilkės Jonas Zohore. 31-erių metų 210 cm ūgio krepšininkas šiuo metu su Danijos vyrų krepšinio rinktine
"Wolves" treniruotėse buvo žaidžiamas ir furbolas, o Kurtinaičiui teko bėgti "garbės" ratą
"Wolves" treniruotėse buvo žaidžiamas ir furbolas, o Kurtinaičiui teko bėgti "garbės" ratą
Šią savaitę pasiruošimą artėjančiam sezonui pradėjusi naujai suburta BC „Wolves“ komanda šiuo metu didžiausią dėmesį skiria fiziniam krepšininkų, kurie
Pegalingą metimą pataikęs Brazdeikis – naudingiausias mačo su Ispanija žaidėjas
Pegalingą metimą pataikęs Brazdeikis – naudingiausias mačo su Ispanija žaidėjas
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pergalingai tęsia pasiruošimo Europos čempionatui rungtynių ciklą. Ketvirtadienį mūsiškiai antrą kartą per tris dienas įveikė Pasaulio
Oficialu: "Pacers" pasirašė sutartį su Sirvydžiu
Oficialu: "Pacers" pasirašė sutartį su Sirvydžiu
Indianos „Pacers“ ketvirtadienį oficialiai paskelbė, kad pasirašė sutartį su 22-ejų puolėju iš Lietuvos Deividu Sirvydžiu. Kontrakto detalės nebuvo atskleistos, tačiau
Krapikas – apie Brazdeikį, pozicijas krepšinyje ir rinktinės tritaškius
Krapikas – apie Brazdeikį, pozicijas krepšinyje ir rinktinės tritaškius
Su rinktinėmis šią vasarą neplušantys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai jau kitą savaitę susirinks į pirmąją treniruočių stovyklą ruošiantis 2022–2023
Tikslas rinktinei – žaisti bent pusfinalyje: objektyvus ar optimistinis?
Tikslas rinktinei – žaisti bent pusfinalyje: objektyvus ar optimistinis?
„Iškėlėme ambicingus tikslus. Iš vyrų lauksime kovos dėl medalių Europos čempionate“, – dar vasarį pareiškė Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas
Jaunimo vasarą Portugalijoje užbaigsiančios šešiolikmetės: mūsų stiprybė– charakteris
Jaunimo vasarą Portugalijoje užbaigsiančios šešiolikmetės: mūsų stiprybė– charakteris
Jaunimo rinktinių vasara pasiekė finišo tiesiąją – rugpjūčio 19-27 dienomis Matozinjose (Portugalija) įvyks paskutinis Europos čempionatas, jame susikaus geriausios žemyno U16 merginų
Pasvaliečiai sutarė su į Lietuvą grįžtančiu Pacevičiumi
Pasvaliečiai sutarė su į Lietuvą grįžtančiu Pacevičiumi
Intensyviai sudėtį artėjančiam sezonui komplektuojančios Pasvalio „Pieno žvaigždės“ sustiprino priekinę liniją.Pasvalio klubas sukirto rankomis artėjančiam sezonui su Martynu Pacevičiumi.25-erių
Panevėžį jau seniai pažįstantis Peno: aikštėje turiu būti dešinioji Čanako ranka
Panevėžį jau seniai pažįstantis Peno: aikštėje turiu būti dešinioji Čanako ranka
Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ komanda pirmadienį pradėjo pasiruošimą naujajam sezonui. Pirmasis į Lietuvą atvykęs legionierius buvo Stefanas Peno, kuris Vilniaus oro uoste nusileido
Legendinis Ervingas įvardijo mėgstamiausią dabartinį žaidėją, tai – ne LeBronas ar Curry
Legendinis Ervingas įvardijo mėgstamiausią dabartinį žaidėją, tai – ne LeBronas ar Curry
Šlovės muziejaus narys ir buvusi NBA superžvaigždė Juliusas Ervingas pavadino Los Andželo "Clippers" lyderį Kawhi Leonardą savo mėgstamiausiu žaidėju dabartinėje lygoje."Kawhi
"Lakers" pagerbs Gasolį
"Lakers" pagerbs Gasolį
Los Andželo "Lakers" pagerbs Ispanijos krepšinio legendą Pau Gasolį, kurio marškinėlių 16-asis numeris bus išimtas iš apyvartos.Ceremonija įvyks 2023 metų kovo
Per pratęsimą turkus patiesę šešiolikmečiai – Europos čempionato pusfinalyje
Per pratęsimą turkus patiesę šešiolikmečiai – Europos čempionato pusfinalyje
Toliau neklumpanti Lietuvos U16 vaikinų rinktinė pademonstravo tvirtą charakterį ir sugebėjo pasiekti Europos čempionato geriausiųjų ketvertą.Ilgą laiką varžovus vijęsi Tomo Purlio auklėtiniai
LeBronas susitarė su "Lakers" dėl kontrakto pratęsimo – uždirbs daugiausiai istorijoje
LeBronas susitarė su "Lakers" dėl kontrakto pratęsimo – uždirbs daugiausiai istorijoje
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) uperžvaigždė bei Los Andželo "Lakers" lyderis LeBronas Jamesas susitarė u Kalifornijos klubu dėl sutarties pratęsimo.Prie dabartinio vienerių
Apie auksą kalbantis Dončičius lietuvius priskiria prie Eurobasket favoritų
Apie auksą kalbantis Dončičius lietuvius priskiria prie Eurobasket favoritų
Slovėnijos krepšinio superžvaigždė – 23-ejų metų Dalaso „Mavericks“ puolėjas Luka Dončičius – duodamas interviu savo šalies žiniasklaidai neslėpė ambicijų
Pasirengimą pradėsiančio "Žalgirio" laukia turnyras Malagoje su "Real"
Pasirengimą pradėsiančio "Žalgirio" laukia turnyras Malagoje su "Real"
Kauno „Žalgirio“ komanda dėlioja pasirengimo naujajam sezonui planus. Kitą savaitę žalgiriečiai rinksis į pirmąją komandinę treniruotę.„Žalgirio“ arenos treniruoklių
"Pieno žvaigždžių" atakoms diriguos NCAA spindėjęs amerikietis
"Pieno žvaigždžių" atakoms diriguos NCAA spindėjęs amerikietis
Pasvalio „Pieno žvaigždės“ rado pagrindinį atakų organizatorių.Ramūno Cvirkos treniruojamas klubas pasikvietė profesionalo karjerą pradedantį 23-ejų Corey Alleną.Pastaruosius šešerius
Ant paaukštintos kėdės sėdėjęs ir mikrofoną segėjęs legendinis Juozukas nestokojo emocijų
Ant paaukštintos kėdės sėdėjęs ir mikrofoną segėjęs legendinis Juozukas nestokojo emocijų
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė tęsia kontrolinių rungtynių maratoną prieš rudenį vyksiantį Europos krepšinio čempionatą. Prieš savaitę Kauno „Žalgirio“
 Labanaktis, Europa: auksines mergaites įkvėpė Curry, lopšinę niūniavo Jocytė
Labanaktis, Europa: auksines mergaites įkvėpė Curry, lopšinę niūniavo Jocytė
Sidabras žėri ryškiai, bet auksas – visų puošniausias. Trečiadienio naktį jį į tėvynę tik antrą kartą šalies merginų krepšinio istorijoje pargabeno Lietuvos
Dvigubą dublį surinkęs Sabonis – naudingiausias rungtynių žaidėjas
Dvigubą dublį surinkęs Sabonis – naudingiausias rungtynių žaidėjas
Išvyka į Ispaniją Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei buvo sėkminga. Antradienį Gran Kanarijoje mūsiškiai kontrolinėse rungtynėse įveikė Pasaulio čempionus ispanus 82:77.Po
Po pralaimėjimo lietuviams Scariolo atvirai bedė pirštu į silpniausią ispanų vietą
Po pralaimėjimo lietuviams Scariolo atvirai bedė pirštu į silpniausią ispanų vietą
Po nesėkmės Gran Kanarijoje Ispanijos krepšinio rinktinės strategas Sergio Scariolo, nepaisant pralaimėjimo Lietuvos rinktinei, išskyrė vieną pozityvų momentą, tačiau įvardijo ir
Problemų neneigęs Maksvytis: laimėjome, bet taisytinų dalykų yra
Problemų neneigęs Maksvytis: laimėjome, bet taisytinų dalykų yra
16 taškų persvarą išbarsčiusi Lietuvos rinktinė iš Gran Kanarijos visgi grįžta su saldžia pergale. Lietuviai svečiuose 82:77 įveikė tik JAV nacionalinei komandai FIBA reitinge
Įspūdingo Buikos vedami šešiolikmečiai aštuntfinalyje sutrypė danus
Įspūdingo Buikos vedami šešiolikmečiai aštuntfinalyje sutrypė danus
Lietuvos šešiolikmečių rinktinė dominuojančiu pasirodymu pradėjo Europos čempionato atkrintamąsias.Tomo Purlio auklėtiniai aštunfinalio etape 97:48 (23:16, 23:12, 26:8, 25:12)
Lietuvos rinktinė išlaikė pirmą rimtą egzaminą – išvykoje patiesti ispanai
Lietuvos rinktinė išlaikė pirmą rimtą egzaminą – išvykoje patiesti ispanai
Svarbiausioms metų kovoms besiruošianti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė kontrolinių rungtynių cikle išlaikė pasaulio čempionų iššūkį ir toliau žygiuoja be
Kurtinaitis – apie "Wolves" pasirengimą, artimiausius planus ir vasaros uždavinius
Kurtinaitis – apie "Wolves" pasirengimą, artimiausius planus ir vasaros uždavinius
Naujai suburta BC „Wolves“ komanda pirmadienį pradėjo pasirengimą artėjančiam sezonui. Pirmojoje treniruotėje dalyvavo penki sutartis su klubu turintys žaidėjai – Mindaugas Lukauskis,
Akistatos su Ispanija laukiantis Sabonis: pirmas rimtas testas (dvikova Vilniuje – sausakimšoje arenoje)
Akistatos su Ispanija laukiantis Sabonis: pirmas rimtas testas (dvikova Vilniuje – sausakimšoje arenoje)
Europos čempionatui besirengiančios ir ketverias kontrolines rungtynes sužaidusios Lietuvos rinktinės antradienį laukia rimčiausias išbandymas, rašo Krepšinis.lt.Repeticijas
Prieš dvikovą su Lietuva – pagyros iš ispanų: labai stipri ir talentinga varžovė
Prieš dvikovą su Lietuva – pagyros iš ispanų: labai stipri ir talentinga varžovė
Antradienį vakare Lietuvos krepšinio rinktinė stos į dar vieną kontrolinę dvikovą: Ispanijoje susikaus su šios šalies nacionaline komanda, rašo Krepšinis.lt.Prieš
"Šilutė" pristatė" du pirmuosius legionierius
"Šilutė" pristatė" du pirmuosius legionierius
Naujajam „7bet-NKL“ sezonui besiruošianti „Šilutės“ ekipa pasipildė pirmaisiais legionieriais.Oficialiai pranešama, jog vienerių metų sutartys sudarytos
"Atleto" pergalė: išsaugojo lyderį Babkauską
"Atleto" pergalė: išsaugojo lyderį Babkauską
Kauno r. „Atletas“ išsaugojo praėjusio sezono komandos lyderį. Oficialiai paskelbta, kad komandoje lieka 31-erių kaunietis Karolis Babkauskas.Praėjusį sezoną „7bet-NKL“

Vartotojo meniu
Diskusijos
Ką šiuo metu klausotės? (979) 08.14 05:59
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime