Naujienos kraunasi...

"Žalgirio" vairą perėmęs karštakošis Zdovcas: man ne bėda, jei žaidėjai pratrūksta emocijomis

Autorius: Krepšinis.lt.


Pirmąją dvigubą Eurolygos savaitę Kauno „Žalgiris“ pasitinka su naujuoju vyriausiuoju treneriu Jure Zdovcu. Martiną Schillerį stratego kėdėje pakeitęs slovėnas antradienį surengtoje pirmoje savo spaudos konferencijoje teigė, kad kol kas nieko drastiškai keisti neketina, o savo filosofiją komandoje diegs lėtai ir protingai, rašo Krepšinis.lt.

Kauno „Žalgiris“ šį sezoną kol kas nepatyrė pergalės džiaugsmo Eurolygoje – pralaimėjo abejas pirmąsias rungtynes Vilerbano ASVEL (76:88) ir Sankt Peterburgo „Zenit“ (64:70) komandoms.

Šią savaitę Lietuvos čempionų laukia dvigubas iššūkis su J. Zdovco debiutu – žalgiriečiai antradienį Belgrade žais su „Crvena Zvezda“, o penktadienį Pirėjuje – su vietos „Olympiakos“ krepšininkais.

„Turime bėdų su aukštaūgiais – Joffrey Lauvergne'as susižeidęs, todėl dabar prioritetas – surasti jam tinkamą pamainą. Antras dalykas – įdiegti savo filosofiją komandoje. Ir tai aš noriu padaryti neskubėdamas. Aišku, tai nebus lengva, daug reikalauju iš žaidėjų. Tačiau turime kokybės tai padaryti.

Žinote, esu truputį sutrikęs – patekau į darbų sūkurį. Kyla klausimai, ką keisti, ką gerinti. Iš patirties žinau, po pirmų rungtynių turėsiu daugiau žinių ir informacijos, su kuria galėsiu dirbti. Dabar net neetiška skubomis kažką keisti, manau, keisime lėtai ir protingai“, – pirmoje savo spaudos konferencijoje kaip „Žalgirio“ vyriausiasis treneris kalbėjo J. Zdovcas.

Anot jo, į naujų žaidėjų paiešką slovėnas nesikiš, nes visiškai pasitiki „Žalgirio“ generaliniu direktoriumi Pauliumi Motiejūnu. J. Zdovcas pabrėžė, kad norėtų komandoje matyti daugiau atletiškumo, o jeigu ateis nauji žaidėjai, būtų gerai, kad be puolimo įgūdžių mokėtų ir gerai gintis.

Paklaustas, ar neglumina toks dėmesys Lietuvoje, M. Schillerio įpėdinis šyptelėjo: „Man tai primena Graikiją – ten visi labai entuziastingi. Ten krepšinis yra sporto šaka numeris vienas, kaip Lietuvoje. Taigi, tas dėmesys man ne naujiena. Esu laimingas, matydamas tiek žmonių ir žinodamas, kiek „Žalgiris“ yra svarbus šalyje. Tas dėmesys manęs neslegia, dažniausiai aš pats save labiau spaudžiu, iškeldamas aukštus tikslus. Tai kartais verčia mane pernelyg emocingai reaguoti. Tokia realybė“.

Paviešinus žinią apie J. Zdovco atvykimą į Kauną, krepšinio gerbėjai pamatė ir kontraversiškus vaizdo įrašus „Youtube“ platformoje, kur slovėnas sunkiai tvardosi emociškai, nevengia ir fizinių veiksmų kalbėdamas su auklėtiniais.

„Dirbu su savimi. Svarbiausia – aš niekada nenuvertinu žaidėjų, jaučiu jiems pagarbą. Jei per toli nueinu, atsiprašau. Man ne bėda, jei žaidėjai patys emociškai mane užsipuola, taip išsikraudami. Tai normalu. Aišku, laikai keičiasi, ateina naujos kartos, mums reikia dirbti su savimi tokiose situacijose“, – komentavo treneris.

Kalbėdamas apie rotaciją LKL ir Eurolygoje, naujasis Lietuvos čempionų vedlys teigė, kad tai slidi tema.

„Tikiu, kad kaip komanda turime visu 100 proc. pasiruošusi eiti į kiekvienas rungtynes. Aišku, turime prisitaikyti, leisti pailsėti žaidėjams, kad išvengtume traumų. Kita vertus, tai pavojinga, nes jei vieni ilsisi, tada kiti klaus, kodėl jie turi žaisti? Čia daug neskirstau – nesvarbu kur, Eurolygoje ar LKL, turi žaisti visi“, – sakė jis.

J. Zdovcas kol kas jokių korekcijų daryti trenerių štabe neketina – asistentai ir personalas gerai pažįsta komandą, dalis jų čia buvo ir praėjusį sezoną, turi patirties Eurolygoje. Paklaustas, ar su buvusiu „Žalgirio“, o dabar esamu „Barcelonos“ strategu Šarūnu Jasikevičiumi nekalbėjo, slovėnas šyptelėjo.

„Su Šarūnu nekalbėjau, bet jis mane iš karto pasveikino. Jis sakė, kad ateinu į labai gerą vietą. Aišku, kad mes pakalbėsime, su juo išlaikėme gerus santykius nuo dar nuo žaidimo Liublianos „Olimpijoje“, – sakė jis.

Naujasis strategas neskubėjo vertinti ir žaidėjų – kol kas dar turi „apsitrinti“, pajusti jų galimybes.

„Labai lengva komentuoti ir vertinti komandą sėdint su alaus bokalu bare, bet kai susitinki su realybe, viskas kitaip. Nenoriu kalbėti su žiniasklaida, kas man patinka ar nepatinka, pirmiausiai turiu pakeisti kažką, kas mano galva reikalinga, o tuomet jau kalbėsime, kas gerai, o kas ne, – dalinosi mintimis pašnekovas. – O su žaidėjais jau kalbuosi. Paulius Jankūnas, Artūras Milaknis, Edgaras Ulanovas yra svarbi komandos dalis, jie labai pozityvūs. Tiesa, komandoje daug veteranų, todėl savaime aišku, kad reikia ir atletiškumo, šviežios sprogstamosios jėgos. Reikia ir visa tai apjungti, o tai – sudėtinga dalis“.

J. Zdovcas prisipažino, kad pastarąsias dvi dienas nuolat savęs klausinėja, ką komandoje reikėtų palikti, o ką keisti: „Atrodo, kad tai man pašnibždės instinktai. Turėjome tik vieną tokia pusinę treniruotę, o rytoj jau laukia rungtynės. Nelabai ką ir nuveiksi, tad nieko drastiškai ir nekeičiau“.

Paskutinį kartą prieš dešimtmetį prie Eurolygos komandos vairo stovėjęs slovėnas teigė, kad nėra lengva Eurolygoje gauti trenerio darbą – komandos tobulėja, biudžetai didėja.

„Žalgirio“ pasiūlymas man buvo staigmena, tačiau šią komandą puikiai žinau visą savo gyvenimą. Tai man didelė garbė ir priėmiau pasiūlymą daug nesvarstęs. Visuomet turiu aukštus tikslus – laimėti. Manau, kad ir „Žalgiris“ turi tokį tikslą turėti. Aišku, tai nėra lengva Eurolygoje. Darysime viską, ką galėsime geriausia“, – kalbėjo jis.

Sulaukęs klausimų apie jaunimo integraciją, Mareko Blaževičiaus minutes aikštėje, treneris teigė, kad viskas aukštaūgio rankose – turi įrodyti savo vertę treniruotėse. Apie lyderiu turintį tapti Emmanuelį Mudiay jis taip pat turėjo savo nuomonę: „Jis tikrai gali duoti daugiau, nei matome dabar. To tikimės. Tikiuosi, kad tai laiko klausimas, kol jis duos komandai naudos. Aišku, mes daug laiko neturime, kiekvienos rungtynės bus labai svarbios.“

Pirmoji svarbi ir kartu debiutinė kova J. Zdovco laukia jau trečiadienį Belgrade, kur „Žalgiris“ žais su vietos „Crvena Zvezda“.

„Šią komandą gerai pažįstu, kaip ir jos žaidėjus. Jie aukšti, žaidžia fiziškai, nelabai talentingai puolime, tačiau gerai gynyboje. Atmosfera dėl fanų Belgrade fantastiška, jie tik ir laukia momento, kada palaužti varžovus. Tokioje atmosferoje gerai žaisti, tai tarsi testas, kaip žaidėjai reaguoja tokioje situacijoje“, – sakė jis.

Paklaustas, ar treneris atsivežė į Kauną tos slovėniškos magijos, kuria per olimpinės atrankos turnyrą Kaune vasarą žavėjo jo tautietis Luka Dončičius, J. Zdovcas šyptelėjo: „Žaidėjai žaidžia, be jų nebus krepšinio. Treneris tik gali juos nukreipti tinkama linkme. Stengsiuosi padaryti geriausia, ką galiu. Žinote, pirmoji spaudos konferencija – pati gražiausia. Po pirmųjų rungtynių nusileisime ant žemės. Tikrai nekovosiu kažkokių slaptų karų su žiniasklaida. O kalbant apie Luką, jis tikrai turi magijos“.

„Žalgirio“ klubas penktadienį paskelbė, kad iš posto atleidžia 39-erių Martiną Schillerį. „Sėdėti ir laukti, kad situacija stebuklingai pasikeis, nenorėjome, pasielgėme taip, kad nepalaidotume sezono“, – tokį skubų sprendimą argumentavo klubo direktorius Paulius Motiejūnas.

Austrą stratego pareigose keičia 54-erių slovėnas J. Zdovcas. Skirtingai nei M. Schilleris, J. Zdovcas pats ilgus metus krepšinį žaidė profesionaliai itin aukštame lygyje, savo kraityje kaip krepšininkas jis turi pasaulio čempiono (1993), Europos čempiono (1989 ir 1991) ir olimpinio vicečempiono (1988) titulus.

Atstovaudamas Limožo CSP ekipai jis 1993-aisiais padėjo komandai sensacingai laimėti Eurolygą. Profesionaliai krepšinį J. Zdovcas žaidė 1984-2003 m., rungtyniavo Slovėnijos, Italijos, Prancūzijos, Graikijos, Kroatijos ekipose.

Nebūdingai aukštas (198 cm) įžaidėjas aikštėje garsėjo gudriu žaidimu, bet 2003 metais apsivilkus trenerio kostiumą naujas karjeros etapas klostėsi permainingai. Nuo to laiko J. Zdovcas spėjo pavadovauti 11 įvairių šalių klubų ir du kartus stovėjo prie savo tėvynės rinktinės vairo (2009 bei 2014-2015 metais).

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
17-mečiui išeivijos lietuviui – kvietimas į JAV jaunimo rinktinę
17-mečiui išeivijos lietuviui – kvietimas į JAV jaunimo rinktinę
Vienu iš talentingiausių savo kartos krepšininkų JAV laikomas 17-metis Matas Buzelis sulaukė kvietimo į šios šalies jaunimo rinktinę.Socialiniuose tinkluose tokiu kvietimu,
Netekčių prispaustas Zdovcas neslėpė jaudulio prieš debiutą Kaune ir turėjo kuo pasidžiaugti
Netekčių prispaustas Zdovcas neslėpė jaudulio prieš debiutą Kaune ir turėjo kuo pasidžiaugti
Po ketvirtadienio Eurolygos kovos Kaune sumažės pergalės skonio neragavusių komandų: čia susitiks pirmas ketverias rungtynes pralaimėjusios ekipos. Kauno „Žalgirio“ vairininkui Jure
Su "Bayern" spalvomis į Kauną grįžtantis Rubitas: dabar viskas bus kitaip (Trinchieri komentaras)
Su "Bayern" spalvomis į Kauną grįžtantis Rubitas: dabar viskas bus kitaip (Trinchieri komentaras)
Eurolygos 5-ame ture sumažės pergalės skonio nejutusių komandų skaičius: Kaune susitiks pirmas ketverias rungtynes pralaimėjusios ekipos: „Žalgiris“ ir „Bayern“.„Žalgirio“
Hayesą nustebino Schillerio atleidimas: krepšinio bendruomenei tai staigmena
Hayesą nustebino Schillerio atleidimas: krepšinio bendruomenei tai staigmena
„Barcelona“ naujokas Nigelis Hayesas-Davisas prieš pakeldamas sparnus į Kataloniją vienerius metus klausė buvusio Kauno „Žalgirio“ stratego Martino Schillerio nurodymų.
Vitoriją ir "Baskonia“ savo namais vadinantis Sedekerskis: noriu laimėti trofėjų
Vitoriją ir "Baskonia“ savo namais vadinantis Sedekerskis: noriu laimėti trofėjų
Vitorijos „Baskonia“ senbuviu jau galintis save vadinti 23 metų Tadas Sedekerskis prisiminė sunkumus ir namų ilgesį, kai dar būdamas paauglys persikėlė treniruotis ir mokytis į Ispaniją.Iš
LeBronas: liepiau Russui eiti namo ir pažiūrėti komediją
LeBronas: liepiau Russui eiti namo ir pažiūrėti komediją
Los Andželo "Lakers" lyderis LeBronas Jamesas palaikė savo naująjį komandos draugą Russellą Westbrooką po jo nepasisekusio debiuto oficialiose rungtynėse."Liepiau Russui eiti namo
Įspūdingiausią LKL savaitės momentą sukūrė Jonavos komandos aukštaūgiai
Įspūdingiausią LKL savaitės momentą sukūrė Jonavos komandos aukštaūgiai
Lietuvos krepšinio lyga ("Betsafe LKL") pristatė praėjusią savaitę sužaistų rungtynių gražiausių epizodų penketuką.Rinkinį pradėjo "Šiaulių" gynėjo Donato
NBA paskelbė pirmąjį 25-uką iš 75 geriausių visų laikų žaidėjų
NBA paskelbė pirmąjį 25-uką iš 75 geriausių visų laikų žaidėjų
Kaip jau rašėme, šiame sezone Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) švenčia 75 metų jubiliejų. Šia proga bus išrinkta 75 visų laikų geriausiųjų, kaip
Prieš dvikovą su "Bayern" – klaustukai dėl dviejų "Žalgirio" žaidėjų
Prieš dvikovą su "Bayern" – klaustukai dėl dviejų "Žalgirio" žaidėjų
Kauno „Žalgirio“ komanda ruošiasi ketvirtadienį „Žalgirio“ arenoje įvyksiančioms Eurolygos penktojo turo rungtynėms su Miuncheno „Bayern“ ekipa.Jose žalgiriečiams
Moterų rinktinės sąraše – jaunystės ir patirties derinys
Moterų rinktinės sąraše – jaunystės ir patirties derinys
Už 18 dienų kovą dėl kelialapio į 2023 metų Europos čempionatą pradeda Lietuvos moterų krepšinio rinktinė, kurios išplėstinį sąrašą pristatė vyriausiasis treneris Rimantas
Shaqas pristatė juokingiausius NBA priešsezoninių rungtynių momentus
Shaqas pristatė juokingiausius NBA priešsezoninių rungtynių momentus
Nascionalinės krepšinio asociacijos (NBA) legenda Shaquille'as O'Nealas grįžo su savo tradicine laida "Shaqtin' A Fool", kurioje pristatomi linksmiausii lygos momentai.Šį
Curry trigubas dublis niekais pavertė Karaliaus Jameso pastangas
Curry trigubas dublis niekais pavertė Karaliaus Jameso pastangas
Jubiliejinį 75-ąjį NBA sezoną pralaimėjimu pradėjo Los Andželo „Lakers“ žvaigždės. LeBrono Jameso ir Anthony Daviso vedama komanda antradienį namie 114:121 (34:32, 25:21, 26:30,
Čempionų žiedus atsiėmę "Bucks" sezoną pradėjo sutriuškindami "Nets"
Čempionų žiedus atsiėmę "Bucks" sezoną pradėjo sutriuškindami "Nets"
Pirmą NBA čempionų titulą po penkiasdešimties metų pertraukos iškovoję Milvokio „Bucks“ (1-0) sezono atidarymo rungtynėse savo sirgaliams padovanojo dvigubą šventę.Iškilmingoje
Giannio blokas bei Rondo ir Daviso ataka "žemė - oras" – įspūdingiausi NBA momentai
Giannio blokas bei Rondo ir Daviso ataka "žemė - oras" – įspūdingiausi NBA momentai
Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) antradienį dviem susitikimais startavo 2021-2022 metų sezonas.Lyga pristatė spalio 19 dienos sužaistų rungtynių gražiausių momentų penketuką,
Obradovičiaus kariauna pergalingai startavo Europos taurėje (rezultatai)
Obradovičiaus kariauna pergalingai startavo Europos taurėje (rezultatai)
Antradienį vakare „Eurocup“ turnyro starte Željko Obradovičiaus vadovaujama Belgrado „Partizan“ (1/0) svečiuose rezultatyvioje kovoje 106:97 (28:24, 33:16, 27:26, 18:31) pranoko
"Rytas" nukovė FIBA Čempionų lygos laimėtoją (Žibėno, Normanto, Tabako komentarai)
"Rytas" nukovė FIBA Čempionų lygos laimėtoją (Žibėno, Normanto, Tabako komentarai)
Antradienį Vilniaus „Rytas“ (1-1) pergalingai sugrįžo į ASG areną ir FIBA Čempionų lygos antrame ture 87:69 (22:17, 27:13, 17:22, 21:17) įveikė nugalėtojų titulą ginančią Burgoso
"Pasišlykštėjau krepšiniu": stebinančios Timmos patirtys "Chimki“ žlugimo sūkuryje
"Pasišlykštėjau krepšiniu": stebinančios Timmos patirtys "Chimki“ žlugimo sūkuryje
Beveik dvejus metus Maskvos srities „Chimki“ praleidęs latvis Janis Timma nugrizmdo į krepšinio išprovokuotą depresiją, o praėjusį sezoną Rusijoje nevyniodamas į vatą
Daugumai Eurolygos klubų, taip pat ir "Žalgiriui", vėl kyla klausimų dėl Bertomeu veiklos
Daugumai Eurolygos klubų, taip pat ir "Žalgiriui", vėl kyla klausimų dėl Bertomeu veiklos
Eurolygos generalinio direktoriaus Jordi Bertomeu kaip turnyro vadovo autoritetas braška. Aštuonių ilgalaikes licencijas turinčių klubų vadovai pirmadienį Barselonoje vykusiame posėdyje
Kokie varžovai žalgiriečių laukia lapkritį (vienintelį kartą sezone atvyks "Rytas")
Kokie varžovai žalgiriečių laukia lapkritį (vienintelį kartą sezone atvyks "Rytas")
Lapkritis krepšinio gerbėjams padovanos 5 aukščiausio lygio krepšinio dvikovas „Žalgirio“ arenoje. Į trejas Eurolygos ir dvejas „Betsafe–LKL“ rungtynes,
Pukelis – NKL savaitės MVP, penkete – "Ryto" ir "Neptūno" dubleriai
Pukelis – NKL savaitės MVP, penkete – "Ryto" ir "Neptūno" dubleriai
Antrosios „7bet-NKL“ savaitės MVP tapo Šakių „Vyčio“ aukštaūgis Aurelijus Pukelis, kuris savo komandą atvedė į dvi pergales.Šilališkis per dvejas
Chrisas Paulas: žaisiu, kol mano vaikai nepasakys, kad darau jiems gėdą
Chrisas Paulas: žaisiu, kol mano vaikai nepasakys, kad darau jiems gėdą
Žvaigždėtasis Finikso "Suns" atakų organizatorius Chrisas Paulas leido suprasti, kad neplanuoja kabinti sportbačių ant vinies."Esu pasirengęs žaisti tol, kol tam bus Dievo valia,
"Lakers" susigrąžino gynyba garsėjantį veteraną
"Lakers" susigrąžino gynyba garsėjantį veteraną
Vyriausia pagal amžių NBA lygoje Los Andželo "Lakers" komanda susigrąžino kitą mėnesį 31-ąjį gimtadienį švęsiantį Avery Bradley.Gynybos specialistu vadinamas krepšininkas
Sabonio klubas ilgam išlaikė vieną lyderių
Sabonio klubas ilgam išlaikė vieną lyderių
Domanto Sabonio atstovaujamas Indianos "Pacers" klubas susitarė dėl kontrakto pratęsimo su Malcomu Brogdonu.Pranešama, kad iki 2023 metų sutartį turėjęs vienas komandos lyderių
Mirtinų priešų mūšyje "Fenerbahče" sutriuškino Eurolygos čempionus
Mirtinų priešų mūšyje "Fenerbahče" sutriuškino Eurolygos čempionus
Netikėtai dideliu skirtumu Turkijos pirmenybėse baigėsi šalies krepšinio grandų bei mirtinų priešų dvikova.Aleksandro Obradovičiaus treniruojama "Fenerbahče" (4-0)
"Žalgirio" akiratyje – Eurolygos ir NBA patirties turintis latvis?
"Žalgirio" akiratyje – Eurolygos ir NBA patirties turintis latvis?
Kauno "Žalgiriui" ieškant pastiprinimo priekinėje linijoje, krepšinio apžvalgininkas Emiliano Carchia pranešė, kad į Lietuvos čempionų akiratį pateko Eurolygos ir
NKL: varžovams nešvelnus Pukelis, neptūniečio šou ir pirmoji debiutantų pergalė
NKL: varžovams nešvelnus Pukelis, neptūniečio šou ir pirmoji debiutantų pergalė
Spalio 2-ąją startavo naujasis „7bet-NKL“ sezonas, o praėjusį ketvirtadienį ir šeštadienį Nacionalinėje krepšinio lygoje buvo sužaisti dar 14 susitikimų.Tinklalapis
Žibėnas prieš Čempionų lygos antrą turą: turėsime išeiti iš savo komforto zonos
Žibėnas prieš Čempionų lygos antrą turą: turėsime išeiti iš savo komforto zonos
Antradienį savo arenoje Vilniaus „Ryto“ krepšininkai žais antras FIBA Čempionų lygos rungtynes. Sostinės klubo varžovas – Burgoso „San Pablo“ iš Ispanijos,
Studentas Seibutis: tikiu, kad turėsime gerų trenerių bei puikiai veikiančią sistemą
Studentas Seibutis: tikiu, kad turėsime gerų trenerių bei puikiai veikiančią sistemą
Pastaruosius kelerius metus traumų kamuotas ir šią vasarą tašką karjeroje padėjęs Renaldas Seibutis nuo krepšinio nesitraukia.Ilgametis Lietuvos rinktinės žaidėjas teigia

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime